Γενικό - Εξετάσεις Γ' Γυμνασίου

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
εμεις γραψαμε ελενη και ειχα 4 ασκησεις με 2 υποερωτηματα η καθεμια.ζητουσαν περιληψη,τεχνικη αφηγησης,ιδεολογικα και πολιτιστικα στοιχεια,πλαγιοτιτλους και ενοτητες και γενικα ηταν ευκολο.το κειμενο ηταν αυτο μετα την αναγνωριση των δυο ηρωων,εκει που μιλαει ο αγγελιαφορος και αναφερει και κατι για τους δουλους.;)

υ.γ.: απο την εισαγωγη ρωτουσε για τα μερη του θεατρου και απο που αντλουν θεμα οι ποιητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εγω εγραψα θρησκευτικά σημερα... ειχε 9 ερωτήσεις.Τι ειναι η ασκηση στην γλωσσα της εκκλησιας και ποια χαρακτηριστηκα ξερουμε, ειχε αιρεσεις , αιτια σχισματος , τι γιορταζουμε την κυριακη της ορθοδοξιας , τι ειναι οι νεομαρτυρες , σε ποιο θεμα δεν συμφωνησαν οι αθηναιοι (ειναι εκεινο που δεν συμφωνησαν με την ανασταση των νεκρων γιατι θεωρουσαν οτι το σωμα ειναι η φυλακη της ψυχης ) , ειχε κατι για την αποστολικη συνοδο (τι αποφασιστηκε,ποιοι ηταν κ.τ.λ.) , τι ηταν οι διακονοι και ποιο ηταν το εργο τους . ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Και εγώ θρησκευτικά έγραψα σήμερα...! Οι ερωτήσεις ήταν 1)Η έννοια της εκκλησίας 2)Τα πρώτα χρόνια ζωής στα Ιεροσόλυμα ως κοινωνία πρότυπο 3)Η σημασία της Αποστολικής Συνόδου 4)Τα αίτια του σχίσματος 5)Οι ρυθμοί ναοδομίας στην Ανατολική εκκλησία 6)Τα δύο βασικά χαρακτηριστικά της ιεραποστολής του Κύριλλου και του Μεθόδιου 7)Πως ανακηρύχτηκε εκκλησία της Ελλάδος αυτοκέφαλη 8) Οι συνέπειες του διατάγματος των Μεδιολάνων 9)Τι είναι σύνοδος? πότε χαρακτηρίζεται οικουμενική? τι είναι οι όροι και οι κανόνες?... Αυτά...:D(τζάμπα το διάβασμα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kmei68

Νεοφερμένος

Ο kmei68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.

Έχει γράψει κανένας αρχαία να μου πει τι έπεσε γιατί γράφω την τρίτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Εγω εχω γραψει... εχω γραψει τα θεματα που επεσαν σε εμενα. Πανε στην σελιδα 6 ή 5. εχω γραψει παντως εγω.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!:):):):):):):D:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
σημερα εγραψα μαθηματικα.λοιπον: στη θεωρια το ενα θεμα ειχε ταυτοτητες(ηταν πολυ ευκολο) και το δευτερο παραπληρωματικες γωνιες.στις ασκηση πρωτη ειχε μια παρασταση που το αποτελεσμα της το ελυνες με διακρινουσα, στη δευτερη ενα συστημα με κλασματα ομως και στην τριτη ειχε ισοτητα ισοσκελους τριγωνου.προσωπικα εκανα το θεμα με τις ταυτοτητες,την παρασταση και το συστημα!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
σημερα εγραψα μαθηματικα.λοιπον: στη θεωρια το ενα θεμα ειχε ταυτοτητες(ηταν πολυ ευκολο) και το δευτερο παραπληρωματικες γωνιες.στις ασκηση πρωτη ειχε μια παρασταση που το αποτελεσμα της το ελυνες με διακρινουσα, στη δευτερη ενα συστημα με κλασματα ομως και στην τριτη ειχε ισοτητα ισοσκελους τριγωνου.προσωπικα εκανα το θεμα με τις ταυτοτητες,την παρασταση και το συστημα!!!:)

