«Βόμβα» στις Πανελλαδικές από την ΟΛΜΕ

Βασιλης Σ.

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδια να πω και εγω την δικια μου γνωμη.Οπως πολυ σωστα υποθηκε σε ενα ποστ πιο πανω οι καθηγητες ( το συνολο τους)δεν φταινε σε τιποτα.Η κυβερνηση κανει κινησεις για να μας "σπασει τα νευρα" υπαιτιοι να βγουν οι καθηγητες και μονο και αυτοι να την βγαλουν λαδι.Δεν τους νοιαζει η νεολαια ουτε το μελλον της Ελλαδας.Αυτη η κυβερνηση ,γνωμη μου, ειναι οπως η προηγουμενη με τον κ.Παπανδρεου που τωρα εφυγε και κανει ζωαρα στην Αμερικη καθηγητης λεφτα και ολα.Ετσι και αυτοι οταν τελειωσει η θητεια τους καλλιστα μπορουν να φυγουν ακολουθοντας τον δρομο του Παπανδρεου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ναι χαίρω πολύ για νέο με το λες; Απλά ρώτησα κάτι και δεν απάντησες σε αυτό. Έστω ότι γίνεται η απεργία και καθυστερούν οι πανελλήνιες. Και πάνω από 2 βδομάδες αν θες, μαζί σου. Λέω είσαι σίγουρος ότι θα τους αφήσουν σε ησυχία;

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Αυτο το τοπικ δειχνει ποσο απολιτικ ειναι η σημερινη νεολαια.Πιο πολλες γενικευσεις και ηλιθιοτητες,δεν εχω ξανακουσει μαζεμενες.Ισως,και παλι,λεω ισως,την βλακεια αυτου του θεματος να την ξεπερναει το τοπικ που πραγματευεται το θεμα του Δημιουργισμου και της Εξελιξης.


Μας τα εχετε ΠΡΗΞΕΙ με το αγχος,τον κοπο και τις λοιπες μαλακιες που αραδιαζετε,μαζι με εναν κουβα δακρυα.Σκεφτειτε λιγο πολιτικα,σκεφτειτε τι σημαινει η κυβερνηση να σου απαγορευει να απεργησεις,να σου απαγορευει δηλαδη να αντιπαρατεθεις στην πολιτικη που σου επιβαλλει,σκεφτειτε τι σημαινουν 10.000 απολυσεις,συγχωνευσεις σχολειων,καταργησεις-συγχωνευσεις τμηματων (ΑΘΗΝΑ),πληρωμη συγγραματων,μειωσεις μισθων...πιστευω τα ακουτε καθημερινα,δεν ειστε και τοσο ασχετοι και ανενημερωτοι -ή τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω-.

Αλλα τι λεω,και να με θυμηθειτε,αυτοι που μυξοκλαινε τωρα σαν να παιρνεις απο ενα μωρο το παιχνιδι μεσα απο τα χερια του,μεθαυριο στο πανεπιστημιο θα αποτελουν μελη ΔΑΠΙΤΟ-ΠΑΣΠΙΤΟπαραταξεων,αντε γεια.
https://www.youtube.com/watch?v=kdkXACr81mA Αλλοι μυξοκλαινε οταν ακουνε αληθειες. Το αν ειναι μαλακιες η κουραση η προσπαθεια και το αγχος μπορει να το κρινει ο καθε νοημων ανθρωπος. Α και συγγνωμη που δεν πρεπει να μιλαμε για πολιτικα σε καθε θεμα. Αληθεια μονο οι πασπ-δαπ υπαρχουν σαν παραταξεις?

