Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,528 εγγεγραμμένα μέλη και 2,459,964 μηνύματα σε 78,053 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 201 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Γερμανικά ή Γαλλικά;

Γερμανικά ή Γαλλικά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 331)
Γαλλικά
177
53,47%
Γερμανικά
154
46,53%

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:02, 15-06-09:

Παιδιά θέλω να μου πείτε γνώμες τι να διαλέξω στο γυμνάσιο.Ποια γλώσσα θα μου χρειαστεί πιο πολύ?Γερμανικά η Γαλλικά
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:12, 15-06-09:

Καλά μην περιμένεις να μάθεις πράγματα ανώτερου επιπέδου...Ότι σου αρέσει εσένα
4
Παράθεση

!w@Nn4 (Ιωάννα)

Φοιτητής

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Πολυτεχνείο Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 716 μηνύματα.

H !w@Nn4 έγραψε: στις 15:16, 15-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Iliaso
Καλά μην περιμένεις να μάθεις πράγματα ανώτερου επιπέδου...Ότι σου αρέσει εσένα
Συμφωνώ!! Πάντως εγώ προτείνω γαλλικά!!! Τα βρίσκω πολύ καλύτερα από τα γερμανικά!!
1
2
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Απόφοιτος . Έχει γράψει 1,463 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:19, 15-06-09:

Εγώ ήδη διάλεξα Γερμανικά και θέλω να ακούσω γνώμες να δω αν έκανα το σωστό.Ελπίζω να το έκανα
2
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 15:29, 15-06-09:

Γερμανικά. Όχι επειδή είμαι εγώ καθηγήτρια Γερμανικών. Απλά δεν είναι τόσο δύσκολα όσο λένε, ειδικά αυτά που κάνουν στο Γυμνάσιο.

Και πέρα από αυτό, αν τυχόν αποφασίσεις να τα συνεχίσεις και εκτός σχολείου και πας για πτυχία, πίστεψέ με, θα σου χρειαστούν πάρα πολύ. :iagree:
1
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:31, 15-06-09:

Για πτυχία?Το πας πάρα πολύ μακριά.Έγω σε 3 χρόνια ετοιμάζομαι για αγγλικά.Λέω να δωσω michigan & Gambridge.Δεν θέλω να τα φτάσω τόσο μακριά,θέλω ίσα ίσα να μπορώ να λιγοσυννενοηθώ
Παράθεση

aggel A4 forever (Αγγελος)

Μαθητής Β' γυμνασίου

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O aggel A4 forever έγραψε: στις 15:34, 15-06-09:

δεν υπαρχει καλο η κακο σε αυτο σε οποιδηποτε κανα πας κατι θα μαθεις.τα γαλλικα ειναι ευκολα μονο διαβασμα θελει ειχα 20 σε ολα αν και τωρα στις εξετασεις εγρψα 19 κατα την γνωμη μου εχει και καποιες δυσκολιες αμα δεν διαβαζεις καλα.τα γερμανικα ειναι δσυσκολα στην προφορα βαρια εχει γραμματικη και εχει και λιγο διαβασμα παραπανω δεν ξερω.

κατα την γνωμη μου γαλλικα

τπαρχουν και τα ιταλικα υποψην .ντοντ γουορι διοτι θα σου δωσουν χαρτι τον σεμπτεμβρη
1
Παράθεση

Iliaso

Καθηγητής

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Καθηγητής του τμήματος Φυσικής (ΑΠΘ/Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 5,467 μηνύματα.

O Iliaso έγραψε: στις 15:36, 15-06-09:

Eγώ πάντως θα διάλεγα γερμανικά
1
Παράθεση

Foux ((:)

Φοιτητής

H (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Φοιτητής του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

H Foux έγραψε: στις 15:48, 15-06-09:

τα γερμανικά είναι πιο ευχάριστα και πιο χρήσιμα. εμένα μου φαινόντουσαν πολύ εύκολα..
πλέον κανένας δεν διαλέγει γαλλικά..
4
3
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 15:50, 15-06-09:

Ναι αυτό που λέει η Foux είναι αλήθεια.Στην τάξη μου από τα 25 παιδιά μονο τα 4 πήγανε Γαλλικά.Πραγματικά τα Γερμανικά δεν τα χαρακτηρίζεις και έυκολα
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Καθηγητής . Έχει γράψει 747 μηνύματα.

