Γενικό -  Με ανησυχούν οι επιδόσεις των συμμαθητών μου.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
φετος πηρα πρωτη φορα απουσιολογιο με 19.12/13..
δε λεω.. χαρηκα.. αλλα..
ολα μες στο τμημα μου ειναι στουρνα μωρε.. εγω ποιον θα ανταγωνιζομαι?
λετε να πεσουν οι βαθμοι μου γιαυτο?
i 'm sad..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Κατ' αρχήν, σε παρακαλώ άλλαξε τον τίτλο.Υπάρχει μία τόσο ωραία ελληνική λέξη για να δηλώσεις το αγγλικό ''sad''....Γιατί δηλαδή να τα γράφουμε μισά - μισά??
Ή όλα Αγγλικά ή όλα Ελληνικά!

Θα απαντήσω και στο θέμα σου σε λίγο αν και εγώ βρίσκομαι στην ακριβώς αντίθετη κατάσταση.... ο ανταγωνισμός φέτος έπεται ... σκληρότατος :P....

Σε λίγο.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

explorer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο explorer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Λίγο ανόητη η σκέψη σου.Προσπαθείς να τα πας καλά στο σχολείο μόνο και μόνο για να ξεπεράσεις κάποιους άλλους;Δε λέω,ο ανταγωνισμός τονώνει την προσπάθεια,αλλά εσύ θα προσέχεις τη διακιά σου απόδοση όχι των άλλων.Όχι:''χαχα,νια νια,σε ξεπέρασα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Λίγο ανόητη η σκέψη σου.Προσπαθείς να τα πας καλά στο σχολείο μόνο και μόνο για να ξεπεράσεις κάποιους άλλους;Δε λέω,ο ανταγωνισμός τονώνει την προσπάθεια,αλλά εσύ θα προσέχεις τη διακιά σου απόδοση όχι των άλλων.Όχι:''χαχα,νια νια,σε ξεπέρασα''

:iagree::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
εχει δικιο ο χρηστος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εσυ περιμενεις τον ανταγωνισμο να σε κανει καλυτερη; Το θεμα ειναι να διαβαζεις ΓΙΑ ΣΕΝΑ. Για να εκπληρωσεις ορισμενους στοχους που εχεις βαλει. Δεν διαβαζεις για να ξεπερασεις τον ταδε καλο μαθητη η την ταδε καλη μαθητρια...

Στην ιδια λογικη ημουν κι εγω στο Γυμνασιο μεχρι που στα 15 μου περιπου συνειδητοποιησα καποια πραγματα. Στο Λυκειο περασα και απο τις δυο ακραιες φασεις. Και απο τμημα αδιαφορων μαθητων και απο τμημα αριστων. Δεν ειδα ομως ποτε τους συμμαθητες μου ανταγωνιστικα. Κοιτουσα απλα να κανω τη δουλεια μου οσο πιο καλα μπορουσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Ρε συ,δεν ευχαριστεις τον Θεο που θα εισαι η μονη που θα διαβαζει?Ειναι σαν να εχεις το μελι στα χερια και να το αφηνεις!Και επισης,διαβαζεις για σενα.Και θα μαθεις και περισσοτερα και θα εισαι και πιο μελετηρη στα μαθηματα σου.

Τake advantage of it και του χρονου σε βλεπουμε παραστατη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
φετος πηρα πρωτη φορα απουσιολογιο με 19.12/13..
δε λεω.. χαρηκα.. αλλα..
ολα μες στο τμημα μου ειναι στουρνα μωρε.. εγω ποιον θα ανταγωνιζομαι?
λετε να πεσουν οι βαθμοι μου γιαυτο?
i 'm sad..:(


συγνωμη κιολας αλλα αυτη η σκεψη ειναι λιγο καπως..δεν παιρνεις καλους βαθμους για να πεις στον αλλον ''κοιτα εγω σε ξεπερασα ενω εσυ ακομα εκει εμεινες΄''..παιρνεις καλους βαθμους για σενα...γιατι αργοτερα θα εχεις μια καλη δουλεια χαρις αυτους τους βαθμους...και ο ανταγωνισμος ναι να υπαρχει αλλα ως ενα οριο...και οι βαθμοι αν πεσιουν για αυτο και μονο τον λογο τοτε τι να σου πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Το διάβασμα που κάνεις, να το κάνεις για σένα και μόνο για σένα... Μην σκέφτεσαι τον ανταγωνισμό, δεν θα σε βοηθήσει. το μονο που θα καταφέρεις είναι να αγχωθείς παραπάνω! Δεν λέω αυτό σου δίνει ώθηση αλλά μην στηρίζεσαι μόνο σε αυτό! Να ''ανταγωνίζεσαι τον εαυτό σου'' για να πετύχεις το καλύτερο και όχι τους άλλους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
μην ανησυχεις! στ τμημα μ απο την πρωτη γυμνασιου προσωπικα εβγαζα 19+ και ο επομενος ηταν στο 15-16.. αυτο γινεται και τωρα στο λυκειο.. εμενα δεν με επηρεασε καθολου, ισα ισα μπορει ν μ εκανε και καλο γτ πρεπει να υπαρχει παντα καποιος που να απανταει στις ερρωτησεις του καθηγητη ;) εξαλλου αν εχεις καποιους στοχους δεν θα πρεπει να αφησεις τπτ ν σ επηρεασει..

