Ο Ρομπέν της Βουλής...

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
συγνωμη, αλλα ειναι εντελως υποκριτικο το να τα βαζουμε με τους βουλευτες...δεν εκλεγονται μονοι τους!!
ο λαος ψηφιζει, ο λαος φοροδιαφευγει, ο λαος δειχνει ανοχη...ο μονος τροπος για να τους τιμωρησεις ειναι να ΜΗΝ τους υποστηρι3εις...πραγματικα ε3οργιζομαι οταν ακουω αν8ρωπους(και δη και νεους)να λενε οτι ερι3αν ακυρο στις εκλογες...δηλαδη ειναι αντισταση το να στοχευεις τη βουλη με το3ο οταν στις εκλογες(που ΕΚΕΙ ειναι που μπορεις να επεμβεις πολιτισμενα και αποτελεσματικα)δειχνεις απα3ιωση και αδιαφορια??
προτιμαμε μια εικονικη και εφημερη αντιδραση ή τη δυνατοτητα να βαλουμε κ εμεις το λι8αρακι μας στο να κανουν περα οι διεφ8αρμενοι και οι εκμεταλλευτες???

Λοιπόν, το ότι τους ψηφίζουμε δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάνουν όλα αυτά που κάνουν. Άρα δεν είναι καθόλου υποκριτικό να τα βάζουμε μαζί τους. Επίσης μπορεί να μην εκλέγονται μόνοι τους αλλά δεν σου δίνουν και πολλές επιλογές. Έμμεσα σε αναγκάζουν να ψηφίσεις. Έχεις μια λίστα και σου λένε "πάνε ψήφισε όποιον νομίζεις" και έτσι πολλοί δεν ψηφίζουν, ακόμα ψηφίζουν αυτοί που νομίζουν ότι θα έχουν κάποιο κέρδος ή και έχουν, και τέλος οι ολίγοι που στα αλήθεια πιστεύουν σε αυτόν που ψηφίζουν. Το σύστημα κατ' εμένα είναι όλο το πρόβλημα. Για τα άλλα που γράφεις δεν θα αναφερθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
μπορεί να μην εκλέγονται μόνοι τους αλλά δεν σου δίνουν και πολλές επιλογές. Έμμεσα σε αναγκάζουν να ψηφίσεις. Έχεις μια λίστα και σου λένε "πάνε ψήφισε όποιον νομίζεις" και έτσι πολλοί δεν ψηφίζουν, ακόμα ψηφίζουν αυτοί που νομίζουν ότι θα έχουν κάποιο κέρδος ή και έχουν, και τέλος οι ολίγοι που στα αλήθεια πιστεύουν σε αυτόν που ψηφίζουν. Το σύστημα κατ' εμένα είναι όλο το πρόβλημα.

δε διαφωνω...αλλα οχι και δεν εχεις επιλογες!!!!!ψηφισε τους μικρους!!!τουλαχιστον να μπορεις να κοιμασαι ησυχος τα βραδια οτι δε συνεβαλες και συ σ αυτο το χαλι, συν οτι 8α ακουγεται μεσα στη βουλη και ο λογος αλλων περα απο των ιδιων και των ιδιων...

Για τα άλλα που γράφεις δεν θα αναφερθώ...

εδω δε σε πιανω...αν παντως εννοεις οτι τα αλλα τα βρισκεις ανα3ια σχολιασμου, τοτε επιτρεψε μου σε παρακαλω να παω να βαλω τα μαυρα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
δε διαφωνω...αλλα οχι και δεν εχεις επιλογες!!!!!ψηφισε τους μικρους!!!τουλαχιστον να μπορεις να κοιμασαι ησυχος τα βραδια οτι δε συνεβαλες και συ σ αυτο το χαλι, συν οτι 8α ακουγεται μεσα στη βουλη και ο λογος αλλων περα απο των ιδιων και των ιδιων...



