Πανελλήνιες και ύπνος

equalizer

Νεοφερμένος

Ο equalizer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους ειμαι καινουριος και θα ηθελα να σας ρωτησω κατι γιατι φετος δινω πανελληνιες και τα πραγματα ειναι λιγο δυσκολα.Γενικα τα πηγαινω καλα σε ολα τα μαθηματα,πιστευω οτι αν ολα πανε καλα θα βγαλω πανω απο 15000 μορια,δεν εχω αγχος αλλα ενα ειναι το μεγαλο προβλημα που με απασχολει απο τωρα.Ο υπνος μια μερα πριν τις εξετασεις.Θα καταφερω να κοιμηθω ή απο την ενταση δεν θα κλεισω ματι και το πρωι θα κοιμαμαι ορθιος?Σας εχει συμβει?Τι θα με συμβουλευατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seferstav

Νεοφερμένος

Η seferstav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ναι μου έχει συμβεί μόνο μια φορά,το βράδυ πριν την έκθεση....Δεν ξέρω ακριβώς αν έφταιγε το μάθημα που γράφαμε ή το ότι άρχιζαν οι πανελλήνιες.Γενικά δεν είμαι άνθρωπος που αγχώνεται οπότε δεν ήξερα πως να το αντιμετωπίσω..Είπα λοιπόν πάει να κοιμηθώ πιο νωρίς εκείνη την ημέρα,να ξεκουραστώ καλά για την επόμενη...Πέφτω για ύπνο στις 11...ε και με είχε πιάσει μια τέτοια υπερένταση που δεν μπορούσα να κλείσω μάτι...Και το θέμα ήταν ότι όσο περνούσε η ώρα,το άγχος μεγάλωνε όχι για το ότι έδινα πανελλήνιες,αλλά γιατί φοβόμουν ότι θα κοιμόμουν πάνω στα θέματα,ή ότι δεν θα λειτουργούσε το μυαλό μου εκείνη την ώρα και θα κλείναν τα μάτια μου όταν δεν έπρεπε...Κατά τις 3!!! (ευτυχώς),ξύπνησε ο πατέρας μου και με βρίσκει ξύπνια....και του λέω ότι δεν έχω κλείσει μάτι...με παίρνει λοιπόν μια βόλτα με το αυτοκίνητο...Δεν φαντάζεσαι πόσο ξέφυγε το μυαλό μου και χαλάρωσα....με το που φτάνουμε σπίτι στις 3μιση,έπεσα ξερή...Το καλύτερο ήταν ότι την επόμενη μέρα ούτε ύπνος με έπιασε,και μια χαρά μπορούσα να σκεφτώ...Ο οργανισμός μου είχε ρυθμιστεί να ξυπνά το πρωί,οπότε λειτούργησε φυσιολογικά,λες και δεν είχα ξενυχτήσει...Και στα επόμενα μαθήματα πάντα πριν πέσω για ύπνο,με πήγαιναν μια βόλτα...και πίστεψέ με αυτό το πράγμα δεν το ξανάπαθα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Να σου πω την αλήθεια, ναι, μου έχει συμβεί αυτό. Αν και δεν έδωσα ακόμα Πανελλήνιες αφου θα δώσω και εγώ φέτος έχω να σου πώ ότι :
Φέτος, λοιπόν, στις εξετάσεις της Β΄λυκείου γράφαμε Αντιγόνη την Δευτέρα. Αφού είχα διαβάσει όλη την ύλη 2 φορές και μετά την τελευταία σύντομη επαναληψούλα το βράδυ της Κυριακής, είπα να ξαπλώσω να κοιμηθώ γύρω στις 11:30 αφού έγραφα 1ο κύκλο. Ξαπλώνω που λές και να μην μπορώ να κλείσω μάτι. Το περίεργο της υπόθεσης είναι ότι δεν ήμουνα καθόλου αγχωμένος για την επομενη μέρα. Παρ'όλα αυτά όλο το βράδυ στριφογυρνούσα στο κρεβάτι μου μήπως και κοιμηθώ..Και όσο περνούσε η ώρα και έβλεπα το ρολόι μου, άρχισα να πιέζω τον ευατό μου ολοένα και περισσότερο για να κοιμηθώ γιατι σκεφτόμουνα πως άμα δεν κοιμηθώ καθόλου δεν θα μπορώ να συγκεντρωθώ και θα κοιμάμαι όρθιος. Τελικά που λές έμεινα ξύπνιος όλη νύχτα και κοιμήθηκα μόνο κανένα 2ωρο(από τις 5:30 - 7:30). Την επόμενη μέρα ενώ περίμενα να γράψω χάλια και να μην θυμάμαι τίποτα αντιθέτως και ήταν όλα μια χαρά και το 20άρι το χτυπήσαμε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ πάλι την περίοδο που γράφαμε κοιμόμουν τέλεια!! Δεν κάνω πλάκα. Τέτοια αναισθησία πρώτη φορά βλέπω!
Απλά όταν έπεφτα για ύπνο ήμουν πτώμα και δεν καταλάβαινα τπτ. Ανώμαλος χαρακτήρας... τι να κάνεις; :P
Είχα όμως πρόβλημα με τον ύπνο μου πιο μπροστά. Δλδ από αρχές Σεπτεμβρίου μέχρι Δεκέμβριο περίπου έπεφτα πχ για ύπνο κατά τις 12 και κάθε βράδυ, μα κάθε βράδυ ξυπνούσα στις 3! Και μετά να με ξαναέπιανε ύπνος στις 5 με 6. Ήταν κάπως "τρομαχτικό" Απαίσια αίσθηση.
Μετά όλα έφτιαξαν όμως και εντέλει όλα πήγαν καλά :) (μάλλον βοήθησε λιγάκι και η 7ήμερη...:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Μια χαρά θα κοιμηθείτε πριν πάτε να δώσετε, μην τα σκέφτεστε αυτά από τώρα. Φανταστείτε εγώ που είχα τρελό άγχος, έπεσα από τις 11 και το πρωί δεν ήθελα να σηκωθώ :P Εξάλλου μόλις περάσει το πρώτο μάθημα θα ηρεμήσετε και δε θα έχετε τόσο άγχος όσο πριν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiatsakona

