Μόδα στα σχολεία

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εεειι κοριτσια δεν ειστε 20..βαφονται λες και εχουν κατι να κρυψουν.

Και 20 να είναι δεν υπάρχει λόγος να βάφονται τόσο (ή να ντύνονται έτσι).

Να, κάτι τέτοια μου τη σπάνε. Γιατί πρέπει όλοι να ανήκουν σε μια ομάδα; Ο εμο, ο τρέντυ, ο σπασίκλας, ο κάγκουρας, οι πουτάνες, οι μεταλάδες, έλεος δηλαδή. Θέλω να δω μία να πει, "ναι εγώ ντύνομαι σαν 25άρα και το γουστάρω" έτσι για το γαμώτο. Έχουμε συνηθίσει να μας κακοφαίνεται αν ο άλλος ξεχωρίζει.

Το να ντύνεσαι έτσι ώστε να φαίνεσαι 10 χρόνια μεγαλύτερη είναι καλύτερο από το να ανήκεις σε μια "ομάδα" δηλαδή;
[δεν μου φαίνεται καλό ούτε το ένα ούτε το άλλο by the way]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Κάτι απαίσιες (κατά τη γνώμη μου!) χοντροκομμένες καφέ -κυρίως- μπότες, που τις βάζουν και με φόρμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τα κοριτσια ντυνονται με οτιδηποτε βλεπουν στα περιοδικα,ξεχνωντας οτι ειναι σχολειαροπαιδα και οχι μανταμιτσες των 30 and something.
Τα αγορια ντυνονται πιο νορμαλ...

Το σχολείο από την άλλη είναι εξίσου ασόβαρο μη ξεχνάμε. Δε φταίει ποτέ μόνο η μία πλευρά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Το σχολείο από την άλλη είναι εξίσου ασόβαρο μη ξεχνάμε. Δε φταίει ποτέ μόνο η μία πλευρά. :)

Γενικοτερα δεν εχω δει η αλλη μερια(δηλ οι καθηγητες) να ντυνονται καπως.
Με το ντυσιμο τους δεν θεωρω οτι προκαλουν.Προκαλουν ωστοσο με τη γενικοτερη συμπεριφορα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Για τη συμπεριφορά του σχολείου μιλάω κι εγώ. Άμα το σχολείο σου σε εμπνέει και σε σέβεται τότε μόνο έχεις διάθεση να το αγαπήσεις και κατά συνέπεια να τηρήσεις το μέτρο στην εμφάνιση. Παράδειγμα, είναι υποκριτικό και σοβαροφανές το να απαιτεί συγκεκριμένες στολές ένα σχολείο που βρίσκεται υπό διάλυση, δηλαδή να βαριούνται οι καθηγητές να κάνουν μάθημα ή να μη δουλεύουν τα εργαστήρια κτλπ. Ο μαθητής θα βάλει διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στο σχολείο και το χαβαλέ με τους φίλους, και έχει νόημα μόνο άμα τη βάλει από μόνος του. Αυτό προϋποθέτει και την αντίστοιχη σοβαρότητα από το σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε:P

Αγόρια:

  • skate style: Μαύρα ρούχα, συνήθως φόρμες, καπέλο και βάρκες(παπούτσια:P)
  • cool style: Φουτερ μπλούζα ή μαύρα κοντομάνικα, μαύρο τζιν, μαύρα all-stars και ζώνη ασπρόμαυρη με χαζά σχεδιάκια:P
  • normal style: Κοντομάνικα/μακρυμάνικα διαφόρων ειδών, τζιν, all-stars/βάρκες/nike/adidas/κλπ
  • Γυμναστική style: Φόρμες
Κορίτσια:

