«Λουκέτο» στην ΕΡΤ;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Ξέχασες να ακούσεις και κάτι ακόμη ακόμη χειρότερο: ''Πού θα δούμε eurovision τώρα;;;;'' :confused::confused::confused:

Το αστείο είναι ότι λυπούνται άνθρωποι οι οποίοι αμφιβάλλω αν έβλεπαν ποτέ ΕΡΤ. Για μια ακόμη φορά, καραγκιοζιλίκια "ηθικιστών" του "παρά πέντε", του "κους κους", των "παρατράγουδων", του "φατμαγκιούλ"..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Περιμενω να δω τον Προεδρο της ''Δημοκρατιας'' να μην υπογραψει το νομοσχεδιο η οτι σκατα λεγεται αυτο το καινουργιο που εκαναν ! Αν το υπογραψει ειναι νεκρος για εμενα , δεν εχουμε προεδρο της ''Δημοκρατιας'' ! Αυτο εχω να πω ! Μονο αυτος και μονο αυτος μπορει να σταματησει αυτο το ΟΡΓΙΟ που εγινε χθες βραδυ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Περιμενω να δω τον Προεδρο της ''Δημοκρατιας'' να μην υπογραψει το νομοσχεδιο η οτι σκατα λεγεται αυτο το καινουργιο που εκαναν ! Αν το υπογραψει ειναι νεκρος για εμενα , δεν εχουμε προεδρο της ''Δημοκρατιας'' ! Αυτο εχω να πω ! Μονο αυτος και μονο αυτος μπορει να σταματησει αυτο το ΟΡΓΙΟ που εγινε χθες βραδυ !

εδω δεν εχει σταματησει αλλα και αλλα τωρα θα το κανει? :P

αφου δεν ειναι προεδρος!

γλαστρα της ''δημοκρατιας'' ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Το αστείο είναι ότι λυπούνται άνθρωποι οι οποίοι αμφιβάλλω αν έβλεπαν ποτέ ΕΡΤ. Για μια ακόμη φορά, καραγκιοζιλίκια "ηθικιστών" του "παρά πέντε", του "κους κους", των "παρατράγουδων", του "φατμαγκιούλ"..:P

Ρε καταλαβαίνεις ότι όσοι "λυπούνται" δεν λυπούνται για την ίδια την ΕΡΤ αλλά για το γεγονός ότι εν μία νυκτί έγιναν με ένα νομοσχέδιο τόσες απολύσεις αυθαίρετα? Όπως το είπες, για ψυχιατρείο είμαστε μερικοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skrillex

Νεοφερμένος

Η Νένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Το αστείο είναι ότι λυπούνται άνθρωποι οι οποίοι αμφιβάλλω αν έβλεπαν ποτέ ΕΡΤ. Για μια ακόμη φορά, καραγκιοζιλίκια "ηθικιστών" του "παρά πέντε", του "κους κους", των "παρατράγουδων", του "φατμαγκιούλ"..:P
Πραγματικά έτσι είναι!
Εν τω μεταξύ,η προπαγάνδα που γινόταν χθες δεν είχε προηγούμενο.Να λένε ''έχει μαζευτεί κόσμος,απλοί πολίτες,άνεργοι και διαμαρτύρονται....''
Αλήθεια;Θα βγει ο άνεργος να διαμαρτυρηθεί για τον Παπαδόπουλο που παίρνει 65 χιλιάδες το επεισόδιο...;;
Ποιόν κοροιδεύουν;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Το σωστό είναι να ξανανοίξει η ΕΡΤ με 500-800 εργαζόμενους κι όχι 3 χιλιάδες και φυσικά μέσω διαγωνισμού κι όχι φιλώντας κατουρημένες ποδιές...ααα και φυσικά με κανονικούς μισθούς κι όχι μισθούς-επιδόματα πρόκληση.
Μα αυτό δε σχεδιάζεται να γίνει;Αυτό δε φώναζαν όλοι οι Έλληνες τόσα χρόνια;

Αλλά όχι,τώρα άρχισαν πάλι οι πύρινοι λόγοι περί "δημόσιας τηλεόρασης","κάτω η Χούντα" κ.λπ. (όπως πριν κάτι μήνες με το "σχέδιο Αθηνά") και το νταβαντούρι σε blogs και πεζοδρόμια!