Έλεος ρε παιδιά.Έλεος δηλαδή.Μας τα έχετε κάνει τσουρέκια.Εδώ παίζονται οικογένειες εδώ απειλούνται άμεσα τα εργατικά δικαιώματα των εργαζομένων.Εδώ επιστρατεύουν τους καθηγητές και τους απαγορεύουν να απεργήσουν.Και όλα αυτά είναι μόνο η αρχή για όσα έρχονται γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι αν καταφέρουν και περάσουν τις αλλαγές τότε θα έρθει η σειρά και των άλλων εργατικών τάξεων.Και αντί να υποστηρίξετε τους καθηγητές και τους εαυτους σας καθεστε και γκρινιαζετε και κλαιγοσαστε επειδη θα καθυστερησουν για λιγο οι πανελληνιες.Λες και μεσα σε λιγες μερες οι γνωσεις που αποκτησατε θα εξαφανιστουν.Σκεφτεστε μονο τον εαυτουλη σας και δε λογαριαζετε τιποτα αλλο περα απο το συμφερον σας.Με την ιδεα και μονο ότι τα μπανακια σας θα καθυστερησουν τρελαίνεστε.Ο ατομικισμος στο μεγαλειο του.Εδω μια συμμαθητρια μου η οποια δινει με το ζορι πανελληνιες αρχισε να κατηγορει τους καθηγητες για το οτι θα τη καθυστερησουν για το οτι θα εντεινουν το αγχος της(που δεν εχει) και αλλα τετοια.Βεβαια για να κανει ακομα πιο πειστικο το λογο της παρεθεσε ενα αλλο επιχειρημα:πως πρεπει να τελειωσει με τις πανελληνιες γρηγορα για να παει στον Καρρα παολα και σε εναν αλλο.
Ο ατομικισμος σε ολο του το μεγαλειο? Οι καθηγητες που δε λογαριαζουν εμας και το μελλον μας ας πουμε δεν ειναι ατομικιστες? Φυσικα υπαρχουν και οι τουριστες των πανελληνιων αλλα ειναι συντριπτικη μειοψηφια, οποτε ακυρο το παραδειγμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αν είναι αυτή η απεργία να φέρει αποτέλεσμα είμαι 100% υπέρ χωρίς καμιά συζήτηση. Όμως αυτό που θέλουν να κάνουν σήμερα οι "αγαπητοί" μας πολιτικοί μπορούν να το κάνουν και αύριο. Δεν πιστεύω ότι δεν θα περάσει το δικό τους στο τέλος και πίστεψε με λυπάμαι πολύ για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βασιλης Σ.

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ο αγωνας που οφειλουμε να δωσουμε πρεπει να ειναι συλλογικος και οχι μεμονομενος γιατι η κατασταση εχει φτασει στο απροχωρητο.Ολοι οι κλαδοι των επαγγελματων εχουν νιωσει την ανεργια.Το μελλον για μας εινα δυσιωνο.Εμεις η νεολλαια μπορουμε να φερουμε την αλλαγη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Αν είναι αυτή η απεργία να φέρει αποτέλεσμα είμαι 100% υπέρ χωρίς καμιά συζήτηση. Όμως αυτό που θέλουν να κάνουν σήμερα οι "αγαπητοί" μας πολιτικοί μπορούν να το κάνουν και αύριο. Δεν πιστεύω ότι δεν θα περάσει το δικό τους στο τέλος και πίστεψε με λυπάμαι πολύ για αυτό.

Οι πολιτικοί και γενικά αυτοί που βρίσκονται σε υψηλές θέσεις πάντα θα θέλουν να περνάνε τα μέτρα τους και να περιορίζουν τα δικαιώματα των πολιτών.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα πάψουμε να αντιδρούμε επειδή θα το ξαναεπιχειρήσουν μετά από κάποιο καιρό.Κάθε φορά που δρουν αντιδημοκρατικά θα αντιμετωπίζουν το λαό.Έτσι πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Φυσικα οταν δεν μπορουμε να απαντησουμε κανουμε dislike...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οι πολιτικοί και γενικά αυτοί που βρίσκονται σε υψηλές θέσεις πάντα θα θέλουν να περνάνε τα μέτρα τους και να περιορίζουν τα δικαιώματα των πολιτών.Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα πάψουμε να αντιδρούμε επειδή θα το ξαναεπιχειρήσουν μετά από κάποιο καιρό.Κάθε φορά που δρουν αντιδημοκρατικά θα αντιμετωπίζουν το λαό.Έτσι πάει.
Και πάντα θα βρίσκουν έναν τρόπο να περνάει το δικό τους. Και αυτό έτσι πάει. Ξαναλέω δυστυχώς. Ας γίνει η απεργία μέσα στις πανελλήνιες εγώ δεν έχω θέμα με αυτό όσο άλλα άτομα απλά πιστεύω ότι αυτό που θέλουν να κάνουν στις καθηγητές θα το κάνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Φυσικα οταν δεν μπορουμε να απαντησουμε κανουμε dislike...

