Η επιστροφή των boy bands

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.

Μπορεί να είστε φαν αρκετών boy band στο εξωτερικό, στην Ελλάδα όμως εδώ και χρόνια, δεν υπήρχε κάποια συγκεκριμένη αφίσα να κοσμεί τα κοριτσίστικα δωμάτια.

Αρκετά χρόνια μετά τη διάλυση των One, λατρέψαμε τους Onirama και τις Μέλισσες, χωρίς ωστόσο να έχουν το χαρακτηρισμό Boy Band. Αυτό μέχρι σήμερα, γιατί οι Boys and Noise, ήρθαν για να μας θυμίσουν τι πάει να πει Boy Band. Ο 21χρονος Άρης, ο 23χρονος Jimmy και ο 16χρονος Βαγγέλης, αποτελούν το καινούργιο αυτό συγκρότημα το οποίο δημιούργησαν οι Playmen μέσα από διαγωνισμό της Amita Motion. Ήδη κυκλοφορούν στο διαδίκτυο δύο τραγούδια τους, η μπαλάντα "Tell me" και το dance "Κάνε κάτι".Η διαδικτυακή κυκλοφορία του pop-dance “Kάνε Κάτι”, μέσα σε λίγες μέρες σημείωσε πάρα πολλά views στο YouTube ενώ απέσπασε τα θετικότερα των σχολίων. Aπό τα πρώτα τους βήματα απέκτησαν ένα φανατικό fan base που οργανώνει συνεχώς events, στηρίζοντας τους διαρκώς!


Πηγή.

Εσάς ποια είναι η γνώμη σας για τα ανερχόμενα αστέρια της ελληνικής μουσικής; Εμένα προσωπικά μου αρέσουν σαν συγκρότημα και τους εύχομαι καλή σταδιοδρομία :). Τα παιδιά κάνουν μια όμορφη προσπάθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Οι Έλληνες one direction;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Οι Έλληνες one direction;

Είναι και αυτό μια άποψη από κάποιους :).

Σαν άλλοι... One Direction, οι Boys and Noise είναι μικροί σε ηλικία, διαθέτουν ταλέντο και είναι... αποφασισμένοι να επιτύχουν!

Πηγή.
Εγώ δεν θεωρώ ότι μοιάζουν σε κάτι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Οι Έλληνες one direction;
Ενημερώνω τυχόν directioners: Θέλει απλά να πει πως είναι μια νεανική μπάντα :P Γιατί αν αρχίσουν οι directioners να μιλάνε δε θα τελειώσουμε ποτέ :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ποιοι είναι οι One direction?:P
δεν το περίμενα, αλλά φαίνεται αρκετά αξιόλογη η πρώτη προσπάθεια των παιδιών! Για να δούμε, ήρθε καιρός να αναδείξει και η νέα ελληνική μουσική κάτι..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ενημερώνω τυχόν directioners: Θέλει απλά να πει πως είναι μια νεανική μπάντα :P Γιατί αν αρχίσουν οι directioners να μιλάνε δε θα τελειώσουμε ποτέ :hehe::hehe::hehe:

+ το ότι είναι φτιαγμένοι απο άλλους. Δηλαδή δεν ήταν απο μόνοι τους γκρουπ και έγιναν γνωστοί αλλά τους μάζεψαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αχ είναι τόσο ρομαντικοί.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
+ το ότι είναι φτιαγμένοι απο άλλους. Δηλαδή δεν ήταν απο μόνοι τους γκρουπ και έγιναν γνωστοί αλλά τους μάζεψαν.

Δεν τους μάζεψαν ;). Τα παιδιά επάξια κέρδισαν μια θέση στην μουσική βιομηχανία γράφοντας το τραγούδι για την ημέρα της Θετικής Ενέργειας της Αμίτα Μόσιον, όπου το τραγούδι τους στο facebook ψηφίστηκε σαν το καλύτερο,ανάμεσα σε όλες τις υπόλοιπες συμμετοχές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ξέρασε ο εμετός μου και ο εμετός του εμετού μου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Οι Έλληνες one direction;
Για λίγα τα λόγια σου,άντε μη φέρω τη διπλανή μου και σου ρίξει ότι σιχτήρι άκουσα εγώ εκφέροντας την ίδια άποψη με΄σενα.:whistle:
Ενημερώνω τυχόν directioners: Θέλει απλά να πει πως είναι μια νεανική μπάντα :P Γιατί αν αρχίσουν οι directioners να μιλάνε δε θα τελειώσουμε ποτέ :hehe::hehe::hehe:
Μη με προκαλείτε να θάψω Νταηρέξιονερς.:P
Εμένα οι στίχοι και γενικά αυτό το "νιάου,νιάου" μου φαίνεται πιο απαίσιο από τα σκυλάδικα.:P
Και νομίζω ότι τους προήγαγαν οι Playmen οι οποίοι έχουν ωραία κομμάτια.:|
Δε.. Γενικά,ακούω πολύ συγκεκριμένα πράγματα από Ελληνικά για αυτόν ακριβώς το λόγο.
Και΄συ βρε Μελ,τι θίγεις τέτοιο θέμα;
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.