εδω δε σε πιανω...αν παντως εννοεις οτι τα αλλα τα βρισκεις ανα3ια σχολιασμου, τοτε επιτρεψε μου σε παρακαλω να παω να βαλω τα μαυρα!:clapup:
Έτσι όπως καταλήξαμε και στους μικρούς πάλι τα ίδια θα έχουμε. Δυστυχώς... Αν και δεν έχω εμπειρία ούτε τις γνώσεις να τους κρίνω εκείνους. Ελπίζω όμως οι "μικροί" να μην είναι τόσο διεφθαρμένοι. :/:

Όσο αφορά το άλλο απλά δεν ήθελα να μιλήσω για τα άλλα lol.:P Δεν άσκησα αρνητική κριτική για τα άλλα που είπες. Αν και πιστεύω πως δεν μπορείς να νικήσεις με τις εκλογές. Καλοφτιαγμένο είναι το σύστημά τους...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Έτσι όπως καταλήξαμε και στους μικρούς πάλι τα ίδια θα έχουμε. Δυστυχώς... Αν και δεν έχω εμπειρία ούτε τις γνώσεις να τους κρίνω εκείνους. Ελπίζω όμως οι "μικροί" να μην είναι τόσο διεφθαρμένοι. :/:

Όσο αφορά το άλλο απλά δεν ήθελα να μιλήσω για τα άλλα lol.:P Δεν άσκησα αρνητική κριτική για τα άλλα που είπες. Αν και πιστεύω πως δεν μπορείς να νικήσεις με τις εκλογές. Καλοφτιαγμένο είναι το σύστημά τους...:worry:

οποιονδηποτε, ακομα και τον πιο ''κα8αρο'' να βαλεις σε 8εση ε3ουσιας, δεν μπορεις να 3ερεις στα σιγουρα πως 8α το χειριστει...γενικα συμφωνω μαζι σου, απλα κουραστηκα αυτον το δικομματισμο και την κατα τα αλλα οργη και αγανακτηση...:/:

οκ χαιρομαι που το 3εκα8αρισαμε...:)
edit>δεν εχω κανενα προβλημα με την αρνητικη κριτικη, ισα ισα αν υπαρχουν επιχειρηματα και αιτιολογηση ειναι καλοδεχουμενη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Επισης σπουδαια επαναστατικη πραξη ειναι να κυκλοφορει κανεις σε forum και να αποκαλει οποιον εχει αντιθετη αποψη "μπατσο, μικροαστουλη, βολεμενο", λες και εργαστηκε για να πληρωσει το PC ή τη συνδεση στο internet που χρησιμοποιει εκεινη την ιδια στιγμη.

That would be me,correct?Δεν το παίζω επαναστάτης,monsieur.Τίποτα δεν το παίζω.Μπάτσο αποκάλεσα τον gaspar επειδή...είναι.Το έχει πει και ο ίδιος άλλωστε.Ο άλλος,ο "μικροαστούλης" και "βολεμένος" είναι κνίτης.Ξέρεις γιατί έχουμε κόντρα με τους κνίτες?Δεν ξέρεις?Ε,μη μιλάς.

ΥΓ Ι:Έχει πλάκα που κάθεστε και κάνετε σοβαρή συζήτηση σε ένα thread με θέμα...έναν κάφρο με το τόξο του.

ΥΓ ΙΙ:Τα bullshit των απολιτικών για άλλη μια φορά βαράνε κόκκινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
That would be me,correct?Δεν το παίζω επαναστάτης,monsieur.Τίποτα δεν το παίζω.Μπάτσο αποκάλεσα τον gaspar επειδή...είναι.Το έχει πει και ο ίδιος άλλωστε.Ο άλλος,ο "μικροαστούλης" και "βολεμένος" είναι κνίτης.Ξέρεις γιατί έχουμε κόντρα με τους κνίτες?Δεν ξέρεις?Ε,μη μιλάς.

ΥΓ Ι:Έχει πλάκα που κάθεστε και κάνετε σοβαρή συζήτηση σε ένα thread με θέμα...έναν κάφρο με το τόξο του.

