Είστε ικανοποιημένοι με την επιλογή σας να πάτε σε ΕΠΑ.Λ. και γιατί;

Είστε ικαναποιημένοι με την επιλογή σας να πάτε Επάλ?
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 62)
  • Ναι, είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.

  • Όχι, δεν είμαι ικανοποιημένος.

  • Δεν είμαι σίγουρος ακόμα (π.χ. αν είστε στην πρώτη ακόμα οπότε δεν έχετε διαλέξει ειδικότητα).

  • Κουμπάκιας


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Είστε ικανοποιημένοι και γιατί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Είστε ικανοποιημένοι και γιατί?
εγω ο λογος οτι ειμαι ικανοποιημενος ειναι οτι ειναι πιο ευκολο απο το γενικο και μπορεις να ακολουθησεις μια ειδικοτητα που σου αρεσει :D!!αλλα ειμαι απογοητευμενος γιατι φοβαμαι μηπως δεν περασω σε στρατιωτικη σχολη για τον λογο επειδη περνουν λιγα ατομα απο τα επαλ :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εγω βασικα ειμαι ικανοπιημενος για πολους λογους.Αρχικα θα πηγαινα Γενικο Λυκειο αλλα απο τοτε που μας εκαναν μια ενημερωση για τα ΕΠΑ.Λ αλλαξα γνωμη,μου αρεσαν και οι ειδηκοτητες κιολας.
Ο πρωτος λογος που ειμαι ικανοποημενος ειναι γιατι δινει και απολυτηριο Λυκειου αλλλα και Πτυχιο επιπεδου 3 που σου δινει αδεια ασκησεως επαγγελματος αναλογα με την ειδικοτητα σου.
Δευτερος λογος ειναι οτι μπορεις να περασεις ευκολοτερα σε ενα ΑΤΕΙ απο το ΕΠΑ.Λ παρα απο το Γενικο Λυκειο αφου δινεις λιγοτερα μαθηματα (Α Ομαδα).
Υπαρχουν αρκετοι λογοι για να εισαι ικανοποιημενος απο τα ΕΠΑ.Λ γιατι οπως και να το κανουμε εχει περισοτερα πλεονεκτηματα απο τα Γενικα Λυκεια.

Το μονο που δεν ειμαι ικανοποιημενος ειναι τα μαθηματα που κανουμε στον τομεα της πληροφορικης και συγκεκριμενα το μαθημα του ΔΟΜΗΜΕΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΥ.
Στο λαιμο μου καθεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Είμαι ικανοποιημένος και δεν θα άλλαζα απόφαση και ας μην πέρασα πουθενά, γιατί στο ΕΠΑΛ έμαθα πολλά πράγματα για την ειδικότητα που με ενδιέφερε (πληροφορική), γνώρισα πολύ καλά παιδιά (Αυτό πάει σε όσους λένε ότι στο ΕΠΑΛ πίνε παλιόπαιδα για να μην το πω αλλιώς) και πολύ καλούς καθηγητές!
εγω ο λογος οτι ειμαι ικανοποιημενος ειναι οτι ειναι πιο ευκολο απο το γενικο και μπορεις να ακολουθησεις μια ειδικοτητα που σου αρεσει :D!!αλλα ειμαι απογοητευμενος γιατι φοβαμαι μηπως δεν περασω σε στρατιωτικη σχολη για τον λογο επειδη περνουν λιγα ατομα απο τα επαλ :'(

Αν θυμάμαι καλά για τα παιδιά του ΕΠΑΛ στις Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές δεν ισχύει το ποσοστό που ισχύει στα ΑΕΙ/ΤΕΙ και μερικές φορές έχουν και πλεονέκτημα από τα παιδιά του ΓΕΛ (Αυτό ίσχυε σίγουρα στα ΤΕΕ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αρχικά θα πήγαινα κι εγώ στο Γενικό Λύκειο, ήμουν σίγουρη ότι δεν θα πάω στα ΕΠΑ.Λ. γιατί θεωρούσα πως το Γενικό Λύκειο υπερτερούσε και ήταν μακράν το καλύτερο. Στη μέση ή προς το τέλος της σχολικής χρονιάς, της 3ης γυμνασίου, μας μίλησαν για τα ΕΠΑ.Λ. και μερικές μέρες αργότερα, όλως τυχαίως, η διευθύντρια του ΕΠΑ.Λ. πέρασε από το μαγαζί της μητέρας μου κι έτσι έμαθα περισσότερες πληροφορίες για τα ΕΠΑ.Λ. Τελικά, εγώ και η αδερφή μου (πάμε στην ίδια τάξη, διότι είμαστε δίδυμες) αποφασίσαμε να πάμε στα ΕΠΑ.Λ.!

Τώρα και μετά από 2 χρόνια που είμαι εκεί έχω σχηματίσει την καλύτερη εικόνα και άποψη για τα ΕΠΑ.Λ. Όχι μόνο είναι καλό το ΕΠΑ.Λ. μου, αλλά είναι καλύτερο κι απ' το Γενικό Λύκειο της περιοχής μου. Στο ΕΠΑ.Λ. μου γίνεται κανονικότατα μάθημα, οι καθηγητές είναι όλοι super (και σαν καθηγητές, αλλά ΚΑΙ σαν άνθρωποι) και κάνουν καταπληκτικά την δουλειά τους. Ενδιαφέρονται για τα παιδιά και πάντοτε είναι ευγενικοί και διαθέσιμοι για να τα βοηθήσουν σε όποια ανάγκη τους.

Στο Γενικό Λύκειο πολλά παιδιά καταφεύγουν στα φροντιστήρια. Ίσως επειδή οι περισσότεροι καθηγητές δεν κάνουν σωστά το μάθημά τους και επαναπαύονται στο ότι τα παιδιά ξέρουν τα μαθήματα από το φροντιστήριο. Επιπλέον, όλα τα παιδιά εκεί είναι φουλ στις καταλήψεις (χωρίς σοβαρούς λόγους), ενώ εμείς δεν κλείσαμε ούτε για μία μέρα και κάναμε κανονικά το μάθημά μας.

Εν κατακλείδι, θεωρώ ότι έκανα την καλύτερη επιλογή και δεν μετάνιωσα καν που δεν πήγα σε Γενικό Λύκειο. Είμαι πολύ πολύ ευχαριστημένη! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Πολλά ενδιαφέροντα αυτά που λέτε και το σημαντικοτερο είναι ότι κανείς δεν είναι δυσσαρεστημένος.Ορίστε η απόδειξη οτι κάνουν λάθος αυτοί που λένε ότι τα επάλ είναι άστα να πάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
πολυ καλο θεμα..μπραβο μαριε...αλλα το κουμπάκιας τι σημαινει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AndonisK

Νεοφερμένος

Ο AndonisK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
απο τι στιγμη που με ενδιαφεροι να παρω μονο το απολυτηριο και το πτυχιο,χωρις να μπω στο κοπο να δωσο πανελληνιες θα ελεγα πως ναι,ωστοσο σε γενικες γραμμες ειτε επαλ ειτε γελ τα σχολεια στην ελλαδα ειναι αστα να πανε,με αποτελεσμα να μην βλεπω καμια διαφορα μεταξυ γελ και επαλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
πολυ καλο θεμα..μπραβο μαριε...αλλα το κουμπάκιας τι σημαινει??
Ευχαριστώ αλλά γιατί δεν είσαι ικανοποιημένος?
-----------------------------------------
απο τι στιγμη που με ενδιαφεροι να παρω μονο το απολυτηριο και το πτυχιο,χωρις να μπω στο κοπο να δωσο πανελληνιες θα ελεγα πως ναι,ωστοσο σε γενικες γραμμες ειτε επαλ ειτε γελ τα σχολεια στην ελλαδα ειναι αστα να πανε,με αποτελεσμα να μην βλεπω καμια διαφορα μεταξυ γελ και επαλ
Εντάξει ας μην τα μηδενίζουμε όλα,δεν ισχύει παντού αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Ευχαριστώ αλλά γιατί δεν είσαι ικανοποιημένος?
-----------------------------------------

δεν ειπα οτι δεν ειμαι ικανοποιημενος ειπα οτι δεν ειμαι σιγουρος ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
δεν ειπα οτι δεν ειμαι ικανοποιημενος ειπα οτι δεν ειμαι σιγουρος ακομα
Οκ επειδή στην αρχή είχες βάλει την επιλογή δεν είμαι ικανοποιημένος.Οκ τότε σόρρυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
πολυ καλο θεμα..μπραβο μαριε...αλλα το κουμπάκιας τι σημαινει??


αυτος που ψηφιζει απλα για να δει τ αποτελεσματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalZero2

Νεοφερμένος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ναι και εγώ σε αυτούς που πήγαν Επαλ είμαι και δεν το μετάνιωσα ποτέ και ναι ισχύουνε όλα αυτά που λέτε, αλλά θα ήθελα να προσθέσω και εγώ κάτι που δεν ξέρω αν ισχύ παντού αλλά σίγουρα ισχύ εκεί που πήγαινα εγώ.
Ότι “θεωρητική” το Γεν. προσφέρει πιο υψηλού επιπέδου παιδείας και ότι στα Επαλ είναι σαν εργοστάσιο που έχει σκοπό μόνο την καθαρή εξειδίκευση. Τελικά ανακάλυψα ότι παρόλο που στο Γεν. διδάσκουν τέτοια πράγματα η καθηγητές το μεταδίδουν σαν γνώση και όχι σαν κάτι που πρέπει να εφαρμοστεί στην πραγματικότητα ενώ στο Επαλ λόγο της καλής σχέσης Καθηγητή-Μαθητή περνιέται μια πιο σωστή παιδία και όχι η τυπική είδους που διδάσκουν στο Γεν.:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι και εγω συμφωνω με αυτα που λες,αλλα η υπερβολικη "καλη" σχεση δεν ειναι αυτη που δινει δικαιωματα στους μαθητες να συμπεριφερονται με αυτον τον τροπο π.χ να βριζουν τους καθηγητες και τα σχετικα.
Ειπαμε να υπαρχει καλη σχεση αλλα μεχρι ενος σημειου:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι και εγω συμφωνω με αυτα που λες,αλλα η υπερβολικη "καλη" σχεση δεν ειναι αυτη που δινει δικαιωματα στους μαθητες να συμπεριφερονται με αυτον τον τροπο π.χ να βριζουν τους καθηγητες και τα σχετικα.
Ειπαμε να υπαρχει καλη σχεση αλλα μεχρι ενος σημειου

Αυτό νομίζω πως είναι καθαρά στο κάθε παιδί, αν εκμεταλλευτεί την κατάσταση, γίνει αυθάδης και δεν συμμαζεύεται με τίποτα. Προσωπικά, έχω πολύ καλές σχέσεις με τις καθηγήτριες που συμπαθώ πιο πολύ και δεν τους δημιούργησα ποτέ πρόβλημα. Η συμπεριφορά μου ήταν, είναι και θα είναι όπως ακριβώς αρμόζει να είναι μια μαθήτρια στον σχολικό της χώρο. Δεν εκμεταλλεύτηκα ποτέ την καλοσύνη και την ευγένεια των καθηγητριών μου. :xixi:

Βέβαια, υπάρχουν και περιπτώσεις που αν οι καθηγητές και οι καθηγήτριες κάνουν το τραγικό λάθος να γίνουν πιο φιλικοί μαζί με τους μαθητές τους το έχασαν το παιχνίδι. Εδώ είναι τυπικοί και οι μαθητές τους αγνοούν και τους προσβάλλουν, φαντάζεστε να γίνει και πιο φιλικός; Δεν θα μαζεύονται μετά! Είναι στην κρίση του εκπαιδευτικού αν θα γίνει πιο φιλικός και παίζει ρόλο το τμήμα στο οποίο διδάσκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ωραία αυτά που λέτε αλλά βγαίνουμε λίγο off:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Οκ σταματαμε εδω.Εχει συζητηση το θεμα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon-r

Νεοφερμένος

Η rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χμμμμμμμμμμ.....
δεν θα μπορουσα να πω οτι η επιλογη οπου πηγα με ξετρελαινει κ οτι ειναι αυτο που θελω να κανω
αλλα νομιζω πως εχει τα ενδιαφεροντα του
αυτο που ηθελα ειναι παντα το μηχανικο μερος μια εργασιας πιο πολυ το πρακτικο κομματι
κατεληξα στην ειδικοτητα πληροφορικης .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
χμμμμμμμμμμ.....
δεν θα μπορουσα να πω οτι η επιλογη οπου πηγα με ξετρελαινει κ οτι ειναι αυτο που θελω να κανω
αλλα νομιζω πως εχει τα ενδιαφεροντα του
αυτο που ηθελα ειναι παντα το μηχανικο μερος μια εργασιας πιο πολυ το πρακτικο κομματι
κατεληξα στην ειδικοτητα πληροφορικης .....


Συμφωνω η πληροφορικη δν ειναι κατι που ονειρευομουν να ασχοληθω..Απλα ετυχε :D Δν με χαλαει αλλα αν γυρνουσα τον χρονο πισω θα αλλαζα ειδικοτητα :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragon-r

Νεοφερμένος

Η rafaella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
μια απο τα ιδια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top