Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Έχεις διαβάσει κάποιο βιβλίο από αυτά ή ότι σου κατέβει στο κεφάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Έχεις διαβάσει κάποιο βιβλίο από αυτά ή ότι σου κατέβει στο κεφάλι;
Χα χα εννοείται βρε!
Και αναλύσεις έχω ψάξει και την ταινία έχω δει.Το "Girl with a Pearl Earring" συγκεκριμένα.Το προτείνω παρεπιπτόντως,πολύ καλό βιβλίο.:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ πάντως άμα πέσει letter στο part 2 , δεν κοιτάω άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Letter to the editor πέφτει συχνά. :)

Αυτό το listening...Αν δεν έχει ακουστικά..Στο lower δε μπορούσα να ακούσω τίποτα και άρχισε κ μια δίπλα μου να βήχει ασταμάτητα και άστα να πάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garret

Νεοφερμένος

Ο Garret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Letter to the editor πέφτει συχνά. :)

Αυτό το listening...Αν δεν έχει ακουστικά..Στο lower δε μπορούσα να ακούσω τίποτα και άρχισε κ μια δίπλα μου να βήχει ασταμάτητα και άστα να πάνε!

Γι αυτό τα Computerised versions τα θεωρώ μακράν καλύτερα για άτομα εξοικιωμένα με Η/Υ. Βέβαια δεν έχουμε ακόμα σε Lower / Prof και οι δοκιμές που έγιναν πέρισυ στην Ελλάδα δεν είχαν επιτυχία ( KET-PET ) αλλά εκεί έχεις τα ακουστικά σου και είσαι μια χαρά :)

Συγκεκριμένα σε computerised exams έχουμε KET-PET-BEC Preliminary + Vantage + TKT ( Teaching Knowledge Test ) όμως δίνονται σε συγκεκριμένα κέντρα στην Ελλάδα προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δηλαδή δεν παίζει να χει ακουστικά στο CPE?


οϊμε!
:P

Ενδιαφέρον πάντως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Garret

Νεοφερμένος

Ο Garret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Είναι στα μελλοντικά τους σχέδια να εφαρμοστεί σε όσο το δυνατό περισσότερα πτυχία γίνεται, αλλά προς το παρόν αυτά που αναφέρω πιο πάνω έχουν Computerised Tests.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Καλά είναι κλασσικές καταστάσεις αυτές με το listening...

Εγώ βιβλίο δεν έχω διαβάσει καθώς η καθηγήτριά μας δε μας το συστήνει!Εφ'όσον μπορούμε να διαβάζουμε πιο γενικά πράματα για τα αγγλικά γτ να περιοριστούμε σε ένα βιβλίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ίσως για σιγουριά,με την έννοια ότι αν έχεις αναλύσει ένα βιβλίο αρκετά,οι πιθανότητες να πέσει θέμα για κάτι που έχεις προετοιμάσει ήδη είναι περισσότερες και η επιτυχία πιο σίγουρη θα έλεγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vladimiros92

Νεοφερμένος

Ο Vladimiros92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σε ολους και ολες ειμαι κ εγω αναμεσα στους τυχερους- ατυχους που δινουν το Κειμπριτζ αφου εδωσα και το Μισιγκαν πριν μια βδομαδα. Οσο για την εκθεση, παρολο που και εμεις καναμε ως βιβλιο ''το κοριτσι με το μαργαριταρενιο σκουλαρικι'' παντα προτιμαω εκθεση και γραμμα, ο κοσμος να χαλασει! Ο Θεος μαζι μας να πεσει κατι βατο γιατι το Κειμπριτζ απτην πολλη δυσκολια εχει χασει παρα πολλους πελατες κυριως λογω της υπαρξης του Μισιγκαν.... :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Άχ τι τραβάμε και εμείς! Μακάρι να έπεφτε κανένα εύκολο test ( ειδικά reading) αλλά χλωμό το βλέπω. Δεν πρόκειται να ρίξουν το επίπεδο οι Άγγλοι απλά γιατί χάνουν την πελατεία. Είναι τελείως ξεροκέφαλοι αυτοί. Όταν έδινα εγώ cambridge lower είχαν βάλει κάτι δύσκολο θέματα να λες παναγία μου. Αλλά πάλι πως καταφέρνουν και τραβάνε ακόμα άτομα ένας Θεός ξέρει. Είμαστε και εμείς χαζοί που πέφτουμε στην παγίδα του ονόματος '' CAMBRIDGE"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Ποια παιδάκια δώσανε cambridge lower σήμερα να μας πουν πώς πήγανε; Ήταν εύκολα τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent Walker

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Silent Walker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
σε καμια ωρα τελειωνουν...η προσευχη μας μαζι τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Όχι ρε συ, αφού ο teol20 έδινε και τώρα είναι συνδεμένος. Τώρα είναι η δικιά μας σειρά για προσευχή. God, αγχώθηκα πάλι:'(:'(:mad::'(

Πρέπει να στρωθούμε στο διάβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, θα βγηκε χωρις να κανει αποσυνδεση. Απλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αφού το πρωί δεν ήτανε συνδεμένος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Όχι ρε συ, αφού ο teol20 έδινε και τώρα είναι συνδεμένος. Τώρα είναι η δικιά μας σειρά για προσευχή. God, αγχώθηκα πάλι:'(:'(:mad::'(

Πρέπει να στρωθούμε στο διάβασμα



Ναι,στις ώρες που μας έμειναν...
χαχα
Ρε νταξ...Δεν είναι ή τώρα ή ποτέ..Είναι ή τώρα ή σε έξι μήνες ή του χρόνου...
cool!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ενα πράγμα θα πω για το Cambridge FCE= Challenging!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Εγω εδωσα εφ-σι-ι σημερα:P...δν θα τα ελεγα και ευκολα τα θεματα...βεβαια τα αγγλικα δν ειναι κ ο,τι καλυτερο για μενα αρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι ειναι αν το εχεισ ή δεν το εχεισ.Π.χ εγω δεν ανοιξα βιβλιο πριν δωσω Μισιγκαν προφισιενσυ και μου φανηκαν ετσι και ετσι!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top