ΥΓ ΙΙ:Τα bullshit των απολιτικών για άλλη μια φορά βαράνε κόκκινο.
Το θέμα μερικές φορές είναι απλά για να ξεκινήσει μια συζήτηση. Το ότι είναι ένας "κάφρος" όπως τον λες με το τόξο του δεν έχει καμία απολύτως σχέση.

ΥΓ: Τα bullshit αυτών των οποίων πιστεύουν ότι είναι πιο σωστοί από τους άλλους επίσης βαράνε κόκκινο. Στο κάτω κάτω αν κάποιος έχει κατά την γνώμη σου λανθασμένη άποψη απλά επιχειρηματολόγησε για να του αλλάξεις γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Το θέμα μερικές φορές είναι απλά για να ξεκινήσει μια συζήτηση. Το ότι είναι ένας "κάφρος" όπως τον λες με το τόξο του δεν έχει καμία απολύτως σχέση.

ΥΓ: Τα bullshit αυτών των οποίων πιστεύουν ότι είναι πιο σωστοί από τους άλλους επίσης βαράνε κόκκινο. Στο κάτω κάτω αν κάποιος έχει κατά την γνώμη σου λανθασμένη άποψη απλά επιχειρηματολόγησε για να του αλλάξεις γνώμη.

θες και τεστ μετα ή οχι, να το κανουμε 3μηνου καλυτερα ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
κάποιος θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος για να αλλάξει αυτά που πιστεύει επειδή κάπου διάβασε κάτι απο έναν ανώνυμο άγνωστο στο Διαδίκτυο

αυτό δείχνει πνευματική και νοητική ανωριμότητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
θες και τεστ μετα ή οχι, να το κανουμε 3μηνου καλυτερα ; :P
βασικά δεν κατάλαβα τι εννοείς :P

κάποιος θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος για να αλλάξει αυτά που πιστεύει επειδή κάπου διάβασε κάτι απο έναν ανώνυμο άγνωστο στο Διαδίκτυο

αυτό δείχνει πνευματική και νοητική ανωριμότητα
Ενώ όταν ακούς από κοντά τους πολιτικούς να μιλάνε είναι καλύτερα...
Εξάλλου είπα με επιχειρηματολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Το θέμα μερικές φορές είναι απλά για να ξεκινήσει μια συζήτηση. Το ότι είναι ένας "κάφρος" όπως τον λες με το τόξο του δεν έχει καμία απολύτως σχέση.

ΥΓ: Τα bullshit αυτών των οποίων πιστεύουν ότι είναι πιο σωστοί από τους άλλους επίσης βαράνε κόκκινο. Στο κάτω κάτω αν κάποιος έχει κατά την γνώμη σου λανθασμένη άποψη απλά επιχειρηματολόγησε για να του αλλάξεις γνώμη.

Δεν νομίζω ότι είμαι πιο "σωστός" από κανέναν.Απλά πριν μιλήσω για ένα θέμα,κοιτάζω να διαβάσω πρώτα τι θεωρία υπάρχει πάνω σ'αυτό ώστε να το κατανοήσω,δεν πετάω την αποψάρα μου χωρίς να ξέρω τίποτα.

κάποιος θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος για να αλλάξει αυτά που πιστεύει επειδή κάπου διάβασε κάτι απο έναν ανώνυμο άγνωστο στο Διαδίκτυο

αυτό δείχνει πνευματική και νοητική ανωριμότητα

Γιατί?Η λογική ορθότητα ενός επιχειρήματος είναι αυθύπαρκτη,ανεξάρτητη αυτού που το διατυπώνει.Αν κάποιος έχει επιστημονικά τεκμηριωμένα επιχειρήματα πάνω στην άποψη που διατυπώνει δε βλέπω τον λόγο γιατί να μην το δεχτώ.Πνευματική και νοητική ανωριμότητα υπάρχει όταν ο άλλος δεν μπορεί να διαχωρίσει το επιχείρημα απ'τον εκφραστή του και να τα κρίνει ξεχωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
κάποιος θα πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος για να αλλάξει αυτά που πιστεύει επειδή κάπου διάβασε κάτι απο έναν ανώνυμο άγνωστο στο Διαδίκτυο