Έννοια σας και το 80% όσων δούλευαν εκεί αργόμισθοι ήταν,ακόμη και 200 εργαζόμενους να αφήσουν πάλι θα περισσέψει αρκετή μούργα!
Πως θα τη βγάλουν αυτοί και οι οικογένειες τους;Σκασίλα μου,πολύ καλύτερα σαφώς απ'αυτόν που πριν χάσει τη δουλειά του έπαιρνε 3 κι 60 κι ακόμα κάθεται...να πάνε τώρα σε ιδιωτικά κανάλια και ραδιόφωνα να δουν πόσα απίδια παίρνει ο σάκος!

Υ.Γ. Ποιος από εσάς βλέπει/ακούει Ε.Ρ.Τ.;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Ρε καταλαβαίνεις ότι όσοι "λυπούνται" δεν λυπούνται για την ίδια την ΕΡΤ αλλά για το γεγονός ότι εν μία νυκτί έγιναν με ένα νομοσχέδιο τόσες απολύσεις αυθαίρετα? Όπως το είπες, για ψυχιατρείο είμαστε μερικοί.

Άρα για την πολιτιστική κληρονομία της ΕΤ1 ή της ΕΤ3 να φανταστώ ότι κανενός καρφί δεν καίγεται. :confused: :whatever: Όταν εσύ θα είσαι άνεργη και θα βλέπεις άλλους να βρίσκουν δουλειά με πολιτικό βυσμοτηλέφωνο, έλα να αναπτύξεις την ηθική της εργασίας. Μα καλά πού ζεις; Στην χώρα μας, ποτέ δεν υπήρχε αξιοκρατία στην νοοτροπία των πολιτών και των πολιτικών. Γι' αυτό και το συγκεκριμένο αλισβερίσι. Δεν εντυπωσιάζομαι από πυροτεχνήματα, όπως και δεν νοιάστηκε κανένας για τους τόσους νέους πτυχιούχους άνεργους. :) Κρατικοί οργανισμοί - εκτρώματα τύπου ΔΕΚΟ όπου το 80% των εργαζομένων είναι πρώην κομματικές νεολαίες ή κομματικοί πελάτες με χρηματική συνεισφορά, πρέπει να κλείσουν. Η κοινωνική συμπόνοια δεν πρέπει να εκφράζεται εκεί όπου έννοιες της ανθρώπινης ηθικής, της αξιοκρατίας και της αξιοπρέπειας έχουν καταπατηθεί προ πολλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skrillex

Νεοφερμένος

Η Νένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ρε καταλαβαίνεις ότι όσοι "λυπούνται" δεν λυπούνται για την ίδια την ΕΡΤ αλλά για το γεγονός ότι εν μία νυκτί έγιναν με ένα νομοσχέδιο τόσες απολύσεις αυθαίρετα? Όπως το είπες, για ψυχιατρείο είμαστε μερικοί.
Απολύθηκαν άνθρωποι οι οποίοι α)στις απεργίες πληρώνονταν κανονικά β)δεν πατούσαν το πόδι τους ποτέ εκεί και πάλι πληρώνονταν κανονικά γ)ήταν πολύ περισσότεροι και από τους υπαλλήλους του bbc δ)τους πλήρωνε ο ελληνικός λαός.
Δεν θέλω να λαικίζω,αλλά έτσι είναι.Βέβαια,σίγουρα υπήρχαν και άνθρωποι που εργάζονταν πραγματικά πίσω από αυτό το κανάλι από την άλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Υ.Γ. Ποιος από εσάς βλέπει/ακούει Ε.Ρ.Τ.;!

εγώ έβλεπα το sid τον παιδί επιστήμονα και τον μικρό Νικόλα καθώς και το ποδόσφαιρο , το france open , eurovision, formula 1, λίγο ειδήσεις, μηχανή χρόνου.

Επίσης ήμουν ακροατής της era sport.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Μην είστε ζώα, ρε...
2600 εργαζόμενοι ήταν, ελάχιστοι έπαιρναν υψηλό μισθό.

Κλείνουν την ΕΡΤ και μαζί της ρημάζουν τον πολιτισμό. Και δεν μιλώ μόνο για την μετάδοση συγκεκριμένων πολιτιστικών εκδηλώσεων, λυρικές σκηνές κλπ, αλλά και τη χρηματοδότηση τέτοιων εκδηλώσεων υψηλής πολιτιστικής αξίας που κανένας ιδιώτης δεν χρηματοδοτεί λόγω μικρού κέρδους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Με ποια λογική η ΕΣΗΕΑ κύρηξε απεργία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Με ποια λογική η ΕΣΗΕΑ κύρηξε απεργία....

