Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

mr sunshine

Νεοφερμένος

Ο mr sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μμμ αρχικά επειδή είχα φάει ψώνιο με τη ψυχολογία :P
μετά το σκεφτόμουν καλύτερα και δεν ήξερα ποια κατεύθυνση να επιλέξω. . .και στα θετικά και στα θεωρητικά είχα παρόμοιους βαθμούς και μου άρεσαν όλα εξίσου. . .όμως εντάααξει η λογοτεχνία σαν μάθημα και οι σχολές που μου άρεσαν (ψυχολογία, Μ.Μ.Ε.) με έσπρωξαν στη θεωρητική. πάντως αν εξαιρέσουμε το γνωστό των αρχαίων που είναι βαρετό, τα λατινικά και η φιλοσοφία και το άγνωστο είναι πολύ ενδιαφέροντα μαθήματα και ξέρω ότι η ύλη της τρίτης είναι ακόμα καλύτερη (αν και ατέλειωτη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinepap

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
εγω ειμαι Α' Λυκειου και θα παρω Θεωριτικη και γιατι δεν τα καταφερνω στα μαθηματικα-φυσικη αλλα και γιατι θελω να σπουδασω νομικα η φιλολογια....αλλα κατι ακουσα τωρα οτι μπορεις να περασεις ιατρικη και απο θεωριτικη αν παρεις ως 6ο μαθημα βιολογια...αληθευει??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexia1992

Νεοφερμένος

Η Αλεξια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Δεν γινεται σε καμια περιπτωση. Η ανωτερη σχολη που μπορεις να περασεις απο το 2ο πεδιο ειναι ΤΕΙ Νοσηλευτικης λογω μειωμενων μοριων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
εγω ειμαι Α' Λυκειου και θα παρω Θεωριτικη και γιατι δεν τα καταφερνω στα μαθηματικα-φυσικη αλλα και γιατι θελω να σπουδασω νομικα η φιλολογια....αλλα κατι ακουσα τωρα οτι μπορεις να περασεις ιατρικη και απο θεωριτικη αν παρεις ως 6ο μαθημα βιολογια...αληθευει??????????
Αφού σε ενδιαφέρει λες η Νομική και η Φιλολογία,η Ιατρική που κολλάει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foux

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η (: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
εγω ειμαι Α' Λυκειου και θα παρω Θεωριτικη και γιατι δεν τα καταφερνω στα μαθηματικα-φυσικη αλλα και γιατι θελω να σπουδασω νομικα η φιλολογια....αλλα κατι ακουσα τωρα οτι μπορεις να περασεις ιατρικη και απο θεωριτικη αν παρεις ως 6ο μαθημα βιολογια...αληθευει??????????
όχι δεν αληθεύει.
Ιατρική ΜΟΝΟ απο θετική.
αρκέσου στη νομική και στην φιλολογία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
A και δεν περνάς ''Ιατρική''...
Περνάς λογοθεραπεία,νοσηλευτική,οδοντιατρική,μαιευτικήδιατροφολογία κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελιος[Vini V.]

Νεοφερμένος

Ο Στέλιος Μαυρομάτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω ημουν απο το γυμνασιο κατασταλαγμενος...τα αρχαια μου αρεσαν ενω τα μαθηματικα οχι...οποτε... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mr.thewritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εγώ μέχρι να μπω πρώτη λυκείου έλεγα τεχνολογική....Μετά στην πρώτη λυκείου αντί να ανεβαίνουν οι βαθμοί μου στα θετικά έπεφταν και ανέβαιναν στα θεωρητικά...Οπότε πήγα θεωρητική και πάω για δάσκαλος σε δημοτικό...Wish me luck!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρούλα!!!

Νεοφερμένος

Η Χαρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
διάλεξα θεωρητική για τρεις λόγους.ο πρώτος και σημαντικότερος είναι ότι σχολή που θέλω να περάσω είναι στο 1ο πεδίο.επιπλέον η ιστορία ήταν πάντα η μεγάλη μου αγάπη και όταν γνώρισα τα αρχαία στο γυμνάσιο,έγιναν και αυτά!και τέλος επειδή ποτέ δεν είχα ιδιαίτερη αδυναμία στα μαθηματικά,αν και πάντα είχα πολύ καλούς βαθμούς από 17-20.απλώς δεν με ενθουσιάζουν!όσο για τα άλλα μαθήματα,η χημεία είναι πολύ αγαπημένο μου,όπως και η βιολογία,ενώ η φυσική ούτε κρύο ούτε ζέστη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
εγω διαλεξα θεωρητικη επειδη αυτο που θελω να κουλουθησω βγαινει απο θεωρητικη μονο....και στα μαθηματικα δεν ειμαι πολυ καλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
εγώ θελω νομική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Δεν είμαι καθόλου καλή στα Μαθηματικά. Μου αρέσει η Ιστορία, η Λογοτεχνία και γενικότερα τα φιλολογικά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.
Μισω τα μαθηματικα!ενω αντιθετα λατρευω τα θεωρητικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Ε όχι και μισώ. :P
Εμένα μου αρέσουν αρκετά αλλά δεν τα καταφέρνω καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αγαπάω τα γράμματα περισσότερο από τους αριθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Καλή απάντηση αλλά και στα μαθηματικά έχει κάτι γράμματα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Πολύ λιγότερα από αριθμούς όμως. ^^

Στην θεωρητική έχει μόνο γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Αγαπάω τα γράμματα περισσότερο από τους αριθμούς.

Καλή απάντηση αλλά και στα μαθηματικά έχει κάτι γράμματα:P

Πολύ λιγότερα από αριθμούς όμως. ^^

Στην θεωρητική έχει μόνο γράμματα.

Θα διαφωνισω , μαθηματικα δεν ειναι οι τοσο αριθμοι οσο ο τροπος σκεψης .
Μαθηματικα χρησημοποιεις καθε μερα παντου αλλα δεν το καταλαβενεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μπορεί αλλά καποιοι είναι των γραμμάτων.
Και αμα δεν σε πάει από την αρχή το μαθηματικό τέλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μιλάω για τους αριθμούς είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβετε; Ούτε πράξεις ούτε τίποτα. Δεν μ'αρέσει να γράφω στα χαρτιά αριθμούς, μ'αρέσει να γράφω γράμματα και λέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top