Φοιτητική VS Μαθητική ζωή

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εγω με τα χιλια προτιμουσα τη μαθητικη ζωη!!!!ολο αυτο το διαβασμα ,οι καθηγητες και γενικα το κλιμα,οι εκδρομες ...θα μου μεινουν αξεχαστα....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
φοιτητικη εννοειται!!!
οσο για την κρεπαλη η πλειοψηφια την περναει αυτη τη φαση στο πρωτο εξαμηνο...ειναι φυσιολογικο ρε παιδια!μετα απο την πιεση των πανελληνιων βρισκεσαι σε μια εντελως διαφορετικη φαση ελευθεριας, ειδικα εαν εισαι σε αλλη πολη και μενεις μονος σου, συνειδητοποιεις οτι μπορεις πλεον να κανεις οτι θελεις κτλ κτλ.
γι'αυτο και το 1ο εξαμηνο στις περισσοτερες σχολες ειναι το πιο ευκολο, ειναι εξαμηνο προσαρμογης.

βεβαια μου εχει λειψει απο τη μαθητικη το γεγονος οτι οταν αρρωσταινεις εχεις παντα εκει τη μαμα σου να σε φροντιζει :P

ω ναι!! κ το φαγητό της μαμάς... ήδη το εκτιμώ απείρως περισσότερο!!

για μένα η μαθητική ήταν πιο ανέμελη γτ μόνο (χα!) να διαβάζω έπρεπε ενώ τώρα έχεις κ ευθύνες...
θα μου λείψει, αλλά προς το παρόν τη φοιτητική δεν την αλλάζω!! (μετά από 4-5 χρόνια θα σας πω κ με σιγουρια!! :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
παιδιά, κάθε σταθμός στην ζωή μας έχει και τις ομορφιές του...:D

η ζωή πρέπει να είναι πολυμορφική διότι αλλιώς θα πλήξουμε από την μονοτονία και την ρουτίνα της καθημερινότητας...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampire_Quiny

Νεοφερμένος

Η Vampire_Quiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
^ανα γεια σου!:D

ω ναι!! κ το φαγητό της μαμάς... ήδη το εκτιμώ απείρως περισσότερο!!

εγω παιρνω ταπερακια απ'το σπιτι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
^ανα γεια σου!:D



εγω παιρνω ταπερακια απ'το σπιτι:P

τυχερή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εμένα που να μου τα στείλει Γιάννενα-Ξάνθη? οεο?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Γινεται να σου στειλει ταπερακια η μανα σου μια χαρα με κτελ..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Προτιμώ τη φοιτητική.
Σαν ελεύθερο χρόνο, από άποψη διαβάσματος, ωριμότητας. (Ναι, Γιώργο είμαι 1ο πεδίο :Ρ)

Εσείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν εχω μετρο συγκρισης διοτι ως τωρα μονο τη μαθητικη και τη φοιτητικη ζωη εχω ζησει και συνεχιζω να ζω.

Αναμεσα στα 2 διαλεγω τη φοιτητικη ζωη,ξυπναω οτι ωρα θελω,δεν πηγαινω φροντ. δεν με νοιαζει να διαβασω για την επομενη μερα μηπως και με σηκωσει κανεις για μαθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
προτιμώ την φοιτητική ζωή καθώς 1) κάνω μαθήματα που μ ενδιαφέρουν 2) έχω πιο πολυ χρονο για τον εαυτο μου κ τους ανθρωπους που συναναστρεφομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
και για να είμαι και ον-τοπικ
δεν θα μου λείψουν καθόλου τα μαθητικά χρόνια...χίλιες φορές τα φοιτητικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
παιδιά, κάθε σταθμός στην ζωή μας έχει και τις ομορφιές του...:D

η ζωή πρέπει να είναι πολυμορφική διότι αλλιώς θα πλήξουμε από την μονοτονία και την ρουτίνα της καθημερινότητας...:p
Ακριβως.Γιαυτο και εγω απορω με αυτους που λενε οτι προτιμανε την σχολικη.Ποσο πιο μιζερια ποια? 12 χρονια ολο αγγαρειες.Ολο τα ιδια ατομα.

Καθε εμπειρια και σε καλο.Ακομα δεν εχω γινει φοιτιτης αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην μου αρεσει.Απειρα τα θετικα που μπορω να φανταστω.Δεν κρατιεμε λεμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ακριβως.Γιαυτο και εγω απορω με αυτους που λενε οτι προτιμανε την σχολικη.Ποσο πιο μιζερια ποια? 12 χρονια ολο αγγαρειες.Ολο τα ιδια ατομα.

Καθε εμπειρια και σε καλο.Ακομα δεν εχω γινει φοιτιτης αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην μου αρεσει.Απειρα τα θετικα που μπορω να φανταστω.Δεν κρατιεμε λεμε

πρόσεχε μην σου σπάσουν τα νερά από την βιασύνη :P

φίλε στην ζωή σου
κράτα μικρό καλάθι ;)


φιλικά,
φοιτητής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
πρόσεχε μην σου σπάσουν τα νερά από την βιασύνη :P

φίλε στην ζωή σου
κράτα μικρό καλάθι ;)


φιλικά,
φοιτητής
Ενταξει συμφωνω οτι για τιποτα δεν μπορεις να εισαι απολυτως αλλα σε κατι τετοιες περιπτωσεις η πιθανοτητα να συμβει το αλλο ειναι απειροελαχιστη.Δηλαδη τι μπορει να ειναι χειροτερο απο το πρωινο ξυπνημα,σχολειο,φαι,φροντιστηριο και μετα διαβασμα για την επομενη.Και μετα υπνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Φοιτητικη ζωη καλυτερη αλλα το θεμα ειναι να εχεις καλη παρεα εκει που θα σαι!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καθε εμπειρια και σε καλο.Ακομα δεν εχω γινει φοιτιτης αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μην μου αρεσει.Απειρα τα θετικα που μπορω να φανταστω.Δεν κρατιεμε λεμε
Ehm... not?

Άμα μπεις σε κάνα ΗΜΜΥ ή καμιά Ιατρική θα αρχίσεις να αναπολείς τις ανέμελες ημέρες του σχολείου σου.
Οι Πανελλήνιες είναι ΑΕΡΑΣ μπροστά στο τρέξιμο και την ύλη που έχεις για τέτοιες σχολές. Πραγματικά κάθεστε και γκρινιάζετε για τις 50 σελίδες που έχετε να βγάλετε σε 9 μήνες και το λέτε και δύσκολο.

Άμα τώρα μιλάς για παιδαγωγικά ή νηπιαγωγών εκεί πάω πάσο, τραλαλί τραλαλό θα 'σαι όλη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Άμα μπεις σε κάνα ΗΜΜΥ ή καμιά Ιατρική θα αρχίσεις να αναπολείς τις ανέμελες ημέρες του σχολείου σου.
Οι Πανελλήνιες είναι ΑΕΡΑΣ μπροστά στο τρέξιμο και την ύλη που έχεις για τέτοιες σχολές.

Μαμάαααααααααααα!! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για ένα μαθητή που διάβαζε και δεν ήταν της λογικής "ένταξει κάπου θα περάσω" η φοιτητική ζωή είναι πιο ξεκούραστη ψυχολογικά και σωματικά. Το δύσκολο είναι ότι πρέπει να οργανώνεις μόνος σου και να διαβάζεις μόνος σου. Δεν θα έχεις το φροντιστήριο και το καθηγητή στο σχολείο να σου απαντάει ότι αρλούμπα του πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
Εγώ αν και ακόμα δεν είμαι φοιτητής(δίνω φέτος πανελλήνιες) ανυπομονώ να γίνω φοιτητής γιατί η ρουτίνα και η κούραση από το διάβασμα(ειδικά την φετινή χρονιά) στην μαθητική ζωή με έχουν κουράσει και σωματικά και ψυχολογικά πολύ. Πάντως η μαθητική ζωή είναι ωραία σαν εμπειρία γιατί όπως είπανε και οι παραπάνω είσαι ανέμελος, όλα εξασφαλισμένα από τους γονείς, και μέσα στο σχολείο αν έχεις καλούς φίλους περνάς ωραία. Την φοιτητική ζωή εγώ την φαντάζομαι σαν κάτι το ελεύθερο και το εύκολο που θα με ηρεμήσει επιτέλους από την απίστευτη κούραση που τράβηξα-αω φέτος. Και τέλος θεωρώ καλύτερο να μένεις με τους γονείς σου, γιατί τα έχεις πάλι σε μεγάλο βαθμό όλα εξασφαλισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Την φοιτητική ζωή εγώ την φαντάζομαι σαν κάτι το ελεύθερο και το εύκολο που θα με ηρεμήσει επιτέλους από την απίστευτη κούραση που τράβηξα-αω φέτος.
Σε ποιο σημείο γελάμε;



Εκτός αν μιλάς για τα ΤΕΙ Μπουγατσοκοπτικής με λέιζερ ή κάνα Νηπιαγωγών, με μαθήματα τύπου Πλαστελίνη Ι, ΙΙ, ΙΙΙ και Κουκλοθέατρο I, II, III και IV (με το IV να είναι και το πιο δύσκολο).

Η μαθητική ζωή είναι υπέροχη. Μηδέν έγνοιες, μηδέν άγχη. Σπίτι - Σχολείο - Φροντιστήριο - Βόλτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
στο μάθημα Κουκλοθέατρο IV τι επιπλέον μαθαίνει κανείς από το Κουκλοθέατρο ΙΙΙ;
στο μάθημα Πλαστελίνη ΙΙ; :hmm:
ενδιαφέροντα μαθήματα ακούγονται...:lol: :lol: :lol:

ήθελα να ξέρω με τι κριτήρια γίνεται κάποιος ομότιμος καθηγητής στο Τμήμα Προσχολικής Αγωγής (Νηπιαγωγών);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top