Και εγώ μαθηματικά.
Τα θέματα στις ασκησεις ηταν τα αυτά ακριβώς που είπες(:P)αλλα στη θεωρία είχαμε και μια απόδειξη με τα ημιτονα (που δεν εκανα):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
Και εγώ μαθηματικά.
Τα θέματα στις ασκησεις ηταν τα αυτά ακριβώς που είπες()αλλα στη θεωρία είχαμε και μια απόδειξη με τα ημιτονα (που δεν εκανα)

ειχατε ημιτονα;;;;οι αποδειξεις με τα ημιτονα ειναι τα καλυτερα μου αλλα αυτη η παλιογρια δεν εβαλε ημιτονα ή συνημιτονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
να ρωτήσω..έγραψε κανείς γλώσσα ή γερμανικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
να ρωτήσω..έγραψε κανείς γλώσσα ή γερμανικά;

σημερα εγραψα γερμανικα
μας εβαλαν 1)ενα κειμενο και απο κατω μερικες ερωτησεις
2) μερικες εικονες με ζωα και επρεπε να γραψουμε τι ζωο απεικονιζεται στην καθε μια
3) να γραψουμε καποια μερη του σωματος
4)να συμπληρωσουμε καποια κενα με παρακειμενο
5) να κλινουμε τα ρηματα war κ΄hatte
6)να σχηματισουμε προτασεις με το man
7) μας υπαγορεψε το κειμενο στη σελ.26
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Χτες γράψαμε ιστορία και έπεσαν : Να πούμε με λίγα λόγια τι έγινε στην βιομηχανική επανάσταση, να εξηγήσουμε τους όρους Φιλική Εταιρία, Μακεδονικό ζήτημα. Μετά είχε κάποιες προτάσεις Σωστό/Λάθος, αντιστοιχίσεις με κάποια πρόσωπα όπως ο Καρλ Μάξ, ο διάδοχος Κων/νος, ο Βενιζέλος, ο Σμιθ. Ένα άλλο θέμα ζητούσε να γράψουμε τις διαφορές των συνταγμάτων του 1844 και 1864..
Αύριο γράφουμε Χημείαα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kmei68

Νεοφερμένος

Ο kmei68 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Στη φυσική μασ έβαλαν ¨
τί ονομάζουμε ηλεκτρικό ρεύμα και τα αποτελέσματα του
τι είναι περιοδικές κινήσεις και τι ταλαντώσεις και ένα παράδειγμα
96 σελίδα άσκηση 1
109 σελίδα άσκηση 5
124 σελίδα άσκηση 3
124 σελίδα άσκηση 6

μηπωσ εχει γραψει καποιοσ χημεια να μου πει επεσε ????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εγραψα ΚΠΑ σημερα.Επεσε να πεις τις αρμοδιοτητες της Βουλης ειχε προτασεις που εξηγουσαν καποιους ορους και επρεπε να βρεις για ποιους ορους μιλουσε ειχε κατι για κοινωνικους κανονες καποιους ορους και να τους εξηγησεις σωστο λαθος και να δικαιολογισεις το λαθος και τα ΜΜΕ ως φορεις κοινωνικοποιησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
μηπωσ εχει γραψει καποιοσ χημεια να μου πει επεσε ????????????????????

Οξεα, βασεις, αλατα(ιδιοτητες, pH των διαλυματων)
το pH του εδαφους
Κονιαματα
συμπληρωση κενου
δεικτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παιδια εγω σημερα εγραψα γλωσσα. Επεσε να γραψουμε αντιθετα απο καποιες λεξεις, 1 ερωτηση απο το κειμενο, να βρουμε ενα ασυνδετο σχημα απο το κειμενο, να γραψουμε το ειδος απο καποιες δευτερευουσες και ειχε και μια εκθεση να γραψεις που ελεγε να γραψουμε στους αναγνωστες μια εφημεριδας τα οφελη του τουρισμου... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mel999

