Ποιό είναι το αγαπημένο σας κανάλι και ποιές σειρές/εκπομπές σας έχουν μείνει αξέχαστ

Ποιό κανάλι προτιμάτε περισσότερο;;;
Multiple votes are allowed. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 2)
  • MEGA

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • ANT1

    Ψήφοι: 2 100.0%
  • ALPHA

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • STAR

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • ΕΤ1

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • ΝΕΤ

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • ΣΚΑΪ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ALTER

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • MAD

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • TV MAKEDONIA

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΤΗΛΕΑΣΤΥ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • EXTRA 3

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • NOVA

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • CHANEL 9

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • 902

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΕΤ3

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • SPORT TV (MAGIC)

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • ΚΡΗΤΗ TV

    Ψήφοι: 1 50.0%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 1 50.0%

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Γεια σας! Μέσα στον κύκλο των σοβαρών θεμάτων μου είπα να αναπτύξω κι αυτό εδώ.
Λογικά όλοι μας βλέπουμε τηλεόραση και έχουμε (όταν έχει καλά προγράμματα).

Ποιό είναι λοιπόν το αγαπημένο σας κανάλι, γιατί και ποιές σειρές δε θα ξεχάσετε;

Ή ποιές σειρές σας αρέσουν;;;; (Ισχύει όταν ξεκινήσει κανονικά το πρόγραμμα των καναλιών φέτος)

Μπορείτε να πείτε και ποιό κανάλι δε σας αρέσει...Ή ποιό θα λέγατε στο ΕΣΡ να κλείσει.

Επίσης, τί θα θέλατε και σας λείπει από την ελληνική τηλεόραση, ποια τα μειονεκτήματά της και αν ήσασταν καναλάρχης τι θα προωθούσατε στον τηλεοπτικό σταθμό και τί νέες ιδέες έχτε σκεφτεί που πιστέυετε θα τραβήξουν το κοινό;;;;

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Το VH1!!! Καλή μουσική με διαφημίσεις μόνο για τα προγράμματά του..!
Κατά τα άλλα αν είναι να δω tv προτιμώ να κάτσω στο pc... Εκτός κι αν έχει καλή ταινία ή Friends. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas221117

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
στο θέμα των σειρών προτιμώ το mega.φέτος ήταν μια απο τις πιο πετυχημένες χρονιές του mega...όπως αυτιχισμένοι μαζί,λατρεμένοι μου γείτονες,γοργόνες,ένας μήνας και κάτι,ίχνοι,εισοδηματίας.και πιο παλιά όπως παρα πέντε.διορθώστε αν ξεχνάω κάποιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ το Mega σαν κανάλι. Αν και είμαι πολύ επιλεκτικός στο τι βλέπω.

Στο ΕΣΡ θα πρότεινα να κλείσει το ΤΗΛΕΑΣΤΥ. Δλδ έλεος με τον Λιακόπουλο στο τέλος θα νομίζω πως είμαι εξωγήινος από τον Άρη και μετενσαρκώθηκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
εγω γενικα προτειμω το mega...ειναι καπως ποιοτικο καναλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Λοιπον απο το 1990 εβλεπα σταθερα Mega Channel! Ειχα κολλημα μ' αυτο το καναλι απ' οτι μου λενε οι γονεις μου και απ' οτι θυμαμαι κι εγω! Σειρες που μου εχουν μεινει απο εκεινη την εποχη ειναι: "Οι τρεις χαριτες", "Οι απαραδεκτοι", "Το δις εξαμαρτειν", "Ντολτσε βιτα", "Δυο ξενοι" κλπ, κλπ... Επισης εβλεπα ΟΛΑ τα καρτουν που εβαζαν τα πρωινα του σαββατοκυριακου (παλιες καλες εποχες) οπως επισης και το Disney Club! Θυμαμαι ακομα πεντακαθαρα το μουσικο "σημα" που ειχαν τοτε οταν εκαναν διακοπη για διαφημισεις. Σηματοδοτουσε για μενα την ωρα της απολυτης πορωσης στον κοσμο του μαρκετινγκ και της αγορας :P.

Το καναλι που αντιπαθουσα και αντιπαθω ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ειναι ο ΑΝΤ1! Μικρος θυμαμαι οτι απαγορευα στο σπιτι να βαζουν ΑΝΤ1 εστω και για ενα λεπτο! Το μονο που μου αρεσε απ' αυτο το καναλι ηταν το "Κωνσταντινου και Ελενης"! Α και τον τοτε Σκαι (τωρα Alpha) αντιπαθουσα παρα πολυ. Ειδικα τις ειδησεις με τον Ευαγγελατο τις σιχαινομουν.

Παρατηρω παντως οτι οσο περνανε τα χρονια, τοσο λιγοτερο θελω να βλεπω τηλεοραση. Και επισης το σημερινο Mega δεν εχει ΚΑΜΙΑ σχεση με το Mega της δεκαετιας του '90. Το βλεπω ετσι ισως και γιατι εχω συνδεσει την παιδικη μου ηλικια και γενικα την εποχη εκεινη μ' αυτο το καναλι.

