Ποιο είναι το αγαπημένο σας μέρος στη Χημεία;

Ρουθ

Νεοφερμένος

Η Ρουθ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 62 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παρακαλώ μπορείτε να με πληροφορήσετε αν η Γ. Λυκείου, τεχνολογικής κατεύθυνσης, έχει φέτος μάθημα Χημείας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χαριτινη

Νεοφερμένος

Η χαριτινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παρακαλώ μπορείτε να με πληροφορήσετε αν η Γ. Λυκείου, τεχνολογικής κατεύθυνσης, έχει φέτος μάθημα Χημείας;
οχι δεν εχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σελήνη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Γενικότερα η Χημεία είναι από τα αγαπημένα μου μαθήματα. Όσον αφορά την ύλη του σχολείου, μάλλον η οργανική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!:PΜαζι με τη βιολογια ηταν τα αγαπημενα μου μαθηματα
Εχω ομως ιδιαιτερη προτιμηση στην οργανικη και στην οξειδοαναγωγη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matina 18

Νεοφερμένος

Η ματίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εμένα μου άρεσε πολύ η οργανική και ειδικά το κομμάτι με τα "δέντρα". Σαν sudoku ήταν!! :D:xixi:
οντως ρε συ...το αγαπημενο μου!!!αλλα κ η ανοργανη μ αρεσε...γενικα η χημεια ηταν το αγαπημενο μου μθμ!!!99 εγραψα στις πανελληνιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefin

Νεοφερμένος

Η Nefin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!!:PΜαζι με τη βιολογια ηταν τα αγαπημενα μου μαθηματα
Εχω ομως ιδιαιτερη προτιμηση στην οργανικη και στην οξειδοαναγωγη

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο!! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenaki15

Νεοφερμένος

Η Φένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μα η χημεία απο το πρωτο μαθημα που κανεις σε συναρπασει!!ειναι σαν να σε ταξιδευει μεσα απο κοσμους τρελους!!!εμενα με ξετρελαινει προσωπικα και δεν θα πω πιο κομματι μου αρεσει περισσοτερο γιατι το καθενα ειναι ξεχωριστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
κι εμενα η χημεια μου αρεσει πολυ!!!!αλλα οχι σαν τη βιολογια που ειναι το αγαπημενο μου!!!το μονο ισως που δε μου αρεσει ειναι οι ενθαλπιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απο τριτη λυκειου ειχα ξετρελαθει με τα τροχιακα και αυτα τα κβαντικα που καναμε, καπως καταστρεφει την ψευδαισθηση που σου εχει δημιουργηθει μεχρι τοτε για το πως ειναι τα ατομα :P (χρειαζεται φαντασια για να το νιωσει ομως :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μετά από μια χρονιά που λάτρεψα τη χημεία φέτος αποφάσισα πως δε με ελυκείει τελικά όσο νόμιζα.:PΜόνο η οργανική μου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λάτρεψες τη χημείας της Β;:rucrazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι.:DΕκτός από την τάση ατμών όλα τα άλλα ήταν τέλεια.Πάντως τώρα εννούσα τη φετινή οργανική.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εφτασες κιολας στην οργανικη; :hmm: εγω την ειχα κανει 2 μηνες πριν δωσω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Tην έκανα το καλοκαίρι.:PΜετά ξεκινήσαμε κανονικά την ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Tην έκανα το καλοκαίρι.:PΜετά ξεκινήσαμε κανονικά την ύλη.

Τι βλακειες ειναι αυτες πως θα καταλαβεις σωστα τους δεσμους σιγμα κ πι χωρις να κανεις πρωτα τα τροχιακα; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αυτούς δεν τους έκανα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Α παλι καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ναι.:DΕκτός από την τάση ατμών όλα τα άλλα ήταν τέλεια.Πάντως τώρα εννούσα τη φετινή οργανική.:P

Κι εγώ πέρυσι το σιχάθηκα αυτό το κομμάτι με την τάση ατμών. Πάντως οργανική δεν έχω φτάσει ακόμη, αλλά αφού λένε όλοι ότι τους αρέσει περισσότερο, λογικά θα είναι και πιο εύκολη. Πάντως η ανόργανη, δεν είναι και τόσο δύσκολη. Το μόνο που με εκνευρίζει καθώς διαβάζω είναι οι ατέλειωτες ασκήσεις του Σαλτερή που καλύπτουν κάθε περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμένα μ'αρέσει πολύ το 3ο Κεφάλαιο (βιβλίου) αλλά μου σπάνε τα νεύρα οι ατελείωτες ίδιες ασκήσεις στο Σαλτερή.Θες δεν θες θα τα μάθεις με τόσα που έχει.Βαρέθηκα να κάνω τα ίδια και τα ίδια πια!Και αντίδραση και και Κα και α και πεχα και μπλα μπλα μπλα και αντίδραση και γραμμάρια και μπλα μπλα μπλα -.-'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει πολύ το 3ο Κεφάλαιο (βιβλίου) αλλά μου σπάνε τα νεύρα οι ατελείωτες ίδιες ασκήσεις στο Σαλτερή.Θες δεν θες θα τα μάθεις με τόσα που έχει.Βαρέθηκα να κάνω τα ίδια και τα ίδια πια!Και αντίδραση και και Κα και α και πεχα και μπλα μπλα μπλα και αντίδραση και γραμμάρια και μπλα μπλα μπλα -.-'

Ο Σαλτερής είναι υπερβολικός. Δεν χρειάζεται και εσύ να ακολουθήσεις αυτή την υπερβολή και να πας να λύνεις ίδιες ασκήσεις. Δεν χρειάζεται επίσης να λύσεις όλες τις ασκήσεις του Σαλτερή και ειδικά από τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top