  • Top Model style: κοντές φούστες/κολλητά τζιν, all-stars/μπότες, φουλάρι, μπλούζα ειδικά σχεδιασμένη για να ταιριάζει με το υπόλοιπο ντύσιμο/κολλητό πουκάμισο
  • Κατηχητικό style: Φούστα κάτω από το γόνατο ή το πολύ μέχρι το γόνατο:P, πλεχτή ζακέτα, καλσον, μπαλαρίνες, μονόχρωμες μπλούζες
  • normal style: Μπλούζα σε διάφορα χρώματα με σχέδια, παντελόνι/τζιν/φούστα (η φούστα πάνω από το γόνατο συνήθως), μπαλαρίνες/all-stars
  • Γυμναστική style: Φόρμες
Γενικά οι περισσότεροι είναι στο normal style, γι' αυτό και ονομάζεται normal, επειδή το μεγαλύτερο ποσοστό φοράει τέτοια ρούχα:P Μερικοί όμως, εδικά στο τμήμα μου, που θεωρείται τμήμα πλουσίων, φοράνε την τελευταία λέξη της μόδας και από μεγάλες μάρκες.

Εγώ παίρνω φθηνά ρούχα και συνήθως δε διαθέτω πάνω από 40€ το εξάμηνο για ρούχα:P Θέλω να νοιώθω άνετα στα ρούχα μου, τα οποία όμως να συνδυάζονται και να φαίνονται ωραία, χωρίς μεγάλο κόστος. Μπορώ να πω, ότι είμαι στο normal style:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τονίζω ότι στη δική μας Γ' τουλάχιστον ο καθένας έχει το δικό του ξεχωριστό στυλ, οπότε είναι λιγάκι δύσκολο να προσδιοριστεί επακριβώς τί αποτελεί "μόδα". Έχω δει όμως αρκετά κορίτσια με μπότες UGG (why??? why??? :sick:), μαύρο δερμάτινο μπουφάν, σκισμένα, ταλαιπωρημένα all-star (ε, κλασσικά, κυριαρχεί το μπεζ χρώμα), φίρμες όχι τόσο πολύ, από 'κει και μετά τζιν και Wesc μπλούζες ή Gap φούτερ σε όλα τα χρώματα. Φοριούνται επίσης πολύ διαφόρων σχεδίων φουλάρια, και οι ζακέτες. Ως τώρα δεν έχω διακρίνει πολλά κορίτσια να φοράνε φούστες, μόνο 1 (η οποία παρεμπιπτόντως ντύνεται πολύ όμορφα και chic οφείλω να ομολογήσω). Επίσης τα άσπρα αθλητικά με χρωματιστά κορδόνια είναι πολύ δημοφιλής επιλογή, όπως και οι γκρι-κατά κύριο λόγο- εσάρπες σε συνδυασμό με μαύρο. Κατά την περίοδο των εξετάσεων προτιμούνται τα αέρινα, λουλουδάτα καλοκαιρινά φορέματα, σανδάλια και τεράστια γυαλιά ηλίου με μαύρη ή καφέ δερμάτινη τσάντα.

Για τα αγόρια δεν έχω κάτι ιδιαίτερο να επισημάνω, βασικά ντύνονται με φόρμα ή τζιν και φούτερ. Κι εδώ επικρατούν τα σκούρα ή μονότονα χρώματα. 1 αγαπά το πράσινο & τις αρβύλες, κι άλλος μια μπλούζα που φορά ΣΥΝΕΧΕΙΑ, δε λέει να τη βγάλει :P

Κανείς νομίζω δεν έχει στο νου του να κάνει επίδειξη ούτε ψωνισμένα είναι τα παιδιά, προς Θεού... (εκτός *εχεμ* από μια περίπτωση που μου έρχεται στο νου, αλλά δεν είναι επί της παρούσης να τη σχολιάσω...) Για την ακρίβεια υπάρχει σε γενικές γραμμές μετριοφροσύνη ως προς το ντύσιμο θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το να ντύνεσαι έτσι ώστε να φαίνεσαι 10 χρόνια μεγαλύτερη είναι καλύτερο από το να ανήκεις σε μια "ομάδα" δηλαδή;
[δεν μου φαίνεται καλό ούτε το ένα ούτε το άλλο by the way]

