Φοιτητική ζωή μακριά από το σπίτι

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω περναω σε μια σχολη που μου αρεσει παρα πολυ (Χημικο), αλλα στην επαρχια! Πιο συγκεκριμενα στα Γιαννενα! Εχω ακουσει οτι η φοιτητικη ζωη εκει ειναι πολυ καλη, αλλα νιωθω οτι δεν θα μπορεσω να προσαρμοστω. Εχω γεννηθει και μεγαλωσει στην Αθηνα (και μαλιστα στο κεντρο), πως τωρα να ζησω σε μια μικρη επαρχιακη πολη; Δεν ξερω και κανεναν εκει, θα πρεπει να πληρωνω και νοικι... Επισης δεν ξερω να μαγειρευω ΤΙΠΟΤΑ, δεν ξερω να καθαριζω, να σιδερωνω... γενικως ειμαι ασχετος ως προς το νοικοκυριο! Να ηταν καμια Θεσ/νικη που ειναι μεγαλη πολη, εχω παει αρκετες φορες και την ξερω και εχω και γνωστους εκει, θα πηγαινα. Αλλα στα Γιαννενα δεν εχω παει ποτε και δεν ξερω και κανεναν! Σκεφτομαι να ξαναδωσω πανελληνιες, αλλα δεν νομιζω οτι αντεχω να το ξαναπερασω ολο αυτο. Πραγματικα περασα ΠΟΛΥ ασχημα αυτη τη χρονια και δεν θελω να ζησω παλι αυτη την κατασταση. Ειμαι πολυ μπερδεμενος...


Σου υποσχομαι οτι στα Γιαννενα θα περασεις πολυ καλα...στο υπογραφω
Δεν ειναι και πολυ επαρχιακη πολη εχει κι αυτη τα καλα της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Επισης δεν ξερω να μαγειρευω ΤΙΠΟΤΑ, δεν ξερω να καθαριζω, να σιδερωνω... γενικως ειμαι ασχετος ως προς το νοικοκυριο!
Ευκαιρία να μάθεις ;) .
Επίσης, γνωριμίες θα κάνεις στη σχολή. Οι περισσότεροι είναι στην ίδια κατάσταση με σένα, δεν ξέρουν κανέναν δηλαδή, οπότε είναι πάρα πολύ εύκολο να γνωρίσεις κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σου υποσχομαι οτι στα Γιαννενα θα περασεις πολυ καλα...στο υπογραφω
Δεν ειναι και πολυ επαρχιακη πολη εχει κι αυτη τα καλα της...
Ναι, δεν διαφωνω, αλλα δεν ξερω τιποτα και κανεναν εκει. Και οσο να πεις δεν ειναι ουτε Αθηνα ουτε Θεσσαλονικη. Εγω μονο σε τετοιο περιβαλλον μεγαλουπολης εχω μαθει να ζω, και μου αρεσει. Θα μου φανει καπως η αλλαγη. Επισης δεν αισθανομαι ετοιμος να αυτονομηθω σ' αυτη την ηλικια. Η σχολη εχει διαβασμα και νομιζω οτι δεν θα μου επιτρεπει να δουλευω, εστω και part time. Εγω θελω οταν φυγω απο το σπιτι μου να βγαζω δικα μου λεφτα και να μην εξαρτιεμαι οικονομικα απο τους γονεις μου. Κατα 99.9% με βλεπω να ξαναδινω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είναι πολύ ηλίθιο να περνάς στη σχολή που θες και να ξαναδίνεις επειδή δεν είναι στη πόλη που θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Οχι ηλιθιο, κριμα ειναι... τουλαχιστον γραψου στη σχολη κατσε για λιγο καιρο και αν δεν μπορεις ξαναδωσε, αλλα να εισαι γραμμενος εκει καλου κακου... Θα γνωρισεις σιγουρα κοσμο εκει παντως, ειδικα απο το πανεπιστημιο, απλως σκεψου οτι αρκετοι θα βρισκονται στην ιδια θεση με σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΓΟΔΗΜΟΣ ΜΑΡΙΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
βασικά αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ αλλά πέρνουσα αθήνα!κοίτα σίγουρα αλλάζουν πολλά πράγματα αν περνάς επαρχία αλλά νομίζω ότι στην σχολή θα γνωρίσεις κόσμο!σίγουρα γράψου παρακολούθησε στο 1ο έτος και μετά βλέπεις !πάντως είχα πάει για βόλτα γιάννενα έτσι και είχε πολλούς φοιτητές και αρκετή ζωή από όσο κατάλαβα!δεν ξέρω παρακολούθησε και βλέπεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πρέπει να'ναι ωραία η φοιτητική ζωή μακριά από το σπίτι. :):xixi:
Ίσως, όμως, να ήθελα να ήμουν στην ίδια πόλη με τους γονείς μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
παρακολούθησε στο 1ο έτος
Μα αν παρακολουθησω το 1ο ετος, πως θα δωσω πανελληνιες το 2009; Εκτος αν δωσω το 2010. Αλλα και παλι πολυς καιρος μου φαινεται. Δεν θελω να χασω τοσα πολλα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πρέπει να'ναι ωραία η φοιτητική ζωή μακριά από το σπίτι. :):xixi:
Ίσως, όμως, να ήθελα να ήμουν στην ίδια πόλη με τους γονείς μου...

Πες το ίδιο μετά από 3-4 χρόνια να σε πιστέψω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ρε συ, είναι κρίμα να ξαναδώσεις. Πήγαινε τουλάχιστον για μερικούς μήνες για να δεις πώς είναι. Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Τα Ιωάννινα δεν είναι και κανένα χωριό. Όσο για την παρέα, είναι δεδομένο ότι θα βρεις, και μάλιστα από την 1η μέρα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Οχι ηλιθιο, κριμα ειναι... τουλαχιστον γραψου στη σχολη κατσε για λιγο καιρο και αν δεν μπορεις ξαναδωσε, αλλα να εισαι γραμμενος εκει καλου κακου... Θα γνωρισεις σιγουρα κοσμο εκει παντως, ειδικα απο το πανεπιστημιο, απλως σκεψου οτι αρκετοι θα βρισκονται στην ιδια θεση με σενα!
αναφερόμουνα στο άτομο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
αναφερόμουνα στο άτομο :P
Ευχαριστω που αναφερεσαι σε μενα με τοσο ωραιο τροπο! Στο κατω κατω καντο εσυ αν το βρισκεις τοσο ευκολο! Ο καθενας αποφασιζει για τη ζωη του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Harvard ή MIT αφού πρώτα περάσω πανελλήνιες, αγοράζω σπίτι, Grand Cherokee, καινούργιο φορητό Apple και δεν θα με ξαναδεί ποτέ κανένας στην Ελλάδα. Μαύρη Πέτρα

Ναι, καλά, αν περάσεις στο MIT πες το μας κι εμάς ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να περασω γραφιστικη.
Δυστυχως αυτος ο τομεας στην ελλαδα ειναι λιγο παραγκωνισμενος, γιαυτο μονο ενα τει υπαρχει... οι βασεις μαζι με το σχεδιο ειναι αρκετα χαμηλα οποτε το χω σχεδον σιγουρο οτι θα περασω. :)

επειδη ειμαι απο επαρχια πιστευω πως η αθηνα θα μου φανει παραδεισος.... τοσα μουσεια, εκθεσεις, συναυλιες και δε συμαζευεται... (ερ... σ'αυτο το σημειο ζηταω ευγενικα και εμμεσως μια γνωμη απ αυτους που εχουν περασει/μενουν εκει :P)

η μεγαλη μου αγαπη ειναι το σχεδιο και η σχολη αν τα μαθηματα που ειναι στο προγραμμα εκτελουνται αξιοπρεπως, θα ειναι παραδεισος για μενα...
Και μαζι με το γεγονως οτι θα ειμαι πια ανεξαρτητη, και δε θα χω να δινω πια αναφορα.... (:D)


Μετα σκοπευω αν εχω αναπτυξει καλη σχεση με το σχεδιο ως τοτε(ενοω σε επαγγελματικο επιπεδο) να μπω στην καλων τεχνων εδω, η και κατι παραπλισιο η μεταπτυχιακο εξω...


Παντως δε βλεπω την ωρα να φυυυυυυυγγγγγγγγγγγωωωωωωωωω :D

αν και νομιζω οτι στην αρχη θα με λιιιγο εξω απ τα νερα μου αλλα θα το περασω και αυτο που θα παει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εγω σκεφτομαι να περασω γραφιστικη.
Δυστυχως αυτος ο τομεας στην ελλαδα ειναι λιγο παραγκωνισμενος, γιαυτο μονο ενα τει υπαρχει... οι βασεις μαζι με το σχεδιο ειναι αρκετα χαμηλα οποτε το χω σχεδον σιγουρο οτι θα περασω. :)