αυτό δείχνει πνευματική και νοητική ανωριμότητα

τοτε ποιος ο λογος που μπαινεις σε ενα φορουμ?:confused:
νομιζα οτι ο σκοπος ειναι η ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ αποψεων, με αποτελεσμα να αποκτησουμε μια πιο σφαιρικη αντιληψη...αλλιως ανοι3ε ενα text editor και γραψτες για τον εαυτο σου...

υ.γ το φορουμ και οι ανωνυμοι οπως λες ειναι ενα κινητρο να ψαχτει καποιος λιγο παραπανω, και γιατι οχι να ανα8εωρησει...(εφοσον υπαρχουν επιχειρηματα φυσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Πέρα από το γεγονός ότι αυτά που πιστεύω συνήθως είναι γερά θεμελιωμένα οπότε αλλάζω λίγο δύσκολα γνώμη, ωστόσο μου αρέσει να συζητάω με άλλους ανθρώπους ακόμα και μέσω Διαδικτύου και δε νομίζω ότι βλάπτει αυτό. Έχω γνωρίσει αξιόλογα άτομα εδώ μέσα όπως και πολύ ηλίθια (κατά τα δικά μου κριτήρια). Και ναι, μέχρι ένα σημείο μπορώ να πω πως έμαθα και καινούρια πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
απλά στα φόρουμ μπορεί να μπαίνει ο καθένας και να γράφει ότι του κατέβει , σε πολλές περιπτώσεις αυτά που λέει είναι μπούρδες και σε πολλές επίσης περιπτώσεις ,υποσυνείδητα διαμορφώνει απόψεις επειδή παρουσιάζει επιχειρήματα τα οποία επηρεάζουν κόσμο

παν μέτρον άριστον , όπως και νάχει ... προσεκτική χρήση του διαδικτύου ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
απλά στα φόρουμ μπορεί να μπαίνει ο καθένας και να γράφει ότι του κατέβει , σε πολλές περιπτώσεις αυτά που λέει είναι μπούρδες και σε πολλές επίσης περιπτώσεις ,υποσυνείδητα διαμορφώνει απόψεις επειδή παρουσιάζει επιχειρήματα τα οποία επηρεάζουν κόσμο

παν μέτρον άριστον , όπως και νάχει ... προσεκτική χρήση του διαδικτύου ..
Και σε συνεδριο με καθηγητες να πας, παλι θα ακουσεις μπουρδες που ενσυνειδητα διαμορφώνουν απόψεις επειδή παρουσιάζουν επιχειρήματα τα οποία επηρεάζουν κόσμο. Μη σου πω οτι στο internet ακριβως επειδη καποιος ειναι ανωνυμος μπορει να πει αυτο που πιστευει, χωρις λογοκρισια, και εσυ κρινε αν σου αρκει η οχι.