Δεν νομίζω ότι είμαι αρμόδιος να κρίνω τι είναι καλό και τι κακό, ειδικά για θέματα όπως η εμφάνιση. Αυτό που με εκνευρίζει είναι να παίρνει ο άλλος και να λέει στο σχολείο μου υπάρχουν αυτές οι κατηγορίες μαθητών, και να αρχίσουμε να λέμε, να τους τσουβαλιάζουμε όλους, λες και χαρακτηρίζονται όλοι από κάτι γενικότερο, και όχι από τον χαρακτήρα τους ας πούμε. Επίσης ναι, δεν μου αρέσει να μιλάμε για τους άλλους υποτιμητικά λες και εμείς είμαστε καλύτεροι, επειδή δεν ακολουθούμε τη μόδα, ή επειδή ας πούμε ένα κορίτσι δεν στολίζεται τόσο πολύ. Λες και αν η άλλη ας πούμε δεν ντύνεται "σαν 25χρονο" είναι πιο μάγκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι είμαι αρμόδιος να κρίνω τι είναι καλό και τι κακό, ειδικά για θέματα όπως η εμφάνιση. Αυτό που με εκνευρίζει είναι να παίρνει ο άλλος και να λέει στο σχολείο μου υπάρχουν αυτές οι κατηγορίες μαθητών, και να αρχίσουμε να λέμε, να τους τσουβαλιάζουμε όλους, λες και χαρακτηρίζονται όλοι από κάτι γενικότερο, και όχι από τον χαρακτήρα τους ας πούμε. Επίσης ναι, δεν μου αρέσει να μιλάμε για τους άλλους υποτιμητικά λες και εμείς είμαστε καλύτεροι, επειδή δεν ακολουθούμε τη μόδα, ή επειδή ας πούμε ένα κορίτσι δεν στολίζεται τόσο πολύ. Λες και αν η άλλη ας πούμε δεν ντύνεται "σαν 25χρονο" είναι πιο μάγκας.

Μα αυτοί οι ίδιοι τσουβαλιάζουν τον εαυτό τους συνήθως, δεν το κάνουμε εμείς.
Επειδή αναφέρθηκαν οι ομάδες, θα πρέπει να υπογραμμίσω ότι για τους εφήβους είναι ιδιαίτερα σημαντική κι επιτακτική η ανάγκη να ανήκουν κάπου, σε μια ομάδα/παρέα. Γι' αυτό είναι λογικό να υιοθετούν όσα μέσα έχουν στην διάθεση τους (π.χ. ρούχα) για να το πετύχουν αυτό.
Εγώ μίλησα υποτιμητικά για όσους ντύνονται λες και είναι 10 χρόνια μεγαλύτεροι. Επίσης άσχημο είναι να βλέπεις μια γυναίκα 50+ να ντύνεται σαν να είναι 20.
Δεν είπα ότι η άλλη που δεν ντύνεται σαν 25χρονο είναι πιο μάγκας, μπορεί να έχει πολύ χειρότερο χαρακτήρα. Τουλάχιστον εμένα όμως η πρώτη με προδιαθέτει αρνητικά, πριν καν της μιλήσω. Πάρτε το χαμπάρι, η εμφάνιση μετράει (και δεν εννοώ από άποψη ομορφιάς, αν κι αυτό μετράει :P), είναι λογικό να μετράει. Δεν έχει καμία σχέση με ρατσισμό/κακή διάθεση απέναντι στον άλλον ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

