B2 Goethe Institut

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
ποο..και δίνω τον μάιο το Β2...αλήθεια είναι τόσο δύσκολο???
:(

Η αλήθεια είναι ότι το επίπεδό του είναι σχετικά ανεβασμένο, αλλά μην αγχώνεσαι. Αν κάνεις καλή προετοιμασία θα τα καταφέρεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina2

Νεοφερμένος

Η Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
το ελπίζω.θα δώσω αυτό και το C1 και θα σταματήσω.ήξερα οτι το C1 ήταν δύσκολο.για το Β2 δεν το ήξερα.καμία σχέση με το Β1?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
το ελπίζω.θα δώσω αυτό και το C1 και θα σταματήσω.ήξερα οτι το C1 ήταν δύσκολο.για το Β2 δεν το ήξερα.καμία σχέση με το Β1?

Ξεφεύγει αρκετά από το Β1 σε επίπεδο...

Δεν ξέρω το λόγο αλλά έχουν δυσκολέψει πλέον αρκετά τα πτυχία Β2 και C1...

Αυτό που λέω και στους μαθητές μου: Να οργανώσεις σωστά το διάβασμά σου και θα δεις ότι θα έχεις επιτυχία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina2

Νεοφερμένος

Η Kwnstantina2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
ποο..θα προσπαθήσω όσο πιο πολυ μπορώ..
αγχώθηκα αρκετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias444

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
κοπηκα στο β2 στα προφορικα ενω τα ειχα παει πολυ καλα και ημουν σιγουρος οτι ημουν τουλαχιστον πανω απο την βαση πηρα 14,υπαρχει καποιο ειδος ενστασης που μπορω να κανω η να μαθω το λογο για τον οποιο εχασα μοναδες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παιδια δινω αυριο Β2 παλιιιιιιι :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
παιδια δινω αυριο Β2 παλιιιιιιι :'(

Καλή επιτυχία! Να είσαι συγκεντρωμένη!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ευχαριστω jenny αλλα δε βοηθησε και πολυ...
διναμε προφορικα πρωτα,το πρωι.το κειμενο ηταν για την ανταγωνιστικότητα των αφεντικων και οι εικονες....:'(επρεπε να διαλεξουμε για μια εκθεση κηπουρικης η κατι τετοιο.η πρωτη ηταν ενα σπιτι με δεντρα διπλα σε ποταμι,η αλλη μια λιμνη με ενα συντριβανι και η αλλη ενας καταρρακτης.δεν ειχα λεξιλογιο γι αυτα,και μπηκα με μια κοπελα(επισης απο αγρινιο!)που ηθελε τον καταρρακτη κι εγω το σπιτι,κι αυτη ειχε πολλα να πει,σε αντιθεση με μενα.καταληξαμε στη δικη της φωτο,εγω μιλησα ελαχιστα,οταν μιλαγα ελεγα ασχετα και ο εξαταστης μαλιστα μας ρωτησε αν η εικονα μου ειναι αντιπροσωπευτικη της ελλαδας...με λιγα λογια τα πηγα χαλια...αφου βγηκα εξω κλαιγοντας...
στα γραπτα τα πηγα καλυτερα.το ακουστικο το εκανα σαλατα,ειδικα στο πρωτο μερος.επιασα το 1ο κενο,και το δευτερο.αυτο ηταν που εμ χαντακωσε.εκανε spelling το ονοματος που ελεγε,και πολλοι συγκεκτρωθηκαμε εκει,συνεπως χανοντας τα αλλα κενα...μονο στο 4ο επιασα κατι για urlaub,αλλα απο κει πηρα μισο...το τεστ ηταν αρκετα δυσκολο,ειδικα η αγγελιες και τπ τριτο κειμενο,αλλα τα κενα ηταν σχετικα ευκολα.
η εκθεση ηταν ευκολη,το ενα θεμα ηταν για τους φοιτητες που πανε στο εξωτερικο και το αλλο γιατο πως μπορουμε να κανουμε τους μαθητες να ενδιαφερθουν για τη φυση και την τεχνολογια....(?)φυσικα πηρα το πρωτο :D.και η διορθβση ηταν ευκολη!!παλι μονο στην εκθεση θα περασα,οπως την αλλη φορα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμελί

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αμελί αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 343 μηνύματα.
παιδια δινω αυριο Β2 παλιιιιιιι :'(




με το γκετε δινεις;; γινεται τν μαρτη; νομιζω πως εξετασεις γινονται μαιο,σεπτεμβριο και ιανουαριο..

δεν ειναι ετσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
με το γκετε δινεις;; γινεται τν μαρτη; νομιζω πως εξετασεις γινονται μαιο,σεπτεμβριο και ιανουαριο..

δεν ειναι ετσι;;

Όποιος δίνει Αθήνα έτσι είναι....Σε άλλες πόλεις όμως δίνουν συνήθως άλλους μήνες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
εγω δινω το μαιο β2 αλλα η διαφορα με το β1 μου φαινεται αρκετα μεγαλη!στο β1 ειχα παρει 71/75 στα προφορικα και 45/45 στην εκθεση αλλα τωρα που τετοιοι βαθμοι!!!σκουρα τα βλεπω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Εγώ δίνω το Μάιο...του 2010. Προς το παρόν λίγα πράγματα έχω κάνει...αν και νομίζω ότι πάω αρκετά καλά για το μηδαμινό ενδιαφέρον που δείχνω.
-----------------------------------------
εγω δινω το μαιο β2 αλλα η διαφορα με το β1 μου φαινεται αρκετα μεγαλη!στο β1 ειχα παρει 71/75 στα προφορικα και 45/45 στην εκθεση αλλα τωρα που τετοιοι βαθμοι!!!σκουρα τα βλεπω!!!

Εγώ 72/75...αλλά τέλεια στην έκθεση? :!: Το καλύτερο που είχα ποτέ πετύχει ήταν 39...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ξερεις πιο ηταν το κλειδι(νομιζω)?το οτι οσο προετοιμαζομουν για να δωσω δεν ειχα παρει ποτε παραπανω απο 39/45 και ετσι το τελειο ηταν κατι ακατορθωτο για μενα.but...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markospao007

Νεοφερμένος

Ο markospao007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγω εχω δωσει μια φορα και εχω παρει το zertifikat ...απλα δεν 3ερω ακριβως τι απο ολα ειναι ... (πχ Α1,Β1,Γ1) 3ερει κανεις να με βοηθησει ?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εγω εχω δωσει μια φορα και εχω παρει το zertifikat ...απλα δεν 3ερω ακριβως τι απο ολα ειναι ... (πχ Α1,Β1,Γ1) 3ερει κανεις να με βοηθησει ?????

Είναι B1... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ΠΕΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!


Prόfung: Goethe-Zertifikat B2

Lesen: 14 Punkte
Hφren: 14 Punkte
Schreiben: 17 Punkte

Sprechen: 19,5 Punkte

Gesamtpunktzahl: 64,5 Punkte Note: ausreichend
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Συγχαρητηρια Χαιδω μου και εις ανωτερα!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Μπράβο Χάιδω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Είδες τελικά; Που νόμιζες ότι θα 'χες κοπεί! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ακομα δε μπορω να καταλαβω πώς εγινε :D

by the way,σταματησα τα γερμανικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κι εγώ μάλλον μετά το Β2 θα το σταματήσω...αλλά οι γονείς μου θέλουν να πάω έως το Groses Sprachdiplom. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top