Δίδακτρα στα ελληνικά πανεπιστήμια

IASONAS

Νεοφερμένος

Ο IASONAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Με αφορμή το παρακατω δημοσιευμα της ελευθεροτυπιας κατα την αποψη μου τα διδακτρα στα ελληνικα πανεπιστημια θα ειναι το επομενο βημα της κυβερνησης .. Ποια ειναι η δικη σας αποψη ? :hmm:


24ωρο λουκέτο στα ΑΕΙ | Eλλάδα | Ελευθεροτυπία :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
AXAXAXA δε πάω αμερική καλύτερα με τη μία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και μετα θα χρεωνουν και το λυκειο γιατι δεν ειναι υποχρεωτικη εκπαιδευση.
Αυτη η κυβερνηση ειναι για τον πτσο. ( δεν εγραψα τιποτα κακο, ΟΧΙ ΜΠΑΝ ) :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Εγώ δεν είδα να υπονοείται τίποτα για δίδακτρα στα ελληνικά Πανεπιστήμια.
Για τα οικονομικά προβλήματα των Πανεπιστημίων μιλάει.Ε , το ξέρουμε αυτό , και πού δεν υπάρχει οικονομικό πρόβλημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IASONAS

Νεοφερμένος

Ο IASONAS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το οτι κλεινουν τα πανεπιστημια δεν σου λεει κατι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Κι πριν ένα μήνα είχαν πάρει αναστολή λειτουργίας κάποιες σχολές.Αυτό δε λέει κάτι.
24ωρο κλείσιμο γράφει το site.
Και στην τελική , φαντάσου το Υπουργείο Παιδείας να ανακοινώσει ότι θα πληρώνουμε δίδακτρα.Θα ξεσηκωθεί όλο το Πανελλήνιο κι όλοι θα φεύγουν για εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά όσοι μπορούν φεύγουν έτσι και αλλιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά όσοι μπορούν φεύγουν έτσι και αλλιώς.

Μην το λες.Κάποιοι σπουδάζουν εδώ και ύστερα ξενιτεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε νομίζω πως το συγκεκριμένο άρθρο αναφέρει ή υπονοεί κάτι τέτοιο, αλλά θα γίνει κι αυτό κάποια στιγμή, ήδη μας τα μασάνε με τον Εύδοξο.

Και φυσικά είμαι κατά για προφανείς λόγους.
Επισης νομίζω πρέπει να υπάρχει αντίστοιχο θέμα αλλά βαριέμαι να ψάξω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κι πριν ένα μήνα είχαν πάρει αναστολή λειτουργίας κάποιες σχολές.Αυτό δε λέει κάτι.
24ωρο κλείσιμο γράφει το site.
Και στην τελική , φαντάσου το Υπουργείο Παιδείας να ανακοινώσει ότι θα πληρώνουμε δίδακτρα.Θα ξεσηκωθεί όλο το Πανελλήνιο κι όλοι θα φεύγουν για εξωτερικό.

Το είδαμε πως ξεσηκώθηκε το Πανελλήνιο και που ήρθε η Τρόικα.. Τα έχουμε ζήσει.. Ποιος θα νοιαστεί;; Θα πρέπει ΚΑΙ πάλι να βγουν οι Ισπανοι στους δρόμους(ή κάποιος άλλος λαός) και να μας πετάν υπονοούμενα για να ξεσηκωθούμε... Η νοοοτροπία του Έλληνα είναι "Κάθομαι και αν σηκωθει ο γείτονας να κάνει κάτι ΙΣΩΣ κάνω κι εγώ".. Στο θέμα μας πιστεύω πως αν όχι 100% με σιγουρια 90% θα βάλουν διδακτρα.. Κι αν όχι σε όλα τουλάχιστον στο Αριστοτέλειο και στο Αθηνών θα βάλουν..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Χαίρομαι που συμφωνούμε για τη νοοτροπία του Έλληνα.
Αλλά δε νομίζεις ότι με τα δίδακτρα θα παραγίνει η κατάσταση?Δε θα επιβαρυνθεί πολύ ο μέσος Έλληνας?
Ήδη ο κόσμος έχει αρχίσει να φουντώνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Χαίρομαι που συμφωνούμε για τη νοοτροπία του Έλληνα.
Αλλά δε νομίζεις ότι με τα δίδακτρα θα παραγίνει η κατάσταση?Δε θα επιβαρυνθεί πολύ ο μέσος Έλληνας?

