Δεν υπάρχουν συνομωσίες!

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Επειδή τσαντίζομαι με κάτι συνομωσιολόγους που βλέπω, δεν άντεξα κι ήθελα να ξεσπάσω.
Δεν υπάρχουν συνομωσίες! Πότε θα το καταλάβει αυτό ο κόσμος επιτέλους;
Ούτε η Αμερική ελέγχει κανέναν, ούτε οι πλούσιοι άνθρωποι κινούν τα νήματα. Οι πολιτικοί μας κυβερνάνε, ναι! Ο Καραμανλής κάνει κουμάντο στην χώρα μας, κανένας άλλος.
Δείτε τα παρακάτω vids που βρήκα από κάτι μουρλαμένους που πιστεύουν σε συνομωσίες...


Μα είναι προφανώς στημένο. Duh!


Το ότι λατρεύουν σατανικές θεότητες δεν σημαίνει πως δεν είναι και Χριστιανοί...


Μέχρι κι οι ίδιοι παραδέχονται πως δεν ανήκουν σε συνομωσίες.


Ε, άμα θες βρίσκεις παντού τέτοια!

Τώρα εάν είστε αρκετά βλάκες θα κάτσετε να δείτε και το παρακάτω vid το οποίο και καλά αποδεικνύει πως "μας κυβερνά μία elite".



Οι συνομωσίες είναι ένα ψέμα! Όλα είναι μια χαρά! Το AIDS έγινε κατά λάθος, τα παιδιά στις τριτοκοσμικές χώρες πεινάνε επειδή τεμπελιάζουν, δεν υπάρχουν ζάπλουτοι που κυβερνούν κι οι Αμερικάνοι ήθελαν αν ελευθερώσουν το Ιράκ από τους κακούς τρομοκράτες!

Ξυπνήστε πια και βρείτε καμιά γκόμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
O ορισμος της συνομωσιας εννοει την αμοιβαια συμφωνια μεσα σε μια ομαδα για παραβιαση.Δεν υπαρχει αυτο ε?
Εχεις ακουσα τον ριτσαρντ νιξον και το γουοτεργκειτ https://www.watergate.info/ ?
Δεν σε ικανοποιει απ ολα εχει ο μπαξες
https://american_almanac.tripod.com/smedley.htm
https://www.nuclearmuseum.org/Tour/manhattanproject.cfm
https://www.pbs.org/wgbh/amex/quizshow/
https://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/northwoods.html?q=northwoods.html
https://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/enron.html?q=enron.html
https://www.abc.net.au/worldtoday/stories/s68076.htm
Εγω θα πρεπει να τσαντιζομαι με την αγνοια που σε διεπει ( αλλα ειμαι καλο παιδι , νταξει οχι και τοσο αλλα οχι κακο τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ωραίο θέμα Φουσέκι.Και να'ταν μόνο αυτοί...
Ασχετο: γιατί έχεις βάλει το μασωνικό συμβολο για αβαταρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Άσε μας κι εσύ, ρε beautiful loser!
Μα είναι προφανές πως πάντα κυβερνάει την χώρα αυτός που ψηφίζουμε, μέχρι και στο σχολείο το λένε! Α, και μου το λέει και η μαμά μου, αρά μη μιλάς...
Σε λίγο θα μου πεις πως οι Δίδυμοι Πύργοι (9/11) ήταν στημένο από τους Αμερικανούς για να βρούνε αφορμή να επιτεθούν. Έλεος!

Και τί μασονικό σύμβολο;
Απλώς είναι το Άστρο του Δαβίδ πάνω σε ένα σύμβολο αποκρυφισμού. Το οποίο -όλως τυχαία τονίζω- είναι κι ένα από τα σύμβολα της Αμερικής. Απλώς τυχαίνει και βγαίνει κι ο αναγραμματισμός MASON.
Τί καμένοι που υπάρχουν. Ψάχνουν για συνομωσίες, έλεος.

Miv, σε περιμένω να συζητήσουμε με τον beautiful loser. Όλοι ξέρουν πως δεν υπάρχουν συνομωσίες, σωστά;

Υ/Γ: 'Εβαλα και στην υπογραφή μου κάτι βλακείες για να δείτε τις "αποδείξεις" τους και καλά...πφφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Φουσέκι σταμάτα αυτή την ειρωνία γιατί θα αρχίσω να νομίζω οτι τα πιστεύεις αυτά που γράφεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Θα σας το ομολογήσω. Εγώ είμαι ο μπλε power ranger..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Θα σας το ομολογήσω. Εγώ είμαι ο μπλε power ranger..

