Μηχανικών Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Συστημάτων (Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδας)

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Πέρασε κανένας στο παραπάνω τμήμα; Γνωρίζει κανείς πως είναι η σχολή και η πόλη της Κοζάνης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Πέρασε κανένας στο παραπάνω τμήμα; Γνωρίζει κανείς πως είναι η σχολή και η πόλη της Κοζάνης;
Για τη σχολή δεν ξέρω μιας και είμαι στο άλλο τμήμα(μηχανολογους μηχανικούς).Η πόλη είναι μικρή αλλά γεμάτη φοιτητές,κυρίως από τα ΤΕΙ και λιγότερο από τα ΑΕΙ αλλά γενικά είναι πολύ ζωντανή σαν πόλη.Είναι αλήθεια ότι σε πολλούς κακοφαινεται κάπως στην αρχή ιδίως αυτούς που έρχονται από μεγάλες πόλεις(συμπεριλαμβανομένου και εμου) αλλά σιγά σιγά συνηθιζεις και αν βρεις και καλή παρέα μπορείς να περάσεις πολύ καλά.Με το τμήμα πληροφορικής και τηλεπικοινωνιών έχουμε καποια κοινά μαθήματα και καποιες φορές μαθήματα του ενός γίνονται στο άλλο.Πχ στα μαθηματικά 1 επειδή το μάθημα ήταν κοινό και το έκανε ο ίδιος καθηγητής μας βάλανε στις παρακολουθήσεις όλους μαζί και των δυο τμημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Για το τμήμα δεν έχω ακούσει και πάρα πολύ καλά λόγια είναι αξιόλογο..Πάντως σαν πόλη το μόνο μειονέκτημα για μένα που ζω τόσαα χρόνια είναι η ρύπανση από τα εργοστάσια..πολυ επιβεβαρυμενη ατμοσφαιρα..
Θα μου είναι δύσκολο τώρα που θα φύγω γιατί έχει πολλά καλά σαν πόλη..Όλα είναι τριγύρω σου, δεν χρειάζεται να ταλαιπωρηθείς για να πας κάπου, έχει νυχτερινή ζωή κ.α.
Τώρα για παρέα λίγο δύσκολα θα είναι στην αρχή αλλά μετά θα είναι οκ!:no1:

Καλή σταδιοδρομία και καλή επιτυχία..:)

Ελα ρε σιγα και την ρυπανση μια χαρα ειναι ...
Η πολη παντως να ξερεις ειναι ασπρομαυρη :iagree:;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Ελα ρε σιγα και την ρυπανση μια χαρα ειναι ...
Η πολη παντως να ξερεις ειναι ασπρομαυρη :iagree:;):P

:lol: Αμαν με αυτον τον ΠΑΟΚ ρε συ...
Και εμεις παοκια αλλα δεν κανουμε και ετσι...!:P


:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
:lol: Αμαν με αυτον τον ΠΑΟΚ ρε συ...
Και εμεις παοκια αλλα δεν κανουμε και ετσι...!:P


:lol::lol::lol:

αφου ειναι :P?
να μην το πληροφορησω το παιδι ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
αφου ειναι :P?
να μην το πληροφορησω το παιδι ?:P
:no1:Καλα εκανες.... Ετσι να ξερει σε τι πολη ερχετε... :D



:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
:no1:Καλα εκανες.... Ετσι να ξερει σε τι πολη ερχετε... :D



:P

Eτσι μπραβο :P . αμα εισαι αθηναιος γυρνα πισω:P
Α και βγαλε και διαβατηριο αθηναιε , εδω βουλγαρια :P:P:P:P
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ !!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Θεσσαλονικιός είμαι αλλά είμαι Παναθηναϊκός. Δεν ασχολούμαι όμως πάρα πολύ. Ευχαριστώ όλους σας για τις πληροφορίες.
Άκουσα ότι η σχολή θα γίνει σε λίγα χρόνια ηλεκτρολόγων μηχανικών. Ισχύει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Άκουσα ότι η σχολή θα γίνει σε λίγα χρόνια ηλεκτρολόγων μηχανικών. Ισχύει κάτι τέτοιο;
Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση.Η σχολή στερείται
υποδομής και πολλών μαθημάτων για κάτι τέτοιο.Τα δικαιώματα που παίρνεις ως απόφοιτος αυτής της σχολής είναι του δίπλωματουχου ηλεκτρονικού μηχανικού(αν δεν κάνω λάθος).
Πάντως να ξέρεις ότι σαν σχολή έχει πολλούς εισακτεους και οχι παρά πολλές μετεγγραφές.Καμία 70αρια θα είστε σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση.Η σχολή στερείται
υποδομής και πολλών μαθημάτων για κάτι τέτοιο.Τα δικαιώματα που παίρνεις ως απόφοιτος αυτής της σχολής είναι του δίπλωματουχου ηλεκτρονικού μηχανικού(αν δεν κάνω λάθος).
Πάντως να ξέρεις ότι σαν σχολή έχει πολλούς εισακτεους και οχι παρά πολλές μετεγγραφές.Καμία 70αρια θα είστε σίγουρα.