Νεοφερμένος

Η sofiatsakona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
προσωπικά δεν έχω ξανακοιμηθεί πιο πολύ σε χρονια!! εντάξει τα βράδια κοιμόμουν 3 με 7 γιατί μίλαγα στο τηλέφωνο αλλά κοιμόμουν κάθε μεσημέρι, σαββατοκύριακα μεχρι το μεσημέρι και μάλιστα μια μέρα κοιμήθηκα μεσημεριανο 4 με 10 και μισι, διάβασα και ξανακοιμήθηκα στις 12!
πάντως για όσους δεν μπορούν πολλοί φίλοι μ έπαιρναν το quiet life που ειναι φυτικό και κυρίως χαλαρώτικο αν και καλύτερα να το κρατήσετε για το τέλος! εχω ενα μπουκαλάκι απείραχτο οποιος το θέλει!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
4 το πρωί κοιμήθηκα πριν την έκθεση, στα υπόλοιπα φυσιολογικά κάπου στις 12.

Μη σκέφτεστε από τώρα τις εξετάσεις, συγκεντρωθείτε σε ό,τι κάνετε τώρα και μαζέψτε εμπειρίες για το τέλος. Μη νομίζετε ότι όλοι θα κατάφερναν να ελέγξουν το άγχος το Μάιο αν δεν είχαν όσα έμαθαν μέσα στη χρονιά από πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

equalizer

Νεοφερμένος

Ο equalizer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ευχαριστω για τη βοηθεια,απλα δεν εχω συνηθισει να αγχωνομαι και δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω αν συμβει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μα γι' αυτό έχεις ένα χρόνο να παίξεις κι όταν συμβεί στις εξετάσεις θα 'χεις τόση εμπειρία πια που απλά δε θα σε πειράξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξετασεις και υπνος δεν πανε μαζι . Γενικα πρεπει να ειστε καθολη τη δειαρκεια των πανελληνιων με το μοτο :F@ck sleep .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Seems legit.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Yπερβολικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Εξετασεις και υπνος δεν πανε μαζι . Γενικα πρεπει να ειστε καθολη τη δειαρκεια των πανελληνιων με το μοτο :F@ck sleep .

