[26/5/2010] Φυσική Κατεύθυνσης

Πώς τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 162)
  • Πολύ καλά

    Ψήφοι: 34 21.0%
  • Καλά

    Ψήφοι: 25 15.4%
  • Μέτρια

    Ψήφοι: 37 22.8%
  • Άσχημα

    Ψήφοι: 22 13.6%
  • Χάλια

    Ψήφοι: 14 8.6%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 30 18.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

busted

Νεοφερμένος

Ο busted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ειπε ο φυσικος μου οτι ηταν δυσκολα τα θεματα και πολυ λιγοι θα εχουν γραψει πανω απο 17-18.. Παω Β και δε μπορω να τα κρινω.. Να σας πω και τη γνωμη μου το βρισκω πιο καλο να γραφει κανεις 13 αλλα να εχει αξια παρα να γραφει 20 οταν 1000 ατομα εγραψαν το ιδιο.. Ειναι πιο δικαιο και διαμορφωνονται καλυτερα οι βασεις πιστευω.. Συγκεκριμενα φετος που καταργηθηκε η βαση του 10 ισως να ευνοει ακομη περισσοτερους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
παιδια εγω δεν εχω δει ακομα τις λυσεις. δεν ειχα διαβασει καθολου καλα φυσικη, λιγοτερο και απο αοδε, ομως νομιζω τα θεματα σημερα ειχαν δυσκολη ΘΕΩΡΙΑ και απο το 4 θεμα σιγουρα το Δ ερωτημα ηταν δυσκολο.
Εγω θεωρω δυσκολη θεωρια και στο θεμα 2 λιγο δυσκολα. επλιζω πανω απο 11- 12 το πολυ 13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
θα ήθελα να ρωτήσω την φίλη κατριν13 τις απαντήσεις του θέματος Γ και του Δ μονο τις απανήσεις αν μπορείτε! ευχαριστώ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν πολλά, και το δεύτερο τσιμπημένο με αρκετες πράξεις...
Το πρώτο και τρίτο εύκολα και βατά.
Το τέταρτο ξεκινούσε καλά και προοδευτικά δυσκόλευε.

οι απαντήσεις είναι...
Θ3ο: Q=40 10^-6C
T=8π 10 ^-6s
i=-0,1ημ2500t
q=+,- 20 10^-6C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G.P.a.C.

Νεοφερμένος

Ο G.P.a.C. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Θ4ο: I=0.5kgm2
a1=g/3 και a2=g/4 άρα α1>α2
Κ1/Κ2=3/4
Τ=1Ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alibaba

Νεοφερμένος

Ο Alibaba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Σας ευχαριστω παρα πολυ μολις μου επιβεβαιώσατε οτι εγραψα 100/100!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
μπράβο φιλε.σου ευχομαι να πήγες αντιστοιχα καλά και στα υπόλοιπα ....(στο προφιλ σου εμφανίζεσαι ως μαθητής α λυκείου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

182

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 95 μηνύματα.
ρε παιδια τι γινεται?? γιατι δεν πεφτει κουβεντουλα :P ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
εγω νομίζω οτι αν εξαιρέσεις το δ4, όλα τα υπόλοιπα ζητήματα ήταν βατά και χιλιοδουλεμένα-ειπωμένα. ειδικά το 3ο με την ηλεκτρική ταλάντωση ήτανε 5 μοναδες δώρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μπραβο στο παραπάνω κατοστάρι! καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pandemonium

Νεοφερμένος

Ο Pandemonium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ειχαν μια δυσκολια/.Αλλακαι μια πρωτοτυπια.

Ευτυχως ολα καλα σημερα,πηγα τελεια.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
θα συμφωνήσω κι εγώ με το συνάδελφο, βατά με εξαίρεση τα τελευταία ερωτήματα από το 4ο.
απλα νομίζω οτι ηταν αρκετά σε πράξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darklink

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Σε σύγκριση με τα περσινά που έδινα, με μία πρώτη μάτια μου φαίνονται αρκετά πιο απαιτητικά.

