[Πανελλήνιες 2012] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2012] Ποια θα είναι η πρώτη σας επιλογή;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 239)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ψυχολογία Θεσσαλονίκης.

Αμήν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Haldreithen

Νεοφερμένος

Ο Haldreithen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εμπορικό Ναυτικό!!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Εγώ άλλο ήθελα από ανέκαθεν και αλλού πάω.... Από 11 χρονών κάνω πρωταθλητισμό(μπάσκετ) .. Καταλαβαίνετε( διπλές προπονήσεις, βάρη, τρέξιμο κ δεν συμμαζεύεται).. Λογικό από τότε να θέλω ΤΕΦΑΑ.. Όμως πάντα ήμουν καλός μαθητής και απότι νομίζω έχω κάποιες δυνατότητες και από πέρυσι οι δικοί μου με πρήζουν γ Ιατρική και τελικά έχω βάλει κάτω το κεφάλι και διαβάζω.. Τα πάω κλ κ λογικά θα περάσω ( αν συνεχίσω έτσι και όλα πάνε κλ ).. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ήδη σταμάτησα το μπάσκετ και μετά από τόσο καιρό νιώθω περίεργα και αβέβαιος με την επιλογή μου.. Μπορείτε να πείτε καμιά άποψη; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγώ άλλο ήθελα από ανέκαθεν και αλλού πάω.... Από 11 χρονών κάνω πρωταθλητισμό(μπάσκετ) .. Καταλαβαίνετε( διπλές προπονήσεις, βάρη, τρέξιμο κ δεν συμμαζεύεται).. Λογικό από τότε να θέλω ΤΕΦΑΑ.. Όμως πάντα ήμουν καλός μαθητής και απότι νομίζω έχω κάποιες δυνατότητες και από πέρυσι οι δικοί μου με πρήζουν γ Ιατρική και τελικά έχω βάλει κάτω το κεφάλι και διαβάζω.. Τα πάω κλ κ λογικά θα περάσω ( αν συνεχίσω έτσι και όλα πάνε κλ ).. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ήδη σταμάτησα το μπάσκετ και μετά από τόσο καιρό νιώθω περίεργα και αβέβαιος με την επιλογή μου.. Μπορείτε να πείτε καμιά άποψη; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

Διαλεξε οτι αρεσει σε σενα και μετα κοιτα τι θελουν οι γονεις σου.Γιατι μπορει,πχ, να νιωθεις πιο ανετα στο ΤΕΦΑΑ,σε σχεση με την Ιατρικη.

Επισης,θα σου προτεινα να πηγαινεις γυμναστηριο μια φορα την βδομαδα,για να μην νιωθεις τοσο αβολα που αφησες το μπασκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγώ άλλο ήθελα από ανέκαθεν και αλλού πάω.... Από 11 χρονών κάνω πρωταθλητισμό(μπάσκετ) .. Καταλαβαίνετε( διπλές προπονήσεις, βάρη, τρέξιμο κ δεν συμμαζεύεται).. Λογικό από τότε να θέλω ΤΕΦΑΑ.. Όμως πάντα ήμουν καλός μαθητής και απότι νομίζω έχω κάποιες δυνατότητες και από πέρυσι οι δικοί μου με πρήζουν γ Ιατρική και τελικά έχω βάλει κάτω το κεφάλι και διαβάζω.. Τα πάω κλ κ λογικά θα περάσω ( αν συνεχίσω έτσι και όλα πάνε κλ ).. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ήδη σταμάτησα το μπάσκετ και μετά από τόσο καιρό νιώθω περίεργα και αβέβαιος με την επιλογή μου.. Μπορείτε να πείτε καμιά άποψη; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

Αν ακολουθισεις κατι που δεν θες αργα η γρηγορα θα τα παρατησεις, η απλος θα συμβιβαστεις και θα ζεις χωρις να χαιρεσε για αυτο που κανεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ άλλο ήθελα από ανέκαθεν και αλλού πάω.... Από 11 χρονών κάνω πρωταθλητισμό(μπάσκετ) .. Καταλαβαίνετε( διπλές προπονήσεις, βάρη, τρέξιμο κ δεν συμμαζεύεται).. Λογικό από τότε να θέλω ΤΕΦΑΑ.. Όμως πάντα ήμουν καλός μαθητής και απότι νομίζω έχω κάποιες δυνατότητες και από πέρυσι οι δικοί μου με πρήζουν γ Ιατρική και τελικά έχω βάλει κάτω το κεφάλι και διαβάζω.. Τα πάω κλ κ λογικά θα περάσω ( αν συνεχίσω έτσι και όλα πάνε κλ ).. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ήδη σταμάτησα το μπάσκετ και μετά από τόσο καιρό νιώθω περίεργα και αβέβαιος με την επιλογή μου.. Μπορείτε να πείτε καμιά άποψη; ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!

