Χημικών Μηχανικών ΕΜΠ

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!αν και δεν μου καλοαρεσε το οτι η αποκατασταση στην ελλαδα ειναι δυσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fod@s

Νεοφερμένος

Ο fod@s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
εχω 2 μερες για το μηχανογραφικο και ακομα δεν εχω διαλευκανει την υποθεση :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansu

Νεοφερμένος

Η nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι τόσο. Ελπίζω τελικά να επέλεξες τη σχολή μας γιατί είναι πραγματικά μια αξιόλογη σχολή. Εγώ μπήκα το 2009(δηλαδή τη χρονιά που μόλις διανύσαμε) και ειλικρινά είναι σχεδόν ό,τι περίμενα. Είμαι από θετική οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω άμεσα, όμως έχω αρκετούς φίλους από τεχνολογική που με το κατάλληλο διάβασμα δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα! Άλλωστε μπαίνεις σε μια σχολή με όνειρα, φιλοδοξίες και στόχους κ δεν περιμένεις να σου έρθουν όλα ουρανοκατέβατα ή να σου φαίνονται όλα βατά και εύκολα! Δες το σα μια πρόκληση!:clapup: Σου εύχομαι καλό καλοκαίρι και από οκτώβρη να σε δούμε κι εσένα στη μεγαααααλη οικογένεια των χημικών μηχανικών του εμπ!!! !!!!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fod@s

Νεοφερμένος

Ο fod@s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ναι,τελικα την επελεξα και ο θεος βοηθος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Esperius

Νεοφερμένος

Ο Esperius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Στην επαρχια,που πιστευετε πως θα κινηθουν φετος οι βασεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Το extra αυτό μάθημα γίνεται από κανονικούς καθηγητές(ή λέκτορες)
Oι λέκτορες δεν είναι κανονικοί καθηγητές;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,792 μηνύματα.
Oι λέκτορες δεν είναι κανονικοί καθηγητές;:P

Μέλη ΔΕΠ (σε ένα Πανεπιστημιακό Τμήμα):

  • Καθηγητής
  • Αναπληρωτής Καθηγητής
  • Επίκουρος Καθηγητής
  • Λέκτορας
ειδική κατηγορία βοηθητικού προσωπικού που συμμετέχει στο Δ.Σ. των μελών ΔΕΠ:

  • Επιστημονικός Συνεργάτης
ο Καθηγητής είναι η κορυφή στην ιεραρχία, ο οποίος όταν συνταξιοδοτείται προάγεται σε Ομότιμο Καθηγητή ή και Ακαδημαϊκό. Ακαδημαϊκός (δηλ., μέλος της Ακαδημίας Αθηνών) δεν είναι τόσο συνηθισμένος τίτλος. Συνήθως οι περισσότεροι σταματάνε στον τίτλο του Ομότιμου Καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Ρητορικά ρώτησα,η κοπέλα αναφέρθηκε στους λέκτορες σαν να μην είναι μέλη δεπ,σχεδόν χαρακτηρίζοντας τους μη κανονικούς καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Όχι, απλά εννοούσα ότι ακριβώς έγραψε ο nPb πιο πάνω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nulispa

Νεοφερμένος

Ο nulispa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
θα ηθελα να ρωτησω αναλογικα ποσα παιδια προερχονται απο θετικοι και ποσοι απο τεχνολογικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχαλης Κα

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
παιδια ποσα χρονια διαρκουν οι σπουδες στο εμπ στο τμημα χημικων μηχανικων;;; 5 η 4;;; νομιζα οτι ηταν τεσσερα αλλα σε οδηγο σπουδων ειδα 10 εξαμηνα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nansu

Νεοφερμένος

Η nansu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οι σπουδες διαρκουν 5 χρονια. Στα 9 εξαμηνα εχεις μαθηματα ενω το 10 ειναι για την εκπονηση της διπλωματικης εργασιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abarth