αφού



οι έμμισθοι ανεπάγγελτοι αεριτζήδες της ΕΣΗΕΑ πρέπει να δικαιολογήσουν το χρήμα που τρώνε και χέζουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
δεν πειραζει παιδια μου!

εχουμε τον αλαφουζο, τον πρετεντερη, την τρεμη, την κυβερνηση και την τροικα.

αυτοι μας αγαπανε και θελουν το καλο μας μην αγχωνεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Μην είστε ζώα, ρε...
2600 εργαζόμενοι ήταν, ελάχιστοι έπαιρναν υψηλό μισθό.

2)Κλείνουν την ΕΡΤ και μαζί της ρημάζουν τον πολιτισμό. Και δεν μιλώ μόνο για την μετάδοση συγκεκριμένων πολιτιστικών εκδηλώσεων, λυρικές σκηνές κλπ, αλλά 3)και τη χρηματοδότηση τέτοιων εκδηλώσεων υψηλής πολιτιστικής αξίας που κανένας ιδιώτης δεν χρηματοδοτεί λόγω μικρού κέρδους.
1)Εδώ είσαι λάθος και το ξέρεις,δε θα κάτσω βέβαια να το αναλύσω πρωινιάτικα τα επιδόματα και ότι γενικά περιελάμβανε ο "μισθός" του καθενός εκεί μέσα υπάρχουν σε διάφορα ενημερωτικά,ρίξε μια ματιά...όπως επίσης ρίξε και μια ματιά στο μισθό που παίζει σ'αυτές τις δουλειές στον Ιδιωτικό τομέα,γιατί όλα στη ζωή μετρώνται "σε σχέση με κάτι άλλο"...

2)Εσύ αυτές τις "πολιτιστικές μεταδόσεις" να φανταστώ της παρακολουθούσες ανελλιπώς ε;:whistle:

3)Εγώ όπως και πολλοί ακόμη σαν εμένα δε δίνουμε δεκάρα για τέτοιου τύπου "πολιτισμού" αλλά και για τις όποιες παραδόσεις γενικότερα...κράξε με όσο θες γι'αυτό,αλλά ρίξε και μια ματιά στα τιμολόγια να δεις πόσο μας κόστισε αυτός ο "πολιτισμός"...
δεν πειραζει παιδια μου!

εχουμε τον αλαφουζο, τον πρετεντερη, την τρεμη, την κυβερνηση και την τροικα.

αυτοι μας αγαπανε και θελουν το καλο μας μην αγχωνεστε.
Όλοι ΑΡΔ είναι,είτε ιδιωτικοί είτε δημόσιοι!

Τουλάχιστον αυτούς που αναφέρεις τους βλέπω (ΑΝ και ΟΠΟΤΕ θέλω) τσάμπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι σας πείραξαν οι απολύσεις? Ρε πάμε καλά? Όταν με τα νομοσχέδια που περνούσαν στην βουλή έκλεισαν ένα σωρό εργοστάσια και εν μια νυκτί έμειναν άνεργοι τόσοι άνθρωποι, οι οποίοι παρεμπιπτόντως δούλευαν σκληρά σε αντίθεση με ένα μεγάλο ποσοστό της ΕΡΤ, κανείς δεν είπε τίποτα.

Όταν απολυθούν μερικοί δημόσιοι υπάλληλοι (πολλοί δεν θα έπρεπε να είχαν καν διοριστεί) ήρθε η καταστροφή του κόσμου.

Βέβαια χάσαμε την αντικειμενική πηγή πληροφόρησης μας τώρα! Πάντα έβλεπα στην ΝΕΤ ειδήσεις για να μαθαίνω την αλήθεια!

Γελάνε και οι πέτρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Αγανακτισμένοι Αποφασισμένοι Έλληνες.

ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΗΣ ΕΡΤ:

ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑΜΕ, ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ! ΟΤΑΝ ΤΑ ΜΑΤ ΕΙΧΑΝ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΜΑΣ ΣΑΝ ΑΓΡΙΑ ΣΚΥΛΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΓΙΝΟΤΑΝ ΘΑΛΑΜΟΣ ΑΕΡΙΩΝ, ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΤΑΝ ΨΗΦΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΠΟΘΕΩΝΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΓΛΥΦΑΤΕ.ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΝ ΟΙ ΚΑΤΟΙΚΟΙ ΤΗΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ, ΕΣΕΙΣ ΣΦΥΡΙΖΑΤΕ ΑΔΙΑΦΟΡΑ. ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΑΧΥΛΟΥΣ ΜΙΣΘΟΥΣ. ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΣ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ, ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΑΤΕ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΥΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Άρα για την πολιτιστική κληρονομία της ΕΤ1 ή της ΕΤ3 να φανταστώ ότι κανενός καρφί δεν καίγεται. :confused: :whatever: Όταν εσύ θα είσαι άνεργη και θα βλέπεις άλλους να βρίσκουν δουλειά με πολιτικό βυσμοτηλέφωνο, έλα να αναπτύξεις την ηθική της εργασίας. Μα καλά πού ζεις; Στην χώρα μας, ποτέ δεν υπήρχε αξιοκρατία στην νοοτροπία των πολιτών και των πολιτικών. Γι' αυτό και το συγκεκριμένο αλισβερίσι. Δεν εντυπωσιάζομαι από πυροτεχνήματα, όπως και δεν νοιάστηκε κανένας για τους τόσους νέους πτυχιούχους άνεργους. :) Κρατικοί οργανισμοί - εκτρώματα τύπου ΔΕΚΟ όπου το 80% των εργαζομένων είναι πρώην κομματικές νεολαίες ή κομματικοί πελάτες με χρηματική συνεισφορά, πρέπει να κλείσουν. Η κοινωνική συμπόνοια δεν πρέπει να εκφράζεται εκεί όπου έννοιες της ανθρώπινης ηθικής, της αξιοκρατίας και της αξιοπρέπειας έχουν καταπατηθεί προ πολλού.

Ναι άνθρωπέ μου, δεν είναι όμως όλοι έτσι, δεν προσλήφθηκαν όλοι επειδή είχαν μέσο και κυρίως δεν έπαιρναν όλοι υψηλό μισθό. Δεν διαφωνώ στο γεγονός ότι δεν υπάρχει αξιοκρατία, αυτό είναι κάτι αδιαμφισβήτητο, διαφωνώ όμως στο γεγονός ότι γενικεύεται πάρα πολύ, διότι υπάρχουν πολλές εξαιρέσεις. Οι άνθρωποι αυτοί τι θα κάνουν, μου λες; Όχι ότι φαίνεται να σε νοιάζει και ιδιαίτερα αλλά οκ.

Απολύθηκαν άνθρωποι οι οποίοι α)στις απεργίες πληρώνονταν κανονικά β)δεν πατούσαν το πόδι τους ποτέ εκεί και πάλι πληρώνονταν κανονικά γ)ήταν πολύ περισσότεροι και από τους υπαλλήλους του bbc δ)τους πλήρωνε ο ελληνικός λαός.
Δεν θέλω να λαικίζω,αλλά έτσι είναι.Βέβαια,σίγουρα υπήρχαν και άνθρωποι που εργάζονταν πραγματικά πίσω από αυτό το κανάλι από την άλλη.

Χάνεις το ίδιο το γεγονός, το ότι δηλαδή απολύθηκαν τόσοι άνθρωποι με το έτσι θέλω, για να μην μας κάνει ντα η Μέρκελ
Επιπλέον αφού όπως λες δεν είναι όλοι (οι περισσότεροι βασικά) έτσι και υπήρχαν άτομα που δούλευαν, σκέψου τι θα κάνουν αυτοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Ναι άνθρωπέ μου, δεν είναι όμως όλοι έτσι, δεν προσλήφθηκαν όλοι επειδή είχαν μέσο και κυρίως δεν έπαιρναν όλοι υψηλό μισθό. Δεν διαφωνώ στο γεγονός ότι δεν υπάρχει αξιοκρατία, αυτό είναι κάτι αδιαμφισβήτητο, διαφωνώ όμως στο γεγονός ότι γενικεύεται πάρα πολύ, διότι υπάρχουν πολλές εξαιρέσεις. Οι άνθρωποι αυτοί τι θα κάνουν, μου λες; Όχι ότι φαίνεται να σε νοιάζει και ιδιαίτερα αλλά οκ.

Ποιες γενικεύσεις καλή μου; Ήσουν στην διαδικασία πρόσληψης όλων αυτών; :worry: Ενημερωτικά σε κάθε νέα κυβέρνηση διοριζόταν νέος "στόλος" υπαλλήλων κομματικά προσκείμενος. Κοινωνική πολιτική προς δυστυχία εκατομμυρίων ανθρώπων την θεωρώ σκέτη κοροϊδία. Σε αλλαγές, υπάρχουν παράπλευρες απώλειες.