Μόλις πεις κάτι εύστοχο τότε θα απαντήσω.Αλλά επειδή μέχρι τώρα λες χαζομάρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Μόλις πεις κάτι εύστοχο τότε θα απαντήσω.Αλλά επειδή μέχρι τώρα λες χαζομάρες...
Συνεχιζεις να υπεκφευγεις, λεγοντας οτι λεω χαζομαρες και ταυτοχρονα με μουτζωνεις χμμμ... πολυ ευστοχο το ποστ σου, οπως και τα προηγουμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
@Solmyr

Εμ σόρυ ρε φίλε αλλά ξαναλέω εμείς τι φταίμε;
Όχι εγώ δεν γουστάρω να γίνει απεργία και να τελειώσω οπότε θέλουν αυτοί. Δεν συμφωνώ με τα μέτρα αν είναι δυνατόν αλλά δεν έχει κάνεις δικαίωμα να με βάλει σε αυτήν την ταλαιπωρία, να παίζει με τα νεύρα μου και να μου δημιουργεί τέτοιο άγχος.

εγώ,εγώ, εγώ, εγώ, εγώ.........
Αχ, Σοφία....

Όταν κάποια στιγμή στη ζωή σου θα χρειαστείς αλληλεγγύη / συμπαράσταση σαν άνθρωπος ή σαν εργαζόμενος δεν θα σου αρέσει που οι άλλοι θα λένε "τι με νοιάζει εμένα;" ή "με εμποδίζει...." ή "μου καταστρέφει το μέλλον μου...", κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
dr house περιμενω σχολιο για τον προεδρο της ολμε που εχει να μπει 6 χρονια σε ταξη, οταν αλλοι καθηγητες δουλευουν σαν τα σκυλια απο το πρωι μεχρι το βραδυ και υποστηριζουν και ψυχολογικα τον αγωνα των παιδιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγώ,εγώ, εγώ, εγώ, εγώ.........
Αχ, Σοφία....

Όταν κάποια στιγμή στη ζωή σου θα χρειαστείς αλληλεγγύη / συμπαράσταση σαν άνθρωπος ή σαν εργαζόμενος δεν θα σου αρέσει που οι άλλοι θα λένε "τι με νοιάζει εμένα;" ή "με εμποδίζει...." ή "μου καταστρέφει το μέλλον μου...", κ.λ.π.
Δεν αναφερόμουν αποκλειστικά σε εμένα ας πούμε ότι με έφερνα ως παράδειγμα παιδιού που δίνει φέτος εξετάσεις. Με τους καθηγητές είμαι βλέπω τι θέλουν να τους κάνουν και τα αιτήματα τους λογικά είναι. Απλά πιστεύω ότι το υπουργείο τα μέτρα θα τα περάσει και οι εξετάσεις θα γίνουν. Δεν είπα ότι δεν με νοιάζει για το μέλλον τον ανθρώπων δεν είμαι τρελή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Sourotiri:
Συμφωνώ και επαυξάνω: Δεν είναι μόνο αυτό. Ο ίδιος ο κλάδος των εκπαιδευτικών, όχι απλώς ποτέ δεν ζήτησε να φύγουν οι κακοί συνάδελφοι, αλλά επιπροσθέτως τους κάλυπτε, εδώ και 30 χρόνια. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν έχουν την κοινή γνώμη υπέρ τους. Αν ο κλάδος λειτουργούσε με σοβαρότητα, θα μπορούσε τώρα να χτυπήσει το χέρι στο τραπέζι με πολύ περισσότερη αξιοπιστία.