Αυτα απο εναν πρωην τηλεορασοπληκτο :p

Υ.Γ: Και στην φετινη χαλια τηλεοπτικη χρονια, θεωρω οτι το Mega κρατησε ενα επιπεδο σε σχεση με τα αλλα καναλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mimi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
γιατι παρακαλω δεν υπαρχει το αχελωος τν στις επιλογες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Γιατί δε μπορώ να ξέρω όλα τα κανάλια της χώρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
ΣΚΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΚΑΙ..

Ολα τα άλλα δείχνουν απλά σκουπίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas221117

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ΣΚΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΚΑΙ..

Ολα τα άλλα δείχνουν απλά σκουπίδια.

το σκάι δείχνει μόνο ξένες εκπομπές και ντοκιμαντέρ.το μόνο ελλινικό είναι οι ειδήσεις και η ελληνοφρένεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Δεν βλέπω τηλεόραση συχνά, αλλά αν τύχη και το πετύχω, βλέπω Ελληνοφρένεια μετά μανίας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ντοκιμαντερ στον Σκαι βλεπει η αδερφη μου (7 χρονων και φιλοζωη μεχρι εκει που δεν παιρνει) και βλεπω κι εγω καμια φορα μαζι της. Εχει πολλα προγραμματα απο την αμερικανικη τηλεοραση μεταγλωτισμενα. Επισης δειχνει και τις ειδησεις του Sky news αν δεν απατωμαι. Γενικα ειναι μια πρωτοτυπη και ενναλακτικη προταση για την Ελλαδα, αλλα δεν το βλεπω και πολυ συχνα.

Υ.Γ: Την ελληνοφρενεια την ξεχασα. Την ειδα πρωτη φορα οταν κατεβηκε η Σαρρη στις εκλογες και εφτιαξα καινουργιο συκωτι απο τα γελια! :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
το σκάι δείχνει μόνο ξένες εκπομπές και ντοκιμαντέρ.το μόνο ελλινικό είναι οι ειδήσεις και η ελληνοφρένεια

Γι αυτό και δεν δείχνει σκουπίδια όπως όλα τ άλλα κανάλια... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas221117

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γι αυτό και δεν δείχνει σκουπίδια όπως όλα τ άλλα κανάλια... ;)

:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnastaZia

Νεοφερμένος

Η Ναστάζια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Βλεπω πολυ mega τον ΑΝΤ1 τον μισω....
απο εκπομπες δεν εχω καποια προτιμηση...λιγο μενεγακη που εχει γελιο..
απο σειρες παρα 5 , απαραδεκτοι , εγκληματα , εισαι το ταιρι μου, dolce vita,
και βλεπω και τις ξενες σειρες στο star..Veronica Mars ,House, Friends, Monk
και μετα σκαι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Επισης εβλεπα ΟΛΑ τα καρτουν που εβαζαν τα πρωινα του σαββατοκυριακου (παλιες καλες εποχες) οπως επισης και το Disney Club!

+1:no1:

Τα τελευταία χρόνια ούτε εμένα μ αρέσουν πολύ οι εκπομπές που προβάλλονται, με εξαίρεση τη 10η εντολή του ALPHA και το Παρα Πέντε στο Mega...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Γι αυτό και δεν δείχνει σκουπίδια όπως όλα τ άλλα κανάλια... ;)

Συμφωνώ!

Ελληνοφρένεια-καλά ντοκιμαντέρ-Ψηφιακή Ελλάδα (ΕΡΤ) είναι από τα καλύτερα προγράμματα

Αυτή η κρατική τηλεόραση όμως θέλει φτιάξιμο.ΤΟ πρόγραμμά της είανι φτωχό πολλές φορές. Να μη μένει στη Eurovision μόνο.....

ΣΚΑΪ - MEGA - ΕΤ1 άντε και ALPHA

ο ΑΝΤ1 δε με καίει και πολύ... αν και φέτος δίνω οπότε δε θα βλέπω και πολλά

Σε σχέση με το όταν ήμουν μικρός πιο πολύ στο πιτσί είμαι πάντως.
Δε θα ξεχάσω όταν έβλεπα μερικά βραζιλιάνικα στην Α΄Δημοτικού.Δλδ έλεος.Ντρέπομαι και που το λέω.τί κόλλημα έιχα τότε...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas221117

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
η ψηφιακή ελλάδα σκίζει πάντως:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Τα πιο ηλίθια προγράμματα που έχω δει είναι: Δέσποινα Μιραράκη με τα πορτοκαλοπρασινομπλεμοβανθρακοροζουλιά χαλία της
2)Ο λιακόπουλος που προσπαθεί να μας πείσει πως είμαστε από τον Άρη
3)ΤΟ 902 .Τίσ το κόρακα προβάλλει ένας θεός ξέρει
4)Οι κουτσομπόλες στα γνωστά κανάλια
5)Οι χαζές εκπομπές και ειδικότερα οι ειδήσεις ΕΛΕΟΣ.

ΑΝ ήμουν στο ΕΣΡ θα χα κλείσει κανάλια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κατα τη γνωμη μου η ΕΡΤ ειναι πολυ κακο για το τιποτα... Α και Θανο μην κατηγορεις τη Μιραρακη! Εχω ριξει απιστευτο γελιο με τα χρωματα που επινοει (μπορδοροδοκοκκινο, πορτοκαλοκιτρινοκαναρινι, κεραμιδομπεζοκαφετι κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top