Πώς εκτονώνεστε;

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθουμε άλλοτε πιεσμένοι, άλλοτε αγχωμένοι και άλλες φορές νευριασμένοι.

Το ερώτημα είναι: ''Τι κάνω για να αποβάλλω αυτή την ενέργεια;''

Εσείς τι κάνετε σε αυτές τις περιπτώσεις;

Εφαρμόζετε την ταβανοθεραπεία;
Κλαίτε;
Βγαίνετε βόλτα;
Ασχολείστε με κάποια τέχνη; (πχ ζωγραφική)
Αθλείστε;
Ακούτε μουσική;
Κάνετε sex; :redface: :P


Αναφέρεται τον/τους τρόπο/τρόπους με τους οποίους εκτονώνεστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
κανω μια βολτα εξω να παρω αερα
πηγαινω στα μαγαζια
κλαιω
ακουω μουσικη
αυτα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
κλαίω, ακούω μουσική, ξαπλώνω λίγο προσπαθώντας να ηρεμήσω...αναλόγως με την κατάσταση και το πόσο αγχωμένη ή νευριασμένη είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Taekwondo...δοκιμάστε το! πετυχαίνει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Βόλτα κυρίως όταν θέλω να ηρεμήσω. Ή έχω νεύρα ή ίσως στεναχώρια.
Και το τονίζω μόνη μου.- Δεν θέλω κανέναν μαζί μου.

Ε μετά κλασσικά μουσική,κάνα metal κομμάτι θα βάλω τέρμα και θα χτυπιέμαι. :P

Τώρα από'κει και πέρα..
Όταν έχω άγχος πολλές φορές το ρίχνω και στη σοκολάτα, δεν ξέρω αν πιάνεται ως τρόπος εκτόνωσης. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Βγαίνω βόλτα ή αν βαριέμαι να ντυθώ, βγαίνω στο μπαλκόνι ή ανεβαίνω στη ταράτσα και κάθομαι με πολύ δυνατή μουσική. Και κάθομαι και στο σκοτάδι για να μη φαίνομαι και να μπορώ να χτυπηθώ σαν κυρία με την ησυχία μου.8)
Κάποιες φορές χωρίς μουσική επίσης μου αρέσει για να ακούω τον αέρα και αυτό με χαλαρώνει.

Άλλες φορές μπορεί να κοιμάμαι. Πολύς ύπνος, όμως. Δεν σκέφτομαι έτσι.-

Χμ χμ...το να κλάψω δεν θα το λεγα... αναλόγως από το γεγονός.

Για άγχος, δεν υπάρχει σωτηρία, με πιάνει η κοιλιά μου και αγχώνομαι περισσότερο. :D
Επίσης πίνω και υπερβολικό νερό.

Αυτά. ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τρεις λένε ψέματα:
κανω μια βολτα εξω να παρω αερα
πηγαινω στα μαγαζια
κλαιω
ακουω μουσικη
αυτα:hmm:
στρην πραγματικότητα:πλακώνω τον chem στα γαργαλητά.

κλαίω, ακούω μουσική, ξαπλώνω λίγο προσπαθώντας να ηρεμήσω...αναλόγως με την κατάσταση και το πόσο αγχωμένη ή νευριασμένη είμαι.
στην πραγματικότητα:πλακώνομαι στους κουραμπιέδες,

Βόλτα κυρίως όταν θέλω να ηρεμήσω. Ή έχω νεύρα ή ίσως στεναχώρια.
Και το τονίζω μόνη μου.- Δεν θέλω κανέναν μαζί μου.

Ε μετά κλασσικά μουσική,κάνα metal κομμάτι θα βάλω τέρμα και θα χτυπιέμαι. :P

Τώρα από'κει και πέρα..
Όταν έχω άγχος πολλές φορές το ρίχνω και στη σοκολάτα, δεν ξέρω αν πιάνεται ως τρόπος εκτόνωσης. :P
Στην πραγματικότητα:πλακώνομαι στους rammstein.



Ενω μια τολμα να παραδεχθει...

Taekwondo...δοκιμάστε το! πετυχαίνει!:P

... οτι πλακώνεται!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
όταν είμαι πεσμένος διαβάζω Καρυωτάκη ή ακούω άσιμο...
όταν είμαι αγχωμένος ακούω δυνατά παπακωνσταντίνου (ροκ)
όταν είμαι νευριασμένος προσπαθώ να συγκρατηθώ , λύνω καμιά ασκησούλα (μαθηματικά , φυσική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
στην πραγματικότητα:πλακώνομαι στους κουραμπιέδες,

:redface::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:

και οχι μονοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
.