λες και εμείς είμαστε καλύτεροι
Τι εννοείς; Μα είμαι καλύτερη! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα αυτοί οι ίδιοι τσουβαλιάζουν τον εαυτό τους συνήθως, δεν το κάνουμε εμείς.
Επειδή αναφέρθηκαν οι ομάδες, θα πρέπει να υπογραμμίσω ότι για τους εφήβους είναι ιδιαίτερα σημαντική κι επιτακτική η ανάγκη να ανήκουν κάπου, σε μια ομάδα/παρέα. Γι' αυτό είναι λογικό να υιοθετούν όσα μέσα έχουν στην διάθεση τους (π.χ. ρούχα) για να το πετύχουν αυτό.
Εγώ μίλησα υποτιμητικά για όσους ντύνονται λες και είναι 10 χρόνια μεγαλύτεροι. Επίσης άσχημο είναι να βλέπεις μια γυναίκα 50+ να ντύνεται σαν να είναι 20.
Δεν είπα ότι η άλλη που δεν ντύνεται σαν 25χρονο είναι πιο μάγκας, μπορεί να έχει πολύ χειρότερο χαρακτήρα. Τουλάχιστον εμένα όμως η πρώτη με προδιαθέτει αρνητικά, πριν καν της μιλήσω. Πάρτε το χαμπάρι, η εμφάνιση μετράει (και δεν εννοώ από άποψη ομορφιάς, αν κι αυτό μετράει :P), είναι λογικό να μετράει. Δεν έχει καμία σχέση με ρατσισμό/κακή διάθεση απέναντι στον άλλον ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Κι εσύ πού το ξέρεις. Δηλαδή αν του άλλου του αρέσει πχ το αντίστοιχο χτένισμα σημαίνει ότι θέλει να είναι εμο; Προσωπικά δεν με νοιάζει τι θέλει να κάνει ο άλλος με τον εαυτό του, ούτε τι θέλει να δείξει. Δεν πρόκειται να μπω στο ίδιο τρυπάκι, και δεν θα χαρακτήριζα τον άλλον με βάση κάτι γενικότερο. Μη γενικεύεις, κάποιοι μόνο έφηβοι έχουν τέτοιο θέμα, και προφανώς θα έχουν τους λόγους τους.
Και γιατί είναι κακό δηλαδή να βάφεσαι παραπάνω από τον άλλο; Τι είναι αυτό που το κάνει "κακό"; Επειδή χαλάει την αισθητική μας μήπως; Και αυτό που λέτε οι περισσότεροι ένα είδος μαζοποίησης είναι, μην ξεγελιέστε. Δεν βάφεσαι, δεν φοράς μάρκες, φοράς όμως τζιν, all star, σκουλαρίκια, και αρώματα ( δεν αναφέρομαι σε εσένα φυσικά). Μα θα μου πεις, όχι αφού μου αρέσει, ε, το ίδιο θα σου πει και αυτός που θα βάλει 50 τόνους make up ή αυτός που θα ξοδέψει 2 περιουσίες για ρούχα μάρκας.
Αν δεν σου αρέσει να σου τη λένε για την εμφάνισή σου, αλλά όπως λες θα έβλεπες αρνητικά αυτόν που στολίζεται παραπάνω, τότε κάνεις αυτά που κατηγορείς. Ρατσισμός είναι καθαρά.

Τι εννοείς; Μα είμαι καλύτερη! :P

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το κολλάν και το στινγκ που ξεχωρίζει, και όταν σηκώνεται η άλλη στον πίνακα τα αγόρια από κάτω συζητούν για την υπόλοιπη μέρα για τον κώλο της (και με το δίκιο τους) πόσο τραγικό μπορεί να είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το κολλάν και το στινγκ που ξεχωρίζει, και όταν σηκώνεται η άλλη στον πίνακα τα αγόρια από κάτω συζητούν για την υπόλοιπη μέρα για τον κώλο της (και με το δίκιο τους) πόσο τραγικό μπορεί να είναι!
Δε φταίγαμε εμείς Σοφία μου, ας ήσουν πιο διακριτική. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τα περισσότερα κορίτσια στο σχολείο μας, ντύνονται όλο με φούτερ μάρκες και τζίν και το παίζουν ανώτερες.:mad: Αφού να φανταστήτε, τις μέρες που έχουμε γυμναστική, έρχονται στο σχολείο με τζίν και πάνε στις τουαλέτες και βάζουν φόρμα για την ώρα της γυμναστικής, και μετά ξαναβάζουν το τζίν, λες και αν μείνουν ολόκληρη την ημέρα δηλαδή με το τζίν, έγινε κάτι!! Επίσης, κάποιες απο αυτές, ξεχνάνε καν ότι βρίσκονται σε σχολείο. :Ο
Τα αγόρια ντύνονται σχετικά καλά. Τζίν και μπλουζάκια ή φούτερ.
Στο θέμα παπουτσιών, κυριαρχούν τα All Star για τα κορίτσια και τα Vans για τα αγόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Τα περισσότερα κορίτσια στο σχολείο μας, ντύνονται όλο με φούτερ μάρκες και τζίν και το παίζουν ανώτερες.:mad:

