Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,385 εγγεγραμμένα μέλη και 2,454,489 μηνύματα σε 77,801 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 192 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

[10/06/2019] Μαθηματικά Ο. Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 5,144 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 18:34, 09-06-19:

Οι πανελλήνιες εξετάσεις για το 2019 συνεχίζονται την Δευτέρα 10/06 με το σημαντικό και ίσως το πιο απαιτητικό μάθημα των Ο.Π. Θετικών Σπουδών & Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής: τα Μαθηματικά.

Καλή επιτυχία και καθαρό μυαλό σε όλους τους υποψηφίους!

Για γενικές συζητήσεις προτιμήστε το θέμα Πανελλήνιες 2019. Για ό,τι αφορά τα Μαθηματικά (πώς τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε, προβληματισμοί για το μάθημα κτλ), αυτό το θέμα είναι το πλέον κατάλληλο.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί, όπου και θα προστεθούν τα θέματα και οι ενδεικτικές απαντήσεις σε αυτά από διάφορα φροντιστήρια!

Σημείωση συντονιστών: Επειδή τις ημέρες των εξετάσεων τα μηνύματα θα είναι πολυάριθμα, παρακαλούνται τα μέλη, αν εντοπίσουν κάποιο μήνυμα που αντιβαίνει στους όρους χρήσης του forum, να το αναφέρουν στους συντονιστές μέσω της χρήσης του συστήματος αναφοράς μηνύματος. Υπενθυμίζουμε ότι η αναφορά γίνεται πατώντας το κουμπί στο κάτω μέρος των μηνυμάτων.

Θέματα
Απαντήσεις (Φροντιστήρια Κελάφας)

Προηγούμενα μαθήματα:
07/06/2019Νεοελληνική Γλώσσα Γενικής Παιδείας
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 13-06-19 στις 20:13.
2
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,689 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 09:44, 10-06-19:

ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Γ ́ ΤΑΞΗΣ ΗΜΕΡΗΣΙΟΥ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 10 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019
ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟ ΜΑΘΗΜΑ: ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 10-06-19 στις 10:10.
1
Παράθεση

Panagiotis849 (Παναγιώτης)

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 10:03, 10-06-19:

Μπήκαν
https://www.minedu.gov.gr/
Παράθεση

Galaxy

Φοιτητής

H Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H Galaxy έγραψε: στις 10:45, 10-06-19:

Για πειτε ρε παιδια εσεις που ξερετε, πως ειναι? παλευονται?
Παράθεση

don_vito

Φοιτητής

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής Παν. Πειραιά (Πειραιάς) . Έχει γράψει 340 μηνύματα.

O don_vito έγραψε: στις 10:54, 10-06-19:

Με μια πρώτη μάτια μου φαίνονται διαβαθμισμένης δυσκολίας θέματα αν και σαν χρόνος δεν ξέρω αν θα τα προλάβαινα όλα !
Μου άρεσε το γεγονός ότι δεν είχε κάτι πρωτότυπο όπως το περυσινο και προπερυσινο Γ θέμα
Νομίζω ότι ο καλά προετοιμασμένος μαθητής μπορεί να τα αντιμετωπίσει ωστόσο δεν τα έχω λύσει άρα ίσως να υπάρχουν και παγίδες που δεν φαίνονται
Παράθεση

Marjoriee26

Φοιτητής

H Marjoriee26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας Παν. Δυτ. Αττικής (Αιγάλεω) . Έχει γράψει 401 μηνύματα.

H Marjoriee26 Keep only positive people in your life έγραψε: στις 10:57, 10-06-19:

Νομίζω ότι κυμαίνονται τα φετινά με τα περσινά το ίδιο.
Παράθεση

Stelios725

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 65 μηνύματα.

O Stelios725 έγραψε: στις 11:00, 10-06-19:

βαλανε και ρυθμο μεταβολης απ οτι βλεπω με εμβαδο κιολας.
Παράθεση

Φοιτητής

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 307 μηνύματα.

O Panagiotis849 έγραψε: στις 11:02, 10-06-19:

Νομίζω τα θέματα φέτος είναι καλύτερα από τα περσινά. Πιο βάτα και καλύπτουν μεγαλύτερο μέρος της ύλης. Το Α' θέμα θεωρώ ότι είναι πολύ απλό και ότι ένας προετοιμασμενος μαθητής θα το λύσει πολύ εύκολα. Το Β' θέμα είναι και αυτό απλό για έναν προετοιμασμενο μαθητή καθώς περιλαμβάνει βασικά σημεία της ύλης της Γ' Λυκείου (όπως πχ. η 1-1), το Γ' θέμα έχει και αυτό μερικά ερωτήματα, τα οποία λογικά θα πρέπει να έχουν δουλευτεί μέσα στη χρονιά (ορισμός παραγωγου, ρυθμός μεταβολής κλπ). Τέλος το Δ' θέμα όπως το βλέπω πρέπει να έχει πολλές πραξεις και ενδέχεται μερικά ερωτήματα να δυσκολέψουν τα παιδιά. Γενικά, θεωρώ ότι ήταν πιο εύκολα από τα περσινά, καλυπτοντας παράλληλα ένα μεγάλο μέρος της ύλης.
Παράθεση

SonGokuUI

Απόφοιτος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 11:06, 10-06-19:

Ωραία θέματα. Το ΟΑΕΔ με περιμένει.

Τέλεια τα πήγαμε. Το μόνο που ελπίζω είναι να πέσουν οι βάσεις.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 10-06-19 στις 11:15. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων
Παράθεση

Φοιτητής

O Panagiotis849 έγραψε: στις 11:11, 10-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από SonGokuUI
Τέλεια τα πήγαμε. Το μόνο που ελπίζω είναι να πέσουν οι βάσεις.
Τα φετινά θέματα μαθηματικά ήταν ευκολότερα από τα αντίστοιχα περσινά και σε συνδυασμό με το ότι έχουν το μεγαλύτερο συντελεστή, πιστεύω ότι οι βάσεις θα αυξηθούν (αν ΑΕΠΠ και ΑΟΘ πέσουν αντίστοιχης δυσκολίας θέματα με τα περσινά). Βέβαια είναι νωρίς για συμπεράσματα, καλή συνέχεια με τα άλλα 2 μαθήματα
Παράθεση

SonGokuUI

Απόφοιτος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O SonGokuUI έγραψε: στις 11:13, 10-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis849
Τα φετινά θέματα μαθηματικά ήταν ευκολότερα από τα αντίστοιχα περσινά και σε συνδυασμό με το ότι έχουν το μεγαλύτερο συντελεστή, πιστεύω ότι οι βάσεις θα αυξηθούν (αν ΑΕΠΠ και ΑΟΘ πέσουν αντίστοιχης δυσκολίας θέματα με τα περσινά). Βέβαια είναι νωρίς για συμπεράσματα, καλή συνέχεια με τα άλλα 2 μαθήματα

Μακάρι έστω ένα 5 να πήρα...
Παράθεση

Φοιτητής

O Panagiotis849 έγραψε: στις 11:14, 10-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από SonGokuUI
Μακάρι έστω ένα 5 να πήρα...
Πιστεύω τα πήγες πολύ καλύτερα
Παράθεση

SonGokuUI

Απόφοιτος

O SonGokuUI έγραψε: στις 11:48, 10-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Panagiotis849
Πιστεύω υπερβάλλεις

Θα δείξει, ποτέ δεν ήμουν αισιόδοξος όταν γράφω.

Σ-Λ τι βάλατε;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Himela : 10-06-19 στις 12:59. Αιτία: Ένωση μηνυμάτων
Παράθεση

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 136 μηνύματα.

O ΣπύροςΔ έγραψε: στις 11:58, 10-06-19:

Να πω και γω την άποψη μου αφου καθισα και έλυσα τα περισσότερα ερωτήματα.αρχικα να πω ότι το γεγονός πως το β θέμα δν είναι το συνηθισμένο θέμα των τελευταίων ετών ισως να αγχώσει τους περισσότερους.τελικα όμως αποδεικνύεται αρκετά εύκολο.απο κει και περα δν υπάρχει κάποιο ερωτημα που να απαιτεί τρομερή σκέψη.ολα έχουν δουλευτεί φαντάζομαι μέσα στη χρόνια.θα συμφωνησω ότι τα ερωτήματα είναι πολλά και νομίζω πως αυτή είναι η μοναδική δυσκολία.πιο εύκολα από τα περσινά χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα γράψουν όλοι.ευνοικα θα έλεγα για τους μαθητές που πήγαιναν για 15-16 και θα γράψουν 17-18.
1
Παράθεση

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,372 μηνύματα.

O damn έγραψε: στις 12:18, 10-06-19:

Καλημερα ευκολα θεματα γενικα φαινονται.Υπηρχε ομως απο οτι ειδα 1 ερωτημα σε καθε θεμα που εκανε να ξεχωριζει τους πολυ καλα διαβασμενους απο τους απλα διαβασμενους.Θεματα παρομοιας δυσκολιας με 2009 και 2014.Καλη επιτυχια στα υπολοιπα μαθηματα παιδια οτι γραψατε γραψατε σημερα μην το σκεφτεστε θετικαριοι ,οικονομικαριοι&πληροφορικαριοι και θεωρητικαριοι
Παράθεση

Unseen skygge

Διάσημο Μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 659 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 12:27, 10-06-19:

Γενικά εύκολα θέματα και παρά πολυ αναμενόμενα θα έλεγα. Χάρηκα που μπήκε το Γ4 για να ξεχωρίσουν λίγο οι άριστοι από τους καλούς μιας και με αυτά τα θέματα ο καλός προσεγγίζει το 20 εύκολα αν ειχε κάνει καλή προετοιμασία. Όποιος έχει δουλέψει Μπάρλα νομίζω έχει λύσει 10αδες τέτοιες ασκήσεις όποτε δεν νομίζω να βρήκε κάποιο πρωτότυπο ερώτημα. Καλή επιτυχία λοιπόν παιδιά
1
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,343 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 12:32, 10-06-19:

Εύκολα θέματα, λογικό εφόσον ο Συριζα προσπαθεί να προσελκύσει νεανικό κόσμο και να κόψε την αυτοδυναμία της ΝΔ.
1
2
Παράθεση

Margaret2001

Μαθητής Γ' λυκείου

H Margaret2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Margaret2001 έγραψε: στις 12:32, 10-06-19:

Εμένα μου φάνηκαν σχετικά εύκολα...Όμως πιο απαιτητικά απ'τα αντίστοιχα περσινά...(είχε κάμποση θεωρία) Θεωρώ ότι ο καλά προετοιμασμένος μαθητής είχε αντιμέτωπο το χρόνο και μόνο αυτό...Το Δ2 ήταν αρκετά περίπλοκο με πολλές πράξεις και μου έφαγε πάρα πολύ χρόνο!!! Το Δ4 φαινομενικά η εκφώνηση μου ήταν πάρα πολύ οικεία και γνωστή και ήξερα ακριβώς πώς να τη δουλέψω!!!! Ο χρόνος όμως δε μου έφτασε κι έτσι το προχώρησα μόνο μέχρι ένα σημείο!!!! Υπάρχει περίπτωση να πάρω έστω και ελάχιστα απ'αυτά τα μόρια που έπιανε το Δ4?????
Παράθεση

damn

Περιβόητο Μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 1,372 μηνύματα.

O damn έγραψε: στις 12:34, 10-06-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Εύκολα θέματα, λογικό εφόσον ο Συριζα προσπαθεί να προσελκύσει νεανικό κόσμο και να κόψε την αυτοδυναμία της χαχ
χαχαχαχα προεκλογικα θεματα
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Φοιτητής

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Παν. Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,962 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 12:37, 10-06-19:

Μια ερώτηση πειράζει που στο β θέματα έκανα ΘΕΤ αντί για Bolzano?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια