Καταργούνται τα μόρια των αθλητών για τις πανελλήνιες

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
+1...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν θα απαντήσω αν πρέπει ή όχι να καταργηθούν τα μόρια ας κάνουν ότι θέλουν....ένα έχω να πω σε μερικούς άσχετους
Υπάρχουν παιδιά που έχουν λιώσει από τα 5 τους χρόνια στα γυμναστήρια και τις προπονήσεις γιατί γουστάρουν τρελά αυτό που κάνουν και στοχεύουν να γίνουν πρωταθλητές, αγαπούν να αθλούνται και κάνουν θυσίες επειδή το θέλουν που πολλοί λίγοι θα μπορούσαν να έκαναν (και σίγουρα δεν σπανε τα κοκκαλά τους κάθε μέρα για τα μόρια και μόνο)......και όλα αυτά με ΚΑΜΊΑ βοήθεια στην προσπάθεια τους από την πολιτεία. Επίσεις πολλά από αυτά τα παιδιά κάνουν αγώνα και τα καταφέρνουν να είναι άριστοι στα μαθηματά τους....δεν ξέρω τι "αθλητές" γνωρίζετε εσείς αλλά υπάρχουν και αυτοί ξέρω εγώ....


p.v: :no1:

ΥΓ: και παρατηρήσεις τύπου "Δεν ξέρω αν φταίει η πολλή σου ενασχόληση με τον αθλητισμό που γράφεις έτσι, πάντως οφείλω να ομολογήσω ότι έκανα αρκετό κόπο να το διαβάσω..." είναι τουλάχιστον τραγικά ατυχείς....


Κι εγώ γουστάρω τρελά να κάνω ΑΟΘ, αλλά δε μου έδωσε κανένας το 10% για να μπω στην ΑΣΟΕΕ. Μην τρελαθούμε. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και η πολιτεία δεν είναι υποχρεωμένη να ανταμοίβει όσους, στην τελική, ασχολούνται με το χόμπι τους.
Και πρόσεξε, όταν σε έναν αθλητή δίνεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο πριμ πρωταθλήματος (όπως πήρε ο Νικοπολίδης από λεφτά των Ελλήνων φορολογουμένων), δεν έχεις καμία υποχρέωση να τον προσλάβεις εκτός ΑΣΕΠ, στερώντας τη θέση από έναν άλλον που τη χρειάζεται.
Αν θέλετε έναν πρωταθλητισμό Ανατολικής Γερμανίας, τότε ας τον έχετε. Εγώ την εθνική μου περηφάνια δεν τη μετράω με τα μετάλλια και σαφώς δεν είμαι υποχρεωμένος να χρυσοπληρώνω τους πρωταθλητές.

Παρατηρήσεις, τύπου, ξετύπου, δεν μπορώ να διαβάσω ένα κείμενο 30 σειρών όταν είναι γραμμένο έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Κι εγώ γουστάρω τρελά να κάνω ΑΟΘ, αλλά δε μου έδωσε κανένας το 10% για να μπω στην ΑΣΟΕΕ. Μην τρελαθούμε. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και η πολιτεία δεν είναι υποχρεωμένη να ανταμοίβει όσους, στην τελική, ασχολούνται με το χόμπι τους.
Και πρόσεξε, όταν σε έναν αθλητή δίνεις ένα διόλου ευκαταφρόνητο πριμ πρωταθλήματος (όπως πήρε ο Νικοπολίδης από λεφτά των Ελλήνων φορολογουμένων), δεν έχεις καμία υποχρέωση να τον προσλάβεις εκτός ΑΣΕΠ, στερώντας τη θέση από έναν άλλον που τη χρειάζεται.
Αν θέλετε έναν πρωταθλητισμό Ανατολικής Γερμανίας, τότε ας τον έχετε. Εγώ την εθνική μου περηφάνια δεν τη μετράω με τα μετάλλια και σαφώς δεν είμαι υποχρεωμένος να χρυσοπληρώνω τους πρωταθλητές.

Παρατηρήσεις, τύπου, ξετύπου, δεν μπορώ να διαβάσω ένα κείμενο 30 σειρών όταν είναι γραμμένο έτσι.

Άσχετο.....πως και είσαι εκτός θέματος miv...:hmm:ερωτευμένος?


και αφού απαντάς στο ποστ μου, ποιός σου είπε ότι είμαι υπερ της πριμοδότησης και όλων αυτών που λες (ασεπ χρυσοπληρωμένους αθλητές κτλ).... αλλού τα κυρήγματα


κολημμένος ε....?
....αλλά μη στο χαλάσω αφού θέλεις να την "πεις" για να ανέβεις χώσε να ξεδώσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Άσχετο.....πως και είσαι εκτός θέματος miv...:hmm:ερωτευμένος?


και αφού απαντάς στο ποστ μου, ποιός σου είπε ότι είμαι υπερ της πριμοδότησης και όλων αυτών που λες (ασεπ χρυσοπληρωμένους αθλητές κτλ).... αλλού τα κυρήγματα


κολημμένος ε....?
....αλλά μη στο χαλάσω αφού θέλεις να την "πεις" για να ανέβεις χώσε να ξεδώσεις...

Όταν θέτεις ένα ζητηματάκι, απαντώ. Απλούστατο.
Τα υπόλοιπα ούτε καν θα τα σχολιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicky13

Νεοφερμένος

Η Νικολέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
καημένο μαύρο πρόβατο, χωρίς να θέλω να σε θίξω, καλά σου τα είπε... ο miv ήταν πολύ περισσότερο μέσα στο θέμα από εσένα! συγγνώμη αν φυτρώνω εκεί που δεν με σπέρνουν, αλλά ο miv έχει δίκιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
παιδιά επειδή με έχετε μπερδέψει αρκετά και το σχολείο μου πάει πολύ καλά στο μπάσκετ και είναι ήδη στους 56 καλύτερες ομάδες στο πρωτάθλημα του υπουργείου και απ' όσα ξέρω αν βγούνε στις θέσεις 1-3 παίρνουν 10%. Ισχύει για φέτος? θα πάρουν τα παιδιά της 3ης λυκείου για τις πανελλήνιες του 2009?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
θα παρουν μονο αμα δηλωσουν τεφαα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Δίκιο έχετε! Τα παιδιά απλώς αθλούνται,δεν χρειάζονται και δωράκια.... Αλλά καλύτερα να μην τα καταδικάζουμε όλα,υπάρχουν και παιδιά που κάνουν πρωταθλητισμό και είναι και άριστα.. Σπανίζουν βέβαια άλλα ΟΚ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Αυτο για καταργηση των μοριων για τους αθλητες ειχε υποθει πριν καιρο,Τωρα τα πραγματα ειναι οπως ηταν.Οι πριμοδοτησεις στους αθλητες συνεχιζουν να ισχουν απο το μικροτερο 10%+στην βαθμολογια του μαθητη στις Πανελληνιες (για νικη σε Πανελληνιο,Βαλκανικο κτλ επιπεδο), μεχρι και το μεγιστο απευθειας εισαγωγη στην τριτοβαθμια εκπαιδευση (οποια σχολη επιθυμει, ολυμπιονικες απο 1 εως 8 θεση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Πριν τέσσερις μέρες ήρθε σχετική ανακοίνωση στο σχολείου μου, επειδή τυχαίνει η σχολική ομάδα να διακρίνεται, ξεκαθαριζοντας ότι από το 2008 δεν ισχύει τίποτα από αυτά. Τουλάχιστον για τα σχολικά πρωταθλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Πριν τέσσερις μέρες ήρθε σχετική ανακοίνωση στο σχολείου μου, επειδή τυχαίνει η σχολική ομάδα να διακρίνεται, ξεκαθαριζοντας ότι από το 2008 δεν ισχύει τίποτα από αυτά. Τουλάχιστον για τα σχολικά πρωταθλήματα.
Διαβασε αυτο εδω https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/ejet20071120a.php
Χαζομαρα για την ημερομηνια εγραψα ,πριν απο λιγες μερες ειχε βγει για το 2009-2010 και τα μπερδεψα....
να και το πιο προσφατο https://www.alfavita.gr/ejetaseis05/ej13_12_08_1429.php για 2009-2010 που δινει +και για ΤΕΦΑΑ και+στα ΑΕΙ-ΤΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purple-io

Νεοφερμένος

Η purple-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εχω να κάνω μία ερώτηση ...Όλοι εσείς που μιλάτε για ξεφτίλα, αδικία και όλα τα σχετικά, πόσες ώρες την ημέρα γυμνάζεσθε?? Έχετε υπόψιν σας ότι ένας πρωταθλητής προπονείται 2 ώρες το πρωί 6-8, πράγμα που σημαίνει οτι ξυπνάει απο τις 5, όταν οι υπόλοιποι συνομήλικοί του κοιμούνται ή γυρνάνε απο την βραδινή τους διασκέδαση...πηγαίνει στο σχολείο του, με όση δύναμη έχει, παρακολουθεί, μήν έχοντας υποστήριξη απο τους καθηγητές του και στη συνέχεια πηγαίνει πάλι για προπόνηση 2-5, τη στιγμη που οι υπόλοιποι συνομήλικοί του ξεκουράζονται ή ετοιμάζονται για το φροντιστήριο. Το απόγευμα 5-7 ένας πρωταθλητής πηγαίνει στο γυμναστήριο, οταν οι άλλοι είναι στη καλύτερη περίπτωση είναι στο φροντιστήριο και στη χειρότερη για καφέ. 8-10 και μετα απο 7 ώρες προπόνησης έρχεται η στιγμή του πρωταθλητή να πάει φροντιστήριο και στη συνέχεια να ξεκουραστεί, να διαβάσει και να κοιμηθεί , γιατί τον περιμένει το ίδιο πρόγραμμα κάθε μέρα. Πώς λοιπόν στερούν απο αυτό το παιδί τα προνόμια? Με ποιά λογική καταργούν τα κίνητρα σ αυτά τα παιδιά χρησιμοποιώντας σα δικαιολογία το ντοπάρισμα?? Αφού μιλούν για πρόληψη ας εντείνουν τους ελέγχους ντόπινγκ και όχι ''πονάει κεφάλι κόβει κεφάλι''.. Όσο για εσάς τους υπόλοιπους που μιλάτε με ελαφρά τη καρδία γι αυτα τα παιδιά διαβάστε με 2 φορές πρωτού ξαναμιλήσετε γιατί δεν έχετε ιδέα από πρωταθλητισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Επειδή έχω ιδέα από πρωταθλητισμό(μπάσκετ) σου λέω λοιπόν πως όλα είναι επιλογές που θα κάνεις. Εγώ επέλεξα να μπω στο πανεπιστήμιο με την αξία μου και όχι με τα μόρια που θα μου έδινε ένα πρωτάθλημα.;)Γι'αυτό και άφησα τον πρωταθλητισμό. Άλλο ο πρωταθλητισμός, άλλο ο αθλητισμός:iagree:Δεν καταλαβαίνω, γιατί μια διάκριση σε αγώνες να σου δίνει ως ανταμοιβή την εισαγωγή σου σε οποιαδήποτε σχολή, όταν δεν είσαι ικανός και δεν έχεις τα εφόδια να την τελειώσεις.

Απλά να λες ότι κάπου πέρασες?Μπα, δεν το νομίζω.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Επειδή έχω ιδέα από πρωταθλητισμό(μπάσκετ) σου λέω λοιπόν πως όλα είναι επιλογές που θα κάνεις. Εγώ επέλεξα να μπω στο πανεπιστήμιο με την αξία μου και όχι με τα μόρια που θα μου έδινε ένα πρωτάθλημα.;)Γι'αυτό και άφησα τον πρωταθλητισμό. Άλλο ο πρωταθλητισμός, άλλο ο αθλητισμός:iagree:Δεν καταλαβαίνω, γιατί μια διάκριση σε αγώνες να σου δίνει ως ανταμοιβή την εισαγωγή σου σε οποιαδήποτε σχολή, όταν δεν είσαι ικανός και δεν έχεις τα εφόδια να την τελειώσεις.

Απλά να λες ότι κάπου πέρασες?Μπα, δεν το νομίζω.....


Aκριβώς αυτό..το ότι επέλεξε κάποιος να ασχοληθεί με ένα άθλημα και να ακουλουθήσει στη συνέχεια και τον πρωταθλητισμό,είναι δική του επιλογή,δεν τον ανάγκασε κανείς.Από τη στιγμή λοιπόν ,που αποφάσισε να ασχοληθεί με αυτό ,παίρνει την ευθύνη του για οργανώσει το δικό του πρόγραμμα και να δει αν μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλα αυτά που τον περιμένουν.Αν δεν είναι ικανός να συνδυάσει και τον πρωταθλητισμό και το διάβασμα για εισαγωγή στη σχολή,γιατί να μπει κάπου έχοντας μόνο και μόνο την πριμοδότηση από τα μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
αυτα τα παιδια ομως καπως πρεπει να ανταμιφθουν και απο το κρατος.Το ποσοστο των πρωταθλητων ειναι ελαχιστο οποτε σιγα το θεμα.Και δεν τους δινουν ελευθερη εισοδο απλως τους δινουν ενα πριμ για το κοπο τους και απο κει και περα πρεπει να αποδειξουν τις ικανοτητες τους.Και αν ησασταν πρωταθλητες τωρα δεν θα τα λεγατε αυτα γιατι θα ειχατε ματωσει για να παρετε αυτο το κωλο πριμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

billkolok

Νεοφερμένος

Ο billkolok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Επειδή έχω ιδέα από πρωταθλητισμό(μπάσκετ) σου λέω λοιπόν πως όλα είναι επιλογές που θα κάνεις. Εγώ επέλεξα να μπω στο πανεπιστήμιο με την αξία μου και όχι με τα μόρια που θα μου έδινε ένα πρωτάθλημα.;)Γι'αυτό και άφησα τον πρωταθλητισμό. Άλλο ο πρωταθλητισμός, άλλο ο αθλητισμός:iagree:Δεν καταλαβαίνω, γιατί μια διάκριση σε αγώνες να σου δίνει ως ανταμοιβή την εισαγωγή σου σε οποιαδήποτε σχολή, όταν δεν είσαι ικανός και δεν έχεις τα εφόδια να την τελειώσεις.

Απλά να λες ότι κάπου πέρασες?Μπα, δεν το νομίζω.....

δεν εχω κατι αλλο να πω ο φιλος εδω τα ειπε ολα.....ειμαι σε αθλητικο γυμνασιο και θα παω σε λυκειο του χρονου αυτο που εγω βλεπω ειναι οτι ολοι πανε στα αθλητικα για να μπουν πιο ευκολα σε μια σχολη καλα τους κανουν τωρα...αντε ειχαν αργησει πολυ να το κανουν...αν θελουν ανταμοιβη να βρουν κατι αλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αυτα τα παιδια ομως καπως πρεπει να ανταμιφθουν και απο το κρατος.Το ποσοστο των πρωταθλητων ειναι ελαχιστο οποτε σιγα το θεμα.Και δεν τους δινουν ελευθερη εισοδο απλως τους δινουν ενα πριμ για το κοπο τους και απο κει και περα πρεπει να αποδειξουν τις ικανοτητες τους.Και αν ησασταν πρωταθλητες τωρα δεν θα τα λεγατε αυτα γιατι θα ειχατε ματωσει για να παρετε αυτο το κωλο πριμ

σε πληροφορώ ότι και ο Pil και εγώ έχουμε παίξει αγωνιστικά όπως και αρκετοί άλλοι από εδώ μέσα...και σκέψου το παιδί που θα έχει φτύσει αίμα στη βιολογία και στη χημεία για να του φάει τη θέση κάποιος που επέλεξε να κάνει το χόμπυ του δουλειά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Μονο οι πρωταθλητες ομως θα παρουν το πριμ...Και απο κει και περα ο αθλητης θα δωσει εξετασεις κανονικα για να μπει στη σχολη απλως πχ. αντι για 17 χιλιαδες μορια πρεπει να μαζεψει 16
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
είσαι μικρός αλλά και για αυτό δεν ξες πόσο ευεργετικά μπορούν να αποδειχθούν τα 1000 μόρια και πόσος κόπος χρειάζεται για να μαζευτουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
ενταξει δεν σου λεω οτι δεν εχεις δικιο αλλα αν μου λες οτι αλλος εχει μτασει πανω απο τα βιβλια θα τα παρει τα μορια


ΥΓ Ολοι εχετε ενα δικιο.Κανονικα επρεπε να δινεται το πριμ σε γυμναστικες ακαδημιες μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top