Emo

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Νομιζω οτι λειπει αυτο το θεμα απο δω κι επειδη μας αφορα αρκετα, τουλαχιστον στην αθηνα/θεσσαλονικη, ας το συζητησουμε! Δεν εχω αυτη τη στιγμη χρονο να γραψω ολα μου τα επιχειρηματα! Αρχιστε και θα το κανω στην πορεια.
Πειτε αποψεις, εμπειριες κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μόδα είναι, θα περάσει! :P Δε μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν οι "anti-emo" και τους ενοχλούν. Κομπλεξικά άτομα που δεν έχουν ενδιαφέροντα και κάτι άλλο να κάνουν; Ίσως... Πάντως, σε μία φίλη μου επιτέθηκαν κάτι "emocorades" ενώ της φώναζαν "emo emo"... Emo να χτυπάνε emo.. εκεί φτάσανε... haha. Πολλή βαβούρα για το τίποτα.


ΥΓ: αυτή η φίλη μου εντωμεταξύ δεν είναι emo >.< απλά ντύνεται διαφορετικά και φέρνει λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
H-emo

Το αγαπημένο μου κακάο όταν ήμουν πιτσιρίκι.

Ουδέν σχόλιον :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ξεφτιλίκια... (σορρυ κι όλας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Συμφωνώ... ξεφτίλα είναι οι emo. Καταθλιπτικοί και μακάκες. (βλέπετε λαζόπουλο φαντάζομαι :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bobiras11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Μεγίστη (Καστελόριζο). Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Χμ...Δεν ξέρω. Δεν είναι κάτι που με πειράζει στην εμφάνιση τους. Δεν είμαι προκατειλημμένος δλδ από την αρχή γενικά προς όλους τους emo. Μου τη δίνει όμως η συμπεριφορά κάποιων και η δήθεν ιδεολογία τους...

P.S.: Τέλος! Τώρα παίζει η θρυλάρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σιγά μην είναι καταθληπτικοί, απλώς είναι μέρος του στυλ. Η πλειοψηφία ε. Τουλάχιστον όλα τα emo παιδιά που έχω στο σχολείο δεν φαίνεται να βρίσκονται στη μαύρη κατάθλιψη... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,830 μηνύματα.
Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με την εμφάνιση ούτε με τα πιστεύω τους. :iagree:

Αντιθέτως είμαι κατά αυτού του ρατσισμού που δέχονται από τον καθένα που νομίζει ότι είναι σε θέση να κρίνει, χωρίς να γνωρίζει προσωπικά άτομα emo (και όχι 1-2).

Αν έχουν διαφορετικές ιδέες, γιατί να ενοχληθεί κάποιος από τη στιγμή που δεν πάνε να του τις επιβάλλουν; Πολύ απλά δε θα κάνει παρέα με κάποιον emo επειδή δεν ταιριάζουν σαν άτομα.
Αν έχουν αντιαισθητική εμφάνιση για αυτούς, μπορεί να μη τους αρέσει, οφείλουν όμως να το σεβαστούν.