Τότε γιατί έχεις πράσινο avatar; Mήπως μας κοροϊδεύεις όλους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
1) Μη βλέπετε πολύ Λιακόπουλο, κάνει κακό.
2) Φυσικά και υπάρχουν στοές, λόμπι κλπ αλλά μόνο εμείς οι Έλληνες τα φοβόμαστε τόσο πολύ. Γιατί; Μήπως γιατί θεωρούμε ότι είμαστε ο περιούσιος λαός και ο μόνος άξιος στον πλανήτη; Ας ξεπεράσουμε αυτές τις φοβίες. Όμως σίγουρα κάτι παίζεται μεταξύ Αμερικανών και Εβραίων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Domenica, πέφτω στο νόμο του Poe (όχι Edgar Allan:P).

Χρόνη, σου συνιστώ να ακολουθήσεις την συμβουλή 1 που έγραψες, γιατί μου ακούγεσαι συνομωσίας και δε μ' αρέσει.

Και άντε, πες πως υπάρχουν -λέμε τώρα!- τί θα πρέπει να κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε με απασχολεί το θέμα, προτιμώ να αναλώνω τη φαιά ουσία μου στην απτή πραγματικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εσυ δεν ανηκεις σε ενα μεγαλο lobby. αυτο των χριστιανων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
εσυ δεν ανηκεις σε ενα μεγαλο lobby. αυτο των χριστιανων;
Πραγματικά, δεν ξέρω που ανήκω.:(
Ακολουθώ έναν Θεό και κάποιους ανθρώπους που τους πίστεψα για δασκάλους, ως εκεί μάλλον.

Δε με απασχολεί το θέμα, προτιμώ να αναλώνω τη φαιά ουσία μου στην απτή πραγματικότητα.
Καλά τα λες! Είσαι κι εσύ δικός μας, αν και είχες παραδεχτεί παλαιότερα πως για να γίνει κάποιος πολιτικός πρέπει να είναι Μασόνος.
Αρχίζεις να με τρομάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Να κάνω μία ερώτηση: Ανέκαθεν δεν υπήρχαν μασόνοι ή ισχυρά λόμπι επιρροής; Επίσης γιατί πρέπει όλοι να πιστεύουμε ότι υπάρχουν τέτοια γκρουπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η μαγκιά του ανθρώπου αντίθετα με τα ζώα είναι πως ανοίγει το μυαλουδάκι του μόνο όταν δε λέει αυτά που έλεγε και παλιότερα. Καλή συνέχεια στην κουβέντα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Η μαγκιά του ανθρώπου αντίθετα με τα ζώα είναι πως ανοίγει το μυαλουδάκι του μόνο όταν δε λέει αυτά που έλεγε και παλιότερα. Καλή συνέχεια στην κουβέντα σας.
Τι οξύμωρο και παράδοξο αντιφατικό σχήμα!

Να κάνω μία ερώτηση: Ανέκαθεν δεν υπήρχαν μασόνοι ή ισχυρά λόμπι επιρροής; Επίσης γιατί πρέπει όλοι να πιστεύουμε ότι υπάρχουν τέτοια γκρουπ;
Όχι, δεν υπήρχαν.
Δεν πρέπει να τα πιστεύουμε, αλλά υπάρχει και το πρόβλημα των αποδείξεων που μας αναγκάζει να πεισθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Οι πολιτικοί επηρεάζονται συχνά από οικονομικούς παράγοντες (εταιρείες κ.λπ. ΟΧΙ από μυστικές οργανώσεις και άλλες τέτοιες ας μη το πω καλύτερα).

Όσον αφορά τους Τέκτονες και τους Πεφωτισμένους και τους Ναΐτες και ξέρω γω ποιες άλλες οργανώσεις, είναι μόνο για να γράφουν ορισμένοι Dan Brown ενδιαφέροντες ιστορίες (που είναι ωραίες να τις διαβάζεις :D, αλλά όχι και να πιστεύεις όλα όσα γράφει μέσα).

Φουσέκη, τρόμαξα με το νέο σου look (avatar & signature), νόμισα πως είχες αρχίσει να εμπλέκεσαι με μυστικιστικές και αποκρυφιστικές οργανώσεις:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Θα σας το ομολογήσω. Εγώ είμαι ο μπλε power ranger..
Εγώ είμαι η ροζ........:D


Φουσέκη τι πίνεις και δεν μας δίνεις?
Προφανώς υπάρχουν κάποιοι ανώτεροι που κινούν τα νήματα,δεν το αντιλαμβάνομαι ως παράλογο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Κοιταξε φουσεκι οπως νομιζεις οτι μερικοι βρισκονται σε αρνηση για την μη υπαρξη των συνωμοσιων ετσι στην απτη πραγματικοτητα που λεει και ο μιβ εσυ βρισκεσαι σε αρνηση για την υπαρξη συνωμοσιων.Ουτε καν που απαντησες για το γουοτεργκειτ , κατι εντελως ασχετο ειπες.Εχεις κατι παραπανω να πεις απ το "αρά μη μιλάς" "ασε μας ρε" ?Νιωθω προσβεβλημενος να απανταω σοβαρα με επιχειρηματα και εσυ να τα αρνησε με αερα κοπανιστο.
Αν εχεις εστω και ελαχιστο ενδιαφερον για την αληθεια θα πας στα λινκ θα δεις οτι υπαρχουν συνωμοσιες.Αντι να διαλεγεις 2 στην τυχη και λες οτι πιο ακυρο μπορεις να σκεφτεις
Θα σας το ομολογήσω. Εγώ είμαι ο μπλε power ranger..
Δεν βοηθας την συζητηση , ουτε εισαι αστειος
Δε με απασχολεί το θέμα, προτιμώ να αναλώνω τη φαιά ουσία μου στην απτή πραγματικότητα.
Στην αρνηση της πραγματικοτητας θα συμπληρωνα εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Αν και νομιζω αναφερονται πολλα ασυνδετα στοιχεια μεταξυ τους στο θεμα, δεν θα σταθω στους παπ*ρες συνομωσιολογους, γιατι βασει ορισμου υπαρχουν παντου. Οχι μονο σε καιρια ζητηματα της ανθρωποτητας.


Θελω δε να σταθω σε αυτο που ειπες.

τα παιδιά στις τριτοκοσμικές χώρες πεινάνε επειδή τεμπελιάζουν!


argh το αφρικανικο λιονταρι θα αρχισει να ξυπναει μεσα μου...
πιστευω οτι πρεπει να ανακαλεσεις ειλικρινα.

Ειλικρινα φιλε μου πιστευεις οτι απο τεμπελια πεθαινουν της πεινας αυτοι οι ανθρωποι??

Στην Αφρικη, σε εναν τοπο που πηγαν οι κατοικοι του ανεπτυγμενου κοσμου να κανουν αποικιες, που δουλοποιησαν αφρικανικους πληθυσμους , τους χρησιμοποιησαν και τους παρατησαν, σε εκεινα τα μερη νομιζεις οι ανθρωποι τεμπελιαζουν??

Εχεις ιδεα τι κανουν καθημερινα για να κερδισουν την τροφη τους??
Εχεις ιδεα με τι ασθενειες τα βαζουν καθε μερα? ποσα παιδακια υποφερουν??
Αν ζουσες καποια λεπτα με αυτους τους ανθρωπους θα τους ελεγες ηρωες που αντεχουν τις συνθηκες, οσοι αντεχουν βεβαια γιατι πολλοι πεθαινουν. Θα εβριζες τον εαυτο σου που ακομα και για το που φορας παπουτσια.

Αν ο παγκοσμιος πλουτος στην κατανομη του δεν εμφανιζε τετοια ψαλιδα, θα ζουσαν καλυτερα αυτοι οι ανθρωποι. Ξερεις δεν ειναι θεμα δικο τους, ειναι και θεμα του τι κανουμε και εμεις οι "φιλανθρωποι" για κεινους.
Δυστυχως αποκτησαμε το χουι να τα δινουμε στους λιγους, να μας αρεσει το αμερικανικο ονειρο του ψευτικου κοσμου και να αναλωνομαστε στο τιποτα. Και να μαζευουν πλουτο οι λιγοι. Ο πλουσιος γινεται πλουσιοτερος και ο φτωχος φτωχοτερος. Και βλεπεις ατομα , πληθυσμους σαν θαλασσες με μυρμηγκια μαυρα στην αφρικη να λιμοκτονουν, να πεθαινουν για μια βοηθεια μας, και εμεις να μην νοιαζομαστε.
Ντροπη και αισχος.
Ελευθερια σε ολους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δεν παίζει να έχει ιδέα.
Όλες οι Αφικάνικες φυλές πεινάνε και πεθαίνουν εξ αιτίας της αποικιοκρατίας των μεγάλων και δυνατών χωρών.
Εμείς φταίμε γιατί αντί να τους βοηθάμε συνεχώς τους ρίχνουμε πιο κάτω!
Εμείς οι φιλάνθρωποι.
Και στοιχηματίζω ότι εσύ τεμπελιάζεις περισσότερο από ένα παιδάκι στην Αφρική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top