Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;

Ποια ξένη γλώσσα θα θέλατε να μάθετε;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Αγγλικά

  • Γαλλικά

  • Γερμανικά

  • Ισπανικά

  • Άλλη (παρακαλώ διευκρινίστε)

  • Ιταλικά

  • Ρώσικα

  • Κινέζικα

  • Αραβικά

  • Σουηδικά

  • Νορβηγικά

  • Καμία


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
καλά και τα γαλλικά καλά είναι αλλά λίγο βαρετά και λίγο δύσκολα.
Και εγώ κάνω γαλλικά αλλά στο σχολείο...Πάντως δεν κάνουμε τπτ το σοβαρό οποτε μέχρι τώρα είναι εύκολα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Και εγώ κάνω γαλλικά αλλά στο σχολείο...Πάντως δεν κάνουμε τπτ το σοβαρό οποτε μέχρι τώρα είναι εύκολα:)


και εγώ στο σχολείο κάνω αν μ΄άρεσαν 8α πήγαινα φροντηστήριο αλλά....είναι κάπως τα γαλλικά...δεν μ'αρέσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγω θελω να μαθω γερμανικα παρα πολυ αλλα μαλλον μετα τις πανελληνιες θα ξεκινησω σουηδικα...και τα σουηδικα μου αρεσουν πολυ αλλα παρολο που η θεια μου μου λεει οτι τα συνηθιζεις σε ενα μηνα νομιζω οτι ειναι πολυ δυσκολα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
έχεις κάποια σχέση με τις αποπάνω χώρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
με την Γερμανια καμια...με την Σουηδια ελάχιστη...ζουν εκει συγγενεις μου και απο μικρη πηγαινω συχνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

candygirl

Νεοφερμένος

Η candygirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ή ιταλικά ή κινέζικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moon

Νεοφερμένος

Η moon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω ξέρω ηδη τρείς,αλλα θα ηθελα παρα πολυ να μάθω Ισπανικά!!και σκοπεύω να τα αρχίσω μετά το λύκειο!!!^__^:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
και εγω θα ηθελα να μαθω πολυ Ισπανικα...καλα...και Ιταλικα δν θα με χαλαγαν καθολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τα ισπανικά και τα ιταλικά είναι πολύ κοντα σα γλώσσες. Αν μάθεις τη μια τέλεια, η άλλη είναι πολύ εύκολη.:)

Επίσης για την μάθηση γλωσσών με λατινική ρίζα, βοηθούν πάαααααααααρα πολύ τα αγγλικά.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
και επειδη ως γνωστον ειμαι ξευτερι σε ολα θα μαθω και ισπανικα και ιταλικα...χαχα...να σας πω...ποια ευκολη σα γλωσσα ποια ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μου φαίνεται ότι είναι τα ιταλικά....Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
μετάνιωσα που άφησα τα γαλλικά στην 3 γυμνασίου,και σίγουρα θα τα συνεχίσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
εγώ παντως που εχω ολοκληρώσει τη σπουδη μου στα ιταλικά και αρχισα καποια μαθηματα στα ισπανικά μου φαινεται πιο ευκολη η ιταλική...αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο...νομιζω ειναι το ιδιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τα Γαλλικά στο σχολείο είναι χάλια, αλλά στο φροντηστήριο είναι φοβερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάλια22434

Νεοφερμένος

Η Βάλια22434 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Έκανα Γαλλικά για 3 χρόνια αλλά φέτος τα παράτησα. Έτσι και αλλιώς δεν ήμουν καθόλου καλή και η καθηγήτρια ήταν απαίσια.... Θέλω όμως να τα συνεχίσω αλλά στο μέλλον, προς το παρόν θέλω να μάθω Ισπανικά και σκέφτομαι να αρχίσω την καινούρια χρονιά !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel123456

Νεοφερμένος

Η Μαριέλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Βάλια πιστευω καλυτερα να τα τελειωσεις 1α γτ υπαρχει το ενδεχομενο και να τα ξεχασεις αλλα και να τα μπερδεψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάλια22434

Νεοφερμένος

Η Βάλια22434 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το ξέρω αλλά τα πήγαινα εντελώς χάλια και δεν υπήρχε περίπτωση να το πάρω.... Ακόμα και να υπήρχε δηλαδή περίπτωση, με τέτοια ψυχολογία που θα είχα από το άγχος μου....άστο καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγω θα παρατησω του χρονου τα Γαλλικα και θα αρχισω Ιαπωνικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ μπερδεύω τα Γαλλικά με τα Αγγλικά. Πολλές φορές τα προφέρω ανάποδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

narutoboy

Νεοφερμένος

Ο narutoboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ιαπωνικά φορ δε γουιν!!! :D
δεν συγκρίνονται με άλλη γλώσσα.
οι ιαπωνεζομανείς/anime-μανείς φίλοι μου θα το γνωρίζουν καλά αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top