Γενικό -  Πέρασμα όλης της ύλης το καλοκαίρι: Υπερβολή;

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τραγικό τελείως. Ποιός το πρότεινε αυτό το πράγμα;
Πήγαινε στις διαλέξεις, κάνε τις ασκήσεις, διάβασε λίγο και το πέρασες το μάθημα. Αν έχεις πρόβλημα κάπου ρωτάς κάποιον συμφοιτητή ή τον καθηγητή.
Τι φροντιστήρια, αν είναι δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το πέρασα με 10. :P




Απλά μες στην εξεταστική το πρωτοέπιασα (Ανάλυση ΙΙ) γι' αυτό έπεσε η "πρόταση".
Το ποιος το 'πε.... συγγενής! :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Μην ακούτε αυτούς που κάθονται και σκοτώνονται απ' τον Ιούνιο του προηγούμενου έτους και βιάζονται για τελειώσουν την ύλη. Αυτά είναι υπερβολές, βίτσια γονέων, έλλειψη ιεράρχισης βασικών στόχων, κ.ό.κ.


Η ύλη μια χαρά βγαίνει κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Εγώ ξεκίνησα το Σεπτέμβριο μαζί με την έναρξη της σχολικής χρονιάς το διάβασμα. Χρόνος υπάρχει ΑΠΕΙΡΟΣ. Και τις εξόδους μου έκανα, και στα μπαράκια πήγα, και με το συγκρότημά μου ασχολήθηκα.


Μην ακούτε παπαρολογίες και υπερβολές που σας αγχώνουν. Το κλειδί είναι η ποιότητα και όχι η ποσότητα, η σωστή αξιοποίηση του χρόνου.


Το καλοκαίρι σας περιμένει να το απολαύσετε !!! Μη το σπαταλάτε σε μαθήματα, ΔΕΝ αξίζει ! Θα πάνε όλα καλά !!



Ένας που έδωσε παν/δικες φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria122132

Νεοφερμένος

Η maria122132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Μην ακούτε αυτούς που κάθονται και σκοτώνονται απ' τον Ιούνιο του προηγούμενου έτους και βιάζονται για τελειώσουν την ύλη. Αυτά είναι υπερβολές, βίτσια γονέων, έλλειψη ιεράρχισης βασικών στόχων, κ.ό.κ.


Η ύλη μια χαρά βγαίνει κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Εγώ ξεκίνησα το Σεπτέμβριο μαζί με την έναρξη της σχολικής χρονιάς το διάβασμα. Χρόνος υπάρχει ΑΠΕΙΡΟΣ. Και τις εξόδους μου έκανα, και στα μπαράκια πήγα, και με το συγκρότημά μου ασχολήθηκα.


Μην ακούτε παπαρολογίες και υπερβολές που σας αγχώνουν. Το κλειδί είναι η ποιότητα και όχι η ποσότητα, η σωστή αξιοποίηση του χρόνου.


Το καλοκαίρι σας περιμένει να το απολαύσετε !!! Μη το σπαταλάτε σε μαθήματα, ΔΕΝ αξίζει ! Θα πάνε όλα καλά !!



Ένας που έδωσε παν/δικες φέτος.

να σημειώσουμε ότι θα βγάλει και 19++ :):)
το καλύτερο παράδειγμα:no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μην ακούτε αυτούς που κάθονται και σκοτώνονται απ' τον Ιούνιο του προηγούμενου έτους και βιάζονται για τελειώσουν την ύλη. Αυτά είναι υπερβολές, βίτσια γονέων, έλλειψη ιεράρχισης βασικών στόχων, κ.ό.κ.


Η ύλη μια χαρά βγαίνει κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Εγώ ξεκίνησα το Σεπτέμβριο μαζί με την έναρξη της σχολικής χρονιάς το διάβασμα. Χρόνος υπάρχει ΑΠΕΙΡΟΣ. Και τις εξόδους μου έκανα, και στα μπαράκια πήγα, και με το συγκρότημά μου ασχολήθηκα.


Μην ακούτε παπαρολογίες και υπερβολές που σας αγχώνουν. Το κλειδί είναι η ποιότητα και όχι η ποσότητα, η σωστή αξιοποίηση του χρόνου.


Το καλοκαίρι σας περιμένει να το απολαύσετε !!! Μη το σπαταλάτε σε μαθήματα, ΔΕΝ αξίζει ! Θα πάνε όλα καλά !!



Ένας που έδωσε παν/δικες φέτος.

Στέλιο δεν είναι έτσι δυστυχώς.:( Αν δεν ξεκινήσεις την ύλη από το καλοκαίρι, θα είναι μετά πολύ πιεστικό κι αγχωτικό. Αυτό που λες εσύ μπορούν να το κάνουν μόνο όσοι έχουν την ικανότητα να ακολουθούν πιστά ένα αυστηρό πρόγραμμα χρόνου και διαβάσματος. Εσύ έχεις χαρισματικό μυαλό και σίγουρα τα κατάφερες άψογα.:) Από κει και πέρα, πιστεύω ότι είναι πολύ δύσκολο για κάποιον να στρωθεί μόνος του 9 μόνο μήνες και να βγάλει τέτοια ύλη από το μηδέν.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Μην ακούτε αυτούς που κάθονται και σκοτώνονται απ' τον Ιούνιο του προηγούμενου έτους και βιάζονται για τελειώσουν την ύλη. Αυτά είναι υπερβολές, βίτσια γονέων, έλλειψη ιεράρχισης βασικών στόχων, κ.ό.κ.


Η ύλη μια χαρά βγαίνει κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Εγώ ξεκίνησα το Σεπτέμβριο μαζί με την έναρξη της σχολικής χρονιάς το διάβασμα. Χρόνος υπάρχει ΑΠΕΙΡΟΣ. Και τις εξόδους μου έκανα, και στα μπαράκια πήγα, και με το συγκρότημά μου ασχολήθηκα.


Μην ακούτε παπαρολογίες και υπερβολές που σας αγχώνουν. Το κλειδί είναι η ποιότητα και όχι η ποσότητα, η σωστή αξιοποίηση του χρόνου.


Το καλοκαίρι σας περιμένει να το απολαύσετε !!! Μη το σπαταλάτε σε μαθήματα, ΔΕΝ αξίζει ! Θα πάνε όλα καλά !!



Ένας που έδωσε παν/δικες φέτος.

άλλος ένας εδώ! δεν έκανα καλοκαίρι τίποτα, και τελείωσα την ύλη πρώτη φορά 1-5 φλεβάρη. και ελεύθερος χρόνος υπάρχει και χρονος για επανάληψη.βέβαια ανάλογα με τον καθέναν...

ακόμα μαθηματικά γενικής άρχισα να διαβάζω ουσιαστικά απο το γενάρη. Η ύλη μου βγήκε πολύ εύκολα, χωρις φροντ. Εμένα μου ''βγήκε'' και έγραψα πολύ καλά, ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΝΗΣΤΩ όμως! Κανονικά απο το Σεπτέμβρη, ειδικά για μαθητές της θεωρητικής που επιλέγουν μαθηματικα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Εγω θεωρω οτι ειναι καλο ο μαθητης να προετοιμαζεται σε καποια μαθηματα(οπως φυσικη και μαθηματικα)απο το καλοκαιρι...καλο θα ειναι επισης να παιρνει μια γευση και απο τα υπολοιπα μαθηματα...αλλα μεχρι εκει,ειπαμε,οχι και ολη τη υλη το καλοκαιρι:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Εμένα παιδιά μου φαίνονται υπερβολές, τι να σας πώ. Απλώς δημιουργείται όλο αυτό το κλίμα ψύχωσης απ' τους γύρω, εκμεταλλεύονται μερικοί την εύθραυστη -ακόμη- προσωπικότητά μας, επιβάλλουν πράγματα που τους βολεύουν, μας κάνουν ρομποτάκια.


Τέλος πάντων, εγώ δεν είμαι τόσο κατά της προετοιμασίας, αλλά είμαι κατά της υπερβολής.


Παν μέτρον άριστον, όπως είθισται να λέγεται άλλωστε!



Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Λοιπόν πιστεύω πως οπωσδήποτε όλη η ύλη το καλοκαίρι είναι υπερβολή! Αλλά είναι πολύ χρήσιμο να βγουν κάποια πραγματάκια από μαθηματικά και φυσική κατεύθυνσης, και απο εκεί και πέρα αν έχετε την όρεξη καλό είναι να βγεί και κανά κομματάκι ΑΟΔΕ ή ΑΕΠΠ, αλλά πιστεύω πως τα υπόλοιπα μαθήματα με κατάλληλη προετοιμασία βγαίνουν και από Σεπτέμβρη με σωστό διάβασμα. Απλά στα μαθηματικά και στη φυσική η ύλη είναι κατ' εμέ τουλάχιστον αρκετά μεγάλη για να βγει άνετα και να μείνει και περιθώριο για επανάληψη μέσα στη χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
ΠΑιδιά εγώ αυτό που θα κάνω είναι να κάνω περιπου ένα μήνα στο καλοκαίρι....
Απο οτι καταλαβα, θα κανουμε τα πρωτα κεφαλαια μες το καλοκαιρι ή κατι τετοιο...

Ολη την ύλη????
τρελα σκέτη......

Αλλα ενταξει αυτό παει να πει οτι θα γκαβωθω τελειως? οτι θα κλεισω μες στο σπίτι?


νομιζω τα παραλετε, και δεν ξερω γιατι...

Δειτε Θα κανω μαθημα καθε πρωι για 2 ωριτσες....
Θα διαβαζω χαλαρα στο σπιτι μια ωριτσα περιπου...
ΕΕ σιγα!!!!

Αντι να κοιμαμαι ως της 12 το μεσημερι, θα τα κανω αυτα το πρωι!! και με τα και μπανιο εχει, και μπαλα, και με το συγκροτημα θα ασχοληθω, και χαβαλε και οτιδηποτε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

starhar

Νεοφερμένος

Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Σαν πρώην καθηγητής φροντιστηρίων και νυν σχολείων (Μαθηματικός), έχω την άποψη συμφωνώντας με τους συναδέλφους του φροντιστηρίου σου ότι πρέπει να κάνεις την προετοιμασία σου τώρα το καλοκαίρι, ίσως όχι σε όλα τα μαθήματα. Βέβαια πρέπει να λάβρις υπόψη σου ότι βρίσκεσαι στο τέλος μιας δύσκολης περιόδου, όπως κι εσύ αναφέρεις, ότι είναι καλοκαιρινή περίοδος και πολλοί άλλοι θα είναι σε διακοπές και το σημαντικότερο όλων ότι δεν πρέπει η νέα σου σχολική χρονιά να είναι συνέχεια της προηγούμενης διότι μετά από 10 μήνες από σήμερα, τότε που πρέπει να έχεις το 100% των δυνάμεων σου πρέπει να βρίσκεσαι στην καλύτερη φυσική και ψυχολογική κατάσταση.Για όλα αυτά κάνε την προσπάθειά σου τώρα το καλοκαίρι αλλά φόρτισε και τις μπαταρίες σου γιατί απο εδώ και πέρα σε περιμένουν τα δύσκολα. Καλή επιτυχία σε ότι κι αν κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Η Γ' Λυκείου δεν είναι δύσκολη τάξη και οι Πανελλαδικές δεν είναι τόσο δύσκολες όσο πολλοί νομίζουν. Απλώς καλλιεργείται ένα κλίμα φοβίας γύρω από τις πανελλαδικές που πανικοβάλλει τους μαθητές και τους γονείς και τους σπρώχνει στα φροντιστήρια. Τελικά οι μόνοι κερδισμένοι είναι οι φροντιστηριούχοι.
Εγώ πάντως που δεν έχω πάει ποτέ σε φροντιστήριο και έδωσα φέτος πανελλαδικές στα μαθήματα της θετικής τα έχω πάει καλά - και έγινε και ένας μήνας κατάληψη (με αποτέλεσμα να κάθομαι επί ένα μήνα χωρίς να προχωρώ παρακάτω στην ύλη).

Συνιστώ: Πανελλήνιες χωρίς φροντιστήριο.

Σκεφτείτε άλλωστε ότι αν κανένας μαθητής δεν πήγαινε σε φροντιστήριο πόσο πολύ θα έπεφταν οι βάσεις... Δεν θα το χρειαζόταν κανείς πια... Εσείς τα τροφοδοτείτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Δεν είναι έτσι όπως τα λες..
Δες λίγο στην προηγούμενη σελίδα τα posts της Nad!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ΠΑιδιά εγώ αυτό που θα κάνω είναι να κάνω περιπου ένα μήνα στο καλοκαίρι....
Απο οτι καταλαβα, θα κανουμε τα πρωτα κεφαλαια μες το καλοκαιρι ή κατι τετοιο...

Ολη την ύλη????
τρελα σκέτη......

Αλλα ενταξει αυτό παει να πει οτι θα γκαβωθω τελειως? οτι θα κλεισω μες στο σπίτι?


νομιζω τα παραλετε, και δεν ξερω γιατι...

Δειτε Θα κανω μαθημα καθε πρωι για 2 ωριτσες....
Θα διαβαζω χαλαρα στο σπιτι μια ωριτσα περιπου...
ΕΕ σιγα!!!!

Αντι να κοιμαμαι ως της 12 το μεσημερι, θα τα κανω αυτα το πρωι!! και με τα και μπανιο εχει, και μπαλα, και με το συγκροτημα θα ασχοληθω, και χαβαλε και οτιδηποτε.....

