Πρόγραμμα EUROSCOLA

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
εγώ ακόμη περιμένω αποτελέσματα για το euroscola.
Skyblue ένας φίλος μου είχε το ίδιο πρόβλημα και αυτό που έκανε ήταν να μπει στο site του πτυχίου (michigan ήταν το δικό του) και εκεί υπήρχε μια επιβεβαίωση ότι το πήρε. Δεν ξέρω αν μέτρησε κανονικά απλά μου είπε ότι αυτό έκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skyblue

Νεοφερμένος

Η skyblue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω το michigan πηρα
εντωμεταξυ τωρα γραφω την εκθεση και δεν εχω ιδεα στο τι να γραψω(μας την εδωσαν για το σπιτι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν πέρασα και στεναχωρήθηκα πολύ. Έκθεση έγραψα πολύ καλή, καλύτερη και από μερικούς που περάσανε. Με έκοψε η ξένη γλώσσα. Έχω ΜΟΝΟ ένα proficiency (michigan) στα αγγλικά. Γενικά είχα 51 έκθεση, 14,3 ξένες γλώσσες (το proficiency μόνο τόσο πιάνει? άλλοι είχαν 18-20 εκεί) και 18 γενικός βαθμός. :( :(
Για 2,6 δεν πέρασα. Με άλλα λόγια ένα κρατικό στα γαλλικά να είχα θα περνούσα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadel

Νεοφερμένος

Η mariadel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
μπορεις να παρεις τηλεφωνο στα γραφεια του michigan και να σου στειλουν τη βεβαιωση με courier...

johnny δεν νομιζω οτι σε εκοψε η ξενη γλωσσα γιατι με το proficiency ειτε αγγλικων ειτε γαλλικων παιρνεις το 20...απλα συνηθως τα παιδια που περνουν εχουν πανω απο 19.5 γενικο και σε εμας ο τελευταιος εγραψε εκθεση 54....γυρω στο 94 ηταν η βαση...

παντως μην στεναχωριεσαι γιατι μπορεις να ξαναγραψεις και του χρονου!!!!

ηταν τελεια εμπειρια!!!!να ξαναπροσπαθησεις και του χρονου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
johnny δεν νομιζω οτι σε εκοψε η ξενη γλωσσα γιατι με το proficiency ειτε αγγλικων ειτε γαλλικων παιρνεις το 20...απλα συνηθως τα παιδια που περνουν εχουν πανω απο 19.5 γενικο και σε εμας ο τελευταιος εγραψε εκθεση 54....γυρω στο 94 ηταν η βαση...

παντως μην στεναχωριεσαι γιατι μπορεις να ξαναγραψεις και του χρονου!!!!

ηταν τελεια εμπειρια!!!!να ξαναπροσπαθησεις και του χρονου!!!!
Γενικά είχα 51 έκθεση, 14,3 ξένες γλώσσες (το proficiency μόνο τόσο πιάνει? άλλοι είχαν 18-20 εκεί) και 18 γενικός βαθμός.
κι όμως. Είναι έτσι ακριβώς όπως τα παραθέτω. Το proficiency δεν μου έδωσε 20 αλλά 14,3. Στην έκθεση είχα 51 ενώ μερικοί που περάσανε είχαν 49 αλλά 20 στις ξένες γλώσσες και έτσι πέρασαν αυτοί. Επίσης πέρασαν παιδιά και με 17 μέσο όρο, αλλά με καλύτερη έκθεση. Αν μου δίνανε 20 για το proficiency περνούσα με τα χίλια. Αλλά μισό λεπτό. Είσαι σίγουρη ότι με οποιοδήποτε πτυχίο επιπέδου C2 παίρνεις 20?:hmm: Δεν έχω άλλη ξένη γλώσσα. Μόνο αυτό. Σε παρακαλώ ρώτα λεπτομέρειες αν μπορείς. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

namaste

Νεοφερμένος

Η namaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Παιδια πως μαθατε λεπτομεριες για την βαθμολογία σας?
Εγραψα και εγω εκθεση αλλα την προηγουμενη βδομαδα ελειπα και δεν ενημερώθηκα για τα αποτελεσματα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

namaste

Νεοφερμένος

Η namaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
δεν περασα.... :(
και εγω εχω proficiency αλλα μου εδωσε 14,3....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariadel

Νεοφερμένος

Η mariadel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ρωτησα εναν καθηγητη και μου ειπε οτι ειναι αναλογα το εξεταστικο κεντρο και πως θα αποφασισει να δωσει τους βαθμους....δηλαδη σε καποια κεντρα περνουν και παιδια μονο με lower αγγλικων και ενα αλλο πτυχιο ιδιου επιπεδου σε αλλη γλωσσα...δηλαδη μπορει σε εσας να ειχαν αποφασισει οτι θελουν και γαλλικα για να δωσουν το 20...πραγματικα βλακεια τους που σας δωσαν τοσο λιγα...
εγω παντως σου ειπα...οσοι πηγαμε στρασβουργο φετος ολοι ειχαν proficiency αγγλικων ή γαλλικων και ειχαν γραψει εκθεση πανω απο 55 και γενικο πανω απο 19.3 νομιζω ο τελευταιος....
αλλα ειναι αναλογα και τη συμμετοχη των παιδιων και το επιπεδο και ετσι διαμορφωνεται η βαση....δηλαδη σε εμας διορθωθηκαν περιπου 250 γραπτα και περασαν μονο 24....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αίτνα

Νεοφερμένος

Η ΄Οπως και της γιαγιάς :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Θα δωσω κι εγω την επομενη εβδομαδα ομως εχω αποριες.
Εδωσα το proficiency (βασικα ακομα εχω να δωσω προφορικα στο ενα απο τα 2) τα αποτελεσματα το καλοκαίρι.
Αν λεμε αν,το παρω.Μπορω να κανω κατι για να μετρησει;Γιατι βαθμους και γαλλικα εχω.Γινεται τιποτα;Αν μπορειτε βοηθηστε καπως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy1

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
έχει το πρόγραμμα κάποια ιστοσελίδα? Μπορεί να μου πει κάποιος πως πορώ να συμμετάσχω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εξετάστηκα την περασμένη τετάρτη για συμμετοχή εκεί. Γνωρίζει κανείς πότε και πού θα ανακοινωθούν αποτελέσματα; Δε βρίσκω καμία ιστοσελίδα στον Ελληνικό ιστό που να αφορά την τρέχουσα χρονική περίοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εξετάστηκα την περασμένη τετάρτη για συμμετοχή εκεί. Γνωρίζει κανείς πότε και πού θα ανακοινωθούν αποτελέσματα; Δε βρίσκω καμία ιστοσελίδα στον Ελληνικό ιστό που να αφορά την τρέχουσα χρονική περίοδο.

Γιώργο, έγραψα και εγώ εκείνη τη μέρα. στο 3ο Γ.Ε.Λ. Αμαρουσίου δεν εξετάστηκες;
με πήρανε τηλέφωνο σήμερα απο το σχολείο μου και μου είπαν πως είμαι στην προ-επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Nαι orgazer. Ήμουν ο λιγνός σχετικά ψηλός τύπος που καμπούριαζε ελαφρώς και φορούσε γυαλιά.

Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από το σχολείο μου για να δώσω κάποια χαρτιά (πτυχία ή βεβαίωση αγγλικών - χαρτί βαθμολογίας από το σχολείο). Δε γνωρίζω κάτι για αποτελέσματα, εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εγώ απο την άλλη ήμουν αυτός με τα πολλά γένια(δεν είδα άλλον παρόμοιο).
πέρα από το πτυχίο που ζήτησαν πάντως, δεν γνωρίζω κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Α ένας ψηλός καστανόξανθος προς ξανθός; :P

Ούτε εγώ γνωρίζω , μέχρι και σήμερα.

Θα δούμε, έχεις καμιά εμπειρία σχετικά με παλαιότερες εκδόσεις αποτελεσμάτων; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orpheas

Νεοφερμένος

Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
τι, υπήρχε και άλλος με γένια; :P
ενας σχετικά ψηλός, μελαχρινός ήμουν.

οχι, πρώτη μου χρονιά φέτος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
A ok, κατάλαβα ποιος είσαι. :)

Εντάξει λοιπόν, άμα σε ενημερώσουν εσένα κάνε έναν κόπο να ρίξεις ένα ποστ κι από 'δω , να ξέρω τι τρέχει τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Παιδιά έχει βγει κάποια ανακοίνωση για αυτό το πρόγραμμα; Καταρχήν σε ποιους απευθύνεται και πότε διεξάγεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Β και Γ Λυκείου. Διεξάγεται μια φορά το χρόνο αλλά σε διαφορετικές χρονικές στιγμές σε διάφορες περιοχές της Ελλάδος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top