Δραστήριο μέλος

Η Τζάνα η Μελι(τζά)να αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 556 μηνύματα.
Σήμερα έγραψα κείμενα (περιττό να πω ότι τα πήγα χάλια:P) έπεσε το γεφύρι της Άρτας και οι ερωτήσεις α)Ποιο το πρόβλημα που παρουσίαζε το γεφύρι στη θεμελίωση του και ποια η λύση β) οι ψυχολογικές μεταπτώσεις της λυγερής όταν ανακαλύπτει την απάτη γ) πλαγιότιτλους δ) σε ποιο είδος δημοτικών τραγουδιών ανήκει και γιατί ε) να βρεις 3 σχήματα λόγου από τς σ.τ 1-13 στ) το ήθος του πρωτομάστορα ζ) ποια η κεντρική ιδέα και να σχολιάσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδια εγω σημερα εγραψα γλωσσα. Επεσε να γραψουμε αντιθετα απο καποιες λεξεις, 1 ερωτηση απο το κειμενο, να βρουμε ενα ασυνδετο σχημα απο το κειμενο, να γραψουμε το ειδος απο καποιες δευτερευουσες και ειχε και μια εκθεση να γραψεις που ελεγε να γραψουμε στους αναγνωστες μια εφημεριδας τα οφελη του τουρισμου... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ :):):):):)

Με σωζεις φιλε αυριο γραφω και απ οτι βλεπω τα θεματα ειναι αρκετα ευκολα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
σημερα εγραψα φυσικη και πραγματικα ηταν πανευκολα τα θεματα!ρωταγε για το τι ειναι κλειστο και ανοικτο κυκλωμα,τι ειναι ηλεκτρικο κυκλωμα,μοναδες μετρησης,ο νομος του κουλομπ με συμβολα μονο,τι ειναι ενταση,ποιες ειναι οι σχεσεις για την ισοδυναμη αντισταση οταν οι αντιστατες ειναι σε σειρα και παραλληλα χωρις τις αποδειξεις,σχεση περιοδου-συχνοτητας,οι ασκησεις ηταν πολυ απλες και μονο μια ηταν με με την ισχυ.αυτα θυμαμαι τωρα..

οποιος εγραψε βιολογια τον παρακαλω να γραψει τα θεματα γιατι γραφω τη δευτερα και ειναι πολυ δυσκολα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
σημερα εγραψα φυσικη και πραγματικα ηταν πανευκολα τα θεματα!ρωταγε για το τι ειναι κλειστο και ανοικτο κυκλωμα,τι ειναι ηλεκτρικο κυκλωμα,μοναδες μετρησης,ο νομος του κουλομπ με συμβολα μονο,τι ειναι ενταση,ποιες ειναι οι σχεσεις για την ισοδυναμη αντισταση οταν οι αντιστατες ειναι σε σειρα και παραλληλα χωρις τις αποδειξεις,σχεση περιοδου-συχνοτητας,οι ασκησεις ηταν πολυ απλες και μονο μια ηταν με με την ισχυ.αυτα θυμαμαι τωρα..

οποιος εγραψε βιολογια τον παρακαλω να γραψει τα θεματα γιατι γραφω τη δευτερα και ειναι πολυ δυσκολα!!!

Πηγαινε στην σελιδα 5 εκει εγραψα αυτα που επεσαν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
λοιπον τα δικα μου θεματα βιολογιας ηταν να καταταξουμε τα οργανιδια σε ευκαρυωτικα ή προκαρυωτικα κυτταρα,ρολος του μιτοχονδριου-χλωροπλαστη-ριβοσωματος συνοπτικα,ομοιοσταση,αντιγονα και αντισωματα ορισμους,συμπληρωματικοτητα αζωτουχων βασεων,κεντρικο δογμα της βιολογιας,τροδικες αλυσιδες,διασταυρωση με κατι μυγες,ενδοσπορια,τυποι RNA....αυτααααααα!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top