Άριστον τεστ

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
καλησπερα! μηπως εχει κανει κανεις το αριστον τεστ? οντως βοηθαει στν επιλογη σχολης που σου ταιριαζει? ποσο κοστιζει στη θεσσαλονικη? που μπορω να το κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
τι τεστ ειναι αυτο????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ειναι ενα τεστ το οποιο σε βοηθαει να επιλεξεις τν σχολη που σου ταιριαζει,συμφωνα με τσ κλισεις κ τα ενδιαφεροντα που εχεις
-----------------------------------------
Το ΆΡΙΣΤΟΝ τεστ αποτελεί ένα πρωτοποριακό έμπειρο σύστημα Επαγγελματικού Προσανατολισμού που διερευνά την προσωπικότητα, τις κλίσεις, τις ικανότητες, τις δεξιότητες και τα ενδιαφέροντα κάθε ατόμου και προσδιορίζει τα επαγγέλματα εκείνα που του ταιριάζουν καθώς και τα αντίστοιχα Τμήματα του ελληνικού εκπαιδευτικού συστήματος (ΑΕΙ, ΤΕΙ). Με βάση τα παραπάνω δεδομένα, ο νέος μπορεί να αποφασίσει σχετικά με τις σπουδές και το επάγγελμα που θα ακολουθήσει, ώστε να διασφαλίσει μια επιτυχημένη καριέρα.
Το ΆΡΙΣΤΟΝ τεστ απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίου, Λυκείου αλλά και σε σπουδαστές που επιζητούν εξειδίκευση σε μεταπτυχιακό επίπεδο. Ιδιαίτερα για τους μαθητές της Γ' Λυκείου τα αποτελέσματα του τεστ χρησιμοποιούνται ως δεδομένα στη συμπλήρωση του μηχανογραφικού τους δελτίου μέσω του ειδικού λογισμικού ΔΙΑΚΡΙΣΙΣ ΣΠΟΥΔΩΝ της εταιρείας Computer Center που έχει δημιουργηθεί για το σκοπό αυτό. Ευνόητο είναι ότι το επίπεδο της επαγγελματικής εξέλιξης του ατόμου θα εξαρτηθεί οπωσδήποτε και από την προσπάθεια που αυτό θα καταβάλλει ως εκπαιδευόμενος αλλά και ως εργαζόμενος στη συνέχεια.
Σε κάθε περίπτωση, το ΆΡΙΣΤΟΝ προτείνει συγκεκριμένα επαγγέλματα που ταιριάζουν στην προσωπικότητα του εξεταζόμενου, καθώς και το βαθμό στον οποίο το καθένα από αυτά ταυτίζεται με τους επιμέρους παράγοντες της προσωπικότητας (πρωτογενείς και δευτερογενείς).


πηγη--https://www.computeracademy.gr/aristonPrologos.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Καλυτερα να ψαξεις να βρεις μονη σου τι θελεις, μην περιμενεις απο ενα τεστ να σου το πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
επειδη δν ξερω τ θελω γ αυτο σκεφτομαι να τ κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τζάμπα λεφτά:)To κάναμε τα χριστούγεννα στο σχολείο...80 ευρώ κόστισε...Εμένα μου έβγαλε κάποιες σχολές όπως νομική φυσικό μηχανικός περιβάλλοντος δάσκαλος κοκ.Δηλαδή στην ουσία τίποτα!Άσε που οι εκτιμήσεις για το χαρακτήρα μου διαφέρουν πάρα πολύ από ότι μου βγαλε...ΠΧ έβγαλε 80% ότι θέλω να μαι ανεξαρτητος στη δουλεια και 70% οτι θελω καθοδηγηση:lol:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ααα καταααλαβααα...απο αξιοπιστια σκιζει....:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Τζάμπα λεφτά:)To κάναμε τα χριστούγεννα στο σχολείο...80 ευρώ κόστισε...Εμένα μου έβγαλε κάποιες σχολές όπως νομική φυσικό μηχανικός περιβάλλοντος δάσκαλος κοκ.Δηλαδή στην ουσία τίποτα!Άσε που οι εκτιμήσεις για το χαρακτήρα μου διαφέρουν πάρα πολύ από ότι μου βγαλε...ΠΧ έβγαλε 80% ότι θέλω να μαι ανεξαρτητος στη δουλεια και 70% οτι θελω καθοδηγηση:lol:...

