Τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αφορά και τον φοιτητή,γιατί δεν είναι το ίδιο κάποιος να σπουδάζει στο Harvard και κάποιος άλλος σε ένα πανεπιστήμιο της Ουγκάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Δίκιο έχετε και οι δύο, έχει σημασία το πανεπιστημιακό ίδρυμα και γενικά η φήμη του είναι ένας καλός δείκτης της εργασίας που πραγματοποιείται, αλλά αυτές οι λίστες δεν είναι απόλυτες και δεν υπάρχει τίποτα επίσημο. Μπορεί σε ένα μικρότερο ΑΕΙ να υπάρχει ο καλύτερος καθηγητής αλλά δυστυχώς όταν σε ενδιαφέρει να βγεις έξω για post-graduate σπουδές όσο πιο γνωστό είναι ΓΕΝΙΚΆ το πανεπιστήμιο σου, τόσο πιο καλή εντύπωση δείχνεις έξω. Αλλά και πάλι όλα επιστρέφουν στην προσωπική σου δουλειά και θυσίες. Αν μπορείς να αποδείξεις ότι αξίζεις και αξίζεις περισσότερα από τον απόφοιτο της "καλύτερης" σχολής εσένα θα πάρουν. Τα πτυχία σαν τίτλοι δε λένε και πολλά γι'αυτούς που θέλουν και περιμένουν πραγματικές γνώσεις.
Και για να είμαι και ontopic το ΕΚΠΑ είναι μέσα στα πανεπιστήμια που έχουν αυτό το χαρακτηριστικό. Νομίζω ότι είσαι σε καλό τμήμα αν σε ενδιαφέρει η Πληροφορική σαν επιστήμη. Μαζί με το Επιστήμης Υπολογιστών στο Ηράκλειο έχουν τους καλύτερους οδηγούς σπουδών για μένα. Φυσικά δεν είναι όλα ρόδινα. Και βλακείες μαθήματα θα έχεις (π.χ. κάτι με Βαλκανική Ιστορία :S) και η οργάνωση δεν είναι η καλύτερη δυνατή. Πολλοί καθηγητές είναι ηλικιωμένοι από ότι μου έχουν πει, άρα σε κάποια μαθήματα μην περιμένεις και την πιο φρέσκια ματιά. Αλλά στο ΕΜΠ θα ήταν πολύ χειρότερα, don't worry. Η σχολή σου να ξέρεις θα'ναι ζόρικη. Θα έχεις πολλές εργασίες και διάβασμα, αλλά θα μάθεις να δουλεύεις σωστά.
Αυτά από μένα, δεν έχω προσωπική εμπειρία από το ΕΚΠΑ αλλά έχω κάποια άτομα που έχουν περάσει από εκεί. Νομίζω ότι σε περιμένουν 4 πολύ ενδιαφέροντα χρόνια και αν το κυνηγήσεις δεν έχεις να χάσεις τίποτα σε σύγκριση με το ΕΜΠ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tolis007

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ελπίζω να' χεις δίκιο.Θα δείξει,και σύντομα μάλιστα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Ποιοι περασατε σε αυτο το τμημα? Και γενικα οτι αποριες και θεματα εχουμε σχετικα με την συγκεκριμενη σχολη ας λεμε εδω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexG7

Νεοφερμένος

Ο AlexG7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εκεί πέρασα. Δεν έχω καμιά απορία, απλά μου τη δίνει λίγο το site γιατί είναι το μόνο που δεν έχει βγάλει καμία ανακοίνωση ή τπτ άλλο για τις εγγραφές κλπ. Όλες οι άλλες σχολές το έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και εγω εκει περασα.Οι εγγραφες γινονται απο 16 μεχρι 30 Σεπτεμβριου.
Δεν εχουν βγαλει και ολες ανακοινωση για τις εγγραφες
Καλες σπουδες να εχουμε συναδελφοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
δεν ξερω αν συμβαινει και σε αλλες σχολες...αλλα το αξιοσημειωτο με την εν λογω σχολη ειναι οτι το μαθημα μπορεις να το παρακολουθησεις απο το σπιτι...καθως υπαρχουν καμερες μεσα στις αιθουσες και μαγνητοσκοπουν τις διαλεξεις!εχεις 11 μαθημα..σηκωνεσαι 11 παρα 2 (οσο χρειαζεται να πλυθεις και να φτιαξεις το καφε σου) και παρακολουθεις το μαθημα!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexG7

Νεοφερμένος

Ο AlexG7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αλήθεια; Που το διάβασες-άκουσες αυτό; Θα είναι πολύ καλό άμα ισχύει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ισχυει σιγουρα.Ο αδερφος μου ειναι επεισης φοιτητης σε αυτο το τμημα και μου το εχει πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Samy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Αλήθεια; Που το διάβασες-άκουσες αυτό; Θα είναι πολύ καλό άμα ισχύει!

εχω παρεβρεθει σε μια διαλεξη... του μαθηματος "Αναλυση 2"..αν θυμαμαι καλα!το ολο σκηνικο ειναι σιγουρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexG7

Νεοφερμένος

Ο AlexG7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Λέει πουθενά στο site τα δικαιολογητικά που θα χρειαστούμε για την εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ημουν 2 χρονια στην σχολη......και ξαναεδωσα εξετασεις......δεν παλευεται παιδια......ειναι τρελα δυσκολα.......θελει καθημερινο διαβασμα...οσοι ασχοληθειτε σοβαρα ξεχαστε την φοιτητικη ζωη.......οσοι παλι δεν ασχοληθειτε σοβαρα θα μεινετε εκει για 6-7 χρονια.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fok

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι εχω ακουσει και εγω κατι τετοια για τη δυσκολια της σχολης και απο φοιτητες καλου επιπεδου
Κοπελα (φιλη γνωστου μου ) τελειωσε προσφατα και δουλευει τωρα με μισθο 2000 ευρω.
Αν ειναι να κανεις αυτο που σου αρεσει και να παιρνεις τοσα λεφτα με την πρωτη δουλεια,τοτε ας ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexG7

Νεοφερμένος

Ο AlexG7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδιά εσείς μπορέσατε να γραφτείτε στο site(webadm.uoa.gr) όπου βάζεις τον κωδικό μητρώου, αριθμό ΑΤ κλπ; Εμένα πάντως δε με γράφει. Μήπως δεν είναι ώρα ακόμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john91

Νεοφερμένος

Ο john91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ούτε εμένα,αλλά ρε παλικάρι δεν άκουσες στις εγγραφές την κακομοίρα την τύπισσα που έλεγε να προσπαθήσουμε απο δευτέρα μετά την εγγραφή??
Τεσπα,1 του μήνα στο αμφιθέατρο στισ 13:00 θα έχουμε την ευκαιρία να το διευκρινίσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexG7

Νεοφερμένος

Ο AlexG7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ναι όντως. Απλά από ότι κατάλαβα γίνονται πολλά σημαντικά πράγματα μέσα από εκεί και γι αυτό βιαζόμουν να μπω να δω τι παίζει κλπ. Θα τα δούμε από κοντά στις 1 Οκτώβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 392017

Δραστήριο μέλος

Ο Guest 392017 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Αντε να δουμε!!! Φαση παντως :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reS_nobOdY

Νεοφερμένος

Ο reS_nobOdY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι εχω ακουσει και εγω κατι τετοια για τη δυσκολια της σχολης και απο φοιτητες καλου επιπεδου
Κοπελα (φιλη γνωστου μου ) τελειωσε προσφατα και δουλευει τωρα με μισθο 2000 ευρω.
Αν ειναι να κανεις αυτο που σου αρεσει και να παιρνεις τοσα λεφτα με την πρωτη δουλεια,τοτε ας ειναι

lol,2000 ευρώ,ούτε οι γιατροί ,ούτε οι ηλεκτρολόγοι μηχανικοί δεν βγάζουν με την πρώτη δουλειά.Μετά από δύο-τρία χρόνια σίγουρα θα βγάζεις τόσα,αλλά με το καλημέρα δεν υπάρχει περίπτωση.Εκτός αν η κοπέλα που λες,μπήκε με καλό βύσμα ή δουλεύει σε χώρα του εξωτερικού:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top