Κι εγώ χαίρομαι:)
Εννοείται πως θα παραγίνει αλλά αυτοί βλέπεις κοιτάνε να πάρουν λεφτά... Ρίξτε μια ματια εδώ μου πέσαν τα μαλλιά όταν το είδα-->https://24wro.blogspot.com/2011/05/blog-post_6852.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Με αφορμή το παρακατω δημοσιευμα της ελευθεροτυπιας κατα την αποψη μου τα διδακτρα στα ελληνικα πανεπιστημια θα ειναι το επομενο βημα της κυβερνησης .. Ποια ειναι η δικη σας αποψη ? :hmm:


ουτε για αστειο....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Με αφορμή το παρακατω δημοσιευμα της ελευθεροτυπιας κατα την αποψη μου τα διδακτρα στα ελληνικα πανεπιστημια θα ειναι το επομενο βημα της κυβερνησης .. Ποια ειναι η δικη σας αποψη ? :hmm:


24ωρο λουκέτο στα ΑΕΙ | Eλλάδα | Ελευθεροτυπία :(

Δεν παν να πνιγούν όλοι τους...12 χρόνια περιμέναμε για να πάμε από τα περιττώματα στα περιττώματα.

Θα χαρώ να στείλω e-mail στον ΓΑΠ από εξωτερικό,αν γίνει κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μην το λες.Κάποιοι σπουδάζουν εδώ και ύστερα ξενιτεύονται.

Πληροφορίες μου λένε ότι ήδη 70 άτομα από την πόλη μου έχουν κάνει τα χαρτιά τους για ένα συγκεκριμένο πανεπιστήμιο για το ίδιο τμήμα σε χώρα του πρώην ανατολικού μπλοκ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Κ...κρατος!!!! Συνέχεια να αρπάζει, να κλέβει, να μας πηγαίνει πίσω!!!! Ούτε μετά τον Β΄Παγκόσμιο Πόλεμο, που η Ελλάδα ήταν ερείπιο, δεν συνέβαινε αυτό που συμβαίνει τα τελευταία χρόνια............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Πληροφορίες μου λένε ότι ήδη 70 άτομα από την πόλη μου έχουν κάνει τα χαρτιά τους για ένα συγκεκριμένο πανεπιστήμιο για το ίδιο τμήμα σε χώρα του πρώην ανατολικού μπλοκ;)

Δεν αντιλέγω , απλά υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να πάρουν ένα χαρτί εδώ στα σίγουρα κι μετά να φύγουν.

Κ...κρατος!!!! Συνέχεια να αρπάζει, να κλέβει, να μας πηγαίνει πίσω!!!! Ούτε μετά τον Β΄Παγκόσμιο Πόλεμο, που η Ελλάδα ήταν ερείπιο, δεν συνέβαινε αυτό που συμβαίνει τα τελευταία χρόνια............

Και που είσαι ακόμα..
Έχουμε να δούμε πολύ χειρότερα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Οι δαπάνες των Ελληνικών Πανεπιστημίων καθιστούν τα Πανεπιστήμια αυτά, ζημιωγόνες επιχειρήσεις για την οικονομική δύναμη μιας Ελλάδας χωρίς παραγωγική οικονομία. Κάτι θα πρέπει να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Οι δαπάνες των Ελληνικών Πανεπιστημίων καθιστούν τα Πανεπιστήμια αυτά, ζημιωγόνες επιχειρήσεις για την οικονομική δύναμη μιας Ελλάδας χωρίς παραγωγική οικονομία. Κάτι θα πρέπει να γίνει.

Ένα κράτος τα πρώτα που πρέπει να εξασφαλίζει στους πολίτες του είναι η παιδεία και η υγεία!!!! Τώρα αν τα Πανεπιστήμια είναι ζημιογόνα αυτό να το φτιάξει το κράτος, όχι εγώ ο απλός πολίτης (που μ΄έχει "πεθάνει" και στους φόρους). Άχρηστοι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
θαυμάσια, λες και έχουμε γονείς εκατομμυριούχους ξέρω γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top