Ο άλλος,ο "μικροαστούλης" και "βολεμένος" είναι κνίτης.Ξέρεις γιατί έχουμε κόντρα με τους κνίτες?Δεν ξέρεις?Ε,μη μιλάς.
Πολιτικη σπουδαζω, ολο και καποιο ενδιαφερον θα εχω δειξει για το τι εχουν οι αναρχικοι με τους κνιτες. Παντως δε μπορει να μη σου κανει καθολου εντυπωση που η αριστερα ειναι μοιρασμενη σε καμια 10αρια σχηματα σε καθε πολη ενω η δεξια εχει 2 κομματα σε ολη την Ελλαδα (τυπικα ειναι ενα δεξια ενα κεντρο αλλα καταλαβαινομαστε). Θα μου πεις, επαιξε και εχασε η ενωμενη αριστερα (Συνασπισμος). Και τι θα γινει? Θα συνεχισεις να τα σπας για να στηριξεις την δικη σου αμολυντη και ασυμβιβαστη αποψη, εχοντας εχθρο σου ολες τις πολιτικες κατευθυνσεις? Ετσι τελικα το αποτελεσμα ειναι 0, γι αυτο εγραψα οτι το μονο που κανεις ειναι να ανεβαζεις την αδρεναλινη σου, οπως καποιος που γκαζωνει με το αυτοκινητο. Και οι δυο γουσταρετε την ιδεα οτι κανετε κατι επικινδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Πολιτικη σπουδαζω, ολο και καποιο ενδιαφερον θα εχω δειξει για το τι εχουν οι αναρχικοι με τους κνιτες. Παντως δε μπορει να μη σου κανει καθολου εντυπωση που η αριστερα ειναι μοιρασμενη σε καμια 10αρια σχηματα σε καθε πολη ενω η δεξια εχει 2 κομματα σε ολη την Ελλαδα (τυπικα ειναι ενα δεξια ενα κεντρο αλλα καταλαβαινομαστε). Θα μου πεις, επαιξε και εχασε η ενωμενη αριστερα (Συνασπισμος). Και τι θα γινει? Θα συνεχισεις να τα σπας για να στηριξεις την δικη σου αμολυντη και ασυμβιβαστη αποψη, εχοντας εχθρο σου ολες τις πολιτικες κατευθυνσεις? Ετσι τελικα το αποτελεσμα ειναι 0, γι αυτο εγραψα οτι το μονο που κανεις ειναι να ανεβαζεις την αδρεναλινη σου, οπως καποιος που γκαζωνει με το αυτοκινητο. Και οι δυο γουσταρετε την ιδεα οτι κανετε κατι επικινδυνο.

Μ αρεσει που κατα τ αλλα σπουδαζεις πολιτικη....αυτη ειναι εσενα η γνωμη σου εσυ μονο αυτο ξερεις για το συγκεκριμενο κινημα ετσι; Δεν εχεις δει τπτ,δεν υπαρχει τπτ αλλο..αυτο κανουν μονο σπανε...αλλα δεν θα το αναλυσω εδω θα ξαναπω οτι υπαρχει αντιστοιχο θεμα οπου το εχουμε υπεραναλυσει.
Επισης δεν ειναι φετιχ, ειναι μεσο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πολιτικη σπουδαζω, ολο και καποιο ενδιαφερον θα εχω δειξει για το τι εχουν οι αναρχικοι με τους κνιτες. Παντως δε μπορει να μη σου κανει καθολου εντυπωση που η αριστερα ειναι μοιρασμενη σε καμια 10αρια σχηματα σε καθε πολη ενω η δεξια εχει 2 κομματα σε ολη την Ελλαδα (τυπικα ειναι ενα δεξια ενα κεντρο αλλα καταλαβαινομαστε). Θα μου πεις, επαιξε και εχασε η ενωμενη αριστερα (Συνασπισμος). Και τι θα γινει? Θα συνεχισεις να τα σπας για να στηριξεις την δικη σου αμολυντη και ασυμβιβαστη αποψη, εχοντας εχθρο σου ολες τις πολιτικες κατευθυνσεις? Ετσι τελικα το αποτελεσμα ειναι 0, γι αυτο εγραψα οτι το μονο που κανεις ειναι να ανεβαζεις την αδρεναλινη σου, οπως καποιος που γκαζωνει με το αυτοκινητο. Και οι δυο γουσταρετε την ιδεα οτι κανετε κατι επικινδυνο.

Τι σχέση έχω εγώ με την αριστερά? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
@ razor Δε μιλησα για το κινημα του Αναρχισμου, αλλα για αυτο που βλεπω να κανουν οι Ελληνες "αναρχικοι" με την ευρυτατη εννοια του ορου. Εσυ σε προηγουμενο post δεν εγραψες πως κανεναν δε μπορουμε να εμπιστευτουμε για να ανεβει στην εξουσια? Μαλιστα στη συγκεκριμενη θεση συμφωνω μαζι σου, αλλα μεχρι να σκεφτω κατι καλυτερο δεν προσπαθω πρωτα να φερω το χαος και μετα να δω τι θα γινει. Η προσωπικη σου πολιτικη προταση δηλαδη ποια θα ηταν?

