Είστε ευτυχισμένοι;

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Είμαι ευτυχισμένος για τους ανθρώπους που αγαπώ,επειδή είναι όλοι καλα.

Είμαι ευτυχισμένος επίσης επειδή έχω την σωματική υγεία μου.

Δεν είμαι ευτυχισμένος συναισθηματικά και εσωτερικά....


το ίδιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Είμαι ευτυχισμένος για τους ανθρώπους που αγαπώ,επειδή είναι όλοι καλα.

Είμαι ευτυχισμένος επίσης επειδή έχω την σωματική υγεία μου.

Δεν είμαι ευτυχισμένος συναισθηματικά και εσωτερικά....

αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ευτυχία έχει levels.
Είμαι ευτυχισμένη.Δεν κυνηγάω την ευτυχία.Τα levels κυνηγάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν είμαι ούτε ευτυχισμένος, ούτε δυστυχισμένος. Απλώς λείπουν από τη ζωή μου κάποια πράγματα... Αν έπρεπε, όμως, να απαντήσω με ένα ''ναι'' ή με ένα ''όχι'', θα απαντούσα ''όχι''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Είμαι ευτυχισμένος για τους ανθρώπους που αγαπώ,επειδή είναι όλοι καλα.

Είμαι ευτυχισμένος επίσης επειδή έχω την σωματική υγεία μου.

Δεν είμαι ευτυχισμένος συναισθηματικά και εσωτερικά....
τα ιδια με τον Δημο και εγω:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
δεν μαζευτήκαμε αρκετοί που δεν είμαστε ευτυχισμένοι συναισθηματικά και εσωτερικά; :D

(ερώτηση απορίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
δεν μαζευτήκαμε αρκετοί που δεν είμαστε ευτυχισμένοι συναισθηματικά και εσωτερικά; :D

(ερώτηση απορίας)
και εμεις τι φταιμε για αυτο ?:P
ναι μαζευτηκαμε πολλοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Δεν υπάρχει ευτυχισμένη ζωή, υπάρχουν μόνο ευτυχισμένες μέρες.
André Theuriet
Συμφωνώ με κάποια μηνύματα που αναφέρθηκαν στην υποκειμενικότητα της ευτυχίας. Για εμένα ευτυχία είναι ένας συνδυασμός αισθήματος της πληρότητας μαζί με λίγες νότες χαράς και αισιοδοξίας. Ευτυχισμένη όμως, μπορώ να νιώθω και όταν βυθίζομαι στις σκέψεις μου και μοιάζω θλιμμένη. Γενικά δεν πιστεύω πως υπάρχει ευτυχία, αλλά στιγμές ευτυχίας τις οποίες όταν βιώνουμε δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Δε νομίζω να είμαι ευτυχισμένος, όπως και δε νομίζω οι περισσότεροι που λένε ότι είναι ευτυχισμένοι να είναι όντως ευτυχισμένοι...ίσως νομίζουν ότι είναι, που διαφέρει :hmm:

(διόρθωση: πραγματικά ευτυχής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
και εμεις τι φταιμε για αυτο ?:P
ναι μαζευτηκαμε πολλοι:D

δεν είπα ότι φταίμε...:D

πώς μπορούμε να το διορθώσουμε...και να χαρούμε την ζωή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
αλλά στιγμές ευτυχίας τις οποίες όταν βιώνουμε δεν μπορούμε να συνειδητοποιήσουμε.

Αν τις συνειδητοποιούσαμε τότε ίσως να παύαμε να νιώθαμε ευτυχισμένοι, που σημαίνει ότι η ευτυχία συνεπάγεται λίγο της άγνοιας :what: :P /conjecture
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Αν τις συνειδητοποιούσαμε τότε ίσως να παύαμε να νιώθαμε ευτυχισμένοι, που σημαίνει ότι η ευτυχία συνεπάγεται λίγο της άγνοιας :what: :P /conjecture

Αυτό ακριβώς λέω. Για να μπεις στη διαδικασία να αναρωτηθείς εάν είσαι ευτυχισμένος, το αίσθημα πληρότητας που προανέφερα προφανώς εκλείπει. Βέβαια δε θα χρησιμοποιούσα τον όρο "άγνοια" αλλά την έλλειψη ανάγκης προβληματισμού. :emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Γενικα ειστε στη ζωη σας ευτυχισμενοι???

μεγάλες κουβέντες...

δεν είμαι ούτε ευτυχισμένος , ούτε δυστυχισμένος.
Η ευτυχία η απόλυτη ευτυχία είναι η συνεχής ουτοπική αναζήτηση που ποτέ δεν θα φτάνεις. Ακόμα κι αν πλησιάσεις μια βαθμίδα του "ευτυχούς" θα υπάρχουν άπειρες ακόμη ανώτερες.
Είναι το αχανές άπειρο κενό και αίσθημα (εως ένστικτο) ικανοποίησης της στιγμιαίας δίψας που δεν μπορείς να καταλάβεις.
Στην ουσία ούτε την ευτυχία έχει γνωρίσει κανείς ούτε τη δυστυχία.
Και αν ναι , δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά.

Οι ευτυχίες μας είναι ιδανικές σε έναν κόσμο , αντικρουόμενων συμφερόντων , παράλληλων συμπάντων , "βαβέλ" επικοινωνίας , χάσματος γενεών και ανορθόδοξων συμπτώσεων.
Η ευτυχία υπάρχει στο χώρο της αλήθειας , δεν είναι πραγματική , για μένα.


Βίβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θεωρώ την ευτυχία ανύπαρκτη,ίσως επειδή δεν πιστεύω ότι κρύβεται ούτε στα υλικά αγαθά ούτε σε συνδυασμό των υλικών και των άυλων αγαθών,εμένα ευτυχισμένο θα με κάνουν άυλα αγαθά,που όταν τα αποκτήσω νομίζω θα είμαι ευτυχισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θεωρώ την ευτυχία ανύπαρκτη,ίσως επειδή δεν πιστεύω ότι κρύβεται ούτε στα υλικά αγαθά ούτε σε συνδυασμό των υλικών και των άυλων αγαθών,εμένα ευτυχισμένο θα με κάνουν άυλα αγαθά,που όταν τα αποκτήσω νομίζω θα είμαι ευτυχισμένος.

διαχωρίζω την αλήθεια απο την πραγματικότητα.

Το γεγονός ότι κινείται η ευτυχία στον χώρο της αλήθειας και όχι της πραγματικότητας δεν την καθιστά ανύπαρκτη , αν αναφερόσουν σε αυτό που είπα πιο πάνω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
μεγάλες κουβέντες...

δεν είμαι ούτε ευτυχισμένος , ούτε δυστυχισμένος.
Η ευτυχία η απόλυτη ευτυχία είναι η συνεχής ουτοπική αναζήτηση που ποτέ δεν θα φτάνεις. Ακόμα κι αν πλησιάσεις μια βαθμίδα του "ευτυχούς" θα υπάρχουν άπειρες ακόμη ανώτερες.
Είναι το αχανές άπειρο κενό και αίσθημα (εως ένστικτο) ικανοποίησης της στιγμιαίας δίψας που δεν μπορείς να καταλάβεις.
Στην ουσία ούτε την ευτυχία έχει γνωρίσει κανείς ούτε τη δυστυχία.
Και αν ναι , δεν τον έχω γνωρίσει προσωπικά.

Οι ευτυχίες μας είναι ιδανικές σε έναν κόσμο , αντικρουόμενων συμφερόντων , παράλληλων συμπάντων , "βαβέλ" επικοινωνίας , χάσματος γενεών και ανορθόδοξων συμπτώσεων.
Η ευτυχία υπάρχει στο χώρο της αλήθειας , δεν είναι πραγματική , για μένα.


Βίβα.
Ωραια τα ειπες Γιωργο. =)

Totally agree.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelica

Διάσημο μέλος

Η Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Ειμαι χαρουμενη με αυτα που εχω, αλλα οχι ευτυχισμένη .Μπορει πραγματικα να εχω ο,τι χρειάζομαι και παραπάνω , αλλα εχω ενα κενο που δεν γεμίζει με τιποτα . .:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
μπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PADI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η PADI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Το θέμα είναι να βλέπεις τη ζωη με αισιοδοξία!Εγω νιώθω τυχερη για όσα έχω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Για να πω και εγω τηχ χαζομαρα μου (που ειναι φυσικα κλεμμενη απο ποιον δεν θυμαμαι),

Κανεις ανθρωπος δεν ειναι ευτυχισμενος εκτος αν πιστεψει οτι ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top