Όχι δεν είναι αυτός ο λόγος. Ανά καιρούς θυμάμαι πολλούς κλάδους να έχουν κατεβεί σε απεργίες ή κάθε είδους διαμαρτυρίες. Κάθε, μα κάθε φορά η κυβέρνηση επιστρατεύει όλα τα βρώμικα μέσα - και το πετυχαίνει - ώστε να στρέψει την κοινή γνώμη εναντίον τους.
Όταν απεργούσαν οι υπάλληλοι των συγκοινωνιών τότε μιλούσαμε για συντεχνιακούς που ξεβολεύτηκαν και τώρα εμποδίζουν τον απλό κοσμάκη που απλά θέλει να πάει στη δουλειά(?) του.
Όταν απεργούσαν οι σκουπιδιάρηδες τότε ξαναθυμηθήκαμε όλες τις ασθένειες του μεσαίωνα ( χολέρα, πανούκλα ), το πώς οι κάδοι αποτελούν κίνδυνο για τη δημόσια υγεία, πώς βλάπτεται η εικόνα της χώρας στο εξωτερικό κλπ.
Όταν απεργούσαν οι ναυτεργάτες τότε μας έκοφτε η εικόνα της χώρας ως προς τους τουρίστες που είχαν κλείσει εισιτήρια, η παρακώλυση των μεταφορών, η επικοινωνία με τα νησιά κλπ.
Όταν απεργούσαν οι αγρότες τότε μας παρουσιάστηκαν ως οι αργόσχολοι που το μόνο που κάνουν είναι να παίρνουν επιδοτήσεις και να τα τρώνε σε σκυλάδικα και αυτοκίνητα και τώρα ξεβολεύτηκαν και κλείνουν τους δρόμους.

Δε λέω ότι είμαι σε θέση πάντα να κρίνω κατά πόσο ένας κλάδος δικαιολογεί την όποια κινητοποίησή του ( αν και αυτό είναι σχετικό ) αλλά έχω βαρεθεί πραγματικά τα ίδια και τα ίδια. Δε μπορώ να σκεφτώ ούτε μία περίπτωση όπου μια κοινωνική ομάδα βρήκε την έμπρακτη υποστήριξη της υπόλοιπης κοινωνίας άρα όχι μου είναι λίγο δύσκολο να πιστέψω πως παντού υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Ο λόγος είναι πως κατά την πλειονότητα ο κόσμος ποτέ δεν παίρνει πραγματικά θέση για ό,τι συμβαίνει γύρω του. Αν παρουσιαστεί ένα πρόβλημα που επηρεάζει τη σφαίρα επηρροής του τότε τα βάζει με τον άμεσα εμπλεκόμενο, χωρίς ποτέ να ενδιαφερθεί και να πάρει θέση για το τρέχον θέμα. Αν υπάρχει μια απεργία, τότε φταίει αυτός που απεργεί, Αν μας επηρεάσει η μετανάστευση, τότε φταίνε οι μετανάστες. Αν δε μας εξυπηρετούν καλά οι δημόσιες υπηρεσίες, τότε φταίνει οι δημόσιοι υπάλληλοι. Και πάει λέγοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Συνεχιζεις να υπεκφευγεις, λεγοντας οτι λεω χαζομαρες και ταυτοχρονα με μουτζωνεις χμμμ... πολυ ευστοχο το ποστ σου, οπως και τα προηγουμενα...

https://www.youtube.com/watch?v=kdkXACr81mA Αλλοι μυξοκλαινε οταν ακουνε αληθειες. Το αν ειναι μαλακιες η κουραση η προσπαθεια και το αγχος μπορει να το κρινει ο καθε νοημων ανθρωπος. Α και συγγνωμη που δεν πρεπει να μιλαμε για πολιτικα σε καθε θεμα. Αληθεια μονο οι πασπ-δαπ υπαρχουν σαν παραταξεις?


Ο ατομικισμος σε ολο του το μεγαλειο? Οι καθηγητες που δε λογαριαζουν εμας και το μελλον μας ας πουμε δεν ειναι ατομικιστες? Φυσικα υπαρχουν και οι τουριστες των πανελληνιων αλλα ειναι συντριπτικη μειοψηφια, οποτε ακυρο το παραδειγμα σου.