έτσι..και δευτέρα δεν θα έχουμε εμείς μάθημα,να πηγαίνουμε πουθενά κανα 3ημερο..χαλαρά πράγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
έτσι..και δευτέρα δεν θα έχουμε εμείς μάθημα,να πηγαίνουμε πουθενά κανα 3ημερο..χαλαρά πράγματα :)

εμ χαλαρά....

Και πέραν αυτού, όσοι λέτε να διαβάσουμε μόνοι μας, δεν δεν πιστεύω να το λετε σοβαρα....Εκτος αν εχετε το σουπερ σχολείο!!

Στο δικο μας, (Δημόσιο πάω) δεν μπορεις να πεις οτι γινεται και ΤΟ μάθημα...οπότε αναγκαστικά φροντηστηριο θα πας.....Καλα αυτό ομως με τα φροντηστήρια δεν είναι του θέματος..

On topic, ο καθένας κάνει οτι πιστεύει καλύτερα για τον εαυτό του, αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά, εκτος και αν είπαμε , προσπαθησεις να βγαλεις ολη την ύλη το καλοκαιρι.αυτο είναι παραλογο, μεσα σε ενα μήνα δεν υφίσταται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Πέρα απο αυτά που ακούγονται στο τοπικ αυτό ειμαι σιγουρος οτι το 95% των μαθητών έβγαλε ποσοστό της ύλης το καλοκαίρι...Εννοείται πάντα ομως με μέτρο.Θα απολαμβάνεται τις χαρες του καλοκαιριού χωρίς ομως να το αφήσετε ανεκμετάλλευτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Αν νομίζεις οτι μπορείς να το κάνεις καντο..Χαλαρα ομως ετσι..Πανω απο ολα καλοκαίρι είναι και πρέπει να ξεκουραστείς..Εγω πάντως έχω σκοπό να μην κάνω τιποτα ολο τον Ιούλιο:P..τον Αυγουστο θα διαβασω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstadinus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
έχω σκοπό να μην κάνω τιποτα ολο τον Ιούλιο:P..τον Αυγουστο θα διαβασω..

Εμεις παλι θα κανουμε τον Ιουλιο, και θα καθομαστε τον Αυγουστο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evelina

Νεοφερμένος

Η evelina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελειώνω φέτος την Β' λυκείου. Στο σχολείο μου,οι καθηγητές δεν είναι και ιδιαίτερα καλοί (βασικά δεν είναι καθόλου μεταδοτικοί - όχι όλοι, μην τους πάρει όλους η μπάλα :P). Στο φροντιστήριο μου, έκανα παράλληλα προετοιμασία της Γ' Λυκείου (χημεία πρώτο κεφάλαιο, μαθηματικά πρώτο και φυσική 5ο χωρίς doppler, καθώς και κάτι λίγα απο πρώτο).

Τώρα που έρχεται το καλοκαιράκι, σκέφτομαι να βγάλω αν όχι ολόκληρη, τουλάχιστον τα 2-3/4 της ύλης, γιατί ξέρω πως θα μου φανεί πολύ δύσκολη.

Είναι υπερβολή?

Προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετη σε αυτή σου τη σκέψη γιατί το καλοκαίρι είναι για να ξεκουραστείς , να διασκεδάσεις με τους φίλους σου , να περάσεις λίγο ανέμελα...Απο τέλη Αυγούστου μέχρι αρχές Μαϊου θα ξεσκιστείς στο διάβασμα οπότε δεν υπάρχει λόγος να αρχίσεις νωρίτερα κατα τη δική μου πάντα άποψη.Αν ακολουθήσεις συστηματικό διάβασμα θα πετύχεις σίγουρα και δεν θα έχεις κουραστεί απο τη μέση της χρονιάς...Η απόφαση δική σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Όποιος θέλει να διαβάσει μόνος του, χωρίς φροντηστήριο σε καμμια περίπτωση δεν πρέπει να ακολουθεί τον ρυθμό του σχολείο (γιατί δεν γίνεται τίποτα). Πρέπει να φτιάξει δικό του πρόγραμμα και ρυθμό.Θα πρέπει να επιλέξει ένα ή και δυο ΚΑΛΑ βοηθήματα και να ακολουθεί αυτά,να φτιάξει ένα καλό πρόγραμμα,σωστό διάβασμα ΚΑΘΕ μερα ώστε και να βγάλει την ύλη νωρίς και θα του μένει και ελεύθερος χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top