Επίσης δεν φταίει μόνο η ΕΡΤ για την κατρακύλα της χώρας μας. Λόγω της αντικειμενικής ενημέρωσης θα μπορούσε τόσα χρόνια να είχε συμβάλλει στην πάταξη της διαφθοράς, αλλά χάριν των "κατασκευασμένων" ειδήσεων συμμετείχαμε όλοι στο «πάρτυ» με τον έναν ή τον άλλο τρόπο. Ήταν ωραία χρόνια. Το άσχημο είναι ότι πλέον υπάρχουν πολλές "ΕΡΤ" που στοιχίζουν αρκετά εκατομμύρια κακοδιοίκησης. Άλλο η ''ΕΡΤ" σαν φορέας πολιτισμού και ψυχαγωγίας και άλλο "ΕΡΤ" ως κομματικό γραφείο ευρέσεως εργασίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skrillex

Νεοφερμένος

Η Νένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Χάνεις το ίδιο το γεγονός, το ότι δηλαδή απολύθηκαν τόσοι άνθρωποι με το έτσι θέλω, για να μην μας κάνει ντα η Μέρκελ.Επιπλέον αφού όπως λες δεν είναι όλοι (οι περισσότεροι βασικά) έτσι και υπήρχαν άτομα που δούλευαν, σκέψου τι θα κάνουν αυτοί

Αυτό που λες δεν στέκει.Ξέρεις πόσοι άνθρωποι,απλοί πολίτες απολύονται καθημερινά;Kαθημερινά;Με το έτσι θέλω;Ποιός τους υπερασπίζεται αυτούς,που στο κάτω κάτω αυτοί είναι πιο τίμιοι και κάνουν δουλειές τις οποίες οι ''εργαζόμενοι'' της ΕΡΤ δεν θα δέχονταν σε καμία περίπτωση να κάνουν,και για πολύ λίγα χρήματα..Δεν είναι δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
1)Εδώ είσαι λάθος και το ξέρεις,δε θα κάτσω βέβαια να το αναλύσω πρωινιάτικα τα επιδόματα και ότι γενικά περιελάμβανε ο "μισθός" του καθενός εκεί μέσα υπάρχουν σε διάφορα ενημερωτικά,ρίξε μια ματιά...όπως επίσης ρίξε και μια ματιά στο μισθό που παίζει σ'αυτές τις δουλειές στον Ιδιωτικό τομέα,γιατί όλα στη ζωή μετρώνται "σε σχέση με κάτι άλλο"...

2)Εσύ αυτές τις "πολιτιστικές μεταδόσεις" να φανταστώ της παρακολουθούσες ανελλιπώς ε;:whistle:

3)Εγώ όπως και πολλοί ακόμη σαν εμένα δε δίνουμε δεκάρα για τέτοιου τύπου "πολιτισμού" αλλά και για τις όποιες παραδόσεις γενικότερα...κράξε με όσο θες γι'αυτό,αλλά ρίξε και μια ματιά στα τιμολόγια να δεις πόσο μας κόστισε αυτός ο "πολιτισμός"...

Ναι, ρε, τις παρακολουθούσα. Δεν είμαστε όλοι κουβάδες να βλέπουμε μεσημεριανάδικα, ριάλιτι και να ακούμε ελαφρολαϊκά. Και δικό σου πρόβλημα που δε σου αρέσουν, οφείλει ένας κρατικός μηχανισμός να προφυλάσσει και να χρηματοδοτεί τον πολιτισμό και την διαρκή παγκόσμια ενημέρωση. Αυτό ήταν η ΕΡΤ.

Και δεν είναι μόνο η ΕΡΤ. Αυτή είναι τώρα. Είναι Πανεπιστήμια, Νοσοκομεία κλπ.
Θα μου πεις πάλι «εντάξει, εγώ δε θέλω να σπουδάσω και δεν αρρωσταίνω». Ε, χέστηκα ρε φίλε τι κάνεις εσύ.

Και τέλος... σταματήστε πια να μιλάτε για τα 50.000 που παίρνανε καμια 20αριά άτομα μέσα στα 2600 που απολύονται. Δεν πρέπει να τους βάζουμε όλους στο ίδιο καζάνι.
Ούτε το τι γίνεται στον ιδιωτικό τομέα, πρέπει να βλέπουμε. Ο ιδιωτικός τομέας πρέπει να φτάσει τα επίπεδα του δημοσίου, όχι το αντίθετο. Το ότι στον ιδιωτικό παίρνουν ψίχουλα και τους γαμάνε, δε σημαίνει ότι αυτό πρέπει να γίνει παντού.
Σταματήστε να γίνεστε θύματα του κοινωνικού αυτοματισμού της κυβέρνησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top