Ερώτηση για τα πτυχία του ECDL

strsismos88

Νεοφερμένος

Ο strsismos88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Μαθηματικών Ιωαννίνων. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδια το ecdl θα γινει κρατικο; Και μετα πως θα μπορει κανεις να το αποκτησει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mikrh-zouzouna

Νεοφερμένος

Η Zo0Zo0nii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ποσα χρονια χρειαζεσαι για το ΕCDL?
εννοω αμα εισαι ενηλικας και κανεις και τιποτα ταχυρυθμα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το ECDL δεν είναι κρατικό αλλά ιδιωτικό πιστοποιητικό. Όποιος θέλει να το αποκτήσει θα πρέπει να επικοινωνήσει με ένα πιστοποιημένο κέντρο ECDL. Τα μαθήματα δεν είναι υποχρεωτικά. Αν κάποιος νιώθει έτοιμος μπορεί να δώσει εξετάσεις κατευθείαν. Τα πάγια έξοδα είναι εκείνα για την έκδοση καρτέλας υποψηφίου (πληρώνονται μία φορά), τα εξέταστρα τα οποία τα πληρώνει ο υποψήφιος κάθε φορά που δίνει εξετάσεις σε κάποια θεματική ενότητα και τα έξοδα για την εκτύπωση και αποστολή του πιστοποιητικού ECDL.

Όσον αφορά τον χειρισμό του Microsoft Office, των Microsoft Windows κα του Internet Explorer (που είναι οι πιο διαδεδομένες πιστοποιήσεις της ECDL) διατίθενται 3 πιστοποιήσεις:

1) ECDL EqualSkills: Περιλαμβάνει τα απολύτως απαραίτητα για όσους δεν γνωρίζουν ούτε τα βασικά. Αν οι γνώσεις στο χειρισμό Η/Υ κάποιου εξαντλούνται στο πως ενεργοποιείται και απενεργοποιείται ένας υπολογιστής τότε είναι η ακτάλληλη πιστοποίηση γι αυτόν. Οι γνώσεις αυτές είναι του νηπιαγωγείου για τους νέους κυρίως. Να σημείωσω ότι για την απόκτηση του πιστοποιητικού ECDL EqualSkills δεν διενεργούνται εξετάσεις αλλά ο υποψήφιος συμπληρώνει ένα τετράδιο ασκήσεων με την καθοδήγηση του εκπαιδευτή. Η πιστοποίηση αυτή δεν αποδεικνύει επάρκεια χρήσης Η/Υ για τον δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.

2) ECDL Core: Πρόκειται για την πιο διαδεδομένη πιστοποίηση της ECDL. Αποτελείται από 7 θεματικές ενότητες:
1. Βασικές έννοιες της πληροφορικής
2. Χρήση του υπολογιστή και διαχείριση αρχείων με τα MS Windows
3. Επεξεργασία κειμένου με χρήση του MS Word
4. Υπολογιστικά φύλλα με χρήση του MS Excel
5. Βάσεις δεδομένων με τη χρήση της MS Access
6. Παρουσιάσεις με χρήση του MS PowerPoint
7. Διαχείριση πληροφοριών και επικοινωνίες με τον Internet Explorer

Το πιστοποιητικό ECDL Core χορηγείται εφόσον ο υποψήφιος εξεταστεί επιτυχώς και στις 7 ενότητες. Μπορεί να δώσει οποιαδήποτε ενότητα όσες φορές θέλει μέχρι να την περάσει. Μπορεί να δώσει οποιεσδήποτε από τις 7 θέλει (δεν είναι απαραίτητο να περάσει και τις 7). Αν ο υποψήφιος εξεταστεί επιτυχώς σς 1-6 ενότητες τότε έχει τη δυνατότητα να ζητήσει την έκδοση πιστοποιητικού ECDL Core In Progress στο οποίο αναγράφονται οι ενότητες που εξετάστηκε επιτυχώς. Οι εξετάσεις γίνονται σε πιστοποιημένα κέντρα ECDL σε ειδικό πρόγραμμα εξετάσεων σε Η/Υ. Διατίθεται χρόνος 45 λεπτών για να απαντήσει ο υποψήφιος σε 36 ερωτήσεις αν θυμάμαι καλά. Για να θεωρηθεί ότι εξετάστηκε επιτυχώς πρέπει να απαντήσει σωστά τουλάχιστον στο 75% των ερωτήσεων. Η πιστοποίηση ECDL Core είναι πιστοποιημένη από τον ΟΕΕΚ και αποδεικνύει επάρκεια χρήσης Η/Υ στο δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.

