Γενικό -  Πώς περνάω την A' Λυκείου;

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Παιδιά, θέλω να μου δώσετε κάποιες συμβουλές για να ειμαι στο σχολείο του χρόνου ακόμα καλύτερη μαθήτρια! Βγάζω καλό μέσο όρο (16,7) αλλά θέλω να πάω ακόμα καλύτερα!
Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Κοίτα καταρχήν πρέπει να θέσεις στόχους... που θες να περάσεις... τι πραγματικά θελεις... μετά θα κοιτάξεις σε ποια κατεύθυνση θα μπεις... γιατι άλλα μαθήματα έχει η θετική άλλα η τεχνολική άλλα η θεωρητική και θα διαβάζεις πάρα πολύ τα μαθήματα αυτά (δηλαδή της κατεύθυνσης σου )
λοιπόν για να βελτιώσεις το βαθμό σου θα έλεγα ότι πρέπει να διαβάζεις λίγο περισσότερο από ότι διαβάζεις τώρα... να κάνεις συνεχώς επαναλήψεις να είσαι συνεπής στις υποχρεώσεις σου και όλα τα σχετικά... αλλά εγώ σου λέω να αφήσεις τον βαθμό και το χρόνου να διαβάζεις περισσότερο τα μαθήματα τα οποία θα ακολουθήσεις και τις γενικής παιδίας απλώς να κάνεις τις ασκήσεις σου και να είσαι συνεπής

ελπίζω να σε βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ueshiba

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Προσπάθησε να επιμείνεις στο διάβασμα και την επανάληψη.
Επίσης κάνε εργασίες και το κοπή τη πίτα.Ζήτω οι βρωμόγυροι του κυρΓιάννη.Οι αγελάδες μου γέννησαν πεντάδυμα και η γιαγιά μου λέει "δεν είμαι άντρας γυναίκα είμαι".Αυτό είναι ο λόγος της στον άι-Γιώργη.Και σε ρωτώ"τί σκότωσε ο αι-Γιώργης?".Πλάκα κάνω.παρεξηγήθηκες?Απλά το κολοβαράω με κάτι φίλους και γράφοτυμε παπάριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ, για την συμβουλή σου! Είμαι 100% ΄σίγουρη πως αν την ακολουθήσω θα πάω πολύ καλά!! και πάλι ευχαριστώ:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D@-ChieF

Νεοφερμένος

Ο D@-ChieF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
παρακολουθώ καιρό το forum αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω register καθώς είχα και μια απορία που ήθελα να τη λύσετε αν ξέρετε. ^^:)
Η ερώτηση είναι η εξής...
ΠΧ στη φυσική έχω 1ο τετράμηνο 10, στο 2ο πάλι 10 και εξετάσεις γράφω 5...
Θα μείνω ή θα πάρει μονάδες από πχ θρησκευτικά αν είχα 18 και θα περνούσα;

P.S: Sorry για τα greeklish αλλά etc έχω συνηθίσει από άλλα forums :(
P.S2 Καλησπέρα I-Users:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΑΣΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Νομιζω οτι μπορεις να περασεις γιατι βγαζεις μεσο ορο πανω απο 9.5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στο Λύκειο πρέπει ΣΥΝΟΛΙΚΑ να βγάλεις πάνω από 9,5 (νομίζω). Δεν υπάρχει "μένω" ή "κόβομαι" σε κάποιο μάθημα, εκτός κι αν άλλαξε κάτι.

Το 'χω διαβάσει τόσες φορές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
παίρνεις βα8μούς και από την χημεία και βγαίνει μάζι ο μέσος όρος αυτόν τον 2 μα8ημάτων.αλλά στη φυσική πρέπει να γράψεις τουλάχιστον 8 για να περάσεις κ να είσαι σίγουρος.πρέπι δλδ σε σχέση με το γυμνάσιο να έχεις συνολικά πάνω από 28 γτ στο γυμνάσιο είναι πάνω από 38.(κ εγώ στη φυσική κ στα 2 τρίμηνα 10 είχα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
για να μείνεις σε μια τάξη,πρέπει να έχεις κάτω απο 9.5 σε 11 μαθήματα.. 9.5 είναι η βάση.
Αν πχ έχεις 10+10+5 = 25,τότε μέχρι το 30 νομίζω ή το 29 όσο χρειάζεσαι τέλος πάντων για να περάσεις,το παίρνεις απο κάποιο άλλο μάθημα..
πχ θρησκευτικά,αγγλικά κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D@-ChieF

Νεοφερμένος

Ο D@-ChieF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μακαρι να ειναι γενικος πανω απο 9,5 γτ αν ειναι ξεχωριστα δεν θα παω κ τοσο καλα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
παρακολουθώ καιρό το forum αλλά τώρα αποφάσισα να κάνω register καθώς είχα και μια απορία που ήθελα να τη λύσετε αν ξέρετε. ^^:)
Η ερώτηση είναι η εξής...
ΠΧ στη φυσική έχω 1ο τετράμηνο 10, στο 2ο πάλι 10 και εξετάσεις γράφω 5...
Θα μείνω ή θα πάρει μονάδες από πχ θρησκευτικά αν είχα 18 και θα περνούσα;