Και σε εμας γινεται ακριβως το ιδιο. Πχ επειδη παιρνουν μπλουζες levis , adidas και supreme και φορουν παπουτσια adidas μας το παιζουν ανωτερες.. Για παραδειγμα εμενα στη τριτη γυμνασιου (πριν δυο χρονια) με σνομπαραν επειδη δεν φορουσα ρουχα μάρκας...Επισης αλλο ενοχλητικο που γινεται ειναι να φερνουν στο σχολειο μεχρι και σιδερο για μπουκλες (-facepalm-)

Εγω σαν ατομο ντυνομουν με σχετικα απλα ρουχα (σχεδον παντα μαυρα). Ενδεικτικα για καθε μερα φορουσα ενα μαυρο τζιν και μια μαυρη ή γκρι μπλουζα με καποια λεπτομερεια (πχ με κορδονια στα μανικια , με δερματινες λεπτομερειες) μια μακρια ζακετα , ενα μακρυ μπουφαν (επισης μαυρα) και σταρακια την ανοιξη ή μποτες το χειμωνα. Για να μην υπαρχει ολη αυτη η μαυριλα συνδυαζα το outfit με καποια διακριτικα κοσμηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Φόρμες - φούτερ - ζακέτες - αθλητικά όλη μέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Μπαινω τις προαλλες σε μια ταξη και βλεπω κατι κοπελες της πρωτης να εχουν βγαλει το φουρνακι νυχιων εξω και να κανουν μανικιουρ:PΕσκασα στα γελια, δεν κρατηθηκα
Κατι τετοια, οπως και τη μανια με την ισιωτικη καθε πρωι τις θεωρω υπερβολες. Δε βλεπω ομως γιατι ειναι κακο το να προσεχει κανεις την εμφανιση του, ακομα και στο σχολειο. Εμενα τουλαχιστον παντα με βοηθουσε το να ντυνομαι ωραια, ενιωθα περιποιημενη. Ειναι και αυτη μια παρηγορια για φετος:PΤις φορμες τις μισω, μια εχω και αυτην αναγκαστικα για να μην παιρνω απουσιες στη Γυμναστικη.
Το φαινομενο με τις μαρκες πρωτη φορα το ακουω. Μαλλον παραειμαστε φτωχογειτονια χαχα. Ετσι κι αλλιως δε λεει το να εισαι κινουμενη διαφημιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Κατά πάσα πιθανότητα διαφωνείτε, όμως εγώ γενικά δεν είμαι ακριβώς σύμφωνος με το ότι η μόδα (γενικά το ντύσιμο) μπορεί να περιοριστεί κάπως,δηλαδή νομίζω ότι ο καθένας είναι καλό να φοράει ο,τι θέλει και ο,τι έχει, εκτός αν θέλει να έρθει με το σώβρακο ή με το σουτιέν :P

Γενικά στο σχολείο μου δεν μπορώ να πω ότι υπάρχουν παιδιά που ντύνονται υπερβολικά ή προκλητικά.

Τα κορίτσια είναι συνήθως πολύ περιποιημένα και φοράνε ρούχα πραγματικά αξιοζήλευτα, δηλαδή πολύ aesthetic βρε παιδί μου. Χρώματα, φαρδιά φούτερ, ψηλομεσα τζιν, και εννοείται Adidas, Nike παπούτσια. Υπάρχουν και κάποιες που προτιμούν ένα απλό μαύρο κολάν, φανέλες, γκρι ζακετες κλπ και stan Smith παπούτσια.