στην πραγματικότητα:πλακώνομαι στους κουραμπιέδες,

για αυτό το ζάχαρο έπιασε ταβάνι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Εγώ έχω έναν ιδιαίτερο τρόπο να χαλαρώνω...Λύνω ασκήσεις μαθηματικών αν είμαι θυμωμένος ή πέφτω για ύπνο αν είμαι πιεσμένος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ συνήθως κλαίω ή ακούω μουσική. Για να κλάψω όμως δε θέλω να με βλέπει κανείς.
Τραγούδια που με χαλαρώνουν είναι αυτά που δεν έχουν συνήθως στίχο και Fuck you από Placebo και Lily Allen που παίζουν στο repeat επί ώρες. :1eye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Συνηθως κλαιω.Μονο ετσι μου φευγει...μετα ομως με πιανει τ κεφαλι μου!χαχαχα
(Α! κ παντα η μουσικη βοηθαει στ κλαμα!)...Η γραφω ημερολογιο...πιανει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κι οπως είπε κι η Αθηνούλα κι εγώ με taekwondo σε πρώτη φάση. :D

Σοβαρα τωρα.

Μπορεί γενικά να είμαι ισχυρογνώμων σε συζητήσεις,αλλα σε γενικές γραμμές θυμώνω πάρα πολύ δύσκολα.Και απέναντι στους αλλους,αλλα και απεναντι στον εαυτο μου,γιατι προσπαθω γενικά να έχω τη συνείδησή μου καθαρή.

Και πιστεύω πως γενικά έχω υπομονή.Οταν θυμώσω μπορεί να φωνάξω στον άλλο,αλλά μεχρι εκεί.Δε μου αρέσει να χρησιμοποιώ άσχημα λόγια.

Τη μοναδική φορά που θυμάμαι προσφατα να βγήκα κυριολεκτικά εκτός εαυτού,ήταν...σε έναν αγώνα 11Χ11,δευτέρα λυκείου εναντίον τρίτης.Ημουν στη εστία της δευτέρας.Και κάποια έξυπνα παιδάκια,πίσω από αυτήν,εφόσον στολίσαν εμένα κανονικά (χωρις αφορμη,αλλα δε με ενδιεφερε),σκεφτηκαν πως μπορουσαν να κανουν το ίδιο με τη μητέρα μου.Εκτονώθηκα.





Πάνω τους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθουμε άλλοτε πιεσμένοι, άλλοτε αγχωμένοι και άλλες φορές νευριασμένοι.
Ή θα ακούσω μουσική ή θα μιλήσω σε κάποιον δικό μου άνθρωπο ή δεν κάνω τίποτα και είμαι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Έχω περιέργεια να δω το ξέσπασμα πότε θα έρθει, καθώς επίσης και τα αποτελέσματα που θα έχει... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Ξέρω πολλούς που κρατάνε μέσα τους την ένταση, το θυμό... Ποιά είναι η γνώμη σας γενικά για αυτό;

Είναι καλό; ή καλύτερα να εκτονώνεσαι και να ανακουφίζεις, έστω και λίγο, τη ψυχή και το μυαλό σου;
Από προσωπική εμπειρία τι έχετε δει π.χ :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ξέρω πολλούς που κρατάνε μέσα τους την ένταση, το θυμό... Ποιά είναι η γνώμη σας γενικά για αυτό;

Είναι καλό; ή καλύτερα να εκτονώνεσαι και να ανακουφίζεις, έστω και λίγο, τη ψυχή και το μυαλό σου;
Από προσωπική εμπειρία τι έχετε δει π.χ :/:

Mια καλή ιδέα είναι να πεις τα προβλήματά σου στον yoz... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Γίνομαι ζάντα,simply.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Ξέρω πολλούς που κρατάνε μέσα τους την ένταση, το θυμό... Ποιά είναι η γνώμη σας γενικά για αυτό;

Είναι καλό; ή καλύτερα να εκτονώνεσαι και να ανακουφίζεις, έστω και λίγο, τη ψυχή και το μυαλό σου;
Από προσωπική εμπειρία τι έχετε δει π.χ :/:

οχι,δεν ειναι καλο,ειμαι μια απο αυτους,τα μαζευεις,τα μαζευεις και μετα οποιον παρει ο χαρος.
δεν ειναι καλο,πολλες φορες σκεφτομαι οτι πρεπει να το αλλαξω αλλα ματαια:hmm:
καλυτερα ειναι να εκτονωνεσαι και να ανακουφιζεσαι για να φευγει απο μεσα σου εκεινη τη στιγμη και μετα να εισαι και παλι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ξέρω πολλούς που κρατάνε μέσα τους την ένταση, το θυμό... Ποιά είναι η γνώμη σας γενικά για αυτό;

Είναι καλό; ή καλύτερα να εκτονώνεσαι και να ανακουφίζεις, έστω και λίγο, τη ψυχή και το μυαλό σου;
Από προσωπική εμπειρία τι έχετε δει π.χ :/:

πιστεύω πως εαν κρατας συσσωρευμενα οργη και θυμο
θα σου βγει καποια στιγμη συμπυκνωμενη η οργη και θα ειναι πολυ πιο ασχημο και ψυχοφθορο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top