Βελτίωση στα μαθηματικά. Πώς;

Dimitris0mg

Νεοφερμένος

Ο Dimitris0mg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια χαρα σε ολους, Λοιπον εχω ενα προβλημα και θελω να με βοηθησετε. (χαζω προβλημα αλλα οκ). Θελω να γινω πολυ καλος στα μαθηματικα στο σχολειο εχω 19-20 συνεχεια αλλα θελω λιγο να γινω ποιο προχωρημενος. Να παρω και μερος σε μαθηματικες εταιριες και τα λοιπα. Ξερω ειναι δυσκολο αλλα μπορειτε να μου πειτε ενα τροπο..? ευχαριστω.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Προβληματα που εχει ο κοσμος!!! γιατι δεν παιρνεις κανενα βοηθημα και να λυνεις απο εκει οσο πιο πολλες ασκησεις μπορεις??? οσο για την μαθηματικη εταιρια ψαξε στο site που εχει για θεματα προηγουμενων ετων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris0mg

Νεοφερμένος

Ο Dimitris0mg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
βοηθηματα εχει πολυ ευκολες ασκησει τα βοηθηματα.. :/ εεε ειπα ειναι χαζο προβλημα. Ευχαριστω παντος.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariza_93

Δραστήριο μέλος

Η mariza_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Για αρχη θες να λυσεις κατι ασκησεις μαθηματικα κατευθυνσης που εχω για αυριο και βαριεμαι???? και μετα βλεπουμε τι θα κανεις με το προβλημα σου!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
συζητα το με το μαθηματικο σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν δηλωνεις συμμετοχη στον πανελληνιο διαγωνισμο μαθηματικων ?
O martin gardner εχει γραψει μερικα απο τα καλυτερα μαθηματικα παζλ , υπαρχουν και Online πολλες διδασκαλιες μαθηματικων του MIT https://ocw.mit.edu/OcwWeb/web/courses/courses/index.htm#Mathematics
Ενα βιβλιο που ειναι must για εμας του φοιτητες του μαθηματικου ειναι το Calculus - Michael Spivak
Υπαρχει και ενα αλλο βιβλιο που ασχολειται με την επιλυση προβληματων επιπεδου διεθνους ολυμπιαδας , The Math Problems Notebook - Valentin Boju , Louis Funar.
Ειχε κατα νου καποτε ο feynman κατι διαλεξεις για τα μαθηματικα , πανω σε αυτες βασιστηκε το εξης πολυ βιβλιο Mathematics Methods for Physics and Engineering - K. F. Riley, M. P. Hobson, and S. J. Bence.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
Γεια χαρα σε ολους, Λοιπον εχω ενα προβλημα και θελω να με βοηθησετε. (χαζω προβλημα αλλα οκ). Θελω να γινω πολυ καλος στα μαθηματικα στο σχολειο εχω 19-20 συνεχεια αλλα θελω λιγο να γινω ποιο προχωρημενος. Να παρω και μερος σε μαθηματικες εταιριες και τα λοιπα. Ξερω ειναι δυσκολο αλλα μπορειτε να μου πειτε ενα τροπο..? ευχαριστω.!

αφου εισαι καλοσ δεν χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
ελληνικη μαθηματικη εταιρια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοίτα να βρεις όσο το δυνατόν περισσότερα παλιά θέματα διαγωνισμών. Όχι μόνο από το site της ΕΜΕ, εκεί έχουν μόνο των τελευταίων ετών. Πήγαινε στην ίδια την ΕΜΕ στο κέντρο της Αθήνας, και πάρε από εκεί θέματα, ακόμα και πολύ παλιά.

Και φυσικά, εξάσκηση, εξάσκηση, εξάσκηση. Και μην ασχολείσαι με βαρετές ασκήσεις. Στους διαγωνισμούς συνήθως βάζουν ασκήσεις που χρειάζονται creativity. (βέβαια και αυτό είναι θέμα εμπειρίας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris0mg

Νεοφερμένος

Ο Dimitris0mg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια...! θα κανω αυτα που μου ειπατε..! και παλι ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top