Επειδή προφανώς δε μπορείς να αντιληφθείς κάποια πράγματα θα σε βοηθήσω εγώ...
Η κούραση η προσπάθεια του μαθητή οι πολλές ώρες διαβάσματος δε χάνονται μέσα σε λίγες μέρες.Τώρα το αν μεγαλώνει το άγχος δεν με απασχολεί.Όποιο παιδί αγχώνεται επειδή θα <<αναγκαστεί>> να δώσει λίγες μέρες αργότερα(big deal) είναι άξιος της μοίρας του.

Οι καθηγητές χάνουν το έδαφος κάτω από τα πόδια τους.Ενδέχεται να ανατραπεί η ζωή τους και εσύ μου μιλάς για ατομικισμό!?Μα δηλαδή δε μπορείς να βάλεις λίγο το μυαλό σου να λειτουργήσει?Συγκρίνεις το πρόβλημα των καθηγητών με το τίποτα των μαθητών?Έλεος

Επίσης σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες το Post μου δε στηριζοταν πανω στο παραδειγμα.Με το παραδειγμα ήθελα να δειξω πως υπαρχουν μαθητες που δε νοιαζονται καν και ομως κατακρινουν και καταδικαζουν τον αγωνα των καθηγητων χρησιμοποιώντας τα ψευτοεπιχειρηματα τα δικα σας.

Και επειδη παλι δεν καταλαβες δεν σε μουτζωσα.Υπηρχαν καποιες λέξεις διπλα.Θα στις μεταφρασω μην ανησυχεις.<<Μίλα στο χέρι>>.Δηλαδή τα λογια σου είναι τοσο κενα σε περιεχομενο που δεν αξιζει να σε προσεξω.Αυτο σημαινει.Για να ήταν μουτζα τα δαχτυλα επρεπε να ειναι ανοιχτα.

Καταλαβές τώρα?Πιο απλα δε μπορω να τα πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Επειδή προφανώς δε μπορείς να αντιληφθείς κάποια πράγματα θα σε βοηθήσω εγώ...
Η κούραση η προσπάθεια του μαθητή οι πολλές ώρες διαβάσματος δε χάνονται μέσα σε λίγες μέρες.Τώρα το αν μεγαλώνει το άγχος δεν με απασχολεί.Όποιο παιδί αγχώνεται επειδή θα <<αναγκαστεί>> να δώσει λίγες μέρες αργότερα(big deal) είναι άξιος της μοίρας του.

Οι καθηγητές χάνουν το έδαφος κάτω από τα πόδια τους.Ενδέχεται να ανατραπεί η ζωή τους και εσύ μου μιλάς για ατομικισμό!?Μα δηλαδή δε μπορείς να βάλεις λίγο το μυαλό σου να λειτουργήσει?Συγκρίνεις το πρόβλημα των καθηγητών με το τίποτα των μαθητών?Έλεος

Επίσης σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες το Post μου δε στηριζοταν πανω στο παραδειγμα.Με το παραδειγμα ήθελα να δειξω πως υπαρχουν μαθητες που δε νοιαζονται καν και ομως κατακρινουν και καταδικαζουν τον αγωνα των καθηγητων χρησιμοποιώντας τα ψευτοεπιχειρηματα τα δικα σας.

Και επειδη παλι δεν καταλαβες δεν σε μουτζωσα.Υπηρχαν καποιες λέξεις διπλα.Θα στις μεταφρασω μην ανησυχεις.<<Μίλα στο χέρι>>.Δηλαδή τα λογια σου είναι τοσο κενα σε περιεχομενο που δεν αξιζει να σε προσεξω.Αυτο σημαινει.Για να ήταν μουτζα τα δαχτυλα επρεπε να ειναι ανοιχτα.