Τι σχέση έχω εγώ με την αριστερά? :hmm:
η RAF προσδιοριζει τον εαυτο της ως κομμουνιστικη/αντιιμπεριαλιστικη. Η εν παση περιπτωση θα μπορουσες απλα να εχεις κοινο εχθρο την δεξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Και σε συνεδριο με καθηγητες να πας, παλι θα ακουσεις μπουρδες που ενσυνειδητα διαμορφώνουν απόψεις επειδή παρουσιάζουν επιχειρήματα τα οποία επηρεάζουν κόσμο. Μη σου πω οτι στο internet ακριβως επειδη καποιος ειναι ανωνυμος μπορει να πει αυτο που πιστευει, χωρις λογοκρισια, και εσυ κρινε αν σου αρκει η οχι

μήν συγκρίνεις τα πέη με τις βούρτσες

άλλος ο σεβασμός σε εναν καθηγητή που εμπιστεύεσαι και σέβεσαι και άλλος ο σεβασμός και η βάση που θα ρίξεις στα λεγόμενα του ανώνυμου στο διαδύκτυο ....

μεταξύ μας δεν νομίζω να το εννοούσες σαν παράδειγμα αυτό , γιατί παρα είναι παιδικό , κάτι το οποίο δεν σου αρμόζει ηλικιακά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Βασικα εννοουσα οτι καποιος επωνυμος και καταξιωμενος (πολιτικος, καθηγητης, δημοσιογραφος) εχει σκοπιμοτητα. Οπως ηδη ειπα, ενσυνειδητα λεει τις μπουρδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
@ razor Δε μιλησα για το κινημα του Αναρχισμου, αλλα για αυτο που βλεπω να κανουν οι Ελληνες "αναρχικοι" με την ευρυτατη εννοια του ορου. Εσυ σε προηγουμενο post δεν εγραψες πως κανεναν δε μπορουμε να εμπιστευτουμε για να ανεβει στην εξουσια? Μαλιστα στη συγκεκριμενη θεση συμφωνω μαζι σου, αλλα μεχρι να σκεφτω κατι καλυτερο δεν προσπαθω πρωτα να φερω το χαος και μετα να δω τι θα γινει. Η προσωπικη σου πολιτικη προταση δηλαδη ποια θα ηταν?

Πως μπορεις να τους διαχωριζεις απο την θεωρια η οποια προφανως ειναι η βαση και για τις πραξεις;Ειναι αδυνατον.Δεν υπαρχει ευρυτατη εννοια υπαρχει συγκεκριμενη εννοια δεν γινεται να βαφτιζουμε οποιον να ναι με κατι τοσο συγκεκριμενο χωρις να εχει στοιχεια απο αυτο.Δεν μιλησα καν για εξουσια και σιγουρα δεν μιλησα για εναν μονο.Αυτο που εσυ βαφτιζεις χαος για μενα δεν ειναι..δεν θεωρω την αυτοοργανωση χαος σε καμια περιπτωση και δεν θελω να γινει κατι αλλο περα απο αυτοοργανωση δεν περιμενω να γινει κατι,κανω εγω κατι.

η RAF προσδιοριζει τον εαυτο της ως κομμουνιστικη/αντιιμπεριαλιστικη. Η εν παση περιπτωση θα μπορουσες απλα να εχεις κοινο εχθρο την δεξια.

:confused:
Μη κανεις απλα μια αναζητηση στο google...υπαρχει πολυ πιο βαθυ νοημα που προφανως θελει παραπανω ψαξιμο.Δλδ αναλογα την υπογραφη απο που προερχεται παει και οχι απο το περιεχομενο..omg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top