(UCLAN) University of Central Lancashire

ANTONHS

Νεοφερμένος

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπον παιδια σημερα ειχα παει στο φροντιστηριο μου για το θεμα μας.Να σας αναφερω λοιπον οτι οσοι εχουν δωσει μεχρι τον Μαϊο του 2007(ισος και τον Δεκεβρη) το πτυχιο τους αναγνωριζετε ΚΑΝΟΝΙΚΑ.Οποιος αμφισβιτησει την αναγνωρισιμοτητα του πτυχιου μπορουμε να του αποδειξουμε το αντιθετο με την εξης κινηση.....παμε στο Βρετανικο συμβουλιο και επικυρωνουμε το πτυχιο μας(αναφερω για τα πτυχια που εχουν εκδωθει την συγκεκριμενη περιοδο) και μετα δεν μπορει να μας πει τπτ.Οπως αναφερει και η φιλη angel_angel το πτυχιο αλλαζει ονομασια και αυτο γινετε γιατι τωρα τα αλλα πανεπιστημια εχουν ιδρυσει μια εταιρια οπου κανει τα πτυχια αναγνωρισημα.Αυτο μεχρι στιγμης δεν ειχε γινει απο το UCLAN και γι αυτο αμφισβητητε η αναγνωρισημοτητα του,τωρα πια ιδρυσε την συγκεκριμενη εταιρια και το uclan και ετσι αναμεναιτε να αναγνωριζεται κανονικα με διαφορετικο ονομα.Επισης να ανφερω πως οσοι εδωσαν τον Μαϊο που μας περασε το Cambridge ηταν η καλυτερη τους διοτι ηταν πολυ ευκολοτερο απο αλλες χρονιες και απο το φετινο Mischigan το οποιο ηταν πολυ δυσκολο(σχεδον ολη η Ελλαδα ειχε Low pass στο Writing).Oποτε το πτυχιο μας αναγνωριζετε κανονικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ωραια τα λες φίλε Αντώνη ,αλλά υπάρχουν γραπτές αποδείξεις οι οποίες επαληθεύουν αυτα που ισχυρίζεσαι σχετικα με το Uclan???
Aν εχεις παρακαλώ να μας τις γνωστοποιήσεις!

Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dIm@kIs14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔΗΜΟς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Λοιπον παιδια σημερα ειχα παει στο φροντιστηριο μου για το θεμα μας.Να σας αναφερω λοιπον οτι οσοι εχουν δωσει μεχρι τον Μαϊο του 2007(ισος και τον Δεκεβρη) το πτυχιο τους αναγνωριζετε ΚΑΝΟΝΙΚΑ.Οποιος αμφισβιτησει την αναγνωρισιμοτητα του πτυχιου μπορουμε να του αποδειξουμε το αντιθετο με την εξης κινηση.....παμε στο Βρετανικο συμβουλιο και επικυρωνουμε το πτυχιο μας(αναφερω για τα πτυχια που εχουν εκδωθει την συγκεκριμενη περιοδο) και μετα δεν μπορει να μας πει τπτ.Οπως αναφερει και η φιλη angel_angel το πτυχιο αλλαζει ονομασια και αυτο γινετε γιατι τωρα τα αλλα πανεπιστημια εχουν ιδρυσει μια εταιρια οπου κανει τα πτυχια αναγνωρισημα.Αυτο μεχρι στιγμης δεν ειχε γινει απο το UCLAN και γι αυτο αμφισβητητε η αναγνωρισημοτητα του,τωρα πια ιδρυσε την συγκεκριμενη εταιρια και το uclan και ετσι αναμεναιτε να αναγνωριζεται κανονικα με διαφορετικο ονομα.Επισης να ανφερω πως οσοι εδωσαν τον Μαϊο που μας περασε το Cambridge ηταν η καλυτερη τους διοτι ηταν πολυ ευκολοτερο απο αλλες χρονιες και απο το φετινο Mischigan το οποιο ηταν πολυ δυσκολο(σχεδον ολη η Ελλαδα ειχε Low pass στο Writing).Oποτε το πτυχιο μας αναγνωριζετε κανονικα!

offtopic αλήθεια και εγώ άκουσα για το μιτσιγκαν ecce του Δεκεμβρίου θα είναι εύκολότερο! ισχύει κατι τέτοιο? /offtopic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Η δυσκολία κυμαίνεται. Στο cambridge ρίχνουν το επίπεδο δυσκολίας γιατί δεν πατάει κανείς το πόδι του, το michigan έχει χάσει κάποιο κύρος γιατί το περνάνε όλοι και έτσι τρέχει να μαζέψει τα αμάζευτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANTONHS

Νεοφερμένος

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οχι φιλε Teol20 δεν εχω γραπτες αποδειξεις απλα αναφερω οτι μου ειπαν στο φροντιστηριο μου και τπτ αλλο.Βρηκα ενδιαφερον τις πληροφοριες και ειπα να τις αναφερω στο forum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ΝΑ βοηθήσω τη κουβέντα. Το UCLAN δεν ίδρυσε καμία εταιρία. Συνεργάστηκε με έναν φορέα που διενεργεί εξετάσεις στην Αγγλία. Το ελληνικό Κράτος, ζητά από τους φορείς να είναι αναγνωρισμένοι από την Αρμόδια Κρατική Αρχή της Αγγλίας (αυτοί και τα πιστοποιητικά τους) για να διενεργουν εξετάσεις γλωσσομάθειας. Εμένα όταν είχα ρωτήσει στο Ασεπ τηλεφωνικα μου είχαν πει περυσι πως τα UCLAN δεν γίνονται αποδεκτα, ανεξαρτητα από περίοδο. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, αλλά το μόνο που χρειάζεται να κάνει κανείς είναι ένα τηλέφωνο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANTONHS

Νεοφερμένος

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ισως οι πληροφοριες που εχεις Sonia να ειναι πιο εγκυρες απο τις δικες μου απλα ετσι μου ειπαν στο φροντιστηριο(τουλαχιστον ετσι καταλαβα).Πιθανον μεχρι το τελος της εβδομαδας να παω στο βρετανικο συμβουλιο για να επικυρωσω το πτυχιο μου ποτε θα αναφερω κ περισσοτερες πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Δείτε σχετικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
θα μπορουσε καποιος να μου δωσει ενα τηλεφωνο?του ασεπ για να επικοινωνισω και τοτε θα δουμε...:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ANTONHS

Νεοφερμένος

Ο ΑΝΤΩΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το τηλ του ασεπ νομιζω ειναι ευκολο να το βρεις στο νετ ή σε ενα τηλ. καταλογο.Εγω για να σας ενημερωσω πιστοποιησα κ μετεφρασα το πτυχιο στο βρετανικο συμβουλιο.Το πηγαινετε κ περιμενετε μεχρι να σας ειδοποιησουν μετα απο καποιες μερες να πατε να το παρετε(εγω περιμενα γυρω στις 10 με 15 δεν θυμαμαι).Παντος για να προετοιμασω οποιον παει κοστιζει γυρο στα 35 ευρο.....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
ασεπ 210 8706100
Αυτό έχω και νομίζω ισχύει ακόμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Nαι αυτο ειναι sonia μου.
Ενα τηλεφωνο εκει αρκει να σας λυθει οποιαδηποτε απορια σχετικα με το uclan για το κατα ποσο αναγνωρίζεται απο το ΑΣΕΠ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jpa24

Νεοφερμένος

Ο jpa24 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Καλησπέρα σας. Ξέρετε πότε θα έρθουν τα πιστοποιητικά από το UCLan; Ρωτάω γιατί έδωσα το Β2 (το lower δηλαδή) το Μαιο του 08 και δεν έχω καμία ενημέρωση όυτε εγώ ούτε το φροντιστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ασεπ 210 8706100
Αυτό έχω και νομίζω ισχύει ακόμη :)

συγγνωμη μα πρεπει να εχετε μπερδευτει!!!πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν κανονικοτατα πως αναγνωριζεται!!!δοκιμαστε το και θα δειτε...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Mου φαινεται οτι εδω εχουμε τεραστιο μπερδεμα.Πως γινετε στις προκυρηξεις να μην υπαρχει και στο τηλεφωνο σου λενε πως υπάρχει στα αναγνωρισμενα πτυχια αγγλικων!Τεσπα πολυ μπερδεμα η κατασταση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ακριβως φιλε μου teol!!!τι να πω...κατι περισσοτερο θα ξερουν αυτοι!!αλλα αν θες δοκιμασε και εσυ και θα το δεις!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Βρε παιδια συγγνώμη αλλά κι εγώ πήρα τώρα καθώς σοκαρίστικα με την απάντηση και μου είπαν ακριβώς αυτό που περίμενα. Δεν μοριοδοτούνται τα πιστοποιητικά του central lancashire.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aρα εχω δίκιο Σονια.
Ο Mr strange απλα είπε μια πληροφορία η οποια ειναι ΑΚΥΡΗ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
μα πως γινεται αυτο?δεν εχω λογο εννοειται να πω ψεματα αφου για να ωφεληθουμε το κανω!!(και εγω μαζι...)πηρα και το σηκωσε μια γυναικα...της λεω θα ηθελα μια πληροφορια...και μου λεει βεβαιως!της λεω αναγνωριζεται αυτο τελος παντων απο τον ασεπ?(απο σας δηλαδη...)και μου λεει βεβαιως παλικαρι μου.και λεω ευχαριστω και μετα μου λεει τιποτα και το κλεισαμε!!!πως γινεται αυτο τωρα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
φυσικα δεν εχεις λόγο να πεις κάτι που δεν σου είπαν καλέ μου και φυσικά δεν σε αμφισβητεί κανείς :)
Απλα βιώνουμε την ελληνική πραγματικότητα :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top