Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια!! Μηπως εχει κανένας τις απαντήσεις για το modelltest 3 b2 καραμπατου ;; ΔιαβαΖω μονή μου και δε μπορω να διαθέσω τωρα τα λεφτά για το lehrbuch.

Εδώ;
Πάντως guys βάλτε και καμιά φώτο/σκαν. Δεν έχουν όλοι τα ίδια βιβλία. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlackMars

Νεοφερμένος

Ο BlackMars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Projekt B2 Κεφάλαιο 3
Lesenverstehen: 1F 2E 3- 4G 5C 6a 7c 8a 9b 10c 11b 12b 13a 14a 15b 16: in 17 mehr 18 gehort 19 weil 20 sich 21 treiben 22 dort 23 zusammen 24 auf 25 desto.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna777

Νεοφερμένος

Η anna777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
black Mars σε ευχαριστω!!!μηπως εχεις και τις απαντησεις απο το 4 και μετα ???? εχω ολα ταπροφορικα αν θελει καποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BlackMars

Νεοφερμένος

Ο BlackMars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Άννα μόλις βρω χρόνο το Σάββατο θα ανεβάσω 2-3 κεφάλαια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna777

Νεοφερμένος

Η anna777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυυυυ :))) νομίζω απο το 9 και μετα τα εχουν ανεβάσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlackMars

Νεοφερμένος

Ο BlackMars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Έχεις βρει τα 13 14 κ 15? Και επειδή βαριέμαι να τα γράφω έχεις κάνα e-mail να στα στείλω φώτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna777

Νεοφερμένος

Η anna777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Για το hoerferstehen λες ?? ναι ολα τα εχω! Αου έστειλα το email σε μνμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

probakias

Νεοφερμένος

Ο probakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
θα ανεβασω τα 3 4 5 6 ολα μαζι για τους υπολοιπους !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna777

Νεοφερμένος

Η anna777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τις απαντήσεις 5-6-7-8 τις εχει κανένας ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evagreek

Νεοφερμένος

Η ευαγγελια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ΠΟΥΛΑΕΙ κανεις η χαριζει το βιβλιο; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VasilisGerman21

Νεοφερμένος

Ο VasilisGerman21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις λύσεις των test 9-15 για το βιβλίο b1 neu του καραμπατου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vivi88

Νεοφερμένος

Η vivi88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
έχειις απαντήσεις από ΗΟREN 9 του καραμπάτου B1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agammorf

Νεοφερμένος

Ο agammorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εχεις να μοου στειλεις τις απαντησεις του τεστ 15 πλζζ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos2007

Νεοφερμένος

Ο apostolos2007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα σας,
Ήθελα να ρωτήσω αν τα Lehrerbuch των B1 και B2 του Karabatos έχουν ενδεικτικές λύσεις για τα προφορικά θέματα του βιβλίου.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλημέρα σας,
Ήθελα να ρωτήσω αν τα Lehrerbuch των B1 και B2 του Karabatos έχουν ενδεικτικές λύσεις για τα προφορικά θέματα του βιβλίου.
Ευχαριστώ

Το Βιβλίο του καθηγητή περιέχει:

ολόκληρο το Βιβλίο του μαθητή
και επιπλέον με πράσινο χρώμα:

ένα πληροφοριακό μέρος για την εξέταση Goethe-Zertifikat B2
τα κριτήρια αξιολόγησης για τα μέρη Γραπτή έκφραση και Προφορική εξέταση
έτοιμα υποδείγματα όλων των επιστολών αναγνώστη που ζητούνται στο βιβλίο για φωτοτυπία
υποδείγματα διόρθωσης και αξιολόγησης έτοιμων επιστολών
τις λύσεις όλων των ασκήσεων και επισήμανση των ενδεικτικών σημείων στα κείμενα
την απομαγνητοφώνηση των ακουστικών κειμένων
φυλλάδια απαντήσεων για φωτοτυπία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos2007

Νεοφερμένος

Ο apostolos2007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν καταλαβα αν έχει μεσα ενδεικτικες λύσεις των θεμάτων στο sprechen.. Κάποιος που έχει το βιβλίο μπορεί να μου πει? Θέλω να το αγοράσω αν έχει υποδείγματα γι αυτο ρωταω

Σας ευχαριστώ όλους προκαταβολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

agammorf

Νεοφερμένος

Ο agammorf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
παιδια θελω να ελενξω το τεστ 15 του βιβλιου projekt b2 του καραμπατου..μπορει καποιος να μου τις στιλει πλζζ?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Erin48

Νεοφερμένος

Η Erin48 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Μήπως έχει κάποιος τις λύσεις των ακουστικών των τεστ 6 και 15 από Projekt b2;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna777

Νεοφερμένος

Η anna777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Υπάρχει κανένας που να έδωσε σήμερα Β2; Θυμάται καθόλου τις απαντήσεις να τις συγκρίνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sam11234

Νεοφερμένος

Ο sam11234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τα έχω Erin.Αν τα θέλεις ακόμα( δηλαδή δεν έδινες προχθές) ,δώσε μου email να στα στείλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top