Θα το'χω υπόψιν μου. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Γενικότερα στις εξετάσεις πρέπει να είσαι ξεκούραστος και ήρεμος.
Και το ξενύχτι την προηγούμενη βραδιά δεν βοηθάει,ειδικά όταν το έχεις περάσει διαβάζοντας.
Αν δεν μπορείς να κοιμηθείς απο το αγχος και την υπερένταση,δοκιμάσε να πιείς ένα χαμομήλι,σε χαλαρώνει στο πι και φί και σε στέλνει να κοιμηθείς σαν μωράκι.
Και δεν είναι και βαρύ ώστε το επόμενο πρωί να μην σε ξυπνάνε ούτε κανόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ρε μην ακουτε τον Τασο, νομιζει οτι τα ξερει ολα αφηστε τον σε αυτην την ψευδαισθηση. Να πω την αληθεια και εγω εχω αρχισει να σκεφτομαι αν κοιμαμαι τα βραδια πριν τις πανελληνιες(Ποτε δεν ειχα καλες σχεσεις με τον υπνο απο μικρος κοιμομουνα 3-4 ωρες μετα απο οταν επεφτα στο κρεβατι και αυτο με εχει αγχωσει καπως :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εξετασεις και υπνος δεν πανε μαζι . Γενικα πρεπει να ειστε καθολη τη δειαρκεια των πανελληνιων με το μοτο :F@ck sleep .

Αποκλεισμένο μέλος.
Δε μπορώ να πω ότι λυπήθηκα. :P


Στο θέμα τώρα.
Έχω πρόβλημα με τον ύπνο. Μου συμβαίνουν ανά περιόδους τα εξής:

- Ενώ νυστάζω, δε μπορώ να κοιμηθώ. Ξημεροβραδιάζομαι και ύπνος τίποτα!
- Ενώ κοιμάμαι κανονικά, όταν ξυπνώ αισθάνομαι ΠΤΩΜΑ, λες και έχω να κοιμηθώ αιώνες! Μια απίστευτη κούραση. :(
-Ενώ κοιμάμαι, ξυπνώ συχνά τη νύχτα, μπορεί και ανά μισάωρα. >.<
- Ενώ θέλω να κοιμηθώ και κοιμάμαι και όλα καλά... Παραμιλώ στον ύπνο μου ή πετάγομαι απότομα πάνω μη ξέροντας το γιατί.:worry:
Ε και δε μπορώ να κοιμηθώ στο τέλος, γιατί φοβάμαι τι θα πω, αν παραμιλήσω.:redface:

Τώρα περνώ την τελευταία φάση. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semeon

Νεοφερμένος

Η semeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγώ το βράδυ πριν την έκθεση είχα απίστευτο άγχος αλλά κοιμήθηκα σαν πουλάκι δεδομένων των ξενυχτιών που είχαν προηγηθεί.... Μην ανησυχείτε πάντως, την ημέρα που θα γράφετε ο εγκέφαλος θα λειτουργεί στο φουλ ένεκεν του στρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγω αλλο θελω να ρωτησω ...πως μπορεις να μεινεις ξυπνιος μεχρι αργα???
(εκτος απο red bull):mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

semeon

Νεοφερμένος

Η semeon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καφές... Λένε πως και το μήλο ξυπνάει αν και εγώ δεν έχω αντιληφθεί κάτι τέτοιο. Το άγχος ήταν αυτό που με είχε εμένα σε υπερδιέγερση 1 ολόκληρο *#%$&νο χρόνο...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top