Eξετάσεις City and Guilds

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και τα πτυχια 15 Σεπτεμβριου περίπου!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

huge

Νεοφερμένος

Ο huge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είχα δώσει εξετάσεις City & Guilds τον Μάιο και τον Ιούλιο μου ήρθαν τα αποτελέσματα ότι το πέρασα και ακόμη δεν έχω τίποτα στα χέρια μου. Τηλεφωνικώς μου είπαν πτυχίο θα έχω στα χέρια μου από Σεπτέμβρη. Όνυδος να υπάρχει τέτοιος εμπαιγμός. Πλέον δεν θα το προτείνω σε κανέναν να το δώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δυστυχως πολλα παιδια δεν εχουν μεινει ευχαριστημενα.
Ο καθε εξεταστικός φορέας ακολουθεί και διαφορετικό συστημα εξετασης,μηχανογραφησης κλπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Είχα δώσει εξετάσεις City & Guilds τον Μάιο και τον Ιούλιο μου ήρθαν τα αποτελέσματα ότι το πέρασα και ακόμη δεν έχω τίποτα στα χέρια μου. Τηλεφωνικώς μου είπαν πτυχίο θα έχω στα χέρια μου από Σεπτέμβρη. Όνυδος να υπάρχει τέτοιος εμπαιγμός. Πλέον δεν θα το προτείνω σε κανέναν να το δώσει.


Κανεις λαθος....Απο το city and guilds μπορεις να επωφελη8εις σε πολλα.:nono::nono: Δηλαδη αν εδινες michigan h cambridge,ποτε θα σου εστελναν το πτυχιο? Ποιο μετα νομιζω,γιαυτο μην λες ακυρα πραγματα:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

huge

Νεοφερμένος

Ο huge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κανεις λαθος....Απο το city and guilds μπορεις να επωφελη8εις σε πολλα.:nono::nono: Δηλαδη αν εδινες michigan h cambridge,ποτε θα σου εστελναν το πτυχιο? Ποιο μετα νομιζω,γιαυτο μην λες ακυρα πραγματα:bye:

Πρέπει να υπάρχει μία ειλικρίνια από τον φορέα και να μην λένε κάτι που δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν. :nono: Μπορεί να το έπαιρνα πιο αργά το πτυχίο αν έδινα michigan ή cambridge αλλά κανείς δεν θα μου λεγε ότι θα το έπαιρνα μεσα σε 10 μέρες από τη στιγμή των αποτελεσμάτων. Εν κατακλείδι άλλο το κυρος που έχουν το michigan και το cambridge (γίνονται δεκτά σε αρκετά μεταπτυχικά) και άλλο του city & guilds (από μία έρευνα που έχω κάνει δεν βρήκα πανεπιστήμιο που να κάνει δεκτό το πτυχίο για την επάρκεια της αγγλικής γλώσσας.) Αν ισχύει κάτι διαφορετικό ας με διαψέυσεις δινοντάς μου στοιχεία.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Πρέπει να υπάρχει μία ειλικρίνια από τον φορέα και να μην λένε κάτι που δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν. :nono: Μπορεί να το περνα πιο αργά το πτυχίο αν έδινα michigan ή cambridge αλλά κανείς δεν θα μου λεγε ότι θα το παιρνα μεσα σε 10 μέρες από τη στιγμή των αποτελεσμάτων. Εν κατακλείδι άλλο το κυρος που έχουν το michigan και το cambridge (γίνονται δεκτά σε αρκετά μεταπτυχικά) και άλλο του city & guilds (από μία έρευνα που έχω κάνει δεν βρήκα πανεπιστήμιο που να κάνει δεκτό το πτυχίο για τη επάρκεια της αγγλικής γλώσσας.) Αν ισχύει κάτι διαφορετικό ας με διαψέυσεις δινοντάς μου στοιχεία.:bye:

Σωστη αποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Και βεβαια στην τηελοραση υπαρχει κατακλεισμός διαφημησεων για το City and Guilds.
Kαι ολες αυτες με τα λεφτα των υποψηφίων...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Πρέπει να υπάρχει μία ειλικρίνια από τον φορέα και να μην λένε κάτι που δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν. :nono: Μπορεί να το έπαιρνα πιο αργά το πτυχίο αν έδινα michigan ή cambridge αλλά κανείς δεν θα μου λεγε ότι θα το έπαιρνα μεσα σε 10 μέρες από τη στιγμή των αποτελεσμάτων. Εν κατακλείδι άλλο το κυρος που έχουν το michigan και το cambridge (γίνονται δεκτά σε αρκετά μεταπτυχικά) και άλλο του city & guilds (από μία έρευνα που έχω κάνει δεν βρήκα πανεπιστήμιο που να κάνει δεκτό το πτυχίο για την επάρκεια της αγγλικής γλώσσας.) Αν ισχύει κάτι διαφορετικό ας με διαψέυσεις δινοντάς μου στοιχεία.:bye:


Ενταξει τωρα σε αυτο εχεις δικιο.....Σου βγαζω το καπελο.
Αλλα και το city and guilds εχει τα πλεονεκτηματα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
παιδια τα πιο σιγουρα πτυχια ειναι: cambridge,michigan,edexcel. τα εχω δωσει ολα και το city and guilds και απο αυτα τα 3 εμεινα ευχαριστημενος.:up: οχι απο το city and guilds.....:nono:
-----------------------------------------
και για επαρκεια το michigan & cambridge:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blackjack

Νεοφερμένος

Ο Blackjack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ρε παιδια γινετε να μου δωσετε κανενα τεστακι να ριηω καμια ματια για το city and guilds??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
www.cityandguilds.gr

Εδω θα βρεις 2-3 παστ παπερ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blackjack

Νεοφερμένος

Ο Blackjack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ευχαριστω....τι λετε ειναι καλο αυτο το πτυχιο ή μαπα...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ξαναλεμε πως ειναι αναγνωρισμενο πτυχίο άρα ειναι μια χαρα.
Τωρα το καθενα έχει τα υπερ και τα κατα.
Αν δεις και τις προηγουμενες σελίδες θα δεις τι παίζει με τον εν λόγω πτυχίο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Σωστα....:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blackjack

Νεοφερμένος

Ο Blackjack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
οκ...ευχαριστω!!ο βαθμος δυσκολιας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οπως και ολα τα υπολοιπα πτυχια ειναι on-level.
Αν εισαι καλος σε εκθεση και ακουστικο και προφορικα δωστο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εκτώς από τις εκδόσεις Betsi και τα βιβλία του City κυκλοφορούν και βιβλία της LiteraBooks με practce tests!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Είχα δώσει εξετάσεις City & Guilds τον Μάιο και τον Ιούλιο μου ήρθαν τα αποτελέσματα ότι το πέρασα και ακόμη δεν έχω τίποτα στα χέρια μου. Τηλεφωνικώς μου είπαν πτυχίο θα έχω στα χέρια μου από Σεπτέμβρη. Όνυδος να υπάρχει τέτοιος εμπαιγμός. Πλέον δεν θα το προτείνω σε κανέναν να το δώσει.
δηλαδή εσύ δεν έμεινες ευχαριστημένος ως προς την ημερομηνία παράδοσης του διπλώματος ή ως προς την εξέταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mαλλον σχετικα με την παράδοση του διπλώματος.
Και αυτό γιατί ισχυρίζονται πως μεσα σε 10 μέρες έχεις το δίπλωμα σου!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
στρείψτε προς τα καθιερωμένα..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top