Σχετικά με το κόστος μιας DSL

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Η Hellas Digital, δίνει τη δυνατότητα να σερφάρετε σε ταχύτητα 1024kbps ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ έναν μήνα

περισσότερα εδώ:
https://www.hellasdigital.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αυτό το πακέτο του ΟΤΕ στα 4,99 τον μήνα ξέρεται αν αξίζει ή είναι ακριβό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
χμμμ αν το το θέλεις μόνο για σερφάρισμα άντε να κατεβάσεις και updates για το antivirius ίσως να αξίζει.... Έχεις σκέφτει την λύσει μετά 3GB που κοστίζει 10;
Eπίσης μην ξεχνάς το πάγιο του OTE :(

Edit: κοίτα την forthnet... έχει καλλίτερες τίμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
ΜΑΚΡΙΑ!

Οτενέτ είναι ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ!
Economy = όρια
Ορια = πανάκριβη ογκοχρέωση μετά το όριο

ΥΓ: Τα όρια και 10GB να είναι, φεύγουν χαλαρά σε 5-6 μέρες με τη dsl. Ότι χρήση και να του κάνεις!

Σκεψου τη ΝΕΤΚΕΥ της Forthnet των 20 Ευρώ/μήνα (256kbps) χωρίς όρια και επιπλέον χρεώσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΜΑΚΡΙΑ!

Οτενέτ είναι ΧΑΛΙ ΜΑΥΡΟ!
Economy = όρια
Ορια = πανάκριβη ογκοχρέωση μετά το όριο

ΥΓ: Τα όρια και 10GB να είναι, φεύγουν χαλαρά σε 5-6 μέρες με τη dsl. Ότι χρήση και να του κάνεις!

Σκεψου τη ΝΕΤΚΕΥ της Forthnet των 20 Ευρώ/μήνα (256kbps) χωρίς όρια και επιπλέον χρεώσεις!

Η net key έχει και για dsl? 20 ευρώ και μετά το πάγιο του ote?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
14,99 Euro το πάγιο OTE για γραμμή 384/128 kbps (δίχως ΦΠΑ)
20 Euro Netkey 1μήνας 256/128 kbps (με ΦΠΑ). Με καμια 40ρα δηλαδή το μήνα με ΦΠΑ ολα, το αφήνεις και κατεβάζει όσο θες και οτι θες! Αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρωλεπτό! Μην καταφεύγεις σε καμία λύση με χαμηλά πάγια που περιέχει όρια και ογκοχρεώσεις ή χρονοχρεώσεις. Άκουσε με και δε θα χάσεις!:)

Την Netkey του 1 μήνα (μόνο αυτή παρέχει πρόσβαση adsl και οχι οι μικρότερες Netkey) θα τη βρείς στο Πλαίσιο σίγουρα.

Εναλλακτικά μπορείς να καταφύγεις σε συνδρομή 384 της Forthnet (3μηνη κλπ) που θα σου έρθει ακόμα πιο φθηνά. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρία όμως! 3μηνη 384 πχ έχει 52,40 ευρώ (δίχως ΦΠΑ) και σου προσφέρει κι ενα μήνα δώρο. Κοίτα εδω:

https://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10007885

ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΙΝΑΚΑΚΙ! (δεν έχουν όρια και ογκοχρεώσεις. Αν δεις παρακάτω κάτι άλλα πακέτα έχουν και δε συμφέρουν)


Απλά τη ΝΕΤΚΕΥ στη λεω για να μην παιδεύεσαι με δεσμεύσεις 3μηνες ή αν δεν έχεις τώρα πχ 52,40 για μια 3μηνη ή δεν ξέρω κι εγω τι. ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ πήγαινε σε συνδρομές ΧΑΛΑΡΑ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γιατί να μην βάλει με ογκοχρεώση αν δεν έχει σκόπο να κάνει πολύ χρήση ... άλλο 5 εύρω άλλο 20. Εγώ πίστευω ότι αν σερφάρει μόνο δεν θα ξεπέρναει (πολύ) το όριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Θέλει σκέψη τελικά! καλή η ιδέα του val και τα κόστη δεν φαίνονται να είναι τρελά!.
Αυτό με την ογκοχρέωση όντως είναι λίγο κουλό καθώς σιγά μην κάτσεις να υπολόγίζεις΄το σύνολο των ΜΒ για να δεις πόσο υπόλοιπο έχεις.
Μετά την μετακόμηση λέω να χτυπήσω καμια forthnet

Thanks παίδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
Θέλει σκέψη τελικά! καλή η ιδέα του val και τα κόστη δεν φαίνονται να είναι τρελά!.
Αυτό με την ογκοχρέωση όντως είναι λίγο κουλό καθώς σιγά μην κάτσεις να υπολόγίζεις΄το σύνολο των ΜΒ για να δεις πόσο υπόλοιπο έχεις.
Μετά την μετακόμηση λέω να χτυπήσω καμια forthnet

Thanks παίδες!
Οσο για αυτό με την ογκοχρέωση, τα MB τα μετράει ο ISP και εσυ απλώς μπαίνεις καπου και τα βλέπεις αλλά σίγουρα αξίζει κάτι που δεν έχει ογκοχρέωση:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Παιδιά εγώ έχω isdn και μόλις μου ήρθε λογαριασμός 180ευρώ!!!Μου ήρθε και το κινητό 200(καλά συνηθισμένο αυτό:redface:)Πάει ο μπαμπάς θα γίνει τούρκος...:worry:
Απ'ότι βλέπω πάω για Dsl..Μπορεί να μου πεί κάποιος πόσο κοστίζει κάθε μήνα η μεσαία γραμμή?(και πάγια και Iντερνετ providers)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
Παιδιά εγώ έχω isdn και μόλις μου ήρθε λογαριασμός 180ευρώ!!!Μου ήρθε και το κινητό 200(καλά συνηθισμένο αυτό:redface:)Πάει ο μπαμπάς θα γίνει τούρκος...:worry:
Απ'ότι βλέπω πάω για Dsl..Μπορεί να μου πεί κάποιος πόσο κοστίζει κάθε μήνα η μεσαία γραμμή?(και πάγια και Iντερνετ providers)
Eμένα όταν επι 2 συνεχόμενους λογαριασμούς μου ήρθε 110+ έβαλα DSL. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Όπως σου είπα ήδη μπανανίτσα δες εδώ:
https://www.adslgr.com/features/ispsdirectory/ispindex.php

το γράφω και εδώ για να το δουν και άλλοι ενδιαφερόμενοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
15,90 ? ο οτε και γυρο στα 20 η ISP συν το ΦΠΑ....
Mιλαμε πάντα για 384 και για συνδεση χωρις ογκοχρεωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστώ!!:)
Και η εγκατάσταση πόσο κοστίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μπορεις να την κανεις και μονη σου ... κοστιζει νομιζω 50
η ενεργοποιηση κοστιζει 35
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ προτείνω Vivodi, μακριά από τον OTE μπας και βάλουν μυαλό κάποια μέρα..
22,90+ΦΠΑ δηλαδή 27 ευρώ τελική τιμή για ADSL 256.. ;)

https://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=14
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Εγώ προτείνω Vivodi, μακριά από τον OTE μπας και βάλουν μυαλό κάποια μέρα..
22,90+ΦΠΑ δηλαδή 27 ευρώ τελική τιμή για ADSL 256.. ;)

https://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=14

+ τα πάγια του ΟΤΕ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
OXI! ;) 12,90 το access και 10,90 ο ISP (vivodi)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όλα μαζί 27!!! πάρα πολύ καλό αξίζει πιο πολύ και από netkey κάρτα! θα παώ να πάρω, α ρε παπαρίζου να προσέχαμε και μια φορά τι λένε οι διαφημίσεις της vivodi και όχι εσένα να χορεύεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ναι αλλά αυτό είναι μόνο εαν καλύπτεστε απ το δίκτυο της Βιβόντι!!!!!!! Επίσης θα σας περάσουν νεα γραμμή ως τον κατανεμητή! Αξίζει όμως η αναμονή!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top