Τα αγόρια κατά κύριο λόγο ντύνονται απλα, αθλητικά θα έλεγα. Sporty μπουφάν, μπλούζες με στάμπες που ήταν πολύ μόδα στις αρχές της δεκαετιας του 2000 (φορούσα και εγώ τέτοιες μικρός) σε μαύρα και μπλε σκουρα χρώματα, φόρμες, μερικές φορές τζιν και επίσης φοράνε αυτά τα παπούτσια που οι μαμάδες τα λένε sportex :P . Υπάρχουν βέβαια και 10 περιπου, αγόρια που φοράνε μόνο τζιν, μόνο 100€ Adidas Και Nike (Το ξερω γιατί έψαξα τιμές online), κλασικό κούρεμα 2017+, μπουφάν με γούνα στην κουκούλα (basic bitches) Και μπλούζες με στάμπες από γνωστές εταιρίες κλπ. Βασικά αυτοί είναι οι μόνοι που το παίζουν κάτι. Ξεπερνούν ακόμα και τα κορίτσια. Αυτοί δεν σου μιλούν και ουσιαστικά σνομπαρουν πάρα πολύ. Τουλάχιστον τα κορίτσια , ακόμα και τα πιο basic, σου μιλάνε αν είσαι ευγενικός..

Και μετά είμαι εγώ. :P
Εγώ περιποιηουμαι αρκετά τον εαυτό μου, κάνω οικονομίες και αγοράζω καλά ρούχα (Όχι ακριβά απαραίτητα, αλλά σίγουρα από αγαπημένες μου μάρκες), φοράω μαύρο, γκρι, λευκό, κίτρινο και έχω μια γκαμα από φουλαρια και κασκόλ σε αρκετά χρήματα :P . Επίσης έχω σκουφους που λατρεύω και γάντια που δεν τα λατρεύω οπότε τα δίνω στον αδερφό μου που τα αγαπάει..Φοράω Adidas κυρίως Όχι όμως πολύ αθλητικά (:P) Και τέλος πάντων δεν μου αρέσουν τα αθλητικά παπούτσια γενικά. Προτιμώ φόρμες γιατί τα τζιν δεν με βολεύουν, όμως μια στο τόσο θέλω να βάζω παντελόνια σχολείο. Μαύρα, καφέ και πράσινο λαδί. Γενικά θέλω να δείχνω ο πιο όμορφος, ξέρω ξέρω είμαι ψωνιο αλλά δεν μπορώ μου αρέσει να ξεχωρίζω από τους άλλους. :P
Ευτυχώς μπορώ να πω ότι είμαι πάντα καλός με όλους Και με συμπαθούν οι περισσότεροι οπότε φαντάζομαι ότι δεν δείχνω basic ή αλαζόνας..

Αυτααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Κατά πάσα πιθανότητα διαφωνείτε, όμως εγώ γενικά δεν είμαι ακριβώς σύμφωνος με το ότι η μόδα (γενικά το ντύσιμο) μπορεί να περιοριστεί κάπως,δηλαδή νομίζω ότι ο καθένας είναι καλό να φοράει ο,τι θέλει και ο,τι έχει, εκτός αν θέλει να έρθει με το σώβρακο ή με το σουτιέν :P

Γενικά στο σχολείο μου δεν μπορώ να πω ότι υπάρχουν παιδιά που ντύνονται υπερβολικά ή προκλητικά.

Τα κορίτσια είναι συνήθως πολύ περιποιημένα και φοράνε ρούχα πραγματικά αξιοζήλευτα, δηλαδή πολύ aesthetic βρε παιδί μου. Χρώματα, φαρδιά φούτερ, ψηλομεσα τζιν, και εννοείται Adidas, Nike παπούτσια. Υπάρχουν και κάποιες που προτιμούν ένα απλό μαύρο κολάν, φανέλες, γκρι ζακετες κλπ και stan Smith παπούτσια.