Καταλαβές τώρα?Πιο απλα δε μπορω να τα πω...
Το μιλα στο χερι μου φαινεται υποτιμητικο. Οι μαθητες που λες ειναι συντριπτικη μειοψηφια. Οι καθηγητες μπορουν να κανουν την απεργια οποτε θελουν εκτος της περιοδου των πανελληνιων κι εμεις θα τους στηριξουμε. Το τιποτα των μαθητων ας πουμε ειναι οι εξετασεις που καθοριζουν ολοκληρη την πορεια που θα ακολουθησει ο καθενας στη ζωη του μετα τα 18? Ο προγραμμαισμος στο διαβασμα και ο μη αποπροσανατολισμος απο εξωγενεις παραγοντες ειναι δυο απαραιτητα στοιχεια για να γραψεις καλα περα απο το ποσο διαβασες μεσα στη χρονια. Τελος συγγνωμη που σε εβαλα να απαντησεις στις ''βλακειες'' μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros87

Νεοφερμένος

Ο Spyros87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μπετόν αρμέ πάντως οι ΕΛΜΕ και η ΟΛΜΕ. 90% συμμετοχή και συντριπτική νίκη του ΥΠΕΡ για απεργία. Νομίζω τώρα έχουμε ευθύνη όλοι μας να σταθούμε έξω από τα σχολειά μας μαζί με τους καθηγητές και να ακυρώσουμε τις πανελλήνιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Το μιλα στο χερι μου φαινεται υποτιμητικο. Οι μαθητες που λες ειναι συντριπτικη μειοψηφια. Οι καθηγητες μπορουν να κανουν την απεργια οποτε θελουν εκτος της περιοδου των πανελληνιων κι εμεις θα τους στηριξουμε. Το τιποτα των μαθητων ας πουμε ειναι οι εξετασεις που καθοριζουν ολοκληρη την πορεια που θα ακολουθησει ο καθενας στη ζωη του μετα τα 18? Ο προγραμμαισμος στο διαβασμα και ο μη αποπροσανατολισμος απο εξωγενεις παραγοντες ειναι δυο απαραιτητα στοιχεια για να γραψεις καλα περα απο το ποσο διαβασες μεσα στη χρονια. Τελος συγγνωμη που σε εβαλα να απαντησεις στις ''βλακειες'' μου...

Σκοπός είναι να ασκηθεί πίεση στην κυβέρνηση.Μόνο αν η απεργία γίνει κατά τη διάρκεια των Πανελληνίων μπορεί να επιτευχθεί κάτι τέτοιο.Και οι Πανελλήνιες δεν καθορίζουν τη ζωή σου ούτε το μέλλον σου.Και ξέρεις γιατί?Γιατί ακόμα και 20 να γράψεις το μέλλον σου είναι αβέβαιο.Είναι τόσο αβέβαιο όσο αν έγραφες 14.Και αυτό γιατί στην Ελλάδα στην κατάσταση που είμαστε τα πάντα έχουν ισοπεδωθεί.Και θα το ξαναπω για 100η φορά:Ένας προετοιμασμένος μαθητής που έχει κατανοήσει τη θεωρία και που έχει διαβάσει πολύ μέσα στη χρονιά δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να επηρεαστεί αν είναι να δώσει μετά από κάποιες μέρες.Άσε που έχει και άλλες μέρες για επανάληψη.
Σε συγχωρώ.Τουλάχιστον τώρα δε θα τις ξαναεπαναλάβεις.(τα εισαγωγικά δε χρειαζόταν να τα βάλεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπετόν αρμέ πάντως οι ΕΛΜΕ και η ΟΛΜΕ. 90% συμμετοχή και συντριπτική νίκη του ΥΠΕΡ για απεργία. Νομίζω τώρα έχουμε ευθύνη όλοι μας να σταθούμε έξω από τα σχολειά μας μαζί με τους καθηγητές και να ακυρώσουμε τις πανελλήνιες.
Να τις καθυστερήσουμε αν είναι να βγει κάτι από αυτό ναι. Όχι και να τις ακυρώσουμε δεν θα πάει χαμένος o κόπος μας σόρυ κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
οι καθηγητές δεν μπορουν πρέπει μαζικά εσείς οι μαθητές της Γ Λυκείου να αρνηθείτε να γράψετε ως συμπαράσταση αλλυλεγγύης στους καθηγητές σας
fockos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top