2) ECDL Expert: Εμβαθύνει στις εφαρμογές του Microsoft Office. Προϋποθέτει τη γνώση των αντίστοιχων ενοτήτων του ECDL Core και αποτελείται από τις εξής ενότητες:
1. Επεξεργασία κειμένου με χρήση του MS Word
2. Υπολογιστικά φύλλα με χρήση του MS Excel
3. Βάσεις δεδομένων με τη χρήση της MS Access
4. Παρουσιάσεις με χρήση του MS PowerPoint

Το πιστοποιητικό ECDL Expert χορηγείται εφόσον ο υποψήφιος εξεταστεί επιτυχώς και στις 4 ενότητες. Μπορεί να δώσει οποιαδήποτε ενότητα όσες φορές θέλει μέχρι να την περάσει. Μπορεί να δώσει οποιεσδήποτε από τις 4 θέλει (δεν είναι απαραίτητο να περάσει και τις 4). Αν ο υποψήφιος εξεταστεί επιτυχώς σς 1-3 ενότητες τότε έχει τη δυνατότητα να ζητήσει την έκδοση πιστοποιητικού ECDL Expert In Progress στο οποίο αναγράφονται οι ενότητες που εξετάστηκε επιτυχώς. Οι εξετάσεις γίνονται σε πιστοποιημένα κέντρα ECDL σε ειδικό πρόγραμμα εξετάσεων σε Η/Υ. Διατίθεται χρόνος 60 λεπτών για να απαντήσει ο υποψήφιος σε 20-22 ερωτήσεις. Για να θεωρηθεί ότι εξετάστηκε επιτυχώς πρέπει να απαντήσει σωστά τουλάχιστον στο 75% των ερωτήσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
παιδια ενδιαφερομαι να δωσω το ecdl και να φτασω μεχρι το επιπεδο expert..το θεμα μου ειναι οτι ενα τετοιο πτυχιο τι μπορει να μου προσφερει στην αφορα εργασιασ?θα μπορω να διδασκω υπολογιστες σε ιδιωτικα κεντρα η απλα ειναι ενα ακομα χαρτι που θ αμου δωσει καποια επιπλεον μορια στον ασεπ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
παιδια ενδιαφερομαι να δωσω το ecdl και να φτασω μεχρι το επιπεδο expert..το θεμα μου ειναι οτι ενα τετοιο πτυχιο τι μπορει να μου προσφερει στην αφορα εργασιασ?θα μπορω να διδασκω υπολογιστες σε ιδιωτικα κεντρα η απλα ειναι ενα ακομα χαρτι που θ αμου δωσει καποια επιπλεον μορια στον ασεπ?:hmm:

Το 2ο κυρίως, για τα μόρια. Ωστόσο σε αρκετά φροντιστήρια παίρνουν πολλούς με το expert για να διδάξουν. Θεωρείται οτι ξέρεις τέλεια να χειρίζεσαι εναν υπολογιστή (και καλά... :whistle: ), και σε βάζουν να διδάξεις σε μικρές τάξεις.
Εγώ παλιά όταν πήγαινα, δίδασκε ένας απόφοιτος του ΤΕΙ πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλα,μην ακους expert και νομιζεις οτι θα μαθεις κατι,στο expert μαθαινεις παρουσιασεις με powerpoint :P


Οχι,δεν διδασκεις.Τι να διδαξεις?Διδασκουν οι αποφοιτοι πανεπιστημιου Πληροφορικης,οχι οποιος ναναι :P
Επισης,πρεπει να γνωριζετε οτι εχουν και καποια Διαρκεια Ισχυος,κατι σαν ημερομηνια ληξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
αα οκ σασ ευχαριστω για τις πληροφοριες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δε νομιζω να εχουν διαρκεια ισχυος. Απλα καθε 2-3 χρονια περιπου πας και κανεις μια ειδους ανανεωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Δε νομιζω να εχουν διαρκεια ισχυος. Απλα καθε 2-3 χρονια περιπου πας και κανεις μια ειδους ανανεωση.

