[9/6/2017] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

[9/6/2017] Αρχαία Ελληνικά Κατεύθυνσης

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 12.5%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 2 25.0%
  • Δεν είμαι υποψήφιος

    Ψήφοι: 1 12.5%

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Το θέμα αυτό δημιουργήθηκε για να σχολιαστούν τα θέματα που έπεσαν, να πείτε πώς σας φάνηκαν, πώς γράψατε κ.λ.π.

Επειδή ο σκοπός αυτού του θέματος είναι ο παραπάνω, καλό θα ήταν το θέμα Πανελλήνιες 2017, να μην επιβαρύνεται με τέτοιου είδους σχόλια... :)

Παρόμοια ξεχωριστά θέματα θα δημιουργηθούν και για τα υπόλοιπα πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα.

Το θέμα θα παραμείνει κλειστό και θα ξεκλειδωθεί αύριο το πρωί όπου και θα προστεθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις σ'αυτά.

Καλή επιτυχία! :clapup:


Θέματα - Απαντήσεις

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το θέμα ξεκλειδώθηκε!
Στο αρχικό ποστ θα αναρτηθούν τα θέματα και ενδεικτικές απαντήσεις. Καλή επιτυχία στους πανελληνιομάχους μας! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλημέρα. ^_^

Μου είπαν έπεσε Πρωταγόρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το οποίο σημαίνει; Δύσκολα ή νορμαλ; Πείτε και για μας τους άσχετους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Το οποίο σημαίνει; Δύσκολα ή νορμαλ; Πείτε και για μας τους άσχετους :P

Ε δεν έχει να κάνει τόσο με το τι πέφτει αλλά τις ερωτήσεις που κάνουν.Μπορεί να βάλουν εύκολο κείμενο με δύσκολες ερωτήσεις.Οπότε περιμένω να δω θέματα. Ο Πρωταγόρας γενικά είναι το πρώτο που διδάσκεται οπότε γενικά βγαίνει πολλές επαναλήψεις.
Άγνωστο μου είπαν για Ισοκράτη.
Θέματα βέβαια δεν έχουν βγει ακόμη. Είναι νωρίς.Οπότε περιμένουμε.

Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Τα θέματα βρίσκονται στο αρχικό ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εμενα τα θέματα μου φαίνονται αρκετά εύκολα ρ παιδιά , το γνωστό του πρωταγορα ειναι ιζι και το άγνωστο βγαίνει σχετικά εύκολα , οι ασκήσεις μ φάνηκε πιο εύκολες απο αυτές που μας βαλαν εμάς πέρσι , νταξει , μπορω να πω οτι ίσως να τους έβαλαν λιγο πιο εύκολα θέματα απο τα περσινά , ετσι μ φαινεται εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι οι ερωτήσεις στο γνωστό μου φαίνονται και εμένα βατές. Δεν έχει κάτι άκυρο ή περίεργο και αν είχες διαβάσει έγραφες. Εισαγωγή έχει σωστό λάθος, παράγωγα αντιστοίχηση..Καλά είναι.
Οι ασκήσεις από το άγνωστο επίσης είναι φυσιολογικές. Δεν έχει αναλύσεις , μόνο απλή σύνταξη και γραμματική. Από το κείμενο μετάφραση βγαίνει.
Δεν ξέρω ίσως το βλέπω αποστασιοποιημένα αλλά και εμένα εύκολα μου φαίνονται.
Αλλά οκει εύκολο "Ποια είναι τα 2 είδη της αρετής;" 2 μονάδες , όπως είχε πέσει σε εμάς, δε θα είναι ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Λοιπόν επειδή βλέπω οτι στα μαθηματικά κατεύθυνσης τους βάλανε πιο δύσκολα (με βάση αυτα που λένε εδώ στο φόρουμ ) κ στα αρχαια σας βαλαν πιο εύκολα απο πέρσι τωρα να περίμενε κανα παλούκι στην ιστορία , πάντα το κανουν αυτο για να τα ισοσταθμίσουν λιγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Δεν περιμέναμε και τόσο Πρωταγόρα στο γνωστό, ειδικά την μισή 4η ενότητα. Στο σλ Έχει γίνει σφαγή, να ξέρετε. Έβαλαν και μια κουλη λεξιλογικη άσκηση. Όσον αφορά τις ερμηνευτικές, δεν ξέρω αν ήταν τελικά εύκολες ή δύσκολες. Δυσκολεύτηκα λίγο στην τελευταία, αύριο το απόγευμα θα ξέρω Αφού μιλήσω με την καθηγήτρια μου τι είναι σωστό και τι όχι, δε θέλω να κάνω εικασίες. Αν έγραψα καλά, ναι, ήταν βατά. Αν δεν έγραψα καλά, ήταν απλώς περίεργα. Η τρίτη ερμηνευτική βασικά είναι που χαλάει λίγο τη δουλειά.

Όσον αφορά τώρα το άγνωστο, ήταν αρκετά εύκολο, τόσο ως προς τη μετάφραση όσο και ως προς τις ασκήσεις. Είμαι αισιόδοξη πως στο άγνωστο, αν όχι 40/40 (που, ναι, μέχρι κι αυτό το πιστεύω λίγο), τουλάχιστον πάνω από 35 έγραψα. Η μόνη λίγο παγίδα ήταν ο χαρακτηρισμός της πρότασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,276 μηνύματα.
Μπράβο!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αρκετά εύκολα τα θέματα, μπορώ να πω. Το γνωστό βατό (η ετυμολογική ήταν τουλάχιστον αστεία :hehe:), το άγνωστο επίσης βατό και δεν είχε κάτι περίεργο, που το είδα στα γρήγορα...

Νομίζω πρέπει να είστε ευχαριστημένοι από την επίδοσή σας, παιδιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
(η ετυμολογική ήταν τουλάχιστον αστεία :hehe:)
Τόσους μήνες καθόμασταν και μαθαίναμε ότι το τιμωρία-θεωρώ, επηλυς-ερχομαι,καθηκον-αφικνουμαι, ετυμολογία-ειμι έχουν κοινή ριζα για να μας βάλουν αντιστοίχηση και να φτιάξουμε προτασουλες. Της μάνας τους το χαλί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τόσους μήνες καθόμασταν και μαθαίναμε ότι το τιμωρία-θεωρώ, επηλυς-ερχομαι,καθηκον-αφικνουμαι, ετυμολογία-ειμι έχουν κοινή ριζα για να μας βάλουν αντιστοίχηση και να φτιάξουμε προτασουλες. Της μάνας τους το χαλί.
Εγώ είμαι με τα λαϊκά παιδιά που δεν μάθαιναν ούτε αυτές τις παπαρίτσες, ούτε την εισαγωγή :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγώ είμαι με τα λαϊκά παιδιά που δεν μάθαιναν ούτε αυτές τις παπαρίτσες, ούτε την εισαγωγή :hehe:

Εγώ πάλι είμαι από τους μαλακες που χτες κοιμήθηκαν 3 ώρες μόνο, για να διαβάσουν όλη την εισαγωγή και τα σχόλια βιβλίου. Και δεν έβαλαν τίποτα από τα δύο. Χαχαχαχα. Χαχαχα. Χαχα. Χα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ πάλι είμαι από τους μαλακες που χτες κοιμήθηκαν 3 ώρες μόνο, για να διαβάσουν όλη την εισαγωγή και τα σχόλια βιβλίου. Και δεν έβαλαν τίποτα από τα δύο. Χαχαχαχα. Χαχαχα. Χαχα. Χα.

Πανωλεθρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Τι μαλακιες...20000 οι βάσεις φέτος.
Μόνο εμένα μ φάνηκαν εντελώς γενικες οι ερωτήσεις? Εεπαιρνες την απάντηση μέσα απ το κείμενο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τι μαλακιες...20000 οι βάσεις φέτος.
Μόνο εμένα μ φάνηκαν εντελώς γενικες οι ερωτήσεις? Εεπαιρνες την απάντηση μέσα απ το κείμενο
Θα μπορούσαν να έχουν βάλει και χειρότερες πάντως. Θα ανέβουν σίγουρα πολύ οι βάσεις και αυτό σημαίνει ότι πρέπει τώρα να ανταγωνιστούμε στην παπαγαλία της ιστορίας και των λατινικών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
πολυ ευκολοτερα απο τα περσυνα δικα μας.οι βασεις απο οτι φαινεται θα ανεβουν πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top