Εμένα δύο φίλοι μου το έμαθαν από φοιτητές του τμήματος. Και κάτι άλλο αν ξέρεις. Χθες πήγα Κοζάνη για σπίτι και μάλλον βρήκα. Το πανεπιστήμιο όμως που είναι; Σου παραθέτω και την παρακάτω εικόνα. Στο google maps λέει ότι είναι στη Θέση A (πάνω δεξία). Μια ξαδερφή της μητέρας μου που μένει εκεί μας είπε (και περασάμε και απο έξω) πως είναι στο θέση με το κόκκινο Χ (κάτω στο κέντρο περίπου). Και κάτι άλλο. Λέσχη υπάρχει;

https://img387.imageshack.us/i/screenshotpih.png/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Εμένα δύο φίλοι μου το έμαθαν από φοιτητές του τμήματος. Και κάτι άλλο αν ξέρεις. Χθες πήγα Κοζάνη για σπίτι και μάλλον βρήκα. Το πανεπιστήμιο όμως που είναι; Σου παραθέτω και την παρακάτω εικόνα. Στο google maps λέει ότι είναι στη Θέση A (πάνω δεξία). Μια ξαδερφή της μητέρας μου που μένει εκεί μας είπε (και περασάμε και απο έξω) πως είναι στο θέση με το κόκκινο Χ (κάτω στο κέντρο περίπου). Και κάτι άλλο. Λέσχη υπάρχει;

https://img387.imageshack.us/i/screenshotpih.png/
Παιδιά οι φοιτητές του τμήματος εκφράζουν τους πόθους τους.Δεν σημαίνει ότι θα γίνει κιόλας.Πρώτα θα μετονομαστουν σε ηλεκτρολογους μηχανικούς οι μηχανικοί η/υ του Βόλου και οι ηλεκτρονικοί μηχανικοί στη Κρήτη και μετά βλέπετε και εσείς.Εγώ δεν είμαι σε αυτή τη σχολή αλλά αν θυμάμαι καλά είναι πίσω από τον Μαρινοπουλο και είναι αρκετά μακριά από τη δική μου.Πάντως έχει ταμπέλες για τις σχολές στη πόλη.
Φυσικά και έχει λέσχη με καλό μαγειρευτο φαγητό.Προσφέρει πρωινό μεσημεριανό και βραδυνο και δεν γίνεται ο κακός χαμός που συμβαίνει στις μεγάλες πόλεις που τρώει οποίος θέλει.Το πρώτο καιρό μέχρι να σε μάθουν φατσικα σου ζητάνε πάσο.Δικαιούχοι είναι ολοι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_^Gi0rG0s^_

Νεοφερμένος

Ο giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ποιοι αλλοι περασατε εκει???εγω περασα εκει αλλα θα ξαναδωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
δεν ηθελες να περασεις εκει???
και εγω εκει περασα αλλα παω εμπ με μεταγραφη!
παντως το διπλωμα ειναι ισοδυναμο και δεν υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ εμπ-μηχ-μηχ κοζανης οσον αφορα τα επαγγελματικα δικαιωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
ποιοι αλλοι περασατε εκει???εγω περασα εκει αλλα θα ξαναδωσω...
Είμαι 2ο έτος εκεί.Αν δεν σου αρέσει η μηχανολογια ξαναδώσε.Αν όμως ήθελες να περάσεις μηχανολογος και απλώς αμφιβαλεις για το επίπεδο της σχολής μπορώ να σου πω ότι το επίπεδο της σχολής είναι πολύ καλό και γεγονός ότι το τμήμα είναι σχετικά νέο με ότι πλεονέκτημα συνεπάγεται.Έχει πολλούς νέους καθηγητές που ήρθαν από Αμερικη και Αγγλια(ένας που είχαμε στο 1ο έτος ήρθε από το ΜΙΤ).Από κει και πέρα η απόφαση ειναι δική σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shikabalas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Απο φοιτητικη ζωη τι λεει η Κοζανη?Σκεφτομαι να τη δηλωσω τη σχολη για του χρονου αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την πολη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greek1

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
και εγώ φίλε εκεί πέρασα. Έλα δες πως είναι και μπορεί να σ'αρεσει ρε συ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Απο φοιτητικη ζωη τι λεει η Κοζανη?Σκεφτομαι να τη δηλωσω τη σχολη για του χρονου αλλα δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την πολη...
Η πόλη είναι πολύ καλά από φοιτητική ζωή.Είναι γεμάτη φοιτητές και είναι πολύ ζωντανή.Έχει πολλά ΤΕΙ και δυο ΑΕΙ και παρ΄ολο που η πόλη είναι μικρή έχει πολλά μαγαζιά,ιδίως στο κέντρο αλλά και περιφερειακά.Ελάτε δείτε και αποφασιστε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Πέρασε μια γνωστή μου που δεν έπιασε για 10 μόρια ΑΠΘ. Αλλά δεν ξαναδίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
καλα γιατι δεν πηγαινε πατρα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top