κάτσε κάτσε, δηλαδή όσοι έχουν δυνατότητες πάνε ιατρική, ενώ οι άχρηστοι πάνε στη ΤΕΦΑΑ; τι είδους λογική είναι αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny...bio

Νεοφερμένος

Η penny...bio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Διαλεξε οτι αρεσει σε σενα και μετα κοιτα τι θελουν οι γονεις σου.Γιατι μπορει,πχ, να νιωθεις πιο ανετα στο ΤΕΦΑΑ,σε σχεση με την Ιατρικη.

Επισης,θα σου προτεινα να πηγαινεις γυμναστηριο μια φορα την βδομαδα,για να μην νιωθεις τοσο αβολα που αφησες το μπασκετ.
Μου το έχουν περάσει γ Ιατρική και δν θ μ χαλούσε.... Παίζω μπάσκετ στ σχολείο και κάνω 2 φορές από 45 λεπτά βάρη στ σπίτι, αλλά καμία σχέση.. Πέρυσι λχ έκανα 5 προπονήσεις, 3 φορές βάρη και 2 αγώνες....

κάτσε κάτσε, δηλαδή όσοι έχουν δυνατότητες πάνε ιατρική, ενώ οι άχρηστοι πάνε στη ΤΕΦΑΑ; τι είδους λογική είναι αυτή;
όχι ρε φίλε.. Δεν ήθελα να πω κάτι τέτοιο, αλλά τα ΤΕΦΑΑ σε οδηγούν σε έναν κλάδο με μεγάλη ανεργία... Δεν θέλω να ψωμολυσσάω , ενώ αν είχα εκμεταλλευθεί τις δυνατότητες μου να είχα μια άνεση(σχετικά).. Και αν μπορώ γ Ιατρική, δν χαραμίζομαι σε κάτι πολύ πιο χαμηλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μου το έχουν περάσει γ Ιατρική και δν θ μ χαλούσε.... Παίζω μπάσκετ στ σχολείο και κάνω 2 φορές από 45 λεπτά βάρη στ σπίτι, αλλά καμία σχέση.. Πέρυσι λχ έκανα 5 προπονήσεις, 3 φορές βάρη και 2 αγώνες....

Σιγουρα κανεναν δεν χαλαει να περασει σε μια μουρατη σχολη,to be honest. :D
Το θεμα ειναι,ομως,κατα ποσο ΕΣΥ θελεις αυτη τη σχολη και κατα ποσο ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ στο χαρακτηρα σου.Φετος,εγραψα παρα πολυ καλα στις Πανελληνιες (στα μαθηματικα κατευθυνσης) και το φροντιστηριο μου με πιεζε εντονα για ΣΕΜΦΕ και Μαθηματικο.Αλλα,πηγα θετικη επειδη ηθελα ΣΑΝ ή Βιολογια,οποτε και διαλεξα τελικα αυτο που ηθελα,που ειναι η Νοσηλευτικη (ακυρη επιλογη,γτ περιμενες να πω καμια Βιολογια :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Σιγουρα κανεναν δεν χαλαει να περασει σε μια μουρατη σχολη,to be honest. :D
Το θεμα ειναι,ομως,κατα ποσο ΕΣΥ θελεις αυτη τη σχολη και κατα ποσο ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ στο χαρακτηρα σου.Φετος,εγραψα παρα πολυ καλα στις Πανελληνιες (στα μαθηματικα κατευθυνσης) και το φροντιστηριο μου με πιεζε εντονα για ΣΕΜΦΕ και Μαθηματικο.Αλλα,πηγα θετικη επειδη ηθελα ΣΑΝ ή Βιολογια,οποτε και διαλεξα τελικα αυτο που ηθελα,που ειναι η Νοσηλευτικη (ακυρη επιλογη,γτ περιμενες να πω καμια Βιολογια :P).
Είναι κ η ανεργία στην μέση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Είναι κ η ανεργία στην μέση...