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με τους emo.:) Έχω γνωρίσει emo (πραγματικό emo όμως κι όχι αυτούς που εκμεταλλεύονται το όνομα τους και αυτοαποκαλούνται έτσι για να πουλήσουν μούρη:down:) κι έχω συζητήσει μαζί του πολλές φορές. Είναι από τους ανθρώπους που είναι λίίίίγο παραράνω απαισιόδοξοι:( από το σύνολο και πιστεύουν ότι τα πάντα είναι μάταια και απλά περιμένουν το τέλος τους χωρίς να ενοχλούν κανέναν. Το αν οι απόψεις τους για τη ζωή είναι σωστές ή όχι, δε θα το κρίνω εγώ, ο καθένας άλλωστε μπορεί να πιστεύει όόόόό,τι θέλει (δε φαντάζομαι να έχει κανείς αντίρρηση σ'αυτο, ε?), αλλά είμαι αντίθετη μ'αυτούς που αυτοαποκαλούνται ''emo'' για να τους προσέξει ο κόσμος! Αν θέλουν να τραβήξουν τα βλέμματα πάνω τους, ας φορέσουν μία ταμπέλα ''LOOK AT ME!!'' ή ας ντυθούν σαν τον Φλωρινιώτη...:lol: είναι ανάγκη να το παίζεις κάποιος? μεγάλη ανασφάλεια μιλάμε...
Βέβαια, υπάρχει και μία 3η ομάδα, αυτών που ψάχνονται... λένε οτι είναι emo για να ανήκουν κάπου και μόλις συνέλθουν ή καταλάβουν ότι δεν τους ταιριάζει αυτό, την κάνουν με ελαφρα πηδηματάκια.. (έχω έναν τέτοιο γνωστό). Anyway, η ουσία είναι η ίδια. Όσο είναι αυτοί οι ''emo'' στην κοσμάρα τους και δεν ενοχλούν κανέναν, ε, δε νομίζω οτι μας πέφτει και λόγος...:iagree: αυτοί τη δουλειά τους κι εμείς τη δική μας:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αν περιμένουν το τέλος τους γιατί δεν αυτοκτονούν...; Αν θεωρούν πως όλα είναι μάταια δεν υπάρχει κάτι που να τους κρατά, άρα..;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Semina

Νεοφερμένος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Αν περιμένουν το τέλος τους γιατί δεν αυτοκτονούν...; Αν θεωρούν πως όλα είναι μάταια δεν υπάρχει κάτι που να τους κρατά, άρα..;

Γιατί δεν έχουν όλοι τα κότσια να το κάνουν αυτό στον εαυτό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
καταρχάς όποιος λέει ότι είναι κάτι χωρίς να το εννοεί για μένα είναι γερός... ας μην το πώ καλύτερα!δεν αξίζει να μιλάμε για άτομα που δεν είναι αληθινοί trendy ή μεταλλάδες ή emo ή οτιδήποτε άλλο!δεύτερον δεν είναι αναγκαστικό κάποιος να ανήκει κάπου...θα μιλήσω για τους πραγματικούς trendy και emo: για μένα οι trendy δεν αντιπροσωπεύουν κάτι ηθικό ή πνευματικό έστω... είναι όλοι τους θύματα της μόδας και ακολουθούν και δέχονται εντελώς άκριτα ότι τους λέει το "κουτί" που λέγεται τηλεόραση(οι περισσότεροι τουλάχιστον για να μην είμαστε απόλυτοι)...τώρα για τους emo .παιδιά σας πληροφορώ ότι είναι φοβερά άτομα και δυστυχώς η ελληνική τηλεόραση τους παρουσιάζει ως αλήτες(βέβαια πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) εγώ δεν θα σχολιάσω τις αντιλήψεις τους...αυτά όποιος θέλει τα δέχεται και όποιος δεν θέλει δεν τα πιστεύει!όμως η στάση όλων μας δεν πρέπει να είναι ρατσιστική θαρρώ!προσωπικά δεν είμαι emo αλλά σε θέματα αντίληψης είμαι πολύ κοντά σε αυτούς...ο καθένας επιλέγει το στυλ που τον ή την αντιπροσωπεύει και όσο για τις συγκρούσεις μεταξύ emo και trendy πιστεύω πως είναι όλα υπερβολές της αλλοτριωμένης και φανφαρονικής ελληνικής τηλεόρασης!
βέβαια υπάρχουν και οι λίγοι σώφρονες δημοσιογράφοι που δεν καθιστούν την τηλεόραση άχρηστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατί δεν έχουν όλοι τα κότσια να το κάνουν αυτό στον εαυτό τους.

