Αντίγραφα διορθωμένων γραπτών

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
https://www.alfavita.gr/typos/typos080223e.php


Τα παραπάνω τα ξέρουμε από τον Φεβρουάριο αλλά από τότε δεν έχω δει κάτι νεότερο. Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποια εξέλιξη πάνω στο θέμα, και τι πρέπει να κάνει κανείς για να πάρει τα γραπτά του (έστω να τα έχει σαν σουβενίρ)?

Thanks.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

midnight_talker

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
..Και μένα με ενδιαφέρει πάρα πολύ αυτό το θέμα, όπως πιστεύω θα έπρεπε και όλους εσάς που δώσατε φέτος..Κανά νέο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
άκουσα οτι απο τις επόμενες πανελλήνιες θα γίνεται αυτό,μέσω του προγράμματος e-school,όπου τα γραπτά,θα καταχωρούνται σε υπολογιστή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και εγω πιστευω θα ηταν πολυ καλο να δινονται αντιγραφα!....
να βλεπουν και οι μαθητες τι λαθη εκαναν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pablito

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
το όνομα του αρθρογράφου τα σπαει......... :D
και εγω το ιδιο πιστευω αν και δεν ξερω αν θα ειχα το κουραγιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
δεν θα το έπαιρνα πίσω με τίποτα.για να μη δω μπούρδες που γράφω ώρες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Εγώ θα θελα να το δω πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raster

Νεοφερμένος

Ο raster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Με βάση όσα νομίζω ότι ισχύουν αυτή τη στιγμή, όσοι θέλουν να δουν τα γραπτά τους μπορούν να το κάνουν. Όμως το υπουργείο δεν καλοβλέπει αυτήν την προοπτική οπότε δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα τι πρέπει να κάνουν όσοι ενδιαφέρονται. Κανονικά αυτό θα έπρεπε να γίνεται με μια απλή αίτηση στο σχολείο και μακάρι τα πράγματα να είναι τόσο απλά (αν και δεν το νομίζω :().
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Λοιπον σε ενα μαθημα στις πανελληνιες (Βιολογια Κατ.) ειμαι σιγουρος (μετα απο συζητησεις με καθηγητες) οτι το γραπτο μου αξιζε για περισσοτερο απ' αυτο που τελικα βαθμολογηθηκε (16,9).

Θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου πει τι πρεπει να κανω για να δω αντιγραφο του γραπτου μου. Το θελω αυτο επειδη σκοπευω να ξαναδωσω πανελληνιες και θελω να ξερω τι λαθη εκανα, για να τα αποφυγω την δευτερη φορα.

Μπορει πχ να μην τους αρεσε ο τροπος εκφρασης η δεν ξερω κι εγω τι αλλο... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lady_Of_Carnage

Νεοφερμένος

Η Ελένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
εγω θα ηθελα να δω το γραπτο μου στα μαθηματικα.Περιμενα 13,5 και μου 'ρθε 10,5 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red7genius

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Το αρθρο λεει πως μπορουμε να παρουμε αντιγραφα. Ξερει κανεις αν τελικα γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnakoseco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
καλα εγω δεν υπαρχει περιπτωση να το παρω για να το δουν γονεις και καθηγητες και να μου λενε καλα ρε μ'''''''''''α τι βλακειες εγραψες????
με τιποτα δεν το ζω αυτο.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Λοιποοον! Οσοι θελουμε να δουμε αντιγραφα των γραπτων μας απλα... ας το ξεχασουμε! Οπως με πληροφορησαν απο το ΥΠΕΠΘ ισχυει ο νομος 3475/2006 αρθρο 22 παρ. 1 που λεει το εξης:

"Τα γραπτα δοκιμια των μαθηματων που εξεταζονται σε πανελλαδικο επιπεδο για την εισαγωγη στην τριτοβαθμια εκπαιδευση καθως και οι αποφασεις ορισμου των βαθμολογικων κεντρων για τη βαθμολογηση των ανωτερω γραπτων, των βαθμολογητων και των αναβαθμολογητων των γραπτων δοκιμιων των μαθηματων αυτων, δεν γνωστοποιουνται ουτε επιδεικνυονται με οποιονδηποτε τροπο στον ενδιαφερομενο."


Βεβαια υπαρχει μια αποφαση της αρχης προστασιας προσωπικων δεδομενων που λεει οτι το ΥΠΕΠΘ ειναι υποχρεωμενο να μας παρεχει αντιγραφα των γραπτων μας αν το επιθυμουμε, ομως με πληροφορησαν οτι πρεπει να εγκριθει απο το Συμβουλιο της Επικρατειας για να ισχυσει, κατι που δεν εχει συμβει ακομα!

:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
φάσκουν και αντιφάσκουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Έλεγαν ότι είχε εγκριθεί απ' το ΣΕ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Έλεγαν ότι είχε εγκριθεί απ' το ΣΕ...
Η υπαλληλος με την οποια μιλησα ηταν κατηγορηματικη και δεν δεχοταν κουβεντα! Το μονο που μου ειπε ειναι να δω τον νομο κι εγω ο ιδιος για να πειστω! Πραγματι τον βρηκα στο internet και τον παρεθεσα κι εδω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
αν δεν κάνω λάθος τα γραπτά πηγαίνουν στις νομαρχίες μετά όπου και φυλάσσονται για κάποιο χρονικό διάστημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι. Διαβασα (στην αποφαση αυτη της αρχης προστασιας προσωπικων δεδομενων) οτι φυλασσονται μεχρι τις 15 Μαιου του επομενου ετους, οποτε και καταστρεφονται. Εγω πιστευω οτι υπαρχει η δυνατοτητα, αλλα φοβουνται τυχον καταγγελιες για τον μοναδικο θεσμο στην Ελλαδα που θεωρειται αδιαβλητος. Μαλλον πρεπει να βαλεις δικηγορο και τετοια... δεν εχω ορεξη να μπω σε τετοια διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πάντως αν τελικά γίνει κάτι τέτοιο, θα γίνει χάος! Όλοι θα ζητάνε να δουν τα γραπτά τους, οι καταγγελίες θα πηγαίνουν σύννεφο κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αδιάβλητες? Οι Πανελλήνιες? Καλό και αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top