H Jenny έγραψε: στις 15:56, 15-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Submarine
Ναι αυτό που λέει η Foux είναι αλήθεια.Στην τάξη μου από τα 25 παιδιά μονο τα 4 πήγανε Γαλλικά.Πραγματικά τα Γερμανικά δεν τα χαρακτηρίζεις και έυκολα
Κι εγώ όταν αποφάσισα να πάω γερμανικά τότε φροντιστήριο, πήγα με βαριά καρδιά γιατί μου τα είχαν παρουσιάσει πολύ δύσκολα και ότι θα με δυσκόλευε η προφορά....ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ. Ίσα-ίσα μου άρεσαν πάρα πολύ από την 1η κιόλας στιγμή, μέχρι που τα σπόυδασα κιόλας. Απόψεις είναι αυτές.

Στο σχολείο τα γαλλικά με δυσκόλευαν πολύ στην προφορά, αλλά αναγκαστικά έκανα γιατί δεν είχαν μπει ακόμα τα γερμανικά στα σχολεία τότε.
1
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 16:00, 15-06-09:

Ναι,δεν λέω και τα γαλλικά δεν πάνε πίσω αλλά οι πιο πολλοί μου πρότειναν Γερμανικά και για αυτό και τα διάλεξα
Παράθεση

vasilios10

Μαθητής Α' γυμνασίου

Ο vasilios10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O vasilios10 έγραψε: στις 16:04, 15-06-09:

δικια σου επιλογη ειναι
Παράθεση

Jenny (Τζένη)

Καθηγητής

H Jenny έγραψε: στις 16:04, 15-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από Submarine
Ναι,δεν λέω και τα γαλλικά δεν πάνε πίσω αλλά οι πιο πολλοί μου πρότειναν Γερμανικά και για αυτό και τα διάλεξα
Μόλις με το καλό ξεκινήσετε τα μαθήματα, θα μπορείς κι από μόνος σου πλέον να μας πεις τη γνώμη σου για τα γερμανικά κι αν τελικά η επιλογή σου ήταν η σωστή για σένα!
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 16:08, 15-06-09:

Κάνω ήδη γερμανικά απο την 5η δημοτικού και ξέρω πως είναι.Ενδιαφέρον..
Παράθεση

Death_Angel (Φουφουτος)

Μαθητής Γ' γυμνασίου

Ο Φουφουτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 110 μηνύματα.

O Death_Angel έγραψε: στις 16:09, 15-06-09:

Παιδιά θέλω να μου πείτε γνώμες τι να διαλέξω στο γυμνάσιο.Ποια γλώσσα θα μου χρειαστεί πιο πολύ?Γερμανικά η Γαλλικά
εγω θα σου προτινω αυτο που κανω...........Ιταλικα
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 16:16, 15-06-09:

Ναι,τα Ιταλικά είναι πάρα πολύ ωραία σαν γλώσσα αλλά δεν είναι τόσο χρήσιμα όσο τα άλλα
Παράθεση

Submarine10015

Μαθητής Β' λυκείου

Ο Submarine10015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Μαθητής Β' λυκείου . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Submarine10015 έγραψε: στις 16:53, 15-06-09:

Φιλε μου να πας γαλλικα,ειναι ωραια και θα σου χρησιμευσουν
Παράθεση

Drama Prinzessin

Φοιτητής

H Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών (ΑΕΙ/Πάτρα) . Έχει γράψει 2,335 μηνύματα.

H Drama Prinzessin έγραψε: στις 16:58, 15-06-09:

Τα γερμανικά πιστεύω είναι πιο χρήσιμα και πιο εύκολα!! :iagree:
Παράθεση

Fedde le Grand

Απόφοιτος

O Fedde le Grand έγραψε: στις 17:00, 15-06-09:

Και εγώ αυτό ακριβώς πιστέυω sweet και πιστέυω καλά έκανα που διάλεξα Γερμανικά
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    nik_k