Και οι 3 μαζί, δεν κάνουν έναν άντρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλά οι τύποι τώρα που τους ξαναείδα έχουν διώξει κάθε ίχνος αξιοπρέπειας από πάνω τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μη με προκαλείτε να θάψω Νταηρέξιονερς.:P
Εμένα οι στίχοι και γενικά αυτό το "νιάου,νιάου" μου φαίνεται πιο απαίσιο από τα σκυλάδικα.:P
Και νομίζω ότι τους προήγαγαν οι Playmen οι οποίοι έχουν ωραία κομμάτια.:|
Δε.. Γενικά,ακούω πολύ συγκεκριμένα πράγματα από Ελληνικά για αυτόν ακριβώς το λόγο.
Και΄συ βρε Μελ,τι θίγεις τέτοιο θέμα;
:P

Οι Playmen συνέθεσαν την μουσική, οι στίχοι είναι των παιδιών. Εμένα απλά αυτή η ενέργεια της Αμίτα Μόσιον μου φάνηκε σπουδαία πρωτοβουλία :). Κι εγώ δεν είμαι λάτρης της ελληνικής μουσικής,ακούω αποκλειστικά ξένη μουσική, αλλά θέλω να στηρίξω τους δικούς μας καλλιτέχνες! Και τα κομμάτια των παιδιών μου αρέσουν πολύ, για αυτό και τους υποστηρίζω! :clapup: Καιρός είναι και η Ελλάδα να παράγει κάτι καλό! :)

Επίσης, ας αφήσουμε εκτός συζήτησης τις Νταιρέξιονερ, γιατί κι εγώ δεν... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος Χ.

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εσάς ποια είναι η γνώμη σας για τα ανερχόμενα αστέρια της ελληνικής μουσικής;

Για να δούμε, ήρθε καιρός να αναδείξει και η νέα ελληνική μουσική κάτι..?

Ήμαρτον ρε παιδιά!
Ενδεχομένως (ειδικά ο Johnnaousa) να λέτε κάτι διαφορετικό από αυτό που διαβάζω, αλλά λίγη προσοχή στη διατύπωση!
Τα τελευταία χρόνια, η ελληνική μουσική έχει αναδείξει (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!) πολλά νέα ταλέντα, *αληθινούς* μουσικούς. (Εννοώντας, με διάθεση προσφοράς στη μουσική, με κάποια εμπειρία, με θεωρητικές και πρακτικές γνώσεις επί της μουσικής.)
Χαρακτηριστικά παραδείγματα είναι αυτά από όσα ονομάζουμε "έντεχνα" και τα παρεμφερή: Μποφίλιου (η προσωπική αδυναμία), Καραμουρατίδης, Ευαγγελάτος, Χαρούλης (δεύτερη προσωπική αδυναμία), Monika, Μπαλάφας, Κος Κ., Rous, Κωνσταντόπουλος, Γραμμένος, Δρογώσης, Μαραβέγιας, Ζουγανέλη, Φαφούτη, και αρκετοί άλλοι.
(Ανέφερα ενδεικτικά ορισμένους, και από τον συγκεκριμένο χώρο που γνωρίζω καλύτερα. Κάποιος άλλος μπορεί εύκολα να αναφέρει αντίστοιχα ανερχόμενα ταλέντα στην ροκ (αν και νομίζω πως είναι λίγα), στο χιπ - χοπ και οπουδήποτε.)

Οι Boys & Noise και λοιποί δεν είναι ούτε "ανερχόμενα αστέρια" ούτε "αυτό που έχει ν'αναδείξει η νέα ελληνική μουσική".
Είναι ίσως - κατά τη γνώμη μου όχι - κάτι ελάχιστα ενδιαφέρον που έχει ν'αναδείξει η ποπ ελληνική "μουσική".
Κάτι λιγότερο επώδυνο στην ακοή από Demy, Φουρέιρα και λοιπές τραγουδιάρες και djs του κ*λου.

(Δε θέλω να προσβάλω κάποιον που ακούει τους παραπάνω ωστόσο, αναφέρομαι στις ανοησίες που θέλουν να πλασάρουν σα μουσική.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Και οι 3 μαζί, δεν κάνουν έναν άντρα :P

Το σκέφτηκα και εγώ... χαριτωμένα χαμογελάνε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Αδιάφοροι μου φάνηκαν. Δεν ξέρω, ίσως φταίει ότι δεν είμαι μεγάλη φαν της μουσικής αυτής. Πάντως, σαν και αυτούς πέρασαν πολλοί και όλοι ξεχάστηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν μου άρεσε το κομμάτι, σόρι.
Ελπίζω να βγάλουν καλύτερα στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top