επειδη ειμαι απο επαρχια πιστευω πως η αθηνα θα μου φανει παραδεισος.... τοσα μουσεια, εκθεσεις, συναυλιες και δε συμαζευεται... (ερ... σ'αυτο το σημειο ζηταω ευγενικα και εμμεσως μια γνωμη απ αυτους που εχουν περασει/μενουν εκει :P)

η μεγαλη μου αγαπη ειναι το σχεδιο και η σχολη αν τα μαθηματα που ειναι στο προγραμμα εκτελουνται αξιοπρεπως, θα ειναι παραδεισος για μενα...
Και μαζι με το γεγονως οτι θα ειμαι πια ανεξαρτητη, και δε θα χω να δινω πια αναφορα.... (:D)


Μετα σκοπευω αν εχω αναπτυξει καλη σχεση με το σχεδιο ως τοτε(ενοω σε επαγγελματικο επιπεδο) να μπω στην καλων τεχνων εδω, η και κατι παραπλισιο η μεταπτυχιακο εξω...


Παντως δε βλεπω την ωρα να φυυυυυυυγγγγγγγγγγγωωωωωωωωω :D

αν και νομιζω οτι στην αρχη θα με λιιιγο εξω απ τα νερα μου αλλα θα το περασω και αυτο που θα παει...

521 ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗΣ TEI ΑΘΗΝΑΣ ΗΜ. 17828 μαζι με το σχεδιο, καλα χαμηλα δε το λες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ευχαριστω που αναφερεσαι σε μενα με τοσο ωραιο τροπο! Στο κατω κατω καντο εσυ αν το βρισκεις τοσο ευκολο! Ο καθενας αποφασιζει για τη ζωη του!

Φυσικά και το έκανα στο μηχανοφραφικό μόνο την πόλη μου(αθήνα) δεν δήλωσα.Ασφαλώς και ο καθένας αποφασίζει για τη ζωή του απλά όσο αναφορά ορισμένα κακομαθημένα παιδιά είμαι αυστηρός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Φυσικά και το έκανα στο μηχανοφραφικό μόνο την πόλη μου(αθήνα) δεν δήλωσα.Ασφαλώς και ο καθένας αποφασίζει για τη ζωή του απλά όσο αναφορά ορισμένα κακομαθημένα παιδιά είμαι αυστηρός

Λολ. Τί μια λες ότι δε σε ενδιαφέρουν τί κάνουν οι γκέι, και τώρα σε πείραξε τί θα κάνει ο άνθρωπος και πού θα περάσει! Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το οτι ειμαι κακομαθημενος το αναγνωριζω ως ενα σημειο και δεν ντρεπομαι να το παραδεχτω! Αλλα οταν μεγαλωνεις 12 χρονια σαν μοναχοπαιδι, τα εχεις ολα στο πιατο και εχεις μολις 17 χρονια διαφορα με τους γονεις σου, δεν νομιζω να ειναι μονο δικη σου ευθυνη αυτο! Οπως προειπα ο καθενας ειναι υπεθυνος για τη ζωη του. Αλλα το να κανεις χαρακτηρισμους ελαφρα τη καρδια, χωρις να γνωριζεις το ατομο αυτο και χωρις να γνωριζεις τι εχει περασει και εξακολουθει να περναει στη ζωη του (δεν θα αναφερθω περισσοτερο σ' αυτο) με τρελαινει! Και το σταματαω εδω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
521 ΓΡΑΦΙΣΤΙΚΗΣ TEI ΑΘΗΝΑΣ ΗΜ. 17828 μαζι με το σχεδιο, καλα χαμηλα δε το λες.....

αν γραψω 15 στο σχεδιο εχω 3000 μορια απο κει.. αρα χρειαζομαι κανα 15 στα μαθηματα.
χαμηλα ειναι σε σχεση με αλλες σχολες που θελουν σχεδιο βλεπε αρχιτεκτονικη..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
αν γραψω 15 στο σχεδιο εχω 3000 μορια απο κει.. αρα χρειαζομαι κανα 15 στα μαθηματα.
χαμηλα ειναι σε σχεση με αλλες σχολες που θελουν σχεδιο βλεπε αρχιτεκτονικη..:)

Καλα σιγουρα δεν ειναι οπως οι αρχιτεκτονικες, δεν εχουν και την ιδια ζητηση με αυτο το ΤΕΙ, απλως επειδη ειπες οτι η βαση ειναι αρκετα χαμηλα μαζι με το σχεδιο. Ε δεν ειναι και ιδιαιτερα.... σχεδον 18000 μορια ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top