Ακριβώς. Γιατί σκέφτονται πως ίσως τελικώς δεν είναι όλα μάταια και υπάρχουν πράγματα στη ζωή που αξίζει να ζήσουμε!
Δεν είναι τυχαίο πάντως που η πλειοψηφία των emo στην Αθήνα προέρχονται από πλούσιες οικογένειες, έχουν τα gadget τελευταίας τεχνολογίας, πανάκριβα ρούχα και συχνάζουν στα starbucks...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
οι τελευταίοι που ανέφερες δεν είναι πραγματικοί emo Krou, είναι οι μ...... της κοινωνίας μας...που το παίζουν emo!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
καταρχάς όποιος λέει ότι είναι κάτι χωρίς να το εννοεί για μένα είναι γερός... ας μην το πώ καλύτερα!δεν αξίζει να μιλάμε για άτομα που δεν είναι αληθινοί trendy ή μεταλλάδες ή emo ή οτιδήποτε άλλο!δεύτερον δεν είναι αναγκαστικό κάποιος να ανήκει κάπου...θα μιλήσω για τους πραγματικούς trendy και emo: για μένα οι trendy δεν αντιπροσωπεύουν κάτι ηθικό ή πνευματικό έστω... είναι όλοι τους θύματα της μόδας και ακολουθούν και δέχονται εντελώς άκριτα ότι τους λέει το "κουτί" που λέγεται τηλεόραση(οι περισσότεροι τουλάχιστον για να μην είμαστε απόλυτοι)...τώρα για τους emo .παιδιά σας πληροφορώ ότι είναι φοβερά άτομα και δυστυχώς η ελληνική τηλεόραση τους παρουσιάζει ως αλήτες(βέβαια πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) εγώ δεν θα σχολιάσω τις αντιλήψεις τους...αυτά όποιος θέλει τα δέχεται και όποιος δεν θέλει δεν τα πιστεύει!όμως η στάση όλων μας δεν πρέπει να είναι ρατσιστική θαρρώ!προσωπικά δεν είμαι emo αλλά σε θέματα αντίληψης είμαι πολύ κοντά σε αυτούς...ο καθένας επιλέγει το στυλ που τον ή την αντιπροσωπεύει και όσο για τις συγκρούσεις μεταξύ emo και trendy πιστεύω πως είναι όλα υπερβολές της αλλοτριωμένης και φανφαρονικής ελληνικής τηλεόρασης!
βέβαια υπάρχουν και οι λίγοι σώφρονες δημοσιογράφοι που δεν καθιστούν την τηλεόραση άχρηστη...


Συμφωνώ με όσα λες, εκτός από το σημείο για την ελληνική τηλεόραση. Τώρα τελευταία έχουν αρχίσει να προβάλλονται και δε θα έλεγα ότι έχω δει πουθενά να τους παρουσιάζουν όπως λες. Ούτε από την τηλεόραση έχω δει οτιδήποτε για σύγκρουση αυτών των δυο, κυρίως από το ιντερνετ και από γνωστούς τα ξέρω.
Ο μόνος λόγος που μου τη δίνουν είναι επειδή είναι μόδα, πράγμα που υπονομεύει οποιαδήποτε πιστεύω που μπορεί να έχουν. (μερικά από αυτά κοντά και στα δικά μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
οι τελευταίοι που ανέφερες δεν είναι πραγματικοί emo Krou, είναι οι μ...... της κοινωνίας μας...που το παίζουν emo!

πολύ φοβάμαι πως έτσι είναι και οι περισσότεροι!! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
εγώ πάντως έχω ακούσει για συγκρούσεις από την τηλεόραση. φυσικά όπως γράφω στο τέλος δεν είναι όλοι οι δημοσιογράφοι έτσι... εντάξει ,αλλά θέλει πολύ δρόμο για να ανέβει το ποιοτικό επίπεδο της τηλεόρασης στην Ελλάδα...έτσι πιστεύω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
και εγώ πιστεύω ότι λίγοι είναι οι..."αυθεντικοί"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
και εγώ πιστεύω ότι λίγοι είναι οι..."αυθεντικοί"

Θα φανεί σε μερικά χρόνια που θα ενηλικιωθούν οι περισσότεροι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
πολύ σωστά...μπράβο...πιστεύω έχεις πολύ δίκιο σ'αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top