Γενικό -  Ποια είναι η γνώμη σας για την Α' Λυκείου;

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
λογω καλοκαιριου μερικοι μαθητες πληττουν(νεκρη περιοδος ολοι λειπουν)... εγω θα ηθελα να παρω απο εσας του μεγαλυτερους μια γνωμη για την α λυκειου...
εχει δυσκολα μαθηματα; χρειαζεται να δωσουμε καποια εμφαση σε καποια μαθηματα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αν πας θετικη η τεχνολογικη διαβαζε καλα αλγεβρα και φυσικη θα σε βοηθησουν ΠΑΡΑ πολυ για τη Γ'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PrIdE FanatiX

Νεοφερμένος

Η PrIdE FanatiX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κατ'αρχάς δεν πλητουν όλοι οι μαθητές..μόνο αυτοί της Γ λυκείου,αν υπάρχουν εξαιρέσεις τότε αυτα τα ατομα θελουν κ πλητουν..Λοιπον επειδη λογικα τωρα θα πας 1η Λυκειου κρατα στο μυαλο σου πως αμα πας τεχνολογικη η θετική τοτε αν δεν μαθεις καλα αλγεβρα κ τα τελευταια θεωρηματα θα βαρας πραγματικα το κεφαλι σου..Δεν φανταζεσαι ποσο εχω μετανιωσει που εκανα την ΤΕΡΑΣΤΙΑ βλακεια κ δεν διαβαζα στην 1η.Τα βρηκα τωρα ΟΛΑ μαζι με αποτελεσμα να διαβαζω παραλληλα με το βιβλιο της 3ης και αυτο της 1ης...Διαφορετικα,πραγματικα,δεν κανεις τίποτα,παρα μενεις στασιμος.Κατσε,μαθε τα χαλαρα,χωρις να σε βιαζει κανεις κ θα εισαι ΟΚ!παντως ειναι δυσκολη ταξη η 1η.Εγω δλδ ειχα πεσει απ το 18,5 στο 15,5.φυσικα δν φταιει η 1η σε αυτο απολυτα,αλλα η βλακεια που με ειχε πιασει κ βαριομουν.Τωρα,αν πας θεωρητικη κ μεσα στις επιλογες σου ειναι το 5ο πεδιο(οικονομικες σχολες) παλι πρεπει να ξερεις αλγεβρα.Οσο για τα αρχαια,δεν εχω ιδεα:xixi: cya!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αν πας θετικη η τεχνολογικη διαβαζε καλα αλγεβρα και φυσικη θα σε βοηθησουν ΠΑΡΑ πολυ για τη Γ'.
Ακριβως! Και αν πας θετικη στη Γ, δωσε βαση και στη Χημεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Κοίτα τα μαθήματα όπως πάντα είναι ανάλογα με τον μαθητή και ανάλογα και το κεφάλαιο.

Και αν σε ενδιαφέρει η θεωρητική πρέπει να προσέξεις τα αρχαία.
Πάντως ανεξαρτήτως κατεύθυνσης είναι πολύ σημαντικό να πάρεις τις βάσεις για την έκθεση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ευχαριστω ολους σας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Κατα εμενα, εαν πας τεχνολογικη κανε ιδιατερα απο φετος στη φυσικη. Κοιτα, εγω δν ειμαι υπερ των ιδαιτερων, αλλα αντιμετωπισα σοβαρο προβλημα στη φυσικη φετος. Μετα τα Χριστουγεννα γινεται ελεος. Εντελως προσωπικα στο λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
η πιο ωραια τάξη από κάθε άποψη και η πιο χαλαρή!!!!ναι η φυσική κ η άλγεβρα θέλουν λίγο δουλίτσα αλλά σε λογικά πλαίσια!!!!πάντως είναι χαλαρά και εύκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
πιστεύω πως δεν υπάρχουν μαθήματα που πρέπει να δώσεις περισσότερη έμφαση. στην πρώτη λυκείου θα πάρεις την απόφαση σε ποια κατεύθυνση θα πας τελικά. επομένως, πρέπει να προσέχεις σε όλα (αρχαία και μαθηματικα..κτλ)ωστέ να έχεις άποψη. πολλά παιδιά ενώ πίστευαν μέχρι την τρίτη γυμνασίου ότι θα παν πχ θετική, άλλαξαν γνώμη και ακολούθησαν θετική/τεχνολογική. σε εμένα προσωπικά φάνηκε δύσκολη η πρώτη λυκείου, αλλά δεν ξέρω γιατί.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Και σε εμένα δεν μου φάνηκε και ιδιαίτερα εύκολη. Μέτρια μάλλον. Ίσως να ήταν η αλλαγή από γυμνάσιο σε λύκειο γιατί αυτό έγινε κυρίως στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Κατα εμενα, εαν πας τεχνολογικη κανε ιδιατερα απο φετος στη φυσικη. Κοιτα, εγω δν ειμαι υπερ των ιδαιτερων, αλλα αντιμετωπισα σοβαρο προβλημα στη φυσικη φετος. Μετα τα Χριστουγεννα γινεται ελεος. Εντελως προσωπικα στο λεω.
Μη λες ο,τι θέλεις, επειδή χρειάστηκες εσύ ιδιαίτερα δεν σημαίνει οτι χρειάζονται γενικά. Ιδιαίτερα/φροντιστήρια απο την Α λυκείου είναι σκέτη υπερβολή, δεν είναι δύσκολα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου είναι σχετικά εύκολη τάξη. Η μόνη δυσκολία που μπορεί κάποιος να αντιμετωπίσει είναι να προσαρμοστεί στο νέο περιβάλλον και τις απαιτήσεις των καθηγητών. Τα μαθήματα είναι εύκολα, και με αρκετή προσοχή την ώρα του μαθήματος, ίσως να περάσεις την πιο ευχάριστη χρονιά σου μέχρι τώρα. Και αυτό, γιατί στο Λύκειο τα παιδιά είναι πιο ώριμα, δημιουργούνται νέες φιλίες, πιο δυνατές, συζητάτε για το μέλλον σας και πολλά άλλα! Είναι μια νέα εμπειρία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Μη λες ο,τι θέλεις, επειδή χρειάστηκες εσύ ιδιαίτερα δεν σημαίνει οτι χρειάζονται γενικά. Ιδιαίτερα/φροντιστήρια απο την Α λυκείου είναι σκέτη υπερβολή, δεν είναι δύσκολα τα μαθήματα.
Να σου πω κατι Αναρκι, εμενα ο καθηγητης φυσικοχημειας ηταν κολογερος με 4 εγκεφαλικα κ δν ηξερε που του παν τα 4. αλλα νταλον μς ελεγε. γι'αυτο μη μιλας ετσι. ανεφερα οτι αυτο συναιβει σε μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου είναι μία μέτριας δυσκολίας τάξη.
Αυτό που μου χει μείνει από πέρυσι πάντως ήταν οι 6 ώρες των αρχαίων.Πραγματικά τα σιχάθηκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANNAki

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ξέρω πραγματικά τι να πω για την Α' λυκείου...απ' τη μια είμαι τρελαμένη με την αλλαγή του περιβάλλοντος:up:(+ αλλαγη καθηγητών, συμμαθητών):no1: αλλά απ την άλλη αγχώνομαι τρομερά για το μέλλον μου... για μένα έχει μυστήριο η υπόθεση..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Η Α' Λυκείου είναι μία μέτριας δυσκολίας τάξη.
Αυτό που μου χει μείνει από πέρυσι πάντως ήταν οι 6 ώρες των αρχαίων.Πραγματικά τα σιχάθηκα!

Δεν είσαι ο μόνος :sick::sick::sick::sick::sick::sick:


Υ.Γ. Το κάθε προσωπάκι αντιπροσωπεύει κάθε ώρα αρχαίων τη βδομάδα! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Αυτό που μου χει μείνει από πέρυσι πάντως ήταν οι 6 ώρες των αρχαίων.Πραγματικά τα σιχάθηκα!
Εγω να δεις!! Και παντα πρωτη ωρα! Παντως 19.2 εγραψα στο τελος, καλυτερα απο αλγεβρα, γεωμετρια και χημεια που μου αρεσαν κιολας. Βρε μπας και ειμαι κρυφοθεωρητικος και δεν το ξερω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Να σου πω κατι Αναρκι, εμενα ο καθηγητης φυσικοχημειας ηταν κολογερος με 4 εγκεφαλικα κ δν ηξερε που του παν τα 4. αλλα νταλον μς ελεγε. γι'αυτο μη μιλας ετσι. ανεφερα οτι αυτο συναιβει σε μενα.
Του είπες να κάνει φροντιστήριο (κατά τη γνώμη σου), δεν είπες απλά οτι εσύ το χρειάστηκες για κάποιο λόγο.
Δεν ξέρεις καθόλου πόσο "καλός" μαθητής είναι, πόσο καλό καθηγητή θα έχει και σε τι κατάσταση είναι οι γνώσεις του γενικότερα, οπότε είναι λίγο άκυρο να προτείνεις κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selene1

Νεοφερμένος

Η Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ναύπακτος (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Εγώ θα πάω σίγουρα φρόντηστήριο σε κάποια μαθήματα, γιατί απο οτι έχω μάθει οι καθηγητές στο δικό μας λύκειο δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα. Αλλά (απ'οτι μου έχουν πεί) δεν είναι δύσκολη τάξη, χωρίς αυτό να σημαίνει οτι δεν χρειάζεται δίαβασμα!!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grabeel Lucas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
καλα monsieur Anarkis. Θα εκφραζομαι πιο σωστα αλλη φορα..Μη δινω κ το κακο παραδειγμα..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top