Ποιο είναι το δυσκολότερο μάθημα;

Bojokolos

Νεοφερμένος

Ο Bojokolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
χαχαχαχα αλλα παλι εχω μια ασκηση και τιποτα δεν καταλαβαινω. μαλλον θα την γραψω παλι στο σχολειο. αν καπιος εχει τιν δυνατοτηα να εξυγει καλα ν μου γραψει ενα μνμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Φίλε μου μπορείς να μου πεις σε ποια σελίδα είστε μπας και σε βοηθήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
χαχαχαχα αλλα παλι εχω μια ασκηση και τιποτα δεν καταλαβαινω. μαλλον θα την γραψω παλι στο σχολειο. αν καπιος εχει τιν δυνατοτηα να εξυγει καλα ν μου γραψει ενα μνμ

Πες την ασκηση,να σε βοηθησουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Σωστά και πες και σε ποια σελίδα είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bojokolos

Νεοφερμένος

Ο Bojokolos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σελ. 19 δεν ειναι ακριβως ασκηση κατω απο τιν ασκηση 2

Nα συγκρίνετε τους 5 πρώτους στίχους του προοιμίου της Oδύσσειας με το απόσπασμα από το έπος του Γκιλγκαμές και να αναζητήσετε ομοιότητες.
(Δείτε και ένα άλλο απόσπασμα του έπους αυτού στη σελ. 15 του βιβλίου Aρχαία Iστορία της A΄ Γυμνασίου.)


Tον άντρα, Mούσα,3 τον πολύτροπο4 να μου ανιστορήσεις, που βρέθηκε
ως τα πέρατα του κόσμου να γυρνά, αφού της Tροίας
πάτησε το κάστρο το ιερό.5
Γνώρισε πολιτείες πολλές, έμαθε πολλών ανθρώπων τις βουλές,6
κι έζησε, καταμεσής στο πέλαγος, πάθη πολλά που τον σημάδεψαν,


Γιʼ αυτόν που όλα τʼ αγνάντεψε στον κόσμο θα μιλήσω,
γιʼ αυτόν που κάθε τι δοκίμασε, τον κόσμο θα διδάξω.
Aυτός που όλα τα γεύτηκε και γνώσην απόχτησε πολλή
χώρες πολλές ερεύνησε, [...]
σε τόπους μακρινούς ταξίδεψε [...]. (Tο έπος του Γκιλγκαμές, Eισαγωγή – Aπόδοση Aύρας Ward, Aθήνα 22001)
-----------------------------------------
διαγραψτε καλιτερα αυτο το θεμα ;( κανεις δεν μπορει να με βοηθησει. δεν ειμαι τετοιος τιπος που δεν διαβαζει τιποτα αλλα αυτο με δισκολεψε ;(
-----------------------------------------
διαγραψτε αυτο το θεμα επειδη κανεις δεν μπορει να με βοηθησει :'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konkall

Νεοφερμένος

Ο konkall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
δεν είναι αρκετά δύσκολη η Χημεία΄
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Γυμναστική με διαφορα.Τρέξιμο,ασκήσεις,υποχρεωτικά μπάσκετ κάθε φορα. :sick:


Εμενα τα μαθηματικα ειναι τα αγαπημενα μου....οποτε ψιφιζω φιλολογικα!
στο σχολειο ομωσ παμε για να "χτισουμε" τον εαυτο μασ, αν οι γνωσεισ ηταν ενα τειχοσ ακομα και τα μαθηματα που δεν μασ αρεσουν ειναι ενα ακομα τουβλο στον τοιχο μασ. ειστε διατεθημενοι να φταξετε τον πιο γερο τοιχο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ολα ευκολα ειναι, βασικα εγω ειμαι περισσοτερο προς τα θετικα...κανενα δε με δυσκολευει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
φιλολογικα (20 εχω, απλα δεν μ'αρεσουν). οπως και να 'χει, στο σχολειο χτιζουμε τον εαυτο μας. αν υποθεσουμε οτι οι γνωσεις ειναι ενα πελορειο τειχος, καθε μαθημα και αυτα που μας αρεσουν και αυτα που δεν μας αρεσουν ειναι ενα ακομα τουβλο στον τοιχο μας. φτιαξτε τον πιο γερο τοιχο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Λίγο τα μαθηματικά και ελάχιστα η φυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoul@

Νεοφερμένος

Η Annoul@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποιό πιστεύετε ότι είναι το δυσκολότερο μάθημα του γυμνασίου; ;)
Βασικά όλα πάρ' το ένα και χτύπα το άλλο είναι !!!Αλλά τί να κάνουμε πρέπει να τα διαβάσουμε!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λάμπρος41472

Νεοφερμένος

Ο Λάμπρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φισικη,χειμια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Θρησκευτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desio45

Νεοφερμένος

Ο desio45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αν και είναι πολύ χρήσιμο μαθημά και μας χρησιμεύει και θα μας χρησιμεύει παντού πιστεύω πως είναι Η Φυσικη και ειδικά η Επιλυση των Τυπων!! :jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Η Ιστορία πλέον είναι πολύ δύσκολη..Μας βάζει 4 σελίδες διάβασμα;;Είναι δυνατόν ρε παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
τα αρχαια παιδια:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dk13

Δραστήριο μέλος

Ο dk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 508 μηνύματα.
εγω δεν τα παω καλα στην βιολογια,γεωγραφια,ιστορια κ.α:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
θέλουν πολύ διάβασμα. από το γυμνάσιο και μετά δεν ισχύει το ''κάθομαι μια ώρα να διαβάσω''. απλά δώσε παραπάνω προσοχή και αν δεις ότι και πάλι υπάρχει πρόβλημα, πάρε ένα βοήθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavl0s

Νεοφερμένος

Ο Pavl0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
οχι ακριβως σοφια ... και με την μια ωρα διαβασμα κανεις ... και τα μαθενεις και νερακι ... αρκει να προσεχεις μεσα στην ταξη ωστε να σου ειναι ευκολο μετα ..βιολογια , γεωγραφια ποτε δεν δυσκολευτικα στην πρωτη ... ειναι πολυ ευκολα ... (και ειχα ενα καθηγητη που παρεδειδε 5 λεπτα και μετα καθομασταν στις καρελκλες ..εμεις παιζαμε και αυτος κοιτουσε το ταβανι :P) ... απλα προσεξε και ολα θα πανε καλα ...

εγω προσοπικα δυσκολευομαι φυσικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top