Επισης το μονο προβλημα που ισως αντιμετωπισεις ειναι η συμπεριφορα ορισμενων παιδιων που θα σου φερονται ως το "φυτο" της ταξης.. αλλα αν δεν τους δινεις κανενα δικαιωμα ισως το αποφυγεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
εγω ποτε δν ανταγωνιζομουν κανεναν.μπορει οι αλλοι να το'βλεπαν ανταγωνιστικα το θεμα, αλλα εγω δν εβρισκα ουσια σ'αυτο, δλδ δν διαβαζω για να περασω τους αλλους(προς θεου) αλλα γτ θελω να ικανοποιησω τον εαυτο μου..στην τελικη χ.....α τι κανει ο αλλοσ.βεβαια ο καθενας το βλεπει αλλιως.η αδερφη μου αντιθετα παντα ηθελε να προαπερασει,εγω δε το βλεπω ετσι και παντα τη διπλανη μ τη βοηθαω στα διαγωνισματα κ οποιως με ρωτησει κατι προσπαθω να τον βοηθησω(ασχετα που μ'εκμεταλλευονται μερικες φορες).ειναι καλο α υπαρχουν μαθητες που διαβαζουν κ προσπαθουν γτ ανεβαινει το επιπεδο του τμηματος κ γινεται καλυτερο μαθημα.αυτο που λες ομως οτι επειδη ειναι στουρναρια οι αλλοι,δν υπαρχει ανταγωνισμος θα πεσουν οι βαθμοι σου ειναι βλακεια.σιγουρα θα ειναι πιο χαριστικοι οι καθηγητες μαζι σου,γτ για να βοηθησουν καποιους θα σου ανεβαζουν το βαθμο για να μπορουν υστερα ν'ανεβασουν κ των αλλων.μν γινεσαι ανταγωνιστικη..βασισου στο προσωπικο σου διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Ώρα να απαντήσω κι εγώ νομίζω...

Συμφωνώ με τα υπόλοιπα παιδιά.Έχουν δίκιο όταν λένε πως δεν είναι ο ανταγωνισμός αυτός που θα σε πάει μπροστά.Η δική σου επιθυμία για επιτυχία είναι αυτή που θα το κάνει.Επίσης, πολλοί είπαν ''...να διαβάζεις για σένα...''.Σωστότατο.Δε διαβάζεις ούτε για να αποδείξεις κάτι, αλλά ούτε και για να ξεπεράσεις κάποιον.Διαβάζεις για σένα και μόνο.Διαβάζεις για να χτίσεις τις σωστές βάσεις ούτως ώστε να τα καταφέρεις την ύστατη στιγμή (Πανελλαδικές).

Ας μιλήσω τώρα για την κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι.Αλήθεια, γιατί θεωρείς τον ανταγωνισμό απαραίτητο για να πετύχεις? (δεν το λες ευθέως αλλά εμένα αυτό μου δίνεις να καταλάβω).Ίσως επειδή είχεις συνηθίσει μία τάξη άκρως ανταγωνιστική και γι' αυτό αποδίδεις το 19,12/13 σε αυτή.Σου λέω λοιπόν πως δεν είναι η τάξη αυτή που σε ''έκανε'' να αριστεύσεις.Δεν είναι οι ανταγωνίστριες αυτές που σε ώθησαν να πετύχεις.Το βαθμό τον πήρες επειδή εσύ διάβασες και έγραψες.

Και εδώ θα ήθελα να διαφωνήσω με κάποιους οι οποίοι είπαν πως ο ανταγωνισμός σου δίνει κίνητρο για να συνεχίσεις.Λάθος.Ο στόχος σου είναι αυτός που σου δίνει το κίνητρο.Ο ανταγωνισμός είναι ένα στοιχείο που θα συναντήσεις στο δρόμο για το στόχο σου.Μπορεί όμως και να μη το συναντήσεις, όπως τώρα.

Στη θέση σου λοιπόν εγώ θα ανησυχούσα περισσότερο για το αν θα γίνεται μάθημα με αυτούς τους συμμαθητές παρά για το αν υπάρχει ή όχι ανταγωνισμός.Σου ξαναλέω πως δε χρειάζεσαι κανέναν ανταγωνιστή για να πας μπροστά.Χρειάζεσαι μόνο εσένα.

Και μία συμβουλή για να κλείσω:Αν μέχρι τώρα διάβαζες για να περάσεις τους ανταγωνιστές, διάβασε τα post μας και άλλαξε αμέσως αντιλήψεις για το συγκεκριμένο θέμα. ;)

Καλή πρόοδο και καλή, μη ανταγωνιστική χρονιά. :P:P

Φιλικά,
Kaim - Γιώργος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον explorer...
Νταξ, δε λέω, είναι καλό να έχεις ανταγωνισμό μέσα στο τμήμα σου, σου δίνει έναν παραπάνω λόγο για να προσπαθείς, σου δίνει μία παραπάνω ώθηση, αλλά μέχρι εκεί. Το σκεπτικό σου δεν είναι σωστό. Δε διαβάζουμε για να περάσουμε τους άλλους και να πάρουμε το απουσιολόγιο, διαβάζουμε για τον εαυτό μας, για να καλλιεργηθούμε σαν ατομα, ν'αποκτήσουμε γνώσεις, να γίνουμε άνθρωποι σωστοί με γνώση και κρίση. Δεν πιστεύω πως οι βαθμοί σου θα πέσουν γι'αυτό το λόγο σε καμία περίπτωση, εκτός βέβαια αν εσύ αλλάξεις στάση και χαλαρώσεις περισσότερο λόγω της κατάστασης. Είναι λοιπόν στο χέρι σου να διατηρήσεις το επίπεδο και τους βαθμούς σου και να δείξεις την αξία σου.
Φιλικά πάντα! Καλή σου επιτυχία και αυτή τη χρονιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
τι να σε επηρασει και βλακειες μου λες?με δουλευεις?κοιτα να συνεχισεις ετσι και στο μελλον θα ανταμοιφθεις!Να θυμασαι πως πετυχαινουμε κτ,οταν το θελουμε πολυ!Αν εχεις τετοια πραγματα στο νου σου...σορρυ που στο λεω,αλλα μπροστα δν θα πας!καλυτερα π δν υπαρχει ανταγωνισμος.Σε δειχνει"μεγαλυτερο"στα ματια των καθηγητων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
μμ..... σωστα..... φυσικα τωρα αρχισα παλι να σκεφτομαι οτι το κανω για τον τελικο μου στοχο.. αστυνομια, αστυνομια.. απλα εβαλα το θεμα για να ακουσω αποψεις.. οχι οτι το πιστευα ας πουμε και απολυτα!:iagree: ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. ικανοποιημενη!! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
μμ..... σωστα..... φυσικα τωρα αρχισα παλι να σκεφτομαι οτι το κανω για τον τελικο μου στοχο.. αστυνομια, αστυνομια.. απλα εβαλα το θεμα για να ακουσω αποψεις.. οχι οτι το πιστευα ας πουμε και απολυτα!:iagree: ευχαριστω για τις απαντησεις σας.. ικανοποιημενη!! :xixi:

Ωραία να έχουμε το μέσων εμείς οι κάπως παράνομοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Εστιάζω ακριβώς στις πεποιθήσεις σου.Ποιόν θεωρείς εσύ επιτυχημένο την σημερινή εποχή?Το ξέρεις ότι ο χειρότερος μαθητής στην τάξη σου είναι πιθανό να είναι πιό επιτυχημένος καί ίσως πιό ευτυχισμένος στο μέλλον από σένα.Αυτό το κυνήγι τού βαθμού μπορεί να ικανοποιεί στιγμιαία αλλά ποτέ δεν είναι ασφαλές κριτήριο γιά την μετέπειτα πορεία σου.Είναι απλά μιά ένδειξη καί όχι απόδειξη.Ειδικά δε σήμερα πού τόχουν ξευτιλίσει καί οι ίδιοι οι καθηγητές το ζήτημα τού βαθμού, θα έλεγα ότι μάλλον αποχρώσα ένδειξη αποτελεί ο καλός βαθμός.Γιά κάνετε τον κόπο καί ρωτήστε τούς γονείς σας να σας πούν ποιά ήταν η κατάσταση παλιότερα.Θα ακούσετε να λένε ότι το είκοσι ήταν τού Θεού το δεκαεννιά τού καθηγητή καί ότι απέμενε ήταν γιά τούς μαθητές.Ασφαλώς ακραίες απόψεις αλλά έτσι ήταν.
Ο γιός μου είναι δεύτερος στη βαθμολογία στην τάξη του.Προσωπικά δεν τον πίεσα ποτέ να κυνηγήσει βαθμούς.Αλλά μιάς καί τα καταφέρνει από μόνος του δεν τον εμπόδισα κιόλας (λόγω πεποιθήσεων μου) να μην παίρνει καλούς βαθμούς.Αλλά από μόνος του φροντίζει κάθε χρόνο να μην έρχεται πρώτος (εν δυνάμει την έχει την πρωτιά) γιατί δεν θέλει να είναι απουσιολόγος.Τού λέω ρε συ καί πού ξέρεις ότι ο Μάνος θα σε περάσει πάλι.Λέει το συζητάμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
τι προβληματα που εχει ο κοσμος ομως:P

τεσπα,απαντησα ηδη αλλα μιας και την παμε σε γενικο επιπεδο την κουβεντα υπενθυμιζω και παλι οτι οποιος διαβαζει οτιδηποτε με κινητηριο μοχλο να "περασει" τον συμμαθητη του ειναι χαμενος απο χερι .. οποιος διαβαζει γιατι τον ενδιαφερει κατι εχει πολλες και βασιμες ελπιδες για το μελλον...επιπλεον, μην περναει απο το μυαλο ΚΑΝΕΝΟΣ εκ των αριστων μαθητων οτι επειδη εχουν 18,19,20 και τετοια ειναι πανεξυπνοι,ανωτεροι και προορισμενοι για μεγααααλα πραγματα...μαθητουδια ειναι και αυτοι οπως οι υπολοιποι..ετυχε ,για πολλους και διαφορους λογους (και τα κομπλεξ των γονεων συμπεριλαμβανονται ορισμενες φορες)να ανοιγουν το βιβλιο περισσοτερο...επισης,μην περναει απο το μυαλο(οχι μονο των αριστων,αλλα και ολων των μαθητων) οτι αξιζουν τους βαθμους που παιρνουν..ειναι δυνατον καποιος να αξιζει το απολυτο ,ολοστρογγυλο εικοσαρι ?? αυτο σημαινει "ειμαι τελειος σε ολα" ,τιποτα λιγοτερο..και κατι τετοιο δεν υφισταται..οπως επισης και το παιδακι που σαμγουει εφτασε στο λυκειο χωρις να ξερει τι ειναι ο εκθετης ,δεν αξιζε το ρημαδι το 10 που του εβαλε περσι,και προπερσι και παραπροπερσι ο καθηγητακος του για να περασει την ταξη ,να μην στεναχωριεται το μπουμπουκι μας...οσα λεω ισχυουν πλην εξαιρετικα ελαχιστων εξαιρεσεων...

συμβουλη μου απο την ελαχιστη εμπειρια στα θρανια...μην ειστε ανοητοι βαθμοθηρες,βγειτε απο την ανταγωνιστικη λογικη που σας επιβαλλεται (δεν φταινε τα παιδια εδω..οταν απο γονεις,δασκαλους,τηλεοραση προβαλλεται και θεοποιειται ο πρωτος ενω οι αλλοι ειναι σκουπιδια,αυτα συμβαινουν) και κοιταχτε πως θα γινετε ανθρωποι με καποιες α γνωσεις και με ενα α κυρος ως προσωπικοτητες...

ξεγυγα λιγο,αλλα πιστευω πως πρεπει να τα πω γιατι εξ ιδιας πειρας (απο την ταξη μου,κιολας...)γνωριζω ποσο αξιολυπητος γινεται κανεις οταν κοιμαται και ξυπναει ενδιαφερομενος για τις "πρωτιες" οταν στη ζωη υπαρχουν τοσα πανεμορφα πραγματα (στα οποια συμπεριλαμβανεται ΚΑΙ η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ γνωση)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
παιδιά δεν είναι και τόσο περίεργο το πρόβλημα. Το ίδιο (σχεδόν) εκτός από λίγες εξαιρέσεις συμβαίνει και στην δική μου τάξη. Το αποτέλεσμα δεν είναι μόνο να μη υπάρχει ανταγωνισμός, αλλά και το μέτρο δυσκολίας των ασκήσεων να είναι πολύ χαμηλό. Επίσης οι καθηγητές να μένουν στα βασικά και να μην κάνουν το μάθημα σε βάθος για να καταλαβαίνουν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αλλο να αγχωνεται κανεις γιατι δεν ασχολειται αρκετα με τα μαθηματα του και αλλο γιατι δεν εχει ποιον να ανταγωνιζετε..αλλωστε οπως τονισα το κινητρο δεν πρεπει να ειναι ο ανταγωνισμος,αλλα το εμπρακτο ενδιαφερον για ανακαλυψη που κρυβει ο καθε νεος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top