Καφές!

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Φρέντο καπουτσίνο=θρησκεία τι να λέμε τώραααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
σιχαινομαι τους καφεδες.ευχαριστω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Φρέντο καπουτσίνο=θρησκεία τι να λέμε τώραααααααα

Ειδικά ο σκέτος... άλλο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Η ηλιθιότητα είναι unlimitted. Ok.

On:

Πίνω 2-3 ΣΚΕΤΟΥΣ φραπέ(δες) την ημέρα. Μου αρέσει αρκετά η γεύση του καφέ, γενικώς, και του έχω βρει συμπληρώματα πάσης φύσεως.:P
Στις πανελλήνιες αρκετές φορές έφτιαχνα και 5+, με τον τελευταίο να φτιάχνεται στη 1 τα ξημερώματα.
Δυστυχώς, αυτός ο τελευταίος καφές ποτέ δεν επιδρούσε εγκαίρως. Η επίδρασή του, σε εμένα, ξεκινούσε όταν, ΠΛΕΟΝ, ήθελα να κοιμηθώ, ενώ τις προηγούμενες ώρες, απλώς, εξακολουθούσα να νυστάζω, παρ' όλο που έπινα/είχα πιει φραπέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Είμαι υπέρμαχος του καφέ. Μουτζαχεντίν, πώς να το πω!

Ο μόνος καφές που δεν πίνω είναι ο νες, ζεστός και κρύος.... μου προκαλεί προβλήματα στο στομάχι, στα νεύρα και στον ύπνο, οπότε τον αποφεύγω. Κατά τα άλλα, espresso freddo, και είμαι περήφανη που ζω στη χώρα όπου εφευρέθηκε αυτή η "πατέντα"! Αυτό το άρωμα ανασταίνει και νεκρούς!

Το χειμώνα επίσης "τραβιέται" ο γαλλικός, ενώ σε κάθε περίσταση όπου δεν έχω πρόσβαση σε εσπρέσο, πίνω ελληνικό σκέτο...

Το ξέρετε ότι η καφεϊνη κάνει καλό όταν έχουμε πονοκέφαλο; Μια τέλεια "δικαιολογία" για έναν παραπάνω καφέ, πριν καταφύγω στη λύση του παυσίπονου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Μόνο ελληνικό μέτριο που και που. Το χειμώνα και κανα γαλλικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
φραπες και αγιος ο θεος παιδια εχει και ευεργετικες ικανοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ευεργετικές ικανότητες όμοιες με του καφέ έχει και το μήλο :) :)

προσωπικά δεν πίνω καφέ. δεν μου αρέσει καθόλου η γεύση του. το πολύ πολύ να πιω ένα freddoccino αλλά με γεύσεις. και αυτό 1-2 φορές το χρόνο!!!!

άσε που δεν με πιάνει κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Να με συγχωράτε... Ικανότητες δεν έχει ο καφές... :P
Άλλη λέξη ψάχνουμε.


tiramisuu,

Ο ορισμός του εθισμένου. :hehe:
Σε νιώθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
ιδιοτητες ισως αλλο το μηλο αλλο ο καφες αλλο ν πεις παω για μηλο και αλλο παω για μια φραπεδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
tiramisuu,

Ο ορισμός του εθισμένου. :hehe:
Σε νιώθω.

Καλά τώρα, τι να λέμε. Στερητικό σύνδρομο, με τα συμπτώματα σε όλο τους το μεγαλείο. :angry:

**καλά ρε παιδιά, υπάρχει emoticon "beer" και όχι "coffee"??? Πού ζούμε;;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μακριά από φραπέδες και τα συναφή...!
ελληνικό καφέ ναι,μιας κι έχει φυτικές ίνες και κάνει και καλό στην καρδιά...ο καρδιολόγος της μαμάς μου της έχει πει να πίνει συνέχεια ελληνικό!
αν και προσωπικά δεν πίνω τίποτα από τα 2,εκτός από έναν ελληνικό μία στα 1000 χρόνια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
μακριά από φραπέδες και τα συναφή...!
ελληνικό καφέ ναι,μιας κι έχει φυτικές ίνες και κάνει και καλό στην καρδιά...ο καρδιολόγος της μαμάς μου της έχει πει να πίνει συνέχεια ελληνικό!
αν και προσωπικά δεν πίνω τίποτα από τα 2,εκτός από έναν ελληνικό μία στα 1000 χρόνια :P

Ξερεις...αν τελικα πας μακρια απο ολα,πας μακρια και απο την ζωη.:)

Φτανει με αυτες τις φαντασιωσεις και τις απαγορευσεις.Αμα το ψαξεις διεξοδικα,ολα πειραζουν.
Κατσε εσυ πιες νερο η τσαι σε μεταξενιο τραπεζομαντηλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Freddo Cappuccino το καλοκαίρι.
Για τον χειμώνα,cappuccino ζεστό,γαλλικό με άρωμα βανίλια,espresso. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Είναι μπλιαξ εντελώς.
Μόνο μια φορά έχω πιει ελληνικό στις εξετάσεις πέρυσι (?) για να αντέξω να μην κοιμηθώ. Γράφαμε θρησκευτικά την επομένη και ήμουν τέζα.
Αλλά ήταν αίσχος, η μυρωδιά όμως μου αρέσει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Φρεντο καπουτσινο :inlove:
Φραπες :inlove:
Εσπρεσο :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ναι, γιατι καλε? :blink:

Δεν σου το λέω για να σου κάνω την έξυπνη απλά για να ξέρεις λέγεται φραπέ χωρίς το Σ ,είναι γαλλική λέξη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top