:!:!:!:

Απο ποια κατευθυνση πας σ ολα αυτα μαζι;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aπό τη μικτή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
:lol:χαχαχα...λολ:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spystou

Νεοφερμένος

Η spystou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Τζάμπα λεφτά:)To κάναμε τα χριστούγεννα στο σχολείο...80 ευρώ κόστισε...Εμένα μου έβγαλε κάποιες σχολές όπως νομική φυσικό μηχανικός περιβάλλοντος δάσκαλος κοκ.Δηλαδή στην ουσία τίποτα!Άσε που οι εκτιμήσεις για το χαρακτήρα μου διαφέρουν πάρα πολύ από ότι μου βγαλε...ΠΧ έβγαλε 80% ότι θέλω να μαι ανεξαρτητος στη δουλεια και 70% οτι θελω καθοδηγηση:lol:...

80 ευρώ??? :jumpy:καλύτερα ρίξε κλήρο...... Τουλάχιστον θες κάποιες απ' αυτες τις σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Τζάμπα λεφτά:)To κάναμε τα χριστούγεννα στο σχολείο...80 ευρώ κόστισε...Εμένα μου έβγαλε κάποιες σχολές όπως νομική φυσικό μηχανικός περιβάλλοντος δάσκαλος κοκ.Δηλαδή στην ουσία τίποτα!Άσε που οι εκτιμήσεις για το χαρακτήρα μου διαφέρουν πάρα πολύ από ότι μου βγαλε...ΠΧ έβγαλε 80% ότι θέλω να μαι ανεξαρτητος στη δουλεια και 70% οτι θελω καθοδηγηση:lol:...

Εγώ το έκανα δωρεάν αυτό το τέστ (όποιος κέρδιζε το φλουρί το έκανε δώρο το φροντιστήριο). Μου έβγαλε πρωτη την ιατρική. Μετά νομικές-πολιτικές επιστήμες απόσο θυμάμαι. Έπεσε ακριβώς μέσα διότι από μικρός όλοι μου λένε πως θα μου ταίριαζε η νομική (δέν ξέρω γιατί), αλλά εγώ είμαι κολλημένος με την ιατρική. Και στις εκτιμήσεις για τον χαρακτήρα μου έπεσε μέσα. Δέν θα το έκανα, αλλά αφού το κέρδισα, αποφάσισα να το κάνω από περιέργεια κυρίως. Αλλά πραγματικά είναι δύσκολο να πέσει έξω εφόσον τα αποτελέσματα στηρίζονται στις ερωτήσεις. ΠΧ είχε μία ερώτηση άν φοβάσαι το αίμα. Ε άν έλεγες ναι, δεν υπήρχε περίπτωση να σου βγάλει ιατρική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk3523

Νεοφερμένος

Ο δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
μαλα.....κιες..... το χω κανει κ βγαζει ακυρα πραγματα... . . .καλυτερα ψαξε μονος σου. . .. . . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Η ανάλυση ήταν 70 σελίδες αλλά δεν με αντιπροσώπευε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ηλια δεν τα λενε αποτομα αυτα...
Η καρδια μου...:P:P



σιγά μη δωσω 80 ευρω για το τεστ!
προτιμω να το παιξω κορωνα γραμματα!!!!!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To test κατά τη γνώμη μου είναι μια επιβεβαίωση για εκείνους που ξέρουν τι θέλουν όπως ένας φίλος πιο πάνω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
To test κατά τη γνώμη μου είναι μια επιβεβαίωση για εκείνους που ξέρουν τι θέλουν όπως ένας φίλος πιο πάνω:)
Ηλια δωσε μου 80 ευρω να σου πω εγω που να πας:P







Πλακα κανω βεβαια:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ούτε ο Ύψιστος δεν ξέρει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the mage

Νεοφερμένος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέα Αλικαρνασσός (Ηράκλειο). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
καλησπερα! μηπως εχει κανει κανεις το αριστον τεστ? οντως βοηθαει στν επιλογη σχολης που σου ταιριαζει? ποσο κοστιζει στη θεσσαλονικη? που μπορω να το κανω?

Αχου αχουυυυυυυυυυυ!
Χαμενα λεφτα!! Παραλιγο να την πατησω κι εγω αλλα ευτυχως που την πατησαν πρωτα γνωστοι μου και μου τα 'παν...

Πραγματικα αν περιμενεις απο ενα τυποποιημενο τεστ να αναλυσει το ρευστο πολυπλευρο μωσαικο που ονομαζεται ανθρωπινο πνευμα... αστα να πανε!

Το τι σου ταιριαζει μονο ενας μπορει να το ξερει, εσυ...Ακομα και σε συμβουλο να πας παλι, δεν θα σου πει αυτος που να πας αλλα αν κανει σωστα την δουλεια του θα πρεπει να σε βοηθησει να συνειδητοποιησεις αυτο που απλως μπορει να μην βλεπεις αλλα σιγουρα εχεις μεσα σου!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top