Διάρκεια Ισχύος Πιστοποιητικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να κολλάτε μερικοί μόνο στο ecdl, εάν χρειάζεται να αποκτήσετε ένα πιστοποιητικό. Απλά το ecdl ήταν το πρώτο επίσημο πιστοποιητικό που αντικατέστησε τις απλές βεβαιώσεις παρακολούθησης Η/Υ. Πλέον υπάρχουν πολλά αναγνωρισμένα πιστοποιητικά όπως το vellum, το ict κλπ... Και φυσικά όλα έχουν την ίδια βαρύτητα. Το γνωστό είναι οτι η πιστοποίηση σε μερικές εφαρμογές των Η/Υ, είναι υποχρεωτικές, όπως η υποχρεωτική εκπαίδευση στο γυμνάσιο. Αυτές όμως είναι οι τελευταίες που θα ζητηθούν στην αγορά εργασίας. Προηγούνται τα πτυχία, οι ξένες γλώσσες κλπ κλπ... Πλέον στην Ελλάδα η αγορά εργασίας στον κλάδο που επιθυμείς είναι δύσκολη έως ακατόρθωτη. Με λίγα λόγια λοιπόν, οι εφαρμογές που θα ζητηθούν απαραίτητα σε μια προκήρυξη είναι 1) word ( Επεξεργασία κειμένου ), 2) Ecxel ( λογιστικά φύλα ) και 3) Internet. Αυτά είναι τα υποχρεωτικά που ζητάει ο δημόσιος τομέας ( αν έχεις τύχη διάβαινε ). Για όσους νομίζουν οτι παίρνοντας ένα πιστοποιητικό, είτε είναι ecdl, είτε είναι vellum, είτε ict... η όποιο άλλο αναγνωρισμένο, θα τους δώσει και επιπλέον μόρια, η παίρνοντας όλες τις ενότητες ( τις 6 σε κάποια η και τις 7 στο ecdl ), αυτό είναι λάθος και δεν ισχύει. Απλά είναι επιλογή του υποψήφιου εάν γουστάρει να πιστοποιηθεί σε όλες τις κύριες εφαρμογές. Μια φορά επιπλέον προσόντα η μόρια δε θα του δώσουν όπως και να το πάρει. Όλα τα πιστοποιητικά έχουν την ίδια βαρύτητα και ΔΕΝ δίνουν κανένα επιπλέον προσόν η μόρια. Το απολυτήριο της υποχρεωτικής εκπαίδευσης δίνει μόρια??? Όχι βέβαια. Όσο αφορά ποιο πιστοποιητικό είναι πιο προσιτό, προσωπικά πρώτα θα έλεγα ΟΧΙ στο ecdl. Γιατί το ecdl ζητάει υπερβολικά πράγματα, που δεν χρησιμεύουν πουθενά. Εν ολίγης ξεφεύγει απο τις απαιτήσεις των αναγκαίων γνώσεων. Το vellum είναι λίγο πιο προσιτό και πιο ευέλικτο. Για αυτό όποιος χρειάζεται ένα πιστοποιητικό στην γνώση των Η/Υ, καλό θα ήταν να ψάξει λίγο πιο πέρα απο το ecdl.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το ecdl core είναι πιο απαιτητικό από άλλα πιστοποιητικά όπως το keycert και είναι και πιο ακριβό.

Ο κάτοχος ecdl core και ecdl expert ΔΕΝ μπορεί να διδάξει ως εκπαιδευτής σε πιστοποιημένο κέντρο ecdl. Γι αυτό τον σκοπό υπάρχουν οι πιστοποιήσεις ecdl training professional οι οποίες προϋποθέτουν τουλάχιστον την κατοχή του ecdl core.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΝάτσιου

Νεοφερμένος

Η ΚΝάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα! θα με ενδιέφερε να κάνω μαθήματα για το πτυχίο πληροφορικής ecdl...ξέρει κάποιος/-α μήπως πόσο περίπου κυμαίνεται το κόστος για την εγγραφή και για τα δίδακτρα;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! :);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλησπέρα! θα με ενδιέφερε να κάνω μαθήματα για το πτυχίο πληροφορικής ecdl...ξέρει κάποιος/-α μήπως πόσο περίπου κυμαίνεται το κόστος για την εγγραφή και για τα δίδακτρα;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!! :);)

Εάν θέλεις μια γνώμη, μην προτιμήσεις το ecdl. Υπάρχουν και άλλα αναγνωρισμένα πιστοποιητικά, πιο φιλικά, πιο ευέλικτα και πιο φθηνά. Πχ το i-scills η το DIPLOMA. Όπως έχω ξαναπεί καλό είναι να κοιτάμε λίγο πιο πέρα απο το Ecdl. Κάποια πιστοποιητικά σε περίπτωση που χρειαστεί να επανεξεταστείς σε μια ενότητα προσφέρουν πιο χαμηλή τιμή, κάτι που δεν προβλέπεται απο το ecdl. Επίσης η βάση της επιτυχίας για όλα τα πιστοποιητικά είναι πλέον το 70% όπως εξάλλου ορίζει το κράτος, ενώ στο Ecdl παραμένει ακόμα το υπερβολικό 75%. Απλά ψάξτο λιγάκι πριν αποφασίσεις. Γιατί λογικά στους καιρούς που ζούμε, σίγουρα θέλεις να αποκτήσεις ένα πιστοποιητικό στους Η/Υ που θα σου έρθει και πιο φθηνό απο ότι το ecdl και να είναι πιο φιλικό, πιο ευέλικτο και φυσικά να έχει βάση επιτυχίας 70% ( όπως ορίζει ο νόμος ) και όχι 75% ( όπως απαιτεί το ecdl )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΝάτσιου

Νεοφερμένος

Η ΚΝάτσιου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! Σκοπεύω να ξεκινήσω μαθήματα για πτυχίο πληροφορικής...δεν ξέρω ποιο θα δώσω..εσείς ποιο λέτε ότι είναι καλύτερο?? το ecdl, το πτυχίο της acta (ccu)??? και κάτι άλλο...είναι προτιμότερο να δώσω όλες τις ενότητες?? γτ έχω βρει σε κάποιο φροντιστήριο το πτυχίο της acta (ccu) μόνο με τις ενότητες internet, word, excel (ήταν προσφορά στα 190€)...ποιο πτυχίο μου προτείνετε γενικότερα?? υπόψιν ότι σπουδάζω δημόσια υγιεινή στο τει αθήνας, οπότε το πτυχίο (όποιο πάρω εν πάσει περιπτώσει) να μου χρησιμεύσει και στην δουλειά μου αργότερα...

σας ευχαριστώ πολύ guys και περιμένω την απάντησή σας!!! (αν μπορείτε, πείτε μου και τι γίνεται με τις τιμές...αν ξέρετε...):);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria90

Δραστήριο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.
Εγω εχω το Ecdl core και τις 7 ενοτητες. Για εμενα, δωσε και τις 7. Θα σου φανουν χρησιμες και ειδικα στο βιογραφικο σου και επειτα στο χωρο εργασιας σου. Και τα δυο πτυχια που ειπες ειναι εξισου καλα. Απλα το ECDL εχει αποκτησει αλλο prestige. Τωρα οτι θες εσυ.. οι τιμες ειναι ολες πανω κατω ιδιες. Αναλογως το ποσες ωρες κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω, μιας και είδα το θέμα και το θυμήθηκα :P
Εγώ έχω πάρει το ΕCDL (εννοείται κ τις 7 ενότητες) πρίν 8-9 χρόνια...Δηλαδή ξεκίνησα γύρω στην 3η-4η δημοτικού απ ότι θυμάμαι.Μου άρεζε απίστευτα η πληροφορική και όταν όλα τα παιδάκια τότε πηγαίναν μπαλέτο και καράτε εγώ απλά ήθελα ''υπολογιστές''!Δε διάβασα όλες τις σελίδες και δεν ξέρω αν έχει ειπωθεί κάτι αλλά θ ήθελα να ξέρω αν θα έπρεπε να ''ανανεώσω'' το πτυχίο μου...Στην 3η λυκείου κάποιος μου το είχε πει αλλά δεν ασχολήθηκα λόγω διαβάσματος.Είναι όντως υποχρεωτικό ώστε να ισχύει το πτυχίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηνουλα67

Νεοφερμένος

Η ειρηνουλα67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω εχω και τις 7 ενοτητες το τελειωσα σε 2 χρονια και πληρωνα 40 ευρω καθε 2 μηνες και 38 καθε φορα που ειχαμε εξετασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathisdim

Νεοφερμένος

Ο stathisdim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Πραγματικα δεν υπαρχει μεγαλυτερο χασιμο χρονου και χρηματος απο το να παρεις το ECDL πριν το τελευταιο ετος του πανεπιστημιου. Πρωτον αν θες να ασχοληθεις με πληροφορικη επαγγελματικη δεν εχει καμια αξια. Ειναι χρησιμο μονο για θεσεις υπαλληλου γραφειου. Σαν επιπεδο θα το ελεγα ευκολο σε ενα τριμηνο μπορεις να βγαλεις χαλαρα και τις 7 ενοτητες. Εχω κανει το λαθος να το παρω απο την τριτη γυμνασιου και μετα απο 4 χρονια ακομα βαραω το κεφαλι μου για τον χρονο που εχασα :P Στην μοναδικη εργασια που χρειαστηκα το Word στο πρωτο εξαμηνο στη σχολη η 'γνωση" που απεκτησα απο το ecdl ηταν αχρηστη η σωστοτερα ανεπαρκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τα πιστοποιητικά ECDL πρέπει να επιτηρούνται. Η επιτήρηση είναι μία διαδικασία που πρέπει να διεκπεραιώσουν οι κάτοχοι των πιστοποιητικών ECDL όταν συμπληρωθούν 12 μήνες και πριν συμπληρωθούν 24 μήνες από την ημερομηνία έκδοσης του πιστοποιητικού.

Περισσότερες πληροφορίες: https://www.ecdl.gr/el/certifications/certificatemonitoring/Pages/certificate_validation.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ειρηνουλα67

Νεοφερμένος

Η ειρηνουλα67 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
σορρυ αλλα διαφωνω το πηρα στη β γυμνασιου και με βοηθησε αρκετα και στην πληροφορικη στο γυμνασιο που ειχαμε μια απαιτητικη καθηγητρια και σε εργασιες στο σχολειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top