Λογιστική και χρηματοοικονομική ΟΠΑ. Ποιοι περάσατε;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά ναι σίγουρα, απ'το να διεκπεραιώνεις φορολογικά ζητήματα, βγάζεις απίσευτα περισσότερο αν ανακατευτείς με χρηματιστήρια, τράπεζες και αγορά του χρήματος. Αλλά αυτο πρέπει να σου αρέσει κιόλας για να ν'αποκτήσεις ταλέντο στον τομέα. Σε αντίθεση με τη λογιστική που μπορούν να την κάνουν οι περισσότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Καλά ναι σίγουρα, απ'το να διεκπεραιώνεις φορολογικά ζητήματα, βγάζεις απίσευτα περισσότερο αν ανακατευτείς με χρηματιστήρια, τράπεζες και αγορά του χρήματος. Αλλά αυτο πρέπει να σου αρέσει κιόλας για να ν'αποκτήσεις ταλέντο στον τομέα. Σε αντίθεση με τη λογιστική που μπορούν να την κάνουν οι περισσότεροι.

ενταξει δεν μιλαμε μονο για φοροτεχνικη λογιστικη...υπαρχουν πολλα ειδη...ειναι πολυ ενδιαφερον αντικειμενο κατα την γνωμη μου και πολυ δυσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω κατι. Σημερα εκανα την εγγραφη στη σχολη και δεν εχω καταλαβει απο που θα προμηθευτουμε τα βιβλια. Επισης, δεν εχω καταλαβει ποσα μαθηματα πρεπει να δηλωσουμε και πως. Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εγώ είμαι οικονομική επιστήμη αλλά η αλήθεια είναι ότι γλυκοκοίταζα αθτό το τμήμα...Έχει πιασάρικο όνομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτησω κατι. Σημερα εκανα την εγγραφη στη σχολη και δεν εχω καταλαβει απο που θα προμηθευτουμε τα βιβλια. Επισης, δεν εχω καταλαβει ποσα μαθηματα πρεπει να δηλωσουμε και πως. Ευχαριστω εκ των προτερων

οι ηλεκτρονικες δηλωσεις μαθηματων αρχιζουν στις 5 οκτωβρη ηλεκτρονικα θα μπαινεις σε μια σελιδα με κωδικους που θα σου δωθουν και θα δηλωνεις τα συγγραμματα που επιθυμεις...αυτοματα θα δηλωνονται και τα μαθηματα...τα βιβλια θα τα παρεις γυρω στον Νοεμβριο οχι απο ενα συγκεκριμενο σημειο αλλα απο διαφορα βιβλιοπωλεια για τα οποια θα εχεις διευθυνσεις....κατι ελεγαν για παραδοση των βιβλιων στην ασοεε αλλα δεν ξερω αν θα αρχισει απο φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κοτσο σε ευχαριστο παρα πολυ. Κατι αλλο ομως : το διαστημα οκτομβριο-νοεμβριο που δεν θα εχουμε βιβλια πως θα διαβαζουμε? Θα πρεπει να πηγαινουμε στο ΟΠΑ για τα μαθηματα? Επισης, εχουμε 5 υποχρεωτικα μαθηματα χωρις μαθηματα επιλογης, αρα θα δηλωσουμε και τα 5, ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
Κοτσο σε ευχαριστο παρα πολυ. Κατι αλλο ομως : το διαστημα οκτομβριο-νοεμβριο που δεν θα εχουμε βιβλια πως θα διαβαζουμε? Θα πρεπει να πηγαινουμε στο ΟΠΑ για τα μαθηματα? Επισης, εχουμε 5 υποχρεωτικα μαθηματα χωρις μαθηματα επιλογης, αρα θα δηλωσουμε και τα 5, ετσι?

μαθηματα επιλογης δεν εχετε στο πρωτο εξαμηνο αν δεν αλλαξε κατι απο περισυ...τον οκτωβριο και νοεμβριο θα διαβαζετε απο σημειωσεις ειτε δικες σας ειτε απο αυτες που ανεβαζουν οι καθηγητες....παντως δεν θα αντιμετωπισετε προβλημα απο ελλειψη βιβλιων τουλαχιστον στην αρχη γτ σε αλλα θα σας ανεβαζουν στο ιντερνετ σημειωσεις οι καθηγητες και σε αλλα θα σας λενε τι ακρινως ειναι απαραιτητο για διαβασμα....θα δηλωσετε 5 συγγραμματα απ το ιντερνετ, μην βιαστεις γτ οι περισσοτεροι καθηγητες λενε ποιο προτιμουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Να'σαι καλα κοτσο, με βοηθησες παρα πολυ. Ειχα αγχωθει γι'αυτο το θεμα, αλλα τωρα ολα εικαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Τι εγινε??Πως πηγε σημερα η εγγραφη?????:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Τι εγινε??Πως πηγε σημερα η εγγραφη?????:-)

Ψαρωσα τρελα. Μου την επεσε ξαφνικα ολο το πανεπιστημιο και δεν ηξερα τι να κανω, αλλα τελικα οκ ηταν.
Παρεπιπτοντως, ποτε θα γινει η τελετη υποδοχης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billgre14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο billgre14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Ααα.Δεν ξερω ποτε θα γινει η τελετη αυτη..τα πασο ξερετε ποτε τα παιρνουμε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ααα.Δεν ξερω ποτε θα γινει η τελετη αυτη..τα πασο ξερετε ποτε τα παιρνουμε????

Εγω σημερα το πηρα απο τη γραμματεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zina MIT

Νεοφερμένος

Η zina MIT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και εγώ!! Συγχαρητήριά μας παρακαλώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Supermanos13

Νεοφερμένος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά γειά σας και από εμένα . Είμαι στην ειδική κατηγορία 5 % ( άτομα με διάφορα προβλήματα υγείας) και άτομα από αυτή την κατηγορία επιλέγουν όσα τμήματα, σχολές θέλουν για εγγραφή και όταν τα τμήματα απαντήσουν ότι σε πήραν πρέπει να επιλέξεις ένα. Σήμερα λοιπόν μου ανακοίνωσαν από ΑΣΟΕΕ ότι πέρασα ΛΟΧΡΗ και αναμένω και από παιδαγωγικά να πάρω απάντηση ( και από ΠΑΠΕΙ, αν και τώρα δεν χρειάζεται μιας και πέρασα ΑΣΟΕΕ). Το θέμα όμως είναι ότι δυστυχώς έχω θέματα με την υγεία μου και πρέπει να νοσηλευτώ νοσοκομείο για 1 μήνα και μετά λόγω ιώσεων ειδικά το χειμώνα ο γιατρός μου απαγορεύει να πάω στο πανεπιστήμιο για το 1ο εξάμηνο σίγουρα και ίσως και το 2ο. Θέλω να μου πείτε αν είναι εφικτό να πάω στο ΛΟΧΡΗ και να μην έχω πρόβλημα ως προς τη δυσκολία του τμήματος συν τα κενά που θα έχω και τα μαθήματα που θα χρωστάω . Δηλαδή μπορώ να ανταπεξέλθω στη συνέχεια ή να πάω στα παιδαγωγικά ( που λένε ότι είναι εύκολα και σίγουρη δουλειά); Παρακαλώ απαντήστε μου γρήγορα γιατί καίγομαι και θέλουν απάντηση τώρα αυτές τις μέρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει απ' το πρόγραμμα σπουδών ότι αν θές μπορείς να πάς χρηματοοικονομική κατεύθυνση και ώς μαθήματα επιλογής να διαλέγεις μαθήματα από την Λογιστική κατεύθυνση. Με αυτόν τον τρόπο στο τέλος έχεις κάνει μόνο δύο λιγότερα υποχρεωτικά μαθήματα της λογιστικής κατεύθυνσης.. Αλλά τα βλέπει κανείς αυτά; Γίνεται να καθυστερήσεις το πτυχίο σου και να κάνεις 2-3 μαθήματα παραπάνω και να τελειώσεις και τις 2 κατευθύνσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
μπορει να μου πει καποιος δουλιες που μπορεις να κανεις αν τελειωσεις χρηματοικονομικα και λιγα πραγματα για αυτες?οσες ξερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
ξεθαβω το θεματακι για να κανω μια ερωτησουλα....επειδη το μαστερ που θα παρακολουθησω εχει καποια μαθηματα λογιατικης και χρηματοοικονομικων ηθελα να ρωτησω αν για γινεται καποιος τελειως ασχετος να τα καταφερει....δηλαδη ειναι σαν τα μαθηματικα που αν δεν εχεις βασεις αποκλειεται να τα καταφερεις η μαθενεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top