Νεοφερμένος

Ο abarth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Έδωσα πανελλήνιες φέτος και έβγαλα 18821 και δήλωσα πρώτη επιλογή τους Χημικούς Μηχανικούς του ΕΜΠ μιας και μεγάλη μου αγάπη στην κατεύθυνση ήταν η Χημεία Κατ.Τι λέτε, έκανα καλή επιλογή?Κάποιος από μέσα να μου πει τι γίνεται σε αυτήν την σχολή γιατί το site της σχολής μου δεν νομίζω να τα λέει όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Έδωσα πανελλήνιες φέτος και έβγαλα 18821 και δήλωσα πρώτη επιλογή τους Χημικούς Μηχανικούς του ΕΜΠ μιας και μεγάλη μου αγάπη στην κατεύθυνση ήταν η Χημεία Κατ.Τι λέτε, έκανα καλή επιλογή?Κάποιος από μέσα να μου πει τι γίνεται σε αυτήν την σχολή γιατί το site της σχολής μου δεν νομίζω να τα λέει όλα...

Τοτε επρεπε να πας στο 'ταπεινο' χημικο, οχι χημικων μηχανικων.Μηπως πηγες επειδη ειναι πουλ μουρ? .Στους ΧημΜηχ θα κανεις περισσοτερα μαθηματικα και φυσικη παρα χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Τοτε επρεπε να πας στο 'ταπεινο' χημικο, οχι χημικων μηχανικων.Μηπως πηγες επειδη ειναι πουλ μουρ? .Στους ΧημΜηχ θα κανεις περισσοτερα μαθηματικα και φυσικη παρα χημεια

Chill out.
Με τη λογική αυτή κανείς δε πρέπει να γίνει μηχανικός αλλά μαθηματικός/φυσικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ironmike7

Νεοφερμένος

Ο ironmike7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ναι ρε, ασε το παιδι να αποφασισει αυτο που θελει.Εξαλλου αφου τα εβγαλε τα μορια γιατι να μην διαλεξει μια καλυτερη σχολη απο το "ταπεινο" χημικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ναι ρε, ασε το παιδι να αποφασισει αυτο που θελει.Εξαλλου αφου τα εβγαλε τα μορια γιατι να μην διαλεξει μια καλυτερη σχολη απο το "ταπεινο" χημικο???
Δεύτερο φάουλ.Καμία σχολή δεν είναι καλύτερη απο την άλλη,άλλο ο χημικός,άλλο ο χημικός μηχανικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Την καλύτερη επιλογή έκανες. Και εγώ αυτή την σχολή ήθελα αλλα τα "ταπεινά" μου μόρια (18038 ) δεν θα μου επιτρέψουν να μπω στην σχολή αυτή καθώς μόνο σχολές της πόλης μου ήθελα :(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abarth

Νεοφερμένος

Ο abarth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά διάλεξα αυτήν την σχολή γιατί: 1) Έχει σχέση με χημεία και 2) θέλω κάτι παραπάνω από το χημικό, όπου απ' ότι μου έχουν πει θα βγεις ερευνητής στην καλύτερη, καθηγητής ή άνεργος στην χειρότερη.

Anyway, υπάρχει κάποιος/-α να μου πει που πάνε τα τέσσερα σε αυτήν την σχολή για να μην μπω τελείως ψαρωμένος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!Έδωσα πανελλήνιες φέτος και έβγαλα 18821 και δήλωσα πρώτη επιλογή τους Χημικούς Μηχανικούς του ΕΜΠ μιας και μεγάλη μου αγάπη στην κατεύθυνση ήταν η Χημεία Κατ.Τι λέτε, έκανα καλή επιλογή?Κάποιος από μέσα να μου πει τι γίνεται σε αυτήν την σχολή γιατί το site της σχολής μου δεν νομίζω να τα λέει όλα...
Για να ανταπεξέλθεις στη σχολή, πρέπει να σου αρέσουν κι άλλα μαθήματα πέρα από τη Χημεία, όπως φυσική και μαθηματικά.
Τοτε επρεπε να πας στο 'ταπεινο' χημικο, οχι χημικων μηχανικων.Μηπως πηγες επειδη ειναι πουλ μουρ? .Στους ΧημΜηχ θα κανεις περισσοτερα μαθηματικα και φυσικη παρα χημεια
Το χημ μηχ ΔΕΝ είναι πουλ μουρ...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top