Ειναι και αυτο ενα κριτηριο,σιγουρα,που πρεπει να κοιταξεις,αλλα πρεπει να δεις αν σου ταιριαζει και αυτη η σχολη,γιατι το θεμα ειναι να μπορεσεις να βγαλεις και τη σχολη.Δεν γινεται,πχ,να μπεις Βιολογικο και να μην σ'αρεσει καθολου η βιολογια,γιατι δεν θα την παλεψεις ευκολα τη σχολη.

Επισης,μιας και σε πετυχα εδω,να σου θυμισω (απο αλλο θεμα) οτι θεσμοι οπως ο στρατος και η αστυνομια χανουν την αιγλη που ειχαν παντοτε,επειδη γινονται περικοπες δαπανων και μισθων.Αν θες τοσο πολυ ΣΣΑΣ,καλυτερα πηγαινε ως πολιτης στην αντιστοιχη σχολη (δλδ ιατρικη,οδοντιατρικη).

Τελος,μια συμβουλη απο τον παλιο μου χημικο : στις πανελληνιες πηγαινε μαζεψε οσα πιο πολλα μορια μπορεις,και μετα κοιτα τι σχολες θελεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ψυχολογία Ρεθύμνου .. Αλλιώς ΦΠΨ ... Στην χειρότερη Φιλολογία ..
Αν και με πρήζουν για Νομική -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγώ Νομική Θεσσαλονίκης στοχεύω αλλιώς Παιδαγωγικό στο Ρέθυμνο :) Στη χειρότερη κι εγώ καμια Φιλολογία :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ειναι και αυτο ενα κριτηριο,σιγουρα,που πρεπει να κοιταξεις,αλλα πρεπει να δεις αν σου ταιριαζει και αυτη η σχολη,γιατι το θεμα ειναι να μπορεσεις να βγαλεις και τη σχολη.Δεν γινεται,πχ,να μπεις Βιολογικο και να μην σ'αρεσει καθολου η βιολογια,γιατι δεν θα την παλεψεις ευκολα τη σχολη.

Επισης,μιας και σε πετυχα εδω,να σου θυμισω (απο αλλο θεμα) οτι θεσμοι οπως ο στρατος και η αστυνομια χανουν την αιγλη που ειχαν παντοτε,επειδη γινονται περικοπες δαπανων και μισθων.Αν θες τοσο πολυ ΣΣΑΣ,καλυτερα πηγαινε ως πολιτης στην αντιστοιχη σχολη (δλδ ιατρικη,οδοντιατρικη).

Τελος,μια συμβουλη απο τον παλιο μου χημικο : στις πανελληνιες πηγαινε μαζεψε οσα πιο πολλα μορια μπορεις,και μετα κοιτα τι σχολες θελεις.
Αυτό το τελευταίο εννοείται. Τώρα η ΣΣΑΣ δεν σε βάζει σε αναμονή γ ειδικότητα..που είναι υπέρ... θα δείξει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Μονο τρεις για πολυτεχνείο;
Μερικοί χρήστες εδώ μέσα επηρεάζουν κόσμο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Αυτό το τελευταίο εννοείται. Τώρα η ΣΣΑΣ δεν σε βάζει σε αναμονή γ ειδικότητα..που είναι υπέρ... θα δείξει...:)

Χμ...νομιζω οτι στη ΣΣΑΣ μονο ο πρωτος,με τη μεγαλυτερη βαθμολογια,σε καθε ομαδα,διαλεγει την ειδικοτητα που θελει.Οι αλλοι παιρνετε οτι σας αναθεσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Archangel^^

Νεοφερμένος

Η Αναστασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Εδώ πολυτεχνείο, εδώ πολυτεχνείο!
Ελπίζω σε ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Πάτρας και ο Θεός βοηθός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εγω στοχευω να μπω σε καποιο τμημα του ΟΠΑ, η εναλλακτικα, ναυτηλιακες σπουδες, η στην χειροτερη περιπτωση, τουριστικες επιχειρησεις στην Αθηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εδώ πολυτεχνείο, εδώ πολυτεχνείο!
Ελπίζω σε ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ :D

Για Υπολογιστες ή Ενεργεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top