Μία έρωτηση προς τους καθηγητές. Με τι κριτήριο ορίζεται κάτι ως βατό; Κατά τη γνώμη μου ο όρος βατά διαφέρει σημαντικά από μαθητή σε μαθητή. Τα συγκεκριμένα θέματα για μένα χαρακτηρίζονται βατά από μαθητές με τουλάχιστον εξαιρετική προετοιμάσια.

Όπως και να 'χει καλη επιτυχία σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
για κάποιο λόγο τα θεώρησα παλούκια.
μπορεί το 3ο να ήταν πολύ εύκολο αλλά το 2ο είχε αυξημενη δυσκολία οπότε ουσιαστικα δεν μας χαρίστηκαν οι 5 μονάδες όπως αναφέρθηκε πιο πάνω..
τώρα για το 4ο...δεν ξέρω τι να πω.το τελευταιο πάντως δεν το έκανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
στο δ2 βρήκα για κάποιο λόγο acm1=2acm2 όπου 1 είναι ο δίσκος και 2 ο δακτύλιος. άρα δίσκος μεγαλύτερη επιτάχυνση. Τα αποτελέσματα δηλαδή είναι σωστά ενώ η σχέση των επιταχύνσεων λάθος. Πόσο λέτε να μου κόψουν απ' τα 4 μορια που έπιανε;

Μετά, στον λόγο Κ1/Κ2 τον έβγαλα 3. Τραβώντας βέβαια μαζί μου την λάθος σχέση επιταχύνσεων.. Υπάρχει περίπτωση το αποτέλεσμα που έβαλα με δεδομένα τη σχέση των επιταχύνσεων που βρήκα να είναι σωστός; αν ναί πόσα να μου κόβουν εκεί (απ' τα 6 που πιάνει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
βατά χαρακτηρίζονται θέματα τα οποία έχουν διδαχτεί και στηρίζονται σε ασκήσεις του σχολικού βιβλίου. Πχ. το 3ο θέμα ήταν χαρακτηριστικά βατό. Όπως και στο 2ο τα 2 και 3 είναι βατά μιας και υπάρχουν στο βιβλίο (το 3 μάλιστα είναι εφαρμογή!)
Ακόμα και το 4ο ξεκινά απλά και δυσκολεύει χαρακτηριστικά. Κατά τη γνώμη κιόλας καλά κάνει για να ξεχωρίσουν οι πιο καλοί μαθητές και οι βαθμολογίες να είναι αντίστοιχες της γνώσης του κάθε ένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
εγώ πάντως πιο δύσκολο βρήκα το 2ο απο το 4ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fysikoss

Νεοφερμένος

Ο fysikoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
το βατό ορίζεται επι των γνώσεων του που έχει ο μέσος μαθητής.δηλαδή στο φροντιστήριο θέματα σαν το 3ο το είχανε τα παιδιά (το 90% των μαθητών) ξαναδεί άπειρες φορές. απο την πλάγια κρούση το 2ο το γ είναι το 1 απο τα 2 πράγματα που επιμένουμε(το άλλο είναι πλάγια κρούση ίσων μαζών που μετά την κρούση κινούντε σε κάθετες διευθύνσεις).
ισως να κρίνω απο τους δικούς μου όταν λέω οτι δεν ήτανε δύσκολα. το 4ο (το τελευταίο ήθελε 2 2ους ΝΝ και 2 ΘΝΣΚ με τις αντίστοιχες παραδοχές οπότε εκεί ίσως αρκετοί το χάσουνε) ήταν απαιτητικό και γι'αυτό πιστεύω οτι θα δούμε πολλά 18-19 και λίγα 20αρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karin13

Νεοφερμένος

Η karin13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Φίλε Μπάμπη αν η εφαρμογή των νόμων είναι σψστή και έχει φύγει κάποια πράξη, θα σου δώσουν κάτι. Αν τώρα είναι λάθος και οι νόμοι, δυστυχώς δε θα σου δώσουν τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top