Τα αγόρια κατά κύριο λόγο ντύνονται απλα, αθλητικά θα έλεγα. Sporty μπουφάν, μπλούζες με στάμπες που ήταν πολύ μόδα στις αρχές της δεκαετιας του 2000 (φορούσα και εγώ τέτοιες μικρός) σε μαύρα και μπλε σκουρα χρώματα, φόρμες, μερικές φορές τζιν και επίσης φοράνε αυτά τα παπούτσια που οι μαμάδες τα λένε sportex :P . Υπάρχουν βέβαια και 10 περιπου, αγόρια που φοράνε μόνο τζιν, μόνο 100€ Adidas Και Nike (Το ξερω γιατί έψαξα τιμές online), κλασικό κούρεμα 2017+, μπουφάν με γούνα στην κουκούλα (basic bitches) Και μπλούζες με στάμπες από γνωστές εταιρίες κλπ. Βασικά αυτοί είναι οι μόνοι που το παίζουν κάτι. Ξεπερνούν ακόμα και τα κορίτσια. Αυτοί δεν σου μιλούν και ουσιαστικά σνομπαρουν πάρα πολύ. Τουλάχιστον τα κορίτσια , ακόμα και τα πιο basic, σου μιλάνε αν είσαι ευγενικός..

Και μετά είμαι εγώ. :P
Εγώ περιποιηουμαι αρκετά τον εαυτό μου, κάνω οικονομίες και αγοράζω καλά ρούχα (Όχι ακριβά απαραίτητα, αλλά σίγουρα από αγαπημένες μου μάρκες), φοράω μαύρο, γκρι, λευκό, κίτρινο και έχω μια γκαμα από φουλαρια και κασκόλ σε αρκετά χρήματα :P . Επίσης έχω σκουφους που λατρεύω και γάντια που δεν τα λατρεύω οπότε τα δίνω στον αδερφό μου που τα αγαπάει..Φοράω Adidas κυρίως Όχι όμως πολύ αθλητικά (:P) Και τέλος πάντων δεν μου αρέσουν τα αθλητικά παπούτσια γενικά. Προτιμώ φόρμες γιατί τα τζιν δεν με βολεύουν, όμως μια στο τόσο θέλω να βάζω παντελόνια σχολείο. Μαύρα, καφέ και πράσινο λαδί. Γενικά θέλω να δείχνω ο πιο όμορφος, ξέρω ξέρω είμαι ψωνιο αλλά δεν μπορώ μου αρέσει να ξεχωρίζω από τους άλλους. :P
Ευτυχώς μπορώ να πω ότι είμαι πάντα καλός με όλους Και με συμπαθούν οι περισσότεροι οπότε φαντάζομαι ότι δεν δείχνω basic ή αλαζόνας..

Αυτααα
Σε τι σχολείο πας ρε συ Γιώργο;
Εγώ θυμάμαι όλοι σαν τους λέτσους πηγαίναμε και κυρίως με 8 μπουφάν λόγω κρύου και υγρασίας. Κάνα 2-3 κοπελίτσες που ντύνονταν καμιά φορά με φορέματα και ενίοτε με ψηλά (!) μποτάκια τις κοιτούσαμε και απορούσαμε. Στυλ 0, αλλά άνεση 100. *shoulder shrug*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε τι σχολείο πας ρε συ Γιώργο;
Εγώ θυμάμαι όλοι σαν τους λέτσους πηγαίναμε και κυρίως με 8 μπουφάν λόγω κρύου και υγρασίας. Κάνα 2-3 κοπελίτσες που ντύνονταν καμιά φορά με φορέματα και ενίοτε με ψηλά (!) μποτάκια τις κοιτούσαμε και απορούσαμε. Στυλ 0, αλλά άνεση 100. *shoulder shrug*
Αν το ρούχο στο σχολείο δεν είναι σαν πιτζάμα απλά ΔΕΝ λέει. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top