[29/5/2013] Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Προγραμματιστικό Περιβάλλον

Πώς θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 53)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 29 54.7%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 12 22.6%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 3 5.7%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 7 13.2%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 2 3.8%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδιά για το Β2 εγώ έκανα 2 πίνακες και έβαλα στον έναν τα στοιχεία του πίνακα που είναι αληθή και στον άλλον τα στοιχεία του πίνακα που είναι ψευδή και μετά τα ξαναέβαλα μέσα στον αρχικό πίνακα. Θα μου κόψουν λέτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εφόσον το έκανες σωστά, θα στο πάρουν σωστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Ε να σας πω ενας φιλος μου εκανε συναρτηση αντι για διαδικασια , λετε να παρει τιποτα απο τισ 10 μον. , 3 στο Δ3 και 7 στο Δ4??

Εγω πιστευω θα τις παρει ολες τις μοναδες (εφοσον ειναι σωστο) γιατι εκτος και αν λεει ρητα οτι θελει διαδικασια ή συναρτηση, ειναι στη διαθεση του μαθητη να χρησιμοποιησει οτι απο τα 2 θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εφόσον το έκανες σωστά, θα στο πάρουν σωστό.

Βασικά εγώ έκανα αυτό.
κ<-1
λ<-1
Αν Π= ΑΛΗΘΗΣ τότε
ΑΛ[κ]<-ΑΛΗΘΗΣ
κ<- κ+1
αλλιώς
Ψ[λ]<-ΨΕΥΔΗΣ
λ<-λ+1
Τέλος_αν
Για ι απο 1 μέχρι κ
Π[ι]<- ΑΛ[ι]
Τέλος_επανάληψης
Για ι απο 1 μέχρι λ
Π[κ+1]<-Ψ[ι]
Τέλος_επανάληψης

μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν είναι σωστό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shadowstep00

Νεοφερμένος

Ο shadowstep00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Εγω πιστευω θα τις παρει ολες τις μοναδες (εφοσον ειναι σωστο) γιατι εκτος και αν λεει ρητα οτι θελει διαδικασια ή συναρτηση, ειναι στη διαθεση του μαθητη να χρησιμοποιησει οτι απο τα 2 θελει.

Μα δεν γίνεται να είναι σωστό αφου μια συνάρτηση γυρνάει πίσω στο πρόγραμμα μόνο μία τιμή. Το συγκεκριμένο χρειάζονταν δύο τιμές πίσω θέση και ποσοστό. Άρα είναι αδύνατον να χρησιμοποιήσεις συνάρτηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Προσωπικά μου φάνηκαν εύκολα επειδή έχω ασχοληθεί στο παρελθόν λίγο με προγραμματισμό.

Μπορεί κάποιος να μου πει πως βλέπει την λύση μου στο Α4?

Εγω το έκανα ως εξής:

Για i από 1 μέχρι 100
Για j από i μέχρι 99
Διάβασε Π[i,j+1]
Τέλος_επανάληψης
Τέλος_επανάληψης

Πιστεύω είναι σωστό όπως το έλεγξα.

Για όλες τις περιπτώσεις είσαι σωστός εκτός απο την θέση Π[100,100] οπότε max 1 μόριο να σε κόψει αν σε κόψει
ΕΔΙΤ: Όσο για την συνάρτηση που λέτε επειδή και εγώ που δεν διάβασα καλά την εκφώνηση έκανα συνάρτηση δεν γύρισα την θέση μόνο πίσω,ενώ όλα τα άλλα τα έκανα.Σύμφωνα με την καθήγητρια μου 3-4 μόρια θα στοιχίσει αλλά ποτέ δεν ξέρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Μα δεν γίνεται να είναι σωστό αφου μια συνάρτηση γυρνάει πίσω στο πρόγραμμα μόνο μία τιμή. Το συγκεκριμένο χρειάζονταν δύο τιμές πίσω θέση και ποσοστό. Άρα είναι αδύνατον να χρησιμοποιήσεις συνάρτηση...


Oπα ναι δικιο εχεις δεν διαβασα τα ζητουμενα απλα το να "γραφει υποπρογραμμα" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βασικά εγώ έκανα αυτό.
κ<-1
λ<-1
Αν Π= ΑΛΗΘΗΣ τότε
ΑΛ[κ]<-ΑΛΗΘΗΣ
κ<- κ+1
αλλιώς
Ψ[λ]<-ΨΕΥΔΗΣ
λ<-λ+1
Τέλος_αν
Για ι απο 1 μέχρι κ
Π[ι]<- ΑΛ[ι]
Τέλος_επανάληψης
Για ι απο 1 μέχρι λ
Π[κ+1]<-Ψ[ι]
Τέλος_επανάληψης

μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν είναι σωστό?


Έχεις λάθος στο τέλος.

Π[κ+1]<-Ψ[ι]

Έπρεπε να βάλεις Π[κ+ι]<-Ψ[ι]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Έχεις λάθος στο τέλος.

Π[κ+1]<-Ψ[ι]

Έπρεπε να βάλεις Π[κ+ι]<-Ψ[ι]

Πόσο λες να μου κόψει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
ε,ένα 15 το πιασα παντως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
το α2 ειναι πολυ ασαφες ή μου φαινεται ?καλα πρεπει να εγραψα εγω. Βασικα τελειωσα μεσα σε 2 ωρες, ημουν ο μονος ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδες καλα ηταν τα θεματα
πολυ ωραιο το Α και Β θεμα,με εξυπνες ασκησεις
το γ3 με μπερδεψε παρα πολυ
το δ βατο,μπορουσες να γραψεις καλα πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
A εγω το ξεχασα οτι ηθελε MΕΓ_ΠΟΣ . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πόσο λες να μου κόψει?
Μια δυο μονάδες πιστεύω, όχι παραπάνω.
το α2 ειναι πολυ ασαφες ή μου φαινεται ?
Και εμένα ασαφές μου φάνηκε, όπως ανέφερα στην σελίδα 2. Σε κανέναν μέχρι τώρα δεν φάνηκε ασαφές οπότε πίστεψα ότι ήμουν ο μόνος. Βασικά είναι ασαφές, και μόνος μου μπορώ να σκεφτώ τρεις διαφορετικούς τελικούς πίνακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Γιατί είναι ασαφές το α2? μια χαρά το βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εκτος των υπολοιπων (φυσικης και μαθηματικων) ,τον ήπιαμε και εδω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω τι θελει

ουτε και γω..το ερωτημα π σκαλωσα πιο πολυ ηταν το α2..τρομαρα μου,μου περασε απο το μυαλο να στειλω διευκρινηση αλλα θα εχανα πολυ χρονο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
εγω παντως δεν μπορω να καταλαβω τι θελει

Εγω μπερδευτηκα στη ΣΕΙΡΑ. Καταλαβα τι θελει, αλλα με ποια σειρα, πχ λεει σε πινακα 60 θεσεων να εμφανιζει γραμμη,στηλη και τιμη. Αρα υπεθεσα οτι θελει για Α[1] γραμμη, Α[2] στηλη, και τιν τιμη σε αυτες τις θεσεις, και μετα Α[3] γραμμη παλι και Α[4] στηλη κτλ, δεν ηταν απλα σωστα διατυπωμενη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bond_bill

Νεοφερμένος

Ο bond_bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγω μπερδευτηκα στη ΣΕΙΡΑ. Καταλαβα τι θελει, αλλα με ποια σειρα, πχ λεει σε πινακα 60 θεσεων να εμφανιζει γραμμη,στηλη και τιμη. Αρα υπεθεσα οτι θελει για Α[1] γραμμη, Α[2] στηλη, και τιν τιμη σε αυτες τις θεσεις, και μετα Α[3] γραμμη παλι και Α[4] στηλη κτλ, δεν ηταν απλα σωστα διατυπωμενη

και εγω το ιδιο εκανα

και εγω το ιδιο εκανα

ο κελαφας λεει αυτο ως σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top