ΗΜΜΥ ΕΜΠ

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
1)σαφως και εξαρταται απο τους φοιτητες και σε πολυ μεγαλο βαθμο!
2)συνηθως οι ανω των 40 ειναι καλυτεροι!σορρυ αλλα μαλλον και εδω οι πιθανοτητες ειναι μαζι μου!
3)ειχαν πολυ γελιο αυτα που γραφεις στο υ.γ.αμα τα πιστευεις τοτε εχεις σοβαρο νοητικο προβλημα!
αναρκι εννοω χαμηλοτερο μ.ο ιq τμηματος
endless επειδη καταλαβαινω που το πας εκθεση ειχα το μικροτερο βαθμο με διαφορα!
μιμι αυτο που λες ισχυει αλλα αντιπροσωπευει μια πολυ μικρη περιπτωση
μητσο ο λογος που οι ημμυ εχουν τοσο υψηλη βαση ειναι επειδη ειναι το μελλον και το οτι ασχολουνται με πολυ ενδιαφεροντα πραγματα!αλλα σαφως και η χαμηλη ανεργια!
το θεμα αναρκι σταματαει εδω και θα το συνεχισουμε οταν ο γιωργος γραψει καποια πραγματακια!

Έχεις δίκιο. Είμαι νοητικά καθυστερημένος. Δεν ξέρω τι μου γίνεται. Τι και αν είμαι τελειόφοιτος ενός τμήματος ΗΜΜΥ και έχω γνωρίσει τόσο μεγάλους, όσο και μικρούς καθηγητές, έχω συμμαθητές που έχουν πάρει πτυχίο στο ΕΜΠ και έχουμε συγκρίνει μαθήματα απο όλους τους τομείς. Όχι, δεν έχει καμία σημασία.

Υ.Γ Get your facts straight: https://secure.noc.tuc.gr/allusers/data/uploads/5-09-08/17291_2.pdf και https://secure.noc.tuc.gr/allusers/data/uploads/5-09-08/17291_1.ppt . Δες ΠΟΣΟ πάνω είναι το CSD του UOC πάνω απο τα υπόλοιπα.


However, from the latter table it comes up that the University
of Crete is ranked 1st in (almost) all examined bibliometric indices, even
though it is not the most productive (ranked 8th) due to its medium size (ranked 11th).
Interestingly, also, this institution is not very popular among the prospective students
(ranked 14th), which might be attributed to its distance from the Greek mainland.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
δυθορ,οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια
εντλεσσ,εχω πολυ υψηλη βαθμολογια σε ολα εκτος απο εκθεση εχω πανω απο 18!

Δεν ξέρω γιατί μπαίνω στη διαδικασία να σου απαντήσω σε αυτό και κακό του κεφαλιού μου, τέλος πάντων να σε πληροφορήσω ότι τα έφτανε, είχα υπεραρκετά μόρια για ΗΜΜΥ.

Υγ: Dyth,ενω έχεις επιχειρήματα,καταστρέφεις ό ίδιος την εικόνα σου,με το λεξιλόγιο και τις "επιθέσεις" σου.Γράψε ήρεμα,και να σαι σίγουρος οτι δε πάν χαμένα αυτά που γράφεις...αν πάλι συνεχίσεις στο ίδιο στύλ,δίνεις δικαιώματα να θίξουν τα όσα λές(καταλαβαίνω,ότι έχεις νευριάσει με κάποια πράγματα που ειπώθηκαν παρα πάνω,δε σε αδικώ,αλλά κράτα επίπεδο;))

Στο συγκεκριμένο thread έχεις δίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
τι κατεύθυνση ήσουν θέλω να μάθω...και πόσα μόρια έβγαλες...ασ'την έκθεση,δε το πάω εκεί(αν και κάλλιστα θα μπορούσα να το θίξω)
να δω τι θα καταλαβεις!
μαθ κατ/γεν=18,4/19,6
φυσικη 19,7
αοδεε 20
εκθεση 14,3
προγ. 19,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Παιδιά,λίγο επίπεδο,δεν είναι καφενείο το φόρα,ανταλλάζουμε και στηρίζουμε απόψεις,δεν ανταλάζουμε χυδαιολογίες...(δεν είμαι συντηρητικός,αλλά είμαστε και ακαδημαικοί πολίτες υποτίθεται,τι στο καλό δε μπορούμε ούτε να διαλεχθούμε χωρίς να αλληλο-βριστούμε?)

Ribo,δε μπορώ να καταλάβω γιατί έχεις τετοιο κόλλημα να πείς τους βαθμούς σου,τέλως πάντων επειδή έχω μια δουλειά τώρα,θα μπώ κατις 4-5 να σου πώ τι κατάλαβα;)

ΥΓ:18907 μόρια έβγαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
με λυπη μου ακουω παιδια να με βριζουν και να με χλευαζουν!
εγω εχω μοναδικο σκοπο να σας πληροφορησω για το ημμυ εμπ γιατι πολλοι ηταν αυτοι που το απαξιωναν!τη στιγμη που κατα τη γνωμη μου ειναι η Ν.1 σχολη!
εαν ειπα κατι που σας πικρανε σας ζητω συγνωμη!
ειδικα για σενα ερυομο δεν εγω αυτη την αποψη αλλα ισως λαθος διατυποσα καποια πραγματα

υ.γ ρε εντλεσσ τους βαθμους δεν ηθελες τοση ωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Επίπεδο όταν έχεις σοβαρό διάλογο. Διαφορετικά δεν έχει νόημα. Όταν ο άλλος έχει φάει κόλλημα με την πάρτη του και νομίζει ότι πέρασε στην καλύτερη σχολή του κόσμου, ενώ οι άλλοι είναι απλά συμβιβασμένοι με κάτι "υποδεέστερο", τότε αναρωτιέμαι, για μία ακόμη φορά ποιοι είναι οι ακαδημαικοί πολίτες της χώρας και γιατί ψηφίζουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
εγω εχω μοναδικο σκοπο να σας πληροφορησω για το ημμυ εμπ γιατι πολλοι ηταν αυτοι που το απαξιωναν!τη στιγμη που κατα τη γνωμη μου ειναι η Ν.1 σχολη!

Και να μας πεις καθυστερημένους, και να μας απαξιώσεις χωρίς επιχειρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
E ωραία πες μου εσύ μια σχολή που έχει υψηλές απολαβές στην Ελλάδα!Στην πλειοψηφία των πτυχιούχων εννοώ!Γιατί και ένα ποσοστό των ΗΜΜΥ έχει ιδιαίτερα υψηλούς μισθούς!!
οπως και ενα ποσοστο λογιστων που τελειωσαν τει!το θεμα ειναι αξιζει να περασεις τετοιο λουκι(απ οτι λενε ατομα που σπουδαζουν)για να περνεις εναν απλα ικανοποιητικο μισθο?Βεβαια, το πραγμα αλλαζει αν πραγματικα πας ημμυ επειδη σ΄αρεσει!
Και κατι αλλο καμια σχολη δεν εξασφαλιζει επαγγελμα με περισσοτερες ή λιγοτερες απολαβες,απλα δημιουργει προοπτικες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Βασικά αν γίνεις actually λογιστής μέσω της ΑΣΟΕΕ και δεν είσαι πολύ πετυχημένος λιγότερα θα βγάζεις απ' αυτόν του ΤΕΙ. Προτιμούνται γενικώς γιατί παίρνουν λιγότερα.

Προσωπικά δεν υπάρχει περίπτωση να γίνω λογιστής, μου φαίνεται φρικτά βαρετό :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Άστο φίλε. Κομπλεξικός δεν είναι ο Θέμης κι επειδή τον έχω δει και προσωπικά, το γνωρίζω. Κομπλεξικοί είναι αυτοί που δε γουστάρουν ν'ακούνε κατάμουτρα πόσο μαλάκες είναι. Απλά μερικά επιφανειακά τυπάκια κολλάνε στις λέξεις.

Φίλε miv κάθε φορά που βλέπω τα δικά σου τα ποστ καταλαβαίνω οτι έχεις πολλές γνώσεις και σκέφτεσαι απόλυτως λογικά . Οταν βλέπω του φίλου σου διακρίνω μια νευρικότητα και μία αποψη για τον εαυτό του οτι 'εγώ είμαι κ αλλος δεν είναι ' και 'είστε όλοι μαλακες οσοι δεν κανετε αυτο που πιστευω εγω ' .
Προσωπική μου άποψη πάντα , χωρίς παρεξηγήσεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι, τον έχεις παρεξηγήσει. Απλά πολλές φορές είναι ευθύς. Εκνευριστικά ευθύς, αλλά πάντως όχι κομπλεξικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
μία αποψη για τον εαυτό του οτι 'εγώ είμαι κ αλλος δεν είναι ' και 'είστε όλοι μαλακες οσοι δεν κανετε αυτο που πιστευω εγω ' .

Εδώ είναι που κάνεις λάθος, σαρκάζω τον εαυτό μου πολύ χειρότερα απ' τους άλλους :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ribo,διακρίνω έναν εκνευρισμό,απο τι στιγμή που ζήτησα να μάθω πόσο έβγαλες(ναι αυτό σε ρώτησα πρώτα,άσχετα αν δε μου το πες,και ζήτησα επιπλέον την αναλυτική βαθμολογία σου,την οποία μετα απο 3 ανούσια πόστ μου την έδειξες)
2 τινά για σένα φίλε μου
1)είτε λές ψέμματα
2)είτε είσαι καθαρό παράδειγμα φυτού...που μόνο απο τις εικόνικες του γνώσεις μπορεί να προσδιοριστεί,εξού και η θεοποίηση του εμπ-που όντως είναι καλό- και η απαξίωση των άλλων(και φυσικά,αν διαλέγεις φίλους απο τη βαθμολογία τους,ντάξει δε το σχολιάζω θα γίνω κακός!)
Παίρνεις και διαλέγεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nfk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Καλά ντάξει , μην δαρθείτε κιόλας.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HearTEyeD

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HearTEyeD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Κάτι έβγαλα-19000-μόρια-και-είμαι-θεός-ήλιος-καλοκαιρινός μαλακοψωνάρες φοβάμαι πως θα συναντήσω στο εμπ και ξενερώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Και να πεις ότι έχει αντίκρυσμα, στην ευφυία ή σε κάτι άλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
E ναι ρε σύ αυτοί που βγάζουν 19+ έχουν πολύ χαμηλό δείκτη νοημοσύνης και είναι απλά καλά παπαγαλάκια τίποτα παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
E ναι ρε σύ αυτοί που βγάζουν 19+ έχουν πολύ χαμηλό δείκτη νοημοσύνης και είναι απλά καλά παπαγαλάκια τίποτα παραπάνω!

Θέλει να σου πει οτι ο βαθμός δεν έχει κάποια σχέση με την νοημοσυνη (βασικά δεν έχει νόημα να μετράμε τον όρο νοημοσύνη καθως είναι μη μετρήσιμος αλλα νομίζω το έχουμε ξαναπεί σε άλλο θρεντ). Όπως υπάρχει ο πανέξυπνος του 19 (διαβαστερός-τυχαιρός-whatever) έτσι θα υπάρχει και ο πανέξυπνος (αλλα τεμπέλης-άτυχος-whatever) του 14. Όσο θα υπάρχει ο "χαζός" του 12 τόσο και ο χαζός του 20.

Κακά τα ψέμματα, οι εξετάσεις στο σχολείο έχουν να κάνουν αποκλειστικά και μόνο με το διάβασμα, όχι με την αναλυτική ικανότητα του ατόμου (η οποία χρειάζεται μονο αν κάτι δεν το έχεις διαβάσει). Στη σχολή θα φανεί ποιος έχει τα κότσια και ποιος όχι.

Πάντως σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούνται υπερ υμών συμπεριφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ακούω συνεχώς πράγματα που ισοπεδώνουν και υποβαθμίζουν την προσπάθεια και την επιτυχία κάποιων μαθητών που το άξιζαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Μπορείς - δεν μπορείς θα τ' ακούς, deal with it, συγγνώμη που σηκώνω την ταμπελίτσα που σου εξασφαλίζει μια εξέχουσα θέση στο κοινωνικόν στερέωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top