P.S: Sorry για τα greeklish αλλά etc έχω συνηθίσει από άλλα forums :(
P.S2 Καλησπέρα I-Users:xixi:


Μέσο όρο Φυσικής θα πάρεις 8 και με την προυπόθεση οτι δεν έχεις σε πάνω από 4 μαθηματα υπό της βάσης και επίσης σε ισάριθμα μαθήματα να έχεις πάνω από 13, περνάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΤΑΣΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
κοιταξτε.το θεμα ειναι απλο.το μονο που πρεπει να σε απασχολει ειναι να βγαλεις γενικο μεσο ορο σε ολα τα μαθηματα 9.5.γενικοτερα η βαμθολογια επιρεαζεται κατα 50% απο τα 2 τετραμηνα και το υπολοιπο απο τισ ξετασεις.αρα θα πρεπει να γραξεισ καλα στισ εξετασεισ για να λεσ οτι περασεσ την φυσικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BashtheFash

Νεοφερμένος

Ο BashtheFash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και 'γω ρε παιδιά έχω την ίδια απορία, αλλά με την Άλγεβρα.Πήρα στο 1ο τετράμηνο 8 και πες πως θα ξαναπάρω 8 στο 2ο και τελοςπάντων γράψω 2 στις εξετάσεις( κάτι πολύ απίθανο), θα μείνω? Κάποιοι φίλοι μου μου είπαν πως Άλγεβρα και Γεωμετρία συμψηφήζονται στις εξετάσεις, είναι αλήθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όχι βέβαια, είναι εντελώς ανεξάρτητα μαθήματα.
Με 8 Μέσο όρο προφορικών και 2 γραπτά σημαίνει οτι εχεις ΓΜΟ μαθήματος 5, πράγμα που πρέπει να σε ανησυχεί αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδια εγω παντως δεν κινδυνευω σε κανενα αλλωστε εχω 17 μεσο ορο με μονο ενα 14 στη χημεια και 12 στα κειμενα (η μ@@@@@ο με μισει) αλλα απο οσο ξερω ειναι τελειος δυσκολο να μεινεις στο λυκειο πρεπει να το παλαψεις μας ειπανε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futureshock

Νεοφερμένος

Ο futureshock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και 'γω ρε παιδιά έχω την ίδια απορία, αλλά με την Άλγεβρα.Πήρα στο 1ο τετράμηνο 8 και πες πως θα ξαναπάρω 8 στο 2ο και τελοςπάντων γράψω 2 στις εξετάσεις( κάτι πολύ απίθανο), θα μείνω? Κάποιοι φίλοι μου μου είπαν πως Άλγεβρα και Γεωμετρία συμψηφήζονται στις εξετάσεις, είναι αλήθεια?


γραπτα ενοεις τις Εξετασεις ετσι? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parmas

Νεοφερμένος

Ο Victor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
1η φαση:
Λοιπον κανεις τον βαθμο του συγκεκριμενου μαθηματος των 2 4μηνων προσθεση και μετα διαιρεση με το 2. (π.χ. 11 + 9 = 20 και μετα 20 / 2 = 10). Μετα κανεις προσθεση τον βαθμο που εγραψες στις εξετασεις (π.χ. εγραψες 9.. κανεις 10 + 9 = 19 και μετα δια 2 = 9,5 περασες :) )

Τωρα 2η φαση:
π.χ. δν εγραψες το 9 που επρεπε και εγραψες ας πουμε 5, δεν περνας και πρεπει να περασεις μεσο του γ.μ.ο.
Δλδ κανεις τον μ.ο τον 2 4μηνων προσθεση και μετα δια 2... (π.χ. 13 + 13 = 26 δια 2 13 ). Τωρα το 13 το κανεις προσθεση με τον μ.ο. των εξετασεων κ παλι δια 2 ( γιατι μπορει στο ενα μαθημα ας πουμε φυσικη να εγραψες 5 αλλα αγγλικα η αρχες οικονομιας 17 ). Δλδ 13 + πες εχεις 7 μ.ο. στα γραπτα = 20 δια 2 10 .. περασες .. γιατι πρπ να εχεις 9,5 και πανω :jumpy:

Ελπιζω να βοηθησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Flo92

Νεοφερμένος

Η Flo92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αχ ναι βοη8ησες παρα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S.M.Greek

Νεοφερμένος

Ο Μανώλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γειά σας.
Σήμερα γράψαμε χημεία.Για να περάσω ήθλεα ενα 8 και έπεσαν πραγματικά τα πιοδύσκολα με αποτέλεσμα να μη πάρω ούτε 5 :(

Τώρα, θα περάσω χημεία κάπως?Και αν ναι πως??

Να πω πως δεν γράφω και πολύ καλά στις εξετάσεις...γύρο στο 11 είναι τα γραπτά μου...

τι πρέπει να κάνω για να περάσω...:(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
ανάλογα τους βαθμούς των τετραμήνων!! αν βγάζεις συνολικό μέσο όρο 9,5 τότε εντάξει. Πάντως βοηθάνε και τα άλλα μαθήματα, γι' αυτό προσπάθησε να γράψεις καλά στα υπόλοιπα για να είσαι και πιο σίγουρος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top