Στατιστικά Πανελληνίων 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Και εγω παντως στα επιπεδα του 2008 και πιο κατω τις περιμενω τις βασεις,κρινωντας παντα απο τα σταστιστικα στοιχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanopassion

Νεοφερμένος

Ο milanopassion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ειδα καπως αναλυτικα τα στατιστικα.Πραγματι, υπαρχει σημαντικη πτωση σχεδον σε ολα τα μαθηματα ,ακομα και στη εκθεση το οποιο για να πω την αληθεια με ξαφνιασε.Πιστευω πως θα υπαρξει μεγαλη πτωση στις σχολες του Πολυτεχνειου,ιδιαιτερα στις περιφερειακες(θα τολμησω να πω ως και 300-400 μορια).Στις Ιατρικες λογικα θα ειναι πιο μικρη η πτωση, 200 μοριων περιπου για τις περιφερειακες και 100 για Αθηνα-Θεσσαλονικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Παιδια και εγω εδωσα περυσι Πανελληνιες απο Τεχνολογικη και μπορω να πω, πως οτι σας λενε εσας τωρα, τα ιδια ελεγαν περιπου και σε εμας περυσι και παρολαυτα σε πολλες σχολες σημειωθηκε ανοδος.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, επειδη τα θεματα της Φυσικης Κατευθυνσης και οχι μονο ηταν αυξημενης δυσκολιας, σε ολες τις εφημεριδες και σελιδες του διαδικτυου, μιλαγαν για πτωση που θα περασει και τα 400 μορια.
Για το Φυσικο που με ενδιεφερε ολοι εδιναν πτωση 400-600 μοριων.
Τελικα ξερετε τι εγινε? Κατα τα μεσα-τελη Ιουλη αλλαξαν ολο το παραμυθακι απ την αναποδη και ενω μιλαγαν για μεγαλη πτωση, ελεγαν μετα για μικρη ανοδο!
Και τελικα υπηρξε ανοδος και μαλιστα καθολου μικρη....
Το Φυσικο αντι να πεσει 500 μορια που ελεγαν, τελικα ανεβηκε 300 μορια. Μιλαμε για αστοχια κοντα 1000 μοριων...

Παρτε μια γευση του τι ελεγαν και περυσι και μετα δειτε πως κινηθηκαν οι βασεις.....
https://www.atopo.gr/nea/1602/

Για βασιμες (οχι απολυτες) εκτιμησεις να περιμενετε τουλαχιστον μεχρι τα μεσα Ιουλη.
Σε κανενα μηνα απο τωρα λοιπον θα παρετε μια "γευση" του πως θα κινηθουν οι βασεις φετος. Και προπαντως μην ακουτε τον καθε "εγκυρο" αναλυτη... κανενας δεν μπορει να γνωριζει απο πριν την βαση της καθε σχολης.

Οσοι εχετε εμπειρια απο πανελληνιες προηγουμενων ετων θα θυμαστε οτι σχεδον καθε χρονο αρχικα μιλανε για πτωση των βασεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Βασικά, όπως είπε κάποιος πριν για το 2002, πάμε να συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα τώρα. Μια ιδέα πας να δώσεις, I know, αλλά φέτος οι μεταβλητές παρά είναι πολλές για να συγκρίνεις με ασφάλεια. Αριθμοί εισακτέων, θέματα, μετεγγραφές αλλά ακόμα και η ίδια η φημολογία για τις βάσεις είναι αρκετοί παράγοντες για να τους αγνοήσεις. Το σίγουρο είναι ότι μόνο υποθέσεις μπορούν να γίνουν και, μια και το παράδειγμά σου βοηθάει σ' αυτό, καλή είναι η συγκρατημένη αισιοδοξία.

Μηχανογραφικό έτσι κι αλλιώς με σειρά προτίμησης, αυτό νομίζω αρκεί να κρατήσει κάποιος πριν το συμπληρώσει. Αφού το κάνει ας πει ό,τι γουστάρει αλλά μέχρι τότε καλό είναι να αφήσουμε ανεπηρέαστη την ψυχολογία ειδικά αυτοί που δε μπορούν να την ελέγξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδια και εγω εδωσα περυσι Πανελληνιες απο Τεχνολογικη και μπορω να πω, πως οτι σας λενε εσας τωρα, τα ιδια ελεγαν περιπου και σε εμας περυσι και παρολαυτα σε πολλες σχολες σημειωθηκε ανοδος.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, επειδη τα θεματα της Φυσικης Κατευθυνσης και οχι μονο ηταν αυξημενης δυσκολιας, σε ολες τις εφημεριδες και σελιδες του διαδικτυου, μιλαγαν μια πτωση που θα περασει και τα 400 μορια.
Για το Φυσικο που με ενδιεφερε ολοι εδιναν πτωση 400-600 μοριων.
Τελικα ξερετε τι εγινε? Κατα τα μεσα-τελη Ιουλη αλλαξαν ολο το παραμυθακι απ την αναποδη και ενω μιλαγαν για μεγαλη πτωση, ελεγαν μετα για μικρη ανοδο!
Και τελικα υπηρξε ανοδος και μαλιστα καθολου μικρη....
Το Φυσικο αντι να πεσει 500 μορια που ελεγαν, τελικα ανεβηκε 300 μορια. Μιλαμε για αστοχια κοντα 1000 μοριων...

Παρτε μια γευση του τι ελεγαν και περυσι και μετα δειτε πως κινηθηκαν οι βασεις.....
https://www.atopo.gr/nea/1602/

Για βασιμες (οχι απολυτες) εκτιμησεις να περιμενετε τουλαχιστον μεχρι τα μεσα Ιουλη.
Σε κανενα μηνα απο τωρα λοιπον θα παρετε μια "γευση" του πως θα κινηθουν οι βασεις φετος. Και προπαντως μην ακουτε τον καθε "εγκυρο" αναλυτη... κανενας δεν μπορει να γνωριζει απο πριν την βαση της καθε σχολης.

Οσοι εχετε εμπειρια απο πανελληνιες προηγουμενων ετων θα θυμαστε οτι σχεδον καθε χρονο αρχικα μιλανε για πτωση των βασεων...

για αυτό ακριβώς και κοιτάμε τα στατιστικά, γιατί αν δούμε πτώση στα νούμερα μεγαλύτερη σε σχέση με πέρσι τότε αυτό θα σημαίνει και περισσότερες πιθανότητες για πτώση των βάσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheNikosforever

Νεοφερμένος

Ο TheNikosforever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Nομιζω οτι φετος εγινε οντως σφαγη, και αυτο θα φανει στις βασεις.
Επισης ηταν μια σφαγη προς βελτιωση. Δεν νοειται για τοσα χρονια να υπαρχουν σχολες που θελουν 19+ μορια
Γι αυτο και νομιζω οτι αυτη η αλλαγη φετος, εστω με τα "ανοητα" δυσκολα θεματα(οπως ειπε καποιος) ειναι αλλαγη προς το καλο.
(Τωρα το οτι ετυχε σε μας.... τι να κανουμε, ηταν ο Μητσοτακης πρωθυπουργος οταν γεννηθηκαμε....)
Το 2000 εγινε το μεγαλο μπαμ και υπηρχε μια ταση να πανε να σπουδασουν ολοι, αυτη η ταση εφτασε προπερσι (2009) στην κορυφωση της και απο το 2010 και μετα αρχισε να πεφτει, (ενδεικτικα δειτε πως κινηθηκαν οι βασεις στα ΤΕΙ ΚΟΖΑΝΗΣ περσι, που ειναι ενα πολυ τρανταχτο παραδειγμα. https://www.madata.gr/diafora/panelladikes/74124.html πατηστε εδω, πατηστε CTRL+ F και γραψτε KOZANH και πατατε επομενο)
Περιμενω να ακουσω αντιρησεις πανω σε αυτη την αποψη μου.

φιλε μου επειδη εγω ειμαι αυτος ο καποιος που αναφερεις θα σου απαντησω...διαφωνησε κανεις οτι δεν θελουμε δυσκολα θεματα??και πολυ δυσκολα μαλιστα θεματα για μενα που ειμαι σχετικα καλος μαθητης θα με επωφελουσε ακομα περισσοτερο για να ξεχωρισω απο τους υπολοιπους...η δυσκολια ομως συνεπαγεται αυξηση της δυσκολιας διαβαθμισμενα σε ολα τα θεματα...παρα παραδειγμα μαθηματικα γενικης...τα θεματα επαναληπτικων στα μαθηματικα γενικης τα ειδες??δες και θα καταλαβεις τι εννοω...για μενα τα θεματα κανονικων πανελλαδικων ηταν ανοητα δυσκολα σε σχεση με αλλες χρονιες...ενω τα θεματα των επαναληπτικων διαβαθμισμενης αυξημενης δυσκολιας σε σχεση με αλλες χρονιες που να καλυπτουν σχεδον ολη την υλη του βιβλιου....που στηριζω την αποψη μου αυτην ειναι αλλη συζητηση που μπορουμε να την συζητησουμε με προσωπικο μηνυμα γιατι βγαινουμε εκτος θεματος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Παιδια και εγω εδωσα περυσι Πανελληνιες απο Τεχνολογικη και μπορω να πω, πως οτι σας λενε εσας τωρα, τα ιδια ελεγαν περιπου και σε εμας περυσι και παρολαυτα σε πολλες σχολες σημειωθηκε ανοδος.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, επειδη τα θεματα της Φυσικης Κατευθυνσης και οχι μονο ηταν αυξημενης δυσκολιας, σε ολες τις εφημεριδες και σελιδες του διαδικτυου, μιλαγαν για πτωση που θα περασει και τα 400 μορια.
Για το Φυσικο που με ενδιεφερε ολοι εδιναν πτωση 400-600 μοριων.
Τελικα ξερετε τι εγινε? Κατα τα μεσα-τελη Ιουλη αλλαξαν ολο το παραμυθακι απ την αναποδη και ενω μιλαγαν για μεγαλη πτωση, ελεγαν μετα για μικρη ανοδο!
Και τελικα υπηρξε ανοδος και μαλιστα καθολου μικρη...
Εδωσα περσυ οποτε μπορω να εκφερω και γω την αποψη μου χωρις συναισθηματισμους.Περσυ οντως υπηρχε ενα ραδυο αρβυλα σχετικα με πτωση των βασεων σε 2ο-4ο πεδιο λογω φυσικης κυριως, αυτο το ραδυο αρβυλα παντως υπαρχει καθε χρονια.Σχετικα με το 2009 τα μαθηματικα του 2010 παρεμειναν στα ιδια επιπεδα ενω η φυσικη θετικης ειχε μια σημαντικη πτωση απο 36 σε 23 περιπου.Στη βιο κατ βεβαια ειχαμε με θεαματικη αυξηση στο 40% πανω απο την κλιμακα του 18.Περσυ σημειοτεον υπηρχε μειωση σε μερικες υψηλοβαθμες πολυτεχνικες του 4ου της ταξεως των 200-300 μοριων που εγω θα τη θεωρουσα σημαντικη.Βεβαια οι μεσαιες ανεβηκαν.Αυτα βεβαια δεν στοιχειοθετουν καμια θεαματικη πτωση των βασεων για περσυ αλλα ουτε απο οτι θυμαμαι λεγανε κατι τετοιο οι εφημεριδες.
Προσωπικα αυτο που λες δεν εχει νοημα.Καθε χρονια τα ιδια λενε δεν παει να πει οτι δεν θα υπαρχει πτωση.Περσυ υπηρχε επισης και μια μικρη μειωση εισακτεων σε καθε σχολη κατι φετος αντικειμενικα δεν υπαρχει.
Συγκρινοντας παντως και απο αλλες χρονιες που ειδαι πριν λιγο η φετινη εχει μακραν τα χαμηλοτερα ποσοστα. σε ολα τα μαθηματα.
Εξαιρετικα ενδιαφερον παντως εχει και η εκθεση που τα ποσοστα της ταξεως 15-17.9 μειωθηκαν σε σχεση με περσυ παρολα το πρηξιμο που ειχαν φαει οι φετινοι οτι η εκθεση ηταν πολυ ευκολη και γελοια λογω ιντερνετ και ολοι οταν τους ρωτουσα(εδωσε ενας συγγενης μου φετος) απαντουσαν ''πανευκολο 17+''.Οτι να ναι τελικα..

Τα φετινά ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ όμως σύμφωνα με τα στατιστικά ήταν ΤΑ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ όπως και η ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΓΕΝΙΚΗΣ από όλες τις χρονιές. Το ίδιο ξεκάθαρα συμβαίνει και στη ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΘΕΤΙΚΗΣ, μάθημα βαρύτητας! Η φετινή ΧΗΜΕΙΑ υπολείπεται σε δυσκολία μόνο αυτής του 2007, ενώ τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΘΕΤΙΚΗΣ φέτος ήταν λίγο πιο εύκολα από τα έτη 2006-7-8
10% τοτε 11% τωρα δεν ειναι καμια τραγικη διαφορα περιπου ιδια ειναι αν αναλογιστει κανεις και οτι φετος ειναι πολυ λιγοτεροι οι υποψηφιοι(για μαθ κατ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikol7

Νεοφερμένος

Η nikol7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Πάντως σοβαρά, αν δεν πιστεύετε ότι το 10% των μαθητών πρέπει να έχει το 10% των καλύτερων βαθμών, ότι οι μισοί μαθητές πρέπει να είναι πάνω από την βάση και οι άλλοι μισοί κάτω, κτλ, τότε έχετε λανθασμένη εικόνα περί σωστής διαβάθμισης των αποτελεσμάτων.

Διαφωνω εν μερη διοτι, κάτω απο τη βάση σημαίνει απουσία αν οχι στοιχειωδών, απαραίτητων γνώσεων στα περισσότερα μαθήματα..το να ειναι το μισό των μαθητών κατω απο τη βαση, κατα την αποψή μου δεν είναι παιδεία...καλύτερα να αφησουμε την ομοιόμορφη και την "σωστή" διαβάθμηση και να συνειδητοποιησουμε πως αυτο το 50% πρεπει να αυξηθεί, άσχετα με το τι θα επιλέξουν οι μαθητές έπειτα. Αν δηλαδή θα συνεχίσουν στο πανεπιστήμιο η όχι.
Οσον αφορα στους αριστουχους συμφωνω πως τα ποσοστά ειναι μικρα..και εύλογα παραμενουν πανω κατω σταθερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδια και εγω εδωσα περυσι Πανελληνιες απο Τεχνολογικη και μπορω να πω, πως οτι σας λενε εσας τωρα, τα ιδια ελεγαν περιπου και σε εμας περυσι και παρολαυτα σε πολλες σχολες σημειωθηκε ανοδος.

Για να γινω πιο συγκεκριμενος, επειδη τα θεματα της Φυσικης Κατευθυνσης και οχι μονο ηταν αυξημενης δυσκολιας, σε ολες τις εφημεριδες και σελιδες του διαδικτυου, μιλαγαν για πτωση που θα περασει και τα 400 μορια.
Συμφωνώ ότι η καταστροφολογία από τα ΜΜΕ κάθε χρόνο δίνει και παίρνει, δίκαιο έχεις. Και πράγματι είναι νωρίς για εκτιμήσεις.
Αλλά όπως και να το κάνουμε, όλοι οι φετινοί (ΤΕΩΣ:D) μαθητές της Γ' έχουμε λύσει τα θέματα των προηγούμενων ετών. Και όλοι ξέρουμε ότι ήταν τα φετινά θέματα (μιλώ κυρίως για Θετική) ήταν τα δυσκολότερα της δεκαετίας σχεδόν σε όλα τα μαθήματα. Οπότε, φέτος, περισσότερο από κάθε άλλη χρονιά, οι αισιόδοξες προβλέψεις πτώσης των βάσεων είναι πιο ρεαλιστικές.
Και όσον αφορά την περσινή Φυσική, δεν ήταν δυσκολότερη. Η δυσκολία δεν κρίνεται μόνο από την πονηριά σε ένα ερώτημα του 4ου θέματος (στο οποίο θα μπορούσε ο καλά προετοιμασμένος να εστιάσει την προσοχή του για πολύ χρόνο, καθ' ότι το Θέμα Γ , κακά τα ψέματα, δεν ήθελε πάνω από 10 λεπτά. Μια εύκολη άσκηση ρουτίνας ηλεκτρικής ταλάντωσης, απλή εφαρμογή των τύπων) Κρίνεται κυρίως από τον όγκο των θεμάτων, που φέτος ήταν υπερδιπλάσιος. (Απομόνωσα αυτό το κομμάτι του post σου γιατι για τη Φυσική ήθελα κυρίως να μιλήσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
φιλε μου επειδη εγω ειμαι αυτος ο καποιος που αναφερεις θα σου απαντησω...διαφωνησε κανεις οτι δεν θελουμε δυσκολα θεματα??και πολυ δυσκολα μαλιστα θεματα για μενα που ειμαι σχετικα καλος μαθητης θα με επωφελουσε ακομα περισσοτερο για να ξεχωρισω απο τους υπολοιπους...η δυσκολια ομως συνεπαγεται αυξηση της δυσκολιας διαβαθμισμενα σε ολα τα θεματα...παρα παραδειγμα μαθηματικα γενικης...τα θεματα επαναληπτικων στα μαθηματικα γενικης τα ειδες??δες και θα καταλαβεις τι εννοω...για μενα τα θεματα κανονικων πανελλαδικων ηταν ανοητα δυσκολα σε σχεση με αλλες χρονιες...ενω τα θεματα των επαναληπτικων διαβαθμισμενης αυξημενης δυσκολιας σε σχεση με αλλες χρονιες που να καλυπτουν σχεδον ολη την υλη του βιβλιου....που στηριζω την αποψη μου αυτην ειναι αλλη συζητηση που μπορουμε να την συζητησουμε με προσωπικο μηνυμα γιατι βγαινουμε εκτος θεματος...

αλλου ηθελα να καταληξω φιλε μου αλλα δεν πειραζει, ειναι καλο να ακουμε και αλλες αποψεις(γι αυτο αλλωστε γραφουμε εδω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Διαφωνω εν μερη διοτι, κάτω απο τη βάση σημαίνει απουσία αν οχι στοιχειωδών, απαραίτητων γνώσεων στα περισσότερα μαθήματα..το να ειναι το μισό των μαθητών κατω απο τη βαση, κατα την αποψή μου δεν είναι παιδεία...καλύτερα να αφησουμε την ομοιόμορφη και την "σωστή" διαβάθμηση και να συνειδητοποιησουμε πως αυτο το 50% πρεπει να αυξηθεί, άσχετα με το τι θα επιλέξουν οι μαθητές έπειτα. Αν δηλαδή θα συνεχίσουν στο πανεπιστήμιο η όχι.
Οσον αφορα στους αριστουχους συμφωνω πως τα ποσοστά ειναι μικρα..και εύλογα παραμενουν πανω κατω σταθερα..

Όλα αυτά που λες περί βάσης θα είχαν νόημα αν υπήρχε η βάση του 10. Από την στιγμή που δεν υπάρχει, ο βαθμός "10" είναι ένας βαθμός σαν όλους τους άλλους, απλά έχει την ιδιαιτερότητα να είναι στην μέση της κλίμακας.

Με αφορμή αυτήν την συζήτηση, ιδού και ενα blog post: https://sourotiri.blogspot.com/2011/06/blog-post_21.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σωστό το Sourotiri...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Διαφωνώ καθέτος στο Σουροτίρι!
Φέτος σε σύγκριση με όλες της χρονιές της δεκαετίας έγινε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ ΣΦΑΓΗ και περιμένετε λοιπόν 1 μήνα για να το επιβεβαιώσουμε!
Εγώ έκανα αυτό το ποστ :
https://ischool.e-steki.gr/γ-λυκείου-and-amp;-απόφοιτοι/[εκτιμήσεις]-βάσεις-2011-a-79725/5/
(ποστ νούμερο 37)

για να δείξω μετά απο πολλές μελέτες που θα κυμανθούν οι βάσεις!Και εδώ θα είμαστε σε 1 μηνα να τα συζητήσουμε ξανά.Αντίο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Διαφωνώ καθέτος στο Σουροτίρι!
Φέτος σε σύγκριση με όλες της χρονιές της δεκαετίας έγινε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΗ ΣΦΑΓΗ και περιμένετε λοιπόν 1 μήνα για να το επιβεβαιώσουμε!
Εγώ έκανα αυτό το ποστ :
https://ischool.e-steki.gr/%CE%B3-%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CE%BF%CF%85-and-amp;-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%86%CE%BF%CE%B9%CF%84%CE%BF%CE%B9/[%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82]-%CE%B2%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-2011-a-79725/5/
(ποστ νούμερο 37)

για να δείξω μετά απο πολλές μελέτες που θα κυμανθούν οι βάσεις!Και εδώ θα είμαστε σε 1 μηνα να τα συζητήσουμε ξανά.Αντίο!
διακατεχεσαι απο συναισθηματισμο:clapup: εγω πιστευω οτι οι οικονομικες σχολες δεν θα πεσουν πανω απο 100 μορια γιατι οι επιδοσεις ειναι σχεδον ιδιες με περσι στα βαρυτητας πεμπτου πεδιου σουροτηρι συμφωνεις?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
παμε προβλεψεις οι οποιες θα ειναι κοντα με αυτα που θα δειτε τον αυγουστο ιατρικη αθηνας 19250-19300 θεσσαλονικης 19180-19230 αλεξανδρουπολης 18851 ημμυ εμπ 18940 ασοε 18400 μαθηματικο αθηνας 16700 οποιοι διαφωνειτε πειτε το να το συζητησουμε:clapup: νοσηλευτικη αθηνας 16100 πολιτικων μηχανικων εμπ 18900
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
E εντάξει, προφανως εννοούμε διαφορετικά την έννοια της σφαγής. Όσο λιγότερη αυτογνωσία έχεις, όσο περισσότερο δεν καταλαβαίνεις ότι μετράει το πως έγραψες σε σχέση με τους άλλους και όσο περισσότερο δεν κατέχεις την διαδικασία των πανελληνίων και διακατέχεσαι από αρνητικά συναισθήματα και απογοήτευση, τόσο πιο εύκολα μιλάς για σφαγή.

Όσον αφορά τις προβλέψεις για οποιαδήποτε σχολή, τις αφήνω στα μέντιουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
E εντάξει, προφανως εννοούμε διαφορετικά την έννοια της σφαγής. Όσο λιγότερη αυτογνωσία έχεις, όσο περισσότερο δεν καταλαβαίνεις ότι μετράει το πως έγραψες σε σχέση με τους άλλους και όσο περισσότερο δεν κατέχεις την διαδικασία των πανελληνίων και διακατέχεσαι από αρνητικά συναισθήματα και απογοήτευση, τόσο πιο εύκολα μιλάς για σφαγή.

Όσον αφορά τις προβλέψεις για οποιαδήποτε σχολή, τις αφήνω στα μέντιουμ.
δηλαδη τις απορριπτεις?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
E εντάξει, προφανως εννοούμε διαφορετικά την έννοια της σφαγής. Όσο λιγότερη αυτογνωσία έχεις, όσο περισσότερο δεν καταλαβαίνεις ότι μετράει το πως έγραψες σε σχέση με τους άλλους και όσο περισσότερο δεν κατέχεις την διαδικασία των πανελληνίων και διακατέχεσαι από αρνητικά συναισθήματα και απογοήτευση, τόσο πιο εύκολα μιλάς για σφαγή.

Όσον αφορά τις προβλέψεις για οποιαδήποτε σχολή, τις αφήνω στα μέντιουμ.
λογικο ειναι οι φετινοι να μιλανε για σφαγη ο καθενας τα συμφεροντα του εξυπηρετει:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Κάθε λογικός άνθρωπος που ξέρει πως βγαίνουν οι βάσεις θα τις απέρριπτε, ειδικά αυτήν την χρονική στιγμή, που δεν έχουμε καμία απολύτως πληροφόρηση για τις προτιμήσεις των παιδιών και το πως αυτές αποτυπώνονται στα μηχανογραφικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
διακατεχεσαι απο συναισθηματισμο:clapup: εγω πιστευω οτι οι οικονομικες σχολες δεν θα πεσουν πανω απο 100 μορια γιατι οι επιδοσεις ειναι σχεδον ιδιες με περσι στα βαρυτητας πεμπτου πεδιου σουροτηρι συμφωνεις?:whistle:
Χαχαχα αρχισε το τρολινγκ οπως καθε χρονια αντι να κοιτας την εξεταστικη σου(αν σπουδαζεις) και να βγεις καμια βολτα σκοπος σου ειναι να αγχωσεις τους υποψηφιους καθε χρονιας.Πιασε καμια γκομενα get a life και ξαναδωσε πανελλαδικες αν σε εχει πειραξει η δικια σου αποτυχια τοσο πολυ και σε εχει κανει κομπλεξικο.
BTW αν ξερεις αφαιρεση το αοθ απο περσυ επεσε 8 μοναδες περιπου και τα μαθ γεν 7 μοναδες(δεν τα χω μπροστα μου τα στατιστικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top