Eurotrip με τρένο (interrail)

vatistas

Νεοφερμένος

Ο vatistas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φιλοι λατρεις των ταξιδιών,

Το φετινό Σεπτέμβρη θα εξορμήσω με την παρεα μου με τρενο στην ανατολική ευρωπη, μιας και αυτος ο τροπος ταξιδιου ,εκτος της οικονομικης διευκολυνσης, ειναι και ακρως περιπετειωδης.τωρα ,λοιπον, το μονο που μου απομενει ,και το ζηταω απο εσάς, ειναι οι εμπειριες απο παρομοιες καταστασεις ,προτασεις ,συμβουλες οποιοδηποτε σχολιασμο.Ευχαριστω εκ των προτερων...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toknil

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η toknil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ποιές χώρες περιλαμβάνει το ταξίδι σας;
(το πακέτο Κροατία,Δανία,Ελλάδα, Ουγγαρία μπλα μπλα...;; )
Διαμονή σε χόστελ να υποθέσω...
Εγώ προγραμματίζω για φθινόπωρο Τουρκία (κοντά και γρήγορα δυστυχώς)...με τρένο.

Χαιρετώ το φίλο ταξιδιοπαθή λοιπόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Δεν ξέρω,δεν έχω ταξιδέψει ποτέ με τέτοιον τρόπο...Είμαι μικρός ακόμα!:xixi:
Λοιπόν,έχω ακούσει όμως διάφορα γι'αυτό,κυρίως απο έναν καθηγητή μου...
Βέβαια,ταξίδευε πριν αρκετά χρόνια με τέτοιον τρόπο και πιθανολογώ ότι έχουν αλλάξει μερικά πράγματα απο τότε...
Απλά να προσέχετε τα πράγματά σας,γιατί πολλοί είναι που ξαφρίζουν διάφορα...
Μην μπλέξετε πουθενά σε κανά τσακωμό!Ποτέ δεν ξέρεις με τι μπορεί να τύχεις...
Άντε,καλό σας ταξίδι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Και γω θα το δοκιμάσω, λογικά του χρόνου. Έχει πορωθεί ένας φίλος μου και θέλει οπωσδήποτε να πάμε.

Μιά συμβουλή: Μείνετε μακριά από ξενώνες, μην καταλήξετε σαν τα άτομα από το HOSTEL :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DoKi

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Παύλος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Κάτσε να τελειώσουμε με το καλό το σχολείο και βλέπουμε.
Το έχω κατα νου από 3η γυμνασίου αλλά θα δείξει ο χρόνος αν θα το κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marirenanafplio

Νεοφερμένος

Η marirenanafplio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
οπου κ ν πατε τελεια 8α περασετε ρεεεε :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnightsun

Νεοφερμένος

Η midnightsun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
εγω κ η αδερφη μου σκεφτομαστε να ταξιδεψοτμε με interail το επομενο καλοκαιρι κ λεμε αλλεσ φορες να ταξιδευουμε με βραδινο τρενο σε καμπινα κ αλλες φορες να μενουμε σε hostel η κανα φτηνο ξενοδοχειο
παντωσ επειδη υπαρχει προκαταληψη στο θεμα των hostels αν το ψαξεισ αρκετα βρισκεισ πλ καλα
σιγουρα θελει καλη οργανωση ,εχω μαθει απο διαφορουσ οτι τουσ εχουν συμβει διαφορα απροοπτα η οτι ειχαν ξεμεινει απο λεφτα αλλα ενταξει μια εμπειρια ειναι κ αυτα !μονο οργανωστο καλα κ κοιτα το θεμα των τρενων γιατι αν δεν κανω λαθος υπαρχουν καποιες exra χρεωσεις πχ αν θεσ καμπινα κ τετοια
υα περασεισ τελεια ομωσ αυτο ειναι σιγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Καταπληκτικό να ταξιδεύεις με τρένο και ειδικά στην Ευρώπη! Κάπιια στιγμή θα 'θελα να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι αλλά μέχρι τώρα δε μου έχει δωθεί ευκαιρία σκοπεύω όμως όποτε μπορέσω να το κάνω.Έχω πάει εξωτερικό αλλά όχι με τρένο και πιστεύω πως αξίζει και με τρένο!

Για όσους θέλουν να μάθουν, να δουν , να πληροφορθούν μια καλή ιστοσελίδα είναι
https://www.eurail.com .


Το eurail όπου κάνεις tour σε πολλές χώρες της Ευρώπης αποκλειστικά με τρένο περνόντας από τα πιο ωραία τοπία του κόσμου!!! Με ωραία και σύγχρονα τρένα!

Ακόμη και χώρα μας συμπεριλαμβάνεται στο eurail! Αξίζει αν ρίξετε μαι ματιά...Μήπως τρένο αντί για αεροπλάνο;;;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Το eurorail είναι για Non-european citizens! Εμείς χρησιμοποιούμε το interrail! Σκέφτομαι για Παρίσι, Λονδίνο, Δουβλίνο, Στοκχόλμη και Κοπεγχάγη. Ένα πακέτο με αρκετές μέρες για να κάτσω 3 μέρες περίπου σε κάθε πόλη! Αλλά με προβληματίζει το ζήτημα της διαμονής! Να κλείσω από πριν για κάθε πόλη μου φαίνεται κάπως αδύνατο. Έστειλα ένα μέιλ, αναμένω απάντηση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
τωρα θελω και γω!!!!! :D:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Πρεπει να ειναι τελεια εμπειρια!!! Αν εχεις και την καταλληλη παρεα βεβαια γινεται ακομα καλυτερο το ταξιδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Παιδιά το σκεφτόμαστε με φίλες μου για το καλοκαίρι...έχουμε κατά νου να περάσουμε από πάτρα ιταλία(μάλλον βενετία) να κάνουμε ένα tour στη βόρεια ιταλία να πάμε μετά μιλάνο..από μιλάνο να κάνουμε ένα πολύωρο ταξίδι μέχρι βαρκελώνη...γυρνώντας από βαρκελώνη να μείνουμε στα παραλια της γαλλίας για μια ή 2 μέρες να ξαναγυρίσουμε μιλάνο ,μετά βενετία και πάλι πάτρα...τι λέτε?καμια πρόταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ο γυρος της ευρωπης με τρενο! ονειρο ζωης! :D backpack και οπου φυγει φυγει! πολυ μποεμ κατασταση! I LIKE!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Έχω ψηθεί τρελά να το κάνω...και δηλαδή η διαμονή πως καθορίζεται??? κλείνεις από πριν ή το κάνεις και σαν ελεύθερο camping με σακίδια κλπ.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Φαντάζομαι είναι αρκετά δύσκολο να κλείσεις από πριν. Άλλωστε, υποτίθεται ότι το κάνεις ακριβώς σε πιο "free" πλαίσιο, οπότε είναι πιο περιπετειώδες να πας σε μια πόλη και να βρεις εκείνη τη στιγμή που θα μείνεις. Βέβαια έτσι ίσως ξοδέψεις περισσότερα χρήματα, εξαρτάται πάντα από το πόσο οργανωμένος είσαι. Ναι, οργάνωση και περιπέτεια μπορούν να συνδυαστούν (κατά την ταπεινή μου γνώμη).

Σκεφτόμουν κι εγώ να κάνω ταξίδι με interrail στα νιάτα μου αλλά δεν έκατσε με την τότε παρέα. Και τώρα γέρασα και δεν είμαι για τέτοια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε sleeping bags στην πλάτη κι έφυγες, τι να κλείσεις και μαλακίες! :P

Θα το κάνω οπωσδήποτε κάποτε, με τρένο με αερόστατο με ό,τι να 'ναι I'm getting there, and mark these words.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ρε sleeping bags στην πλάτη κι έφυγες, τι να κλείσεις και μαλακίες! :P

Θα το κάνω οπωσδήποτε κάποτε, με τρένο με αερόστατο με ό,τι να 'ναι I'm getting there, and mark these words.
Ναι...κι αυτό μ' αρέσει πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Σορρυ αλλα τα ιντεραιλ της ελλαδος καταργηθηκαν λογω οικονομικης κρισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Κολύμπι μέχρι την Ιταλία και ξεκινάς από κει λοιπόν.

YOU AIN'T STOPPING US BITCHES!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki987654321

Νεοφερμένος

Η maraki987654321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
ρε γαμώ... έχω ξενέρωτες παρέες και δε ψήνεται κανένας για ένα γιούροτριπ... ούτε καν το γύρω της Ιταλίας... όταν τελειώσει το σχολείο και με δουν με κανα σακίδιο στην πλάτη να μην τους φανεί παράξενο :